Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2016., 23:26   #81
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Bezrezervno u ovom kontekstu ponosa i principa meni ne zvuči kao tebi.
U ovom kontekstu to meni zvuči kao ne pretpostavljanje ponosa i principa odnosu. Odnosno, jednostavno, bez tjeranja maka na konac i inaćenja već saslušavanje i tuđih želja i potreba.

Jer, čovjek bez ikakvih principa i ikakvog ponosa je... morska spužva. Čisto sumnjam da je na to mislila.
Hvala.
Tocno to, od pocetka do kraja
avelina is offline  
Old 15.02.2016., 23:36   #82
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ma nema potrebe da se ispričavaš za političko opredjeljenje.
Ovo prvo je veći problem, šteta što ga ne vidiš

Nadam se samo da ako imaà kćer da ju učiš da misli svojom glavom, i da je dovoljno bistra da zna koje savjete poslušati a koje odbaciti. Jer šuti, trpi i s vremena na vrijeme raširi noge i nije neki uspjeh za osobnu sreću, osim ako ti nije bitno isključivo to da nosaš prsten da selo ne priča
Upravo izlazim iz stvarno grozne bracne krize koja je trajala blizu dvije godine.
Oboje smo se utapali u svojim principima i ponosu. Ja narocito.
Vjeruj mi pribala sam i jednu i drugu stranu.
Bili smo pred rastavom.
Sada mi se cini da je sve uglavnom i uspjelo samo zahvaljujuci suprugovoj strpljivosti i gutanju principa, a bome i sutnji da bi ja dosla k sebi.
Oboje smo progutali mnogo govana da bi ovo uspjelo.
Ali on zasluzuje medalju, to sigurno. Ja bih vjerojatno odavno odustala da je bilo samo do mene.
avelina is offline  
Old 15.02.2016., 23:46   #83
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Upravo izlazim iz stvarno grozne bracne krize koja je trajala blizu dvije godine.
Oboje smo se utapali u svojim principima i ponosu. Ja narocito.
Vjeruj mi pribala sam i jednu i drugu stranu.
Bili smo pred rastavom.
Sada mi se cini da je sve uglavnom i uspjelo samo zahvaljujuci suprugovoj strpljivosti i gutanju principa, a bome i sutnji da bi ja dosla k sebi.
Oboje smo progutali mnogo govana da bi ovo uspjelo.
Ali on zasluzuje medalju, to sigurno. Ja bih vjerojatno odavno odustala da je bilo samo do mene.
Žao mi je šta si prošla teško razdoblje.
No jel zaista misliš da si ti ta koja si se samo najednom "pokvarila"?
Radi čega je uopće došlo do krize?
Što bi bilo da nije bilo njegove strpljivosti i da si davno odustala?

Nausi je odlicno napisala svoj post, možda razumljivije nego ja, ali u osnovi to je to.
Pitanje je samo gdje su granice i koliko brak zapravo vrijedi da odustanemo od sebe.
Lela O. is offline  
Old 16.02.2016., 00:57   #84
Od sebe ne možemo odustati,ne bih to nikom preporučio,vrlo je nezdravo.
A ako već neko odustaje od sebe onda može to u braku a može i izvan braka.
Brak sam po sebi nema veze sa odustajanjem od sebe.
Međutim u braku je nešto drugo vrlo važno a to je poštivanje razlika,međusobno uvažavanje i kompromis.
Pretpostavka prije svega jest da se nismo oženili to jest udali za potpuno nekompatibilnu osobu.Ako jesmo onda taj brak treba prekinuti jer je samo mučenje.Ako smo pak oženili osobu sa kojom možemo onda nema problema što se tiče razlika u osobnostima.Jedan i drugi u braku prihvačaju osobnost partnera sa kojim jest i nema potrebe za nekakvim odustajanjima od samih sebe.Čemu?
Brak ne treba biti bilo kakva simbioza dviju ličnosti,brak teba biti ko što rekoh uvažavanje i dogovor i ljubav naravno.čak i sloboda koja ne ugrožava onog drugog.
Meni osobno je nepojmljivo da neko mora gaziti osobne principe da bi brak sačuvao.To je katastrofa.Ako mora onda taj brak ne vrjedi.
Zašto ne vrjedi?Zato što po mom mišljenju i jednoj i drugoj osobi u braku trebalo bi biti i principi jednog i drugog podjednako važni.
Drugim rječima ako su mi važni principi moje žene onda ih naravno niti neću nikada dovesti u pitanje.Još manje ću ih dovesti onda u pitanje kada znam da su i mojoj ženi moji principi isto tako važni.
A oženili smo jedno drugo naravno poznavajući te principe,nismo se oženili a da se nismo upoznali.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Old 16.02.2016., 01:04   #85
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Upravo izlazim iz stvarno grozne bracne krize koja je trajala blizu dvije godine.
Oboje smo se utapali u svojim principima i ponosu. Ja narocito.
Vjeruj mi pribala sam i jednu i drugu stranu.
Bili smo pred rastavom.
Sada mi se cini da je sve uglavnom i uspjelo samo zahvaljujuci suprugovoj strpljivosti i gutanju principa, a bome i sutnji da bi ja dosla k sebi.
Oboje smo progutali mnogo govana da bi ovo uspjelo.
Ali on zasluzuje medalju, to sigurno. Ja bih vjerojatno odavno odustala da je bilo samo do mene.
Uh ovo nažalost zvuči zaista loše. Ne bi to tak trebalo zvučat. No nadam se da bute uspjeli pronač način da profunkcionirate ponovno bar na dvaput dnevno!
Joshua is offline  
Old 16.02.2016., 09:50   #86
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Naravno da postoji.
Ali naravno da necu ni tvrdoglavo ustrajati, kao ni druga strana na nekom od stavova ako to donosi razdor ili svadu u kuci.
Pa gdje je taj kompromis o kojemu pricaju svi koji sada zagovaraju ponos i principe....
Sto oni dokazuju zapravo?
Ovo mi se čini ključnim u odnosu.
Treba znati zaustaviti se.
Preispitati smislenost vlastitih postupaka i namjera.

Možemo zagovarajući vlastite "principe i ponos" biti izrazito u krivu, a ne vidjeti to baš zbog tih istih principa.
I kamo nas onda to vodi?

Stati ne znači nužno pregaziti sebe.
brzi gonzales is offline  
Old 16.02.2016., 13:37   #87
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Gdje je granica bolesnog i zdravog branjenja svojih stavova?
Gdje je granica gutanja radi mira, postoji li?
Braniti stvar po problematici koja nas se oboje direktno tiče i utječe nam na život, ok.
Braniti stav o nekoj problematici koja nema baš veze s našim životom, ali važno mi je da budem u pravu i "pobijedim partnera".... Crveni alarmi.

"Gutanje" radi vlastitog mira, ok.
"Gutanje" radi mira u kući, crveni alarmi.

__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Old 16.02.2016., 16:21   #88
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Braniti stvar po problematici koja nas se oboje direktno tiče i utječe nam na život, ok.
Braniti stav o nekoj problematici koja nema baš veze s našim životom, ali važno mi je da budem u pravu i "pobijedim partnera".... Crveni alarmi.

"Gutanje" radi vlastitog mira, ok.
"Gutanje" radi mira u kući, crveni alarmi.

Slažem se.
Samo nisam sigurna da svi ovi 'pro mir' misle na istu stvar.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 16.02.2016., 16:42   #89
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Žao mi je šta si prošla teško razdoblje.
No jel zaista misliš da si ti ta koja si se samo najednom "pokvarila"?
Radi čega je uopće došlo do krize?
Što bi bilo da nije bilo njegove strpljivosti i da si davno odustala?

Nausi je odlicno napisala svoj post, možda razumljivije nego ja, ali u osnovi to je to.
Pitanje je samo gdje su granice i koliko brak zapravo vrijedi da odustanemo od sebe.
Kriza je pocela prije vise godina. Prije dvije sam ja prekrizila nas brak i odlucila otici. Tada je u stvari i pocela kulminacija svega.
Pocele su nase svakodnevne borbe. I njegova za spas naseg braka od kojeg sam ja odustala.
Danas mi je u neku ruku drago sto je uspio istrpjeti sve sto je i sto nije odustao.
Poceli smo iz pocetka. Uz dogovor o nastavku. I pozitivnom i negativnom.
Nase svade nisu bile one agresivnog tipa povisenih tonova, psovki ili vrijedanja.
Jednostavno su bile emotivno iscrpljujuce...
Ali oboje smo ulozili jako puno truda i jako puno sebe da opstanemo.
Nitko nije odustao od sebe niti smo se i u jednom trenutku odrekli svojeg ja.
Samo smo se prilagodili jedno drugome.
A da bi to uspjeli oboje smo morali poraditi na sebi. Zbog onog drugog.

Svi ovdje napadaju moje rijeci, ali i svi koji su prosli neku krizu znaju o cemu pisem.
Kada moras donjeti neke konacne odluke moras biti svjestan posljedica tih odluka.
Lako je bilo i meni nabacivati kritike u godinama kada su cvjetale ruze i male stvari su se cinile velikim.
Ali kad te male stvari poprime dimenzije katastrofe onda su i odricanja i ponos i principi u sasvim nekom drugom planu. Ako ti je stalo do braka.
avelina is offline  
Old 16.02.2016., 16:55   #90
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Slažem se.
Samo nisam sigurna da svi ovi 'pro mir' misle na istu stvar.
Vecina nas misli na isto.
Ali nije isto odustati ili drzati se principa i ponosa kada je u pitanju uredenje zajednicke spavace sobe ili kad je u pitanju opstanak braka....
avelina is offline  
Old 16.02.2016., 16:56   #91
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Uh ovo nažalost zvuči zaista loše. Ne bi to tak trebalo zvučat. No nadam se da bute uspjeli pronač način da profunkcionirate ponovno bar na dvaput dnevno!
Seks nikada nismo uvlacili u nasu krizu
avelina is offline  
Old 16.02.2016., 19:19   #92
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Lako je bilo i meni nabacivati kritike u godinama kada su cvjetale ruze i male stvari su se cinile velikim.
Ali kad te male stvari poprime dimenzije katastrofe onda su i odricanja i ponos i principi u sasvim nekom drugom planu. Ako ti je stalo do braka.
A koja je poanta spasavanja braka?
AngryNomad is offline  
Old 16.02.2016., 19:40   #93
Većina ljudi u braku možda nije nesretna, nego je frustrirana.
Mnogi misle da su mogli bolje proći i često se pitaju - što je meni ovo trebalo?
Kad bi bar mogli vidjeti što nas čeka u braku sa dotičnom osobom - sigurna sam da se ne bi sklopilo 70 posto brakova.
My time is offline  
Old 16.02.2016., 20:18   #94
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
A koja je poanta spasavanja braka?
Mojeg ili opcenito?

Mi smo se voljeli unatoc toj krizi. I kada sam digla ruke od braka jos sam osjecala da je on u mom zivotu s razlogom. Bila sam uzasno tuzna jer sam ga voljela ali nisam bila sretna.
Bilo je razdoblja kad sam ga mrzila. I on mene.
Cak i tada smo plakali i mrzili se, ali bili smo zajedno i drzali se za ruke. Nekako smo osjecali da nije jos vrijeme za kraj.
Sada smo oboje dosli do tocke i dogovora da to vise necemo ponavljati. Dali smo si priliku i ne forsiramo nista.
Ni zaljubljenost ni ljubav ni zajednistvo.
Upoznajemo se ponovo.
Ne zelim reci i lagati da je ljepse nego ikad, ali jos uvijek se drzimo za ruke i jos uvijek imamo samo svoje trenutke.
Mislim da smo ispravno postupili.
Odustati se uvijek moze.
Ali to je nas brak.
Ne kazem da su drugi bolji ili gori ili da trebaju ili ne trebaju pruziti sebi sansu.
Ali ako znamo kako izgleda klasicni primjer braka pred razvod....
Mi smo u najgore vrijeme bili daleko od toga...
avelina is offline  
Old 16.02.2016., 21:36   #95
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Upravo izlazim iz stvarno grozne bracne krize koja je trajala blizu dvije godine.
Oboje smo se utapali u svojim principima i ponosu. Ja narocito.
Vjeruj mi pribala sam i jednu i drugu stranu.
Bili smo pred rastavom.
Sada mi se cini da je sve uglavnom i uspjelo samo zahvaljujuci suprugovoj strpljivosti i gutanju principa, a bome i sutnji da bi ja dosla k sebi.
Oboje smo progutali mnogo govana da bi ovo uspjelo.
Ali on zasluzuje medalju, to sigurno. Ja bih vjerojatno odavno odustala da je bilo samo do mene.
Koliko si dugo u braku?

Glede utapanja u svojim principima i ponosu... ima do onoga da se trebamo samokondicionirati i težiti proaktivnom ponašanju u odnosu s partnerom i da su brakovi utemeljeni na reaktivnom ponašanju agonija za oboje i ako ste prošli taj proces, drago mi je. Ojačali ste i digli odnos na viši nivo.

Međutim... onaj dio o bezrezervnom predavanju ne mogu prožvakati. Moguće da ga skroz krivo shvaćam.

Da ti danas sutra dođe kći i da ti kaže da je nesretna u braku, je li savjet o bezrezervnom prihvaćanju savjet koji bi joj dala?
Ja svojoj ne bih.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Old 16.02.2016., 21:47   #96
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Upravo izlazim iz stvarno grozne bracne krize koja je trajala blizu dvije godine.
Oboje smo se utapali u svojim principima i ponosu. Ja narocito.
Vjeruj mi pribala sam i jednu i drugu stranu.
Bili smo pred rastavom.
Sada mi se cini da je sve uglavnom i uspjelo samo zahvaljujuci suprugovoj strpljivosti i gutanju principa, a bome i sutnji da bi ja dosla k sebi.
Oboje smo progutali mnogo govana da bi ovo uspjelo.
Ali on zasluzuje medalju, to sigurno. Ja bih vjerojatno odavno odustala da je bilo samo do mene.
Ja mislimnda ti mijesas princip/ponos sa inacenjem. A to nije isto.
Bilo bi korisno za temu da navedes primjer tvojeg principa/ponosa u kojem si se ti utapla i koje je to svoje principe tvoj suprug progutao.
Ovako je skroz nejasno.

Inace, gutanje bilo cega, bilo u odnosu, vezi, braku, prijatejstvu, roditeljstvu je jako, jako losa ideja.
Ono sto se proguta, u ovom slucaju je to nesto emotivno (nematerijalno) ostaje 'progutano', ne probavljuje se i kad tad ce doci do nekontroliranog izbacivanja.

Prosto receno, takve progutane sadrzaje ne mozemo posrati, kao sto seremo elemente hrane koji nam ne trebaju u organizmu.
Sranje, praznjenje, ciscenje, probavljanje - proces - su krucijalne aktivnosti za zdravo funkcioniranje.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 16.02.2016., 21:58   #97
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Mojeg ili opcenito?

Mi smo se voljeli unatoc toj krizi. I kada sam digla ruke od braka jos sam osjecala da je on u mom zivotu s razlogom. Bila sam uzasno tuzna jer sam ga voljela ali nisam bila sretna.
Bilo je razdoblja kad sam ga mrzila. I on mene.
Cak i tada smo plakali i mrzili se, ali bili smo zajedno i drzali se za ruke. Nekako smo osjecali da nije jos vrijeme za kraj.
Sada smo oboje dosli do tocke i dogovora da to vise necemo ponavljati. Dali smo si priliku i ne forsiramo nista.
Ni zaljubljenost ni ljubav ni zajednistvo.
Upoznajemo se ponovo.
Ne zelim reci i lagati da je ljepse nego ikad, ali jos uvijek se drzimo za ruke i jos uvijek imamo samo svoje trenutke.
Mislim da smo ispravno postupili.
Odustati se uvijek moze.
Ali to je nas brak.
Ne kazem da su drugi bolji ili gori ili da trebaju ili ne trebaju pruziti sebi sansu.
Ali ako znamo kako izgleda klasicni primjer braka pred razvod....
Mi smo u najgore vrijeme bili daleko od toga...
Koji romantican prikaz odnosa na umoru....
PsychoSweety is offline  
Old 16.02.2016., 22:30   #98
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Mojeg ili opcenito?

Mi smo se voljeli unatoc toj krizi. I kada sam digla ruke od braka jos sam osjecala da je on u mom zivotu s razlogom. Bila sam uzasno tuzna jer sam ga voljela ali nisam bila sretna.
Bilo je razdoblja kad sam ga mrzila. I on mene.
Cak i tada smo plakali i mrzili se, ali bili smo zajedno i drzali se za ruke. Nekako smo osjecali da nije jos vrijeme za kraj.
Sada smo oboje dosli do tocke i dogovora da to vise necemo ponavljati. Dali smo si priliku i ne forsiramo nista.
Ni zaljubljenost ni ljubav ni zajednistvo.
Upoznajemo se ponovo.
Ne zelim reci i lagati da je ljepse nego ikad, ali jos uvijek se drzimo za ruke i jos uvijek imamo samo svoje trenutke.
Mislim da smo ispravno postupili.
Odustati se uvijek moze.
Ali to je nas brak.
Ne kazem da su drugi bolji ili gori ili da trebaju ili ne trebaju pruziti sebi sansu.
Ali ako znamo kako izgleda klasicni primjer braka pred razvod....
Mi smo u najgore vrijeme bili daleko od toga...
Uh to volim! Tak se to dela. Fajt do kraja pa kaj bude. AKo i nedaj Alaše dođe do razvoda bar bute znali da ste učinil sve kaj je u vašoj moći.
Joshua is offline  
Old 09.03.2016., 00:03   #99
"Jesu li ljudi u braku ljudi većinom nesretni?"

- DA.
cassini86 is offline  
Old 09.03.2016., 10:47   #100
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Pa ako nema principa i ponosa, onda je taj brak stvarno za kurac i zasniva se, najvjerojatnje na bolesnoj simbiozi u kojoj su potpuno poremecene osobne granice.
Ako se individualno ne njeguju ponos i princip - tko ce ga njegovati? Druga osoba umjesto tebe?
Njegovanje vlastitih principa i vlastitog ponosa je krucijalno za mir, postovanje i ljubav. Isto tako, krucijalno je da se podupiru i postuju partnerovi principi i ponos.
Principi se isprepliću u životu i ne mogu se jednostrano primjenjivati. Principi koji ne sadrže poštovanje i razumijevanje kako tuđih tako i svojih postupaka su u svojoj naravi pogrešni jer produkt njihove primjene je uvijek destrukcija u većoj ili manjoj mjeri.

Ponos koji može da stane između dvoje ljudi ili općenito stvori negativno nije ponos nego umišljenost.
samting is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:28.