Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2016., 18:12   #1
Iskustva s treniraj.me grupom

Ne znam jel bilo govora o tome na forumu. Dakle preko fejsa se reklamiraju i vidim da imaju dosta korisnika. Nude planove prehrane i treninga, opcenitih, individualnih...za mrsavljenje,dobivanje misicnog tonusa i sve sto ti srce zeli. Redovito stave sliku nekog korisnika/ce,prije pocetka i za par tjedana od pocetka treninga i/ili prehrane.
Molim one koji su imali iskustva s njima da mi napisu,planovi su po cca 350kn sto i nije prestrasno...ako je k necemu i ako se isplati.
Raspisite se..
NocnaLutalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 19:13   #2
Sve to što oni mogu dati za 350 kn možeš i besplatno sama saznati u dan-dva čitanja kvalitetnih materijala.

rippedbody.yp web stranica i Starting Strength knjiga za početak.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 19:54   #3
A znam..medjutim uz sve to nisam sigurna da bih znala napravit sama sebi plan prehrane s obzirom na moju tezinu,aktivnost itd.. opcenite stvari nije problem usvojiti ali plan me muci. Kada jesti,sto i koliko.
NocnaLutalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 20:41   #4
Evo ti plan prehrane: Masa=TDEE + 300-500 // Defka=TDEE - 300-700 // Maintenance=TDEE + 0 // 1.5-2 grama P po KG // Jesti tad i tolko da ostvariš ove granice. Može 300 kuna?
marko špranjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 21:00   #5
Ovo po meni vrijedi samo 150.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 21:13   #6
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Ovo po meni vrijedi samo 150.
I to je upitno IMO.

Pitanje je što dobiš za tih 150 (350) kn.
Ako dobiš samo izlistane obroke i vježbe koje moraš odraditi u teretani, to po meni nije vrijedno ni lipe.
Ako uz neki plan dobiš i određeno vrijeme s trenerom gdje ti se kvalitetno objasni što, kako i zašto, onda bi se dalo raspraviti o isplativosti toga. Mada još uvijek mislim da ima boljih načina za potrošiti 350 kn.

I naravno, uvijek je tu činjenica da je fitness industrija općenito 95% bullshit i prodavanje magle, pa uvijek kad ti netko želi nešto prodati treba biti ful skeptičan i oprezan.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 21:39   #7
Mislio sam na Markov program.

Prodavanje programa i treninga prehrane je bullshit jer treneri prodaju jedne te iste programe i planove i samo ih kopiraju dalje, eventualno ti promjeni tu i tamo neš da može reć da je POSEBNO prilagodio tebi.

Kupiti program je retardacija, kupiti pravi coaching je nešto drugo naravno.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 12:03   #8
Bok,

evo ja ću napisati ukratkosvoje iskustvo s njima, koje je bilo jako loše, makar očito imaju i zadovoljnih korisnika.

Najgori mi je bio pristup i komunikacija, znači pošaljem im poruku od 3,4,5 jasnih pitanja da vidim detaljno jel mi se isplati uzimati njihov plan, a oni na većinu ili ne odgovore i napišu nešto sasvim drugo kaj nisam ni pitala ili odgovore onako ovlaš nekaj kratko. Odgovori su im redovito bili po jednu dvije kratke rečenice, što kraće, jel, da se ne bi slučajno mučili pisati dulje i objasniti nešto. I onda moram dva, tri put zaredom ispitivati isto pitanje dok ne dobijem odgovor. Ajd u početku na fejsu su čak bili ljubazni, normalno odgovarali, onda smo prešli na mail i tamo isto kratki odgovori, ali onako kratki, bahati.

Prvo sam se raspitivala za jedan plan, pa su oni predložili nekaj drugo, pristanem, ajde reko valjda oni bolje znaju kaj mi treba, da bi ispalo da je taj plan skuplji jer je to cijena za jedan mjesec, a ovaj kaj sam prvo htjela je za 12 tjedana, tj 3 mjeseca. Nisu to ni spomenuli prije, naravno.
Onda sam rekla da mi je to preskupo za jedan mjesec, i još toliko dati za 2 mjeseca.
Onda su kao ajde sklepali neki individualni plan za mene po toj cijeni za 3 mjeseca, ali sa prehranom koja uključuje namirnice koje ja zbog zdravlja ne smijem jesti, i to sam im rekla, znači kruh, tjestenina itd (smeta mi gluten), i gdje se pije whey (makar sam naglasila da ga nemam mogućnosti trenutno kupovati jer mi je skupo). I to su još bahato rekli da moram to jesti i piti ako mislim krenuti s tim planom.

Poslati su mi neki mini plan kao poklon kakti, ajde lijepo od njih, pa će kad naprave poslati ovaj plan za koji sam platila. Rekli za dva, tri dana, a poslali za više od tjedan dana, i to jer sam ih ja podsjetila i pitala jesu li zaboravili na mene. Ali ajde, bila im je gužva kao s tim silnim planovima, pa recimo da to nisam uzela za zlo, kaj sad.
Poslali su mi taj moj plan, a ono samo nabacane vježbe, tj popis koje se rade za gornji dio tijela, koje za donji, koje za leđa, i još neke, a nigdje konkretno nekog rasporeda, barem otprilike koliko često raditi jedno, a koliko drugo, kako rasporediti obroke - samo su napisali par receptića, koje btw može svatko izguglati na netu.

Bila sam bijesna, ali najviše na sebe jer sam bila tako naivna i bacila skoro 500 kn na to, a baš sam se veselila. Prenaglila sam sa uplatom novaca prije nego sam dobila sve konkretne informacije. Više nikad, i sad sam naučila svoju lekciju dobro..

Da ne spominjem da na njihovom fejs profilu ni nigdje ne možeš ostaviti nikakav feedback o iskustvu s njima, kao da skrivaju to. Objave kao nečije rezultate, al to oni izvažu dobro čije će objaviti, možda im to netko njihov piše, tko zna..Nije da bi ja sad blatila tamo pod njima, ali nitko ne može ostaviti feedback.

Uglavnom, evo sami prosudite, to što sam ja imala takvo koma iskustvo (makar sam si i sama puno kriva kaj sam pristala na to odmah, al eto) ne mora značiti da će svi imati. Ali meni su se zamjeriti opako..
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 16:25   #9
Podsjeća me na onog nekog frajera na Face-u od kojeg ekipa kupuje te programe - ne mogu se sada sjetiti kak se zove da ga hebeš. Ugl. nedavno rasprava s nekim ljudima koji mi se kunu u taj njegov program jer su "godinama" išli u teretanu a nisu vidjeli ama baš nikakvih rezultata, a kad su se počeli hraniti prema tom programu odjednom eksplozija.

Kroz razgovor ustvari skužiš njihovo apsolutno nepoznavanje nekih stvari što mi ovdje smatramo osnovama. Kao što je brojanje kalorija, općenito o proteinima, mastima i ugljikohidratima itd.
Na kraju krajeva kad ih malo stisnem da mi ispričaju taj "plan prehrane" pa saznam da su pljunuli pare da bi im netko rekao da doručkuju zobebe, ručaju pileći file i kuhani krumpir te večeraju posni sir - sve mi je jasno.
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 16:32   #10
Quote:
Brlj4 kaže: Pogledaj post
Podsjeća me na onog nekog frajera na Face-u od kojeg ekipa kupuje te programe - ne mogu se sada sjetiti kak se zove da ga hebeš. Ugl. nedavno rasprava s nekim ljudima koji mi se kunu u taj njegov program jer su "godinama" išli u teretanu a nisu vidjeli ama baš nikakvih rezultata, a kad su se počeli hraniti prema tom programu odjednom eksplozija.

Kroz razgovor ustvari skužiš njihovo apsolutno nepoznavanje nekih stvari što mi ovdje smatramo osnovama. Kao što je brojanje kalorija, općenito o proteinima, mastima i ugljikohidratima itd.
Na kraju krajeva kad ih malo stisnem da mi ispričaju taj "plan prehrane" pa saznam da su pljunuli pare da bi im netko rekao da doručkuju zobebe, ručaju pileći file i kuhani krumpir te večeraju posni sir - sve mi je jasno.
Općenito marketing većine trenera kod nas (koje sam ja vidio) počiva 90% na newbie gainsima i činjenici da su njihovi klijenti prije nego su platili trenera bili totalni ignoranti kaj se tiče treninga.

Pa hvale vlastite programe i metodologije ko da su oni izmislili deadlift, progressive overload i piletinu.

Temelji fitnessa su jako jednostavni i svo znanje koje je prosječnom rekreativcu potrebno je dostupno besplatno na dohvat ruke.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 21:31   #11
Bahati su i previše narcisoidni.
cropatria is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 21:44   #12
Hmm..hvala na odgovorima. Vidim da komentari vecinom ne idu njima u prilog. Zasto sam pitala i zasto sam se zapravo zainteresirala za njih? Nazalost, nikad nisam bila (do sad,mozda se sto promijeni) neki sportski tip i poprilicno mi je sve to apstraktno. Tempo zivota mi ne ostavlja vremena za previse proucavanja nutricionizma, kalorija,treninga...naravno da nikome nije drago potrositi novac ni na papirnati oblik a kamoli na PDF fajl..no sto je tu je,zbog tempa (posao i sve druge obaveze), i treninzi od po sat vremena svaki/svaki drugi dan ce biti luksuz,priprema obroka takodjer...pa sam htjela da mi osobe koje se kuze u to,olaksaju i napisu sve crno na bijelo sto jesti,kada i koliko..kakve vjezbe koliko puta i sl.
Istina je da objavljuju rezultate klijenata/ica i sad je pitanje jel to zaista stvarno. A sad...vidim na forumu drugu stranu medalje..
Sto mi je ciniti? Ponavljam,vremena imam minimalno da bih se mogla posvetiti bespucima interneta
NocnaLutalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 21:44   #13
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Bok,

evo ja ću napisati ukratkosvoje iskustvo s njima, koje je bilo jako loše, makar očito imaju i zadovoljnih korisnika.

Najgori mi je bio pristup i komunikacija, znači pošaljem im poruku od 3,4,5 jasnih pitanja da vidim detaljno jel mi se isplati uzimati njihov plan, a oni na većinu ili ne odgovore i napišu nešto sasvim drugo kaj nisam ni pitala ili odgovore onako ovlaš nekaj kratko. Odgovori su im redovito bili po jednu dvije kratke rečenice, što kraće, jel, da se ne bi slučajno mučili pisati dulje i objasniti nešto. I onda moram dva, tri put zaredom ispitivati isto pitanje dok ne dobijem odgovor. Ajd u početku na fejsu su čak bili ljubazni, normalno odgovarali, onda smo prešli na mail i tamo isto kratki odgovori, ali onako kratki, bahati.

Prvo sam se raspitivala za jedan plan, pa su oni predložili nekaj drugo, pristanem, ajde reko valjda oni bolje znaju kaj mi treba, da bi ispalo da je taj plan skuplji jer je to cijena za jedan mjesec, a ovaj kaj sam prvo htjela je za 12 tjedana, tj 3 mjeseca. Nisu to ni spomenuli prije, naravno.
Onda sam rekla da mi je to preskupo za jedan mjesec, i još toliko dati za 2 mjeseca.
Onda su kao ajde sklepali neki individualni plan za mene po toj cijeni za 3 mjeseca, ali sa prehranom koja uključuje namirnice koje ja zbog zdravlja ne smijem jesti, i to sam im rekla, znači kruh, tjestenina itd (smeta mi gluten), i gdje se pije whey (makar sam naglasila da ga nemam mogućnosti trenutno kupovati jer mi je skupo). I to su još bahato rekli da moram to jesti i piti ako mislim krenuti s tim planom.

Poslati su mi neki mini plan kao poklon kakti, ajde lijepo od njih, pa će kad naprave poslati ovaj plan za koji sam platila. Rekli za dva, tri dana, a poslali za više od tjedan dana, i to jer sam ih ja podsjetila i pitala jesu li zaboravili na mene. Ali ajde, bila im je gužva kao s tim silnim planovima, pa recimo da to nisam uzela za zlo, kaj sad.
Poslali su mi taj moj plan, a ono samo nabacane vježbe, tj popis koje se rade za gornji dio tijela, koje za donji, koje za leđa, i još neke, a nigdje konkretno nekog rasporeda, barem otprilike koliko često raditi jedno, a koliko drugo, kako rasporediti obroke - samo su napisali par receptića, koje btw može svatko izguglati na netu.

Bila sam bijesna, ali najviše na sebe jer sam bila tako naivna i bacila skoro 500 kn na to, a baš sam se veselila. Prenaglila sam sa uplatom novaca prije nego sam dobila sve konkretne informacije. Više nikad, i sad sam naučila svoju lekciju dobro..

Da ne spominjem da na njihovom fejs profilu ni nigdje ne možeš ostaviti nikakav feedback o iskustvu s njima, kao da skrivaju to. Objave kao nečije rezultate, al to oni izvažu dobro čije će objaviti, možda im to netko njihov piše, tko zna..Nije da bi ja sad blatila tamo pod njima, ali nitko ne može ostaviti feedback.

Uglavnom, evo sami prosudite, to što sam ja imala takvo koma iskustvo (makar sam si i sama puno kriva kaj sam pristala na to odmah, al eto) ne mora značiti da će svi imati. Ali meni su se zamjeriti opako..


Tnx što si si dala truda podijeliti informacije

Quote:
Brlj4 kaže: Pogledaj post
Podsjeća me na onog nekog frajera na Face-u od kojeg ekipa kupuje te programe - ne mogu se sada sjetiti kak se zove da ga hebeš. Ugl. nedavno rasprava s nekim ljudima koji mi se kunu u taj njegov program jer su "godinama" išli u teretanu a nisu vidjeli ama baš nikakvih rezultata, a kad su se počeli hraniti prema tom programu odjednom eksplozija.

Kroz razgovor ustvari skužiš njihovo apsolutno nepoznavanje nekih stvari što mi ovdje smatramo osnovama. Kao što je brojanje kalorija, općenito o proteinima, mastima i ugljikohidratima itd.
Na kraju krajeva kad ih malo stisnem da mi ispričaju taj "plan prehrane" pa saznam da su pljunuli pare da bi im netko rekao da doručkuju zobebe, ručaju pileći file i kuhani krumpir te večeraju posni sir - sve mi je jasno.
To je legitimno. Ako je to ono što im nedostaje, i moraju platiti da bi to shvatili i prihvatili, to je posve u redu IMO.
Imali su problem, i netko im ga je riješio.
To, što je rješenej jednostavno, nema zapravo neke veze.

No, druga je stvar kad netko traži i očekuje i nudi mu se i plati višu razinu, a ne dobije.

Quote:
NocnaLutalica kaže: Pogledaj post
Hmm..hvala na odgovorima. Vidim da komentari vecinom ne idu njima u prilog. Zasto sam pitala i zasto sam se zapravo zainteresirala za njih? Nazalost, nikad nisam bila (do sad,mozda se sto promijeni) neki sportski tip i poprilicno mi je sve to apstraktno. Tempo zivota mi ne ostavlja vremena za previse proucavanja nutricionizma, kalorija,treninga.

.....
Istina je da ob
Sto mi je ciniti? Ponavljam,vremena imam minimalno da bih se mogla posvetiti bespucima interneta
Preporučio bih ti da kreneš ondje gdje si sad, s navikama kakve su sad, i potom mijenjaš jednu po jednu stvar kako budeš učila. Ne sve odjednom, nego dio po dio.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 18:02   #14
Quote:
NocnaLutalica kaže: Pogledaj post
Sto mi je ciniti? Ponavljam,vremena imam minimalno da bih se mogla posvetiti bespucima interneta
Nije problem nedostatak vremena, već to što ti svoje vrijeme odlučuješ utrošiti na druge stvari.

Kolko god misliš da nemaš vremena, preporučam da ga nađeš i naučiš malo o vježbanju i prehrani. Ima li korisnijeg načina za uložiti vrijeme od učenja o vlastitom tijelu, prehrani i vježbanju? Teško

Za početak uzmi rippedbody.yp. Na stranici je vrlo lijepo ispisano sve što je tebi kao prosječnoj rekreativki potrebno. Ak svaki dan pročitaš jedan članak, na dobrom si putu. Isto tak, ak svaki dan pogledaš bar jedan youtube video od par minuta koji govori o osnovnim vježbama (čučanj, deadlift, pressovi, veslanja), na dobrom si putu.

Nitko ne veli da moraš odma svo znanje usisat u sebe.

Quote:
i treninzi od po sat vremena svaki/svaki drugi dan ce biti luksuz
Ne trebaju ti treninzi svaki dan. Ni svaki drugi.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 18:11   #15
Upoznata sam s treniraj.me i pratim donekle Eriku no nisam bila upoznata s njihovim načinima rada ni ti bih iste komentirala. Samo ću reći da treba bolje procijeniti osobe.

Online coaching je dobra stvar ukoliko si i sam organiziran tj. sposoban pratiti ono što ti je trener napisao i naravno, ako si pogodio dobrog trenera.

Ja osobno već neko vrijeme radim online i personal coaching te vodim i grupni funkcionalni trening u jednoj riječkoj teretani.

Došlo mi je koliko već klijenata s "planovima" od trenera koje su platili i više nego moje usluge a dobili su popis vježbi, popis što treba jesti i NIKAKVO praćenje. Po mom mišljenju online coaching bi trebao pružati koliko je god moguće realno iskustvo vođenja u obliku trener-klijent.

Naravno da nije isto jer se ne radi o individualnom treningu, ali klijent bi se trebao moći osloniti na trenera, biti praćen, imati mjerenja i testiranja te bi ti planovi trebali biti maksimalno kreirani PO KLIJENTU INDIVIDUALNO.

Nema smisla jednom klijentu na plan prehrane napisati da mora pojesti toliko i toliko brokule ako ju on ne može smisliti. Da se sve to asimilirati da klijentu to bude predstavljeno kao pozitivan izazov. To je ono što ja radim s svojim klijentima.

Autoru, jesu li ti dali neki obrazac da ispuniš ili slično? Nekakva pitanja?


Ma nebitno...
Uglavnom, dakako da se sve može i samostalno naučiti ali jednostavno ljudi vole vođenje. Pa i ja kao trener imam svoga trenera. To je sasvim normalno i prirodno, samo treba naći pravu osobu.
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 15:17   #16
Loše iskkustvo

Evo da i ja napišem iskustvo, s obzirom na to da im se ne sviđa kada im se negativno komentira na fejsu ili instagramu.

Moje je iskustvo loše, od prije godinu dana. Javila sam se za plan od 8 tjedana, imali su sniženje sa (pazi ovo!) 700kn na 100kn. Pomislih, ajde, nije puno, da vidim što nude. Na plan sam čekala 2 tjedna nakon uplate na račun.

Potrebno je napisati dob, visinu, težinu i ostale podatke. Dakle, ja sam im napisala da mi je primarno učvrstiti tijelo, nikako sniziti kile jer sam 174cm/55kg (dobili su i sliku), na što bih dobila plan kojim trebam 4 PUTA TJEDNO RADITI CARDIO VJEŽBE 40 MINUTA. Srećom pa sam uz fakultet (FOOZOS) i različite kolegije iz područja kineziologije znala razliku anaerobnog i aerobnog treninga.

Javila sam se onom strašno čudnom liku (Milan, Mimo) kako meni plan nema smisla za ono što je meni cilj, da bi on odgovorio da naravno da ne bih trebala toliki cardio i da je plan općenit.

Ja plan nisam ni pokušala raditi nego sam se opremila rekvizitima, youtube videima i počela sama vježbati.

Moj je zaključak da to nije nikakva individualizacija, nego imaju šprancu koju naplaćuju masno, rekli vi njima da ne volite ljuto i ne želite whey - dobit ćete ga. Jedina individualizaija koju ja tu vidim je promjena naziva pdf-a koji dobijete gdje stave vaše ime.

Čuvajte pare i vjerujete da možete sami bolje nego što će vam oni poslati.
maryalice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 15:45   #17
Quote:
maryalice kaže: Pogledaj post

Čuvajte pare i vjerujete da možete sami bolje nego što će vam oni poslati.
Ajme meni. Kako mrzim prosjecnost. Ne dajte da vam muzu pare. Potpisujem Eqinora. Najgore je kad netko nesto radi i ne radi to iz strasti nego zato sto misle da su ljudi debili i lako im je uzeti novce.

Inace, pratim dugo rekreaciju i recimo, Marina je savrsen primjer osobe kojoj se isplati date novce jer je strastvena i iz postova se vidi da joj je drago pomoci i da ne radi to samo zbog novaca. Imate na forumu sve.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 08:54   #18
Ma klonite se ovih instagram, fejs wanna be trenera i trenerica od 20god koji su bili na jednom natjecanju iliti nitijednom i koji su otkrili fitness i bodybuilding, ima ih more takvih...
niti imaju znanja, niti imaju iskustva za vodit ikog online ili uzivo, sve su fejkeri, usta moja hvalite me, a u pozadini toga veliko neznanje i još veći ego.
Sanjch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.