Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2016., 20:29   #61
na tevejcu vidjeh reklamu, reklamiraju pokućni i EVO tv u kompletu po uobičajnoj cijeni pokućnog od 194kn, isplati se
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 20:44   #62
Uobičajena cijena pokućnog je 169 kn.
Štediš ukupno 45 kn, 15 kn na evotv (plaćaš 55 umjesto 70) i 30 na tele2 (139 umjesto 169).
139+55=194
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 20:59   #63
Po traffic monitoru na 4g modemu i na wi-fi routeru potrošio sam ovaj mjesec 15GB što mi je normalno, ajmo reći prosječno.
Uobičajeno mi je bilo mjesečno 30 - 35 GB dok sam koristio MAX ADSL, po njihovoj potrošnji još mi je ostalo 16 GB što ispada da sam potrošio ovaj mjesec 34GB, a siguran sam da nisam. Znam koliko sam trošio godinama MAX ADSL-a nemoguće je da mi je toliki promet.

Čim mi se pruži prva 4G prilika ( VIP ili T-Com ) bježim od ovoga Tele 2.
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 21:05   #64
Koji dan u mjesecu si uključen? Količina prometa u mjesecu je razmjerna broju dana u mjesecu (kao i cijena). Npr., ako si uključen na pola mjeseca, imaš dostupno samo pola prometa (ali će ti biti i naplaćeno samo pola standardne cijene).
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 22:51   #65
samo vip ne

ja sam uzeo za probu tele2 50gb i moram priznati da je duplo brži od Vipneta koji je sve sporiji
makarska01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 11:26   #66
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Koji dan u mjesecu si uključen? Količina prometa u mjesecu je razmjerna broju dana u mjesecu (kao i cijena). Npr., ako si uključen na pola mjeseca, imaš dostupno samo pola prometa (ali će ti biti i naplaćeno samo pola standardne cijene).
Već sam potrošio 30 dana probnog kako sam bio zadovoljan brzinom odlučio sam nastaviti.

Probni period mi je trajao od 04.10. odmah u startu mi je bilo nekako čudno da je potrošnja velika, ali to sam prepisivao činjenici da sam zbog testiranja brzine skidao torrente i slično pa reko ajde malo sam se zaletio.

Sa 01.11. mi je počeo novi obračunski period onaj koji plaćam. Smrdi mi na najjače taj Tele 2 nisam lud znam koliko trošim, informatički sam pismen imam 2 računala u mreži i jedan pametni telefon, radim do 17:00 sati, iza tog vremena sam doma, dnevno koristim internet za youtube, forume, ebay, njuškalo i FB sat vremena. Zivim u kući, nisu stanovi, znam sva računala od svih susjeda u ulici znam da nitko se nije mogao spojiti bez mog znanja. Vidim na ruteru potrošnju u skakom trenutku, uzeo sam najskuplji 4G router koji sam si mogao priuštiti, vidim svaki potrošeni bajt.
Lud sam više i lagano mi ih je pun k...c a ni 2 mjeseca nisu prošla. Još ću malo istražiti, a slijedeći korak HAKOM.

Ako netko sumnja u preveliku potrošnju isto tako molim da napiše ovdje.

Hvala
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 16:02   #67
Također koristim, i nisam primjetio povećanju potrosnju. Update windowsa iskljucen, youtube na 480p, pazi da ti torrent klijent nije upaljen pa da me seeda nepotrebno

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Pajser_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 14:39   #68
Trebam pomoć pa vas molim da me 'prosvijetlite'. Dakle nedavno smo se doselili u kuću na dosta zavučenoj lokaciji (lošija infrastrktura itd) pa mislim da osim t-coma,nemam šanse skoro za neki adsl. E sad taj tele2 mi se čini kao bolja i pristupačnija opcija (financijski),ali za smartphone ili tablete,a šta je sa kućnim računalom koji nama ustv najviše treba i kako to onda funkcionira?
I nedavno sam se susrela u prodaji,sa wi-fi routerom iz vipa,dali je to nešto slično? (molim razumjevanje za nerazumjevanje ) hvala!
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 15:13   #69
ma jednostavno je posve, ubaciš karticu, uključiš ruter u struju i spajaš uređaje i to je to Password je na tom uređaju... Taj ruter ima priključnicu i za lan kabel, a imaši kupit te neke adaptere za wifi..

Zadnje uređivanje Nosonja_ : 24.11.2016. at 15:24.
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 16:10   #70
Ma kužim otprilike, ( valjda ).
A dali je 50GB prometa ok za mailanje,slanje dokumenata i sl (poslovno),neki you-tube i povremena skidanja muzike,kraćih videa itd? Dali bi to pokrivalo takav raspon? (neke strašne igrice baš i ne igramo,više nam zbog posla treba)
Kako je sa skype i sličnim aplikacijama (imam rodbine vani)??
(zadnji adsl sam imala od optime prije 6god tak da sam baš 'zapela u vremenu')
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 18:58   #71
Ma ne treba nikakve adaptere, nabaviš si antenu i 250 m okolo tebe hvata sve živo. Kod mene narastao signal na 50 Mbs milina. Stavio ga na tavan (P+1) znači na treći kat, piči ko lud, sve što je na više ima jači signal. Ako ti se čini da ti je premalo mjesečno 50 Gb potrošnje od idućeg 1 u mj. uzmeš onaj paket od 100 Gb. Ili ako ti je 100 Gb viška ideš bez problema u tarifu sa 50 Gb potrošnje. To prebacivanje možeš i sam obaviti na mojtele2 ili zoveš službu za korisnike da ti oni to naprave.
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 22:38   #72
Quote:
lemy56 kaže: Pogledaj post
Ma ne treba nikakve adaptere, nabaviš si antenu i 250 m okolo tebe hvata sve živo.
Pa kako će se spojiti wirelessom na router, ako na računalu nema wireless adapter (ugrađeni ili vanjski - usb)? Dakle, ako ga već nema, mora ga nabaviti.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 08:26   #73
Pa podrazumijeva se da treba biti bežična kartica za wairles na računalu. Dobro ti koliko sam kužio to nazivaš adapter, ok.
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 09:02   #74
Pa o tome je Nosonja govorio, može se spojiti lan kabelom ili wlan karicom/adapterom, koji treba eventualno dokupiti (to je trebalo naglasiti, jer je bilo govora o stolnom računalu, a ona tipično nemaju ugrađenu wlan karticu).
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 15:05   #75
Quote:
Ribicatt kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć pa vas molim da me 'prosvijetlite'. Dakle nedavno smo se doselili u kuću na dosta zavučenoj lokaciji (lošija infrastrktura itd) pa mislim da osim t-coma,nemam šanse skoro za neki adsl. E sad taj tele2 mi se čini kao bolja i pristupačnija opcija (financijski),ali za smartphone ili tablete,a šta je sa kućnim računalom koji nama ustv najviše treba i kako to onda funkcionira?
I nedavno sam se susrela u prodaji,sa wi-fi routerom iz vipa,dali je to nešto slično? (molim razumjevanje za nerazumjevanje ) hvala!
Skupa s routerom dobiješ i UTP kabel i bez ikakvih problema se spojiš na komp.
Ako ti se pak ne da spajati žično, možeš si kupiti adapter za wi-fi, koji nađeš i za manje od 100 kuna pa se spajaš bežično.

Što se tiče pitanja je li 50gb dovoljno, to ipak ovisi o tebi, na šta i kolko ćeš trošiti, kakve su ti navike. Ja sam, recimo, na netu dnevno barem 6, a ponekad i 12 sati (jerbo kartam poker), uopće ne pazim na potrošnju, skinem bar 2 epizode kojekakvih serija dnevno i tih 50gb mi je više nego dovoljno.. Nemam pojma kolko skype troši, jer ga ne koristim, ali ne vjerujem da će to predstavljati problem (osim, eventualno, ako si na skypeu par sati dnevno, što vjerojatno nisi).
__________________
...marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek...
OnajKojiJeDošao is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 11:57   #76
nova situacija
sad sam zvao i kažu da više nema probnog perioda , i da ova kombinacija sa evotv-om košta 224 kune uz ugovor.
domeklija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 08:33   #77
Odlično, do sada su uspjeli malo koga prevariti /zbog visoke cijene i količine potrošnje/ a od sada neće nikoga. Otpadaju, u konkurenciji ostaju VIP i Ht.
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 01:04   #78
U jednom mobitelu imam VIPovu SIM, samo zbog tel. broja na koji bi me možda još netko zvao, budući da sam mijenjala broj. Uopće ne koristim taj telefon, s njega imam preusmjeravanje poziva na novi mob, a mobilni podaci su isključeni. I primijetila sam da mi lova nestaje s računa. Zovem VIP i pitam na što je potrošena lova, a žena kaže - na internet. Ma nemoj! A podatkovni promet isključen! Svi oni pomalo smrde!

A što se tiče potrošnje na ovom pokućnom 4G... Baš ovih dana sam čitala negdje na netu objašnjenje da je potrošnja veća na 4G nego na 3G, pa da zato ljudima ispada da troše više. Ne kužim to. Zar ne bi bilo da s 4G u jedinici vremena možeš skinuti više nego na 3G, ali ako skidaš istu stvar zar promet ne bi bio jednaki, samo što bi se to skinulo u kraćem vremenu?

I ako nema više probnog perioda, valjda se može uzeti npr. tarifa bez ugovorne obveze i bez uređaja i onda tarifu otkantaš kad hoćeš ako vidiš da to nije to.
Spominjao je netko da 4G mobitel može umjesto routera. 4G SIM ne radi na 3G mobitelu?
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 01:31   #79
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
U jednom mobitelu imam VIPovu SIM, samo zbog tel. broja na koji bi me možda još netko zvao, budući da sam mijenjala broj. Uopće ne koristim taj telefon, s njega imam preusmjeravanje poziva na novi mob, a mobilni podaci su isključeni. I primijetila sam da mi lova nestaje s računa. Zovem VIP i pitam na što je potrošena lova, a žena kaže - na internet. Ma nemoj! A podatkovni promet isključen! Svi oni pomalo smrde!

A što se tiče potrošnje na ovom pokućnom 4G... Baš ovih dana sam čitala negdje na netu objašnjenje da je potrošnja veća na 4G nego na 3G, pa da zato ljudima ispada da troše više. Ne kužim to. Zar ne bi bilo da s 4G u jedinici vremena možeš skinuti više nego na 3G, ali ako skidaš istu stvar zar promet ne bi bio jednaki, samo što bi se to skinulo u kraćem vremenu?

I ako nema više probnog perioda, valjda se može uzeti npr. tarifa bez ugovorne obveze i bez uređaja i onda tarifu otkantaš kad hoćeš ako vidiš da to nije to.
Spominjao je netko da 4G mobitel može umjesto routera. 4G SIM ne radi na 3G mobitelu?
Priče da 4G troši više prometa su priče za malu djecu, ako stranica ima xx MB upravo toliko prometa će potrošiti i 3G i 4G mreža na njeno otvaranje, samo što će 4G mreža to odraditi brze. Zakon fizike. Druge je stvar speed test, tamo mjerenje brzine uvijek traje jednako dugo, a pošto je 4G mreža nešto brža, u istom vremenskom periodu onda pojede više prometa.

Što se tiče preusmjeravanja poziva, normalno je da sa računa skida lovu jer je preusmjeravanje poziva ništa drugo nego pozivanje i ostvarivanje poziva s tvog starog broja na tvoj novi broj na koji je preusmjeren poziv.
Europium is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 09:35   #80
Da, tako je ali samo ako se veza uspostavi. Ali ako nije bilo razgovora preko te preusmjerene veze nebi trebalo biti ni skidanja.
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.