Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 13:22   #4621
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Pitanje je samo koliko široko idu. Ako se fokusiraju samo na glavnoga, onda ovo ima smisla. Lakše će biti njemu vjerojatno dokazivati izvlačenje novaca nego svakome ponaosob neko pomaganje, ili neku urotu ili nešto. Cijelo pomaganje se vrlo vjerojatno kod gotovo svih njih radilo na način da su imali odlične plaće i onda radili kako je njemu odgovaralo u datom trenutku. Trebali bi im onda dokazivati da je plaća bila neka vrsta mita, a to ići dokazivati je po meni baš nemoguće.

Meni ovo ima logike - odvojili su njega od svih njih, što meni znači da njega tretiraju na jedan način, a sve druge na drugi.
Ma gle, s obzirom da su sjedili tamo di su sjedili, njima doređena odgovornost ne gine. Po defaultu.
Ono što se njima ovime daje do znanja je da Todija smatraju glavnim krivcem, pa ko još dodatno propjeva, može proći lišo.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:45   #4622
Anto Nobilo: Ministar Marić je naš krunski svjedok

Upitan želi li reći da je, ako je njegova klijentica na listi osumnjičenih, onda to morao biti i ministar Marić, Nobilo je potvrdno odgovorio.

"Da. Odnosno, u ovom trenutku, stav ministra Marića, kojega ćemo mi sigurno pozvati kao svjedoka, jer on svjedoči u korist obrane. On kaže: 'Ja sam vjerovao nadležnim službama. Zato ne mogu biti odgovoran.' Isto i mi kažemo. Piruška Canjuga, koja nije financijaš, još manje može biti odgovorna jer je vjerovala nadležnim službama. Dakle, ministar Marić je naš krunski svjedok", rekao je Nobilo.

genijalno!
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:47   #4623
Hihi, nitko ništa nije znao... sve se pouzdali u stručne službe.


Sad stvarno, što je točno Piruška bila u Agrokoru?
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:50   #4624
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Sad stvarno, što je točno Piruška bila u Agrokoru?
izvršna potpredsjednica za poslovanje i poslovni razvoj

a Marićeva funkcija je bila izvršni direktor za strategiju i tržište kapitala
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:55   #4625
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
izvršna potpredsjednica za poslovanje i poslovni razvoj

je li to niža funkcija od Marića??
Da, ali je kao članica uprave također odgovorna za lažna izvješća.

Marić nije bio u upravi.

Edit: Aha, on je bio izvršni direktor koji je također odgovoran za izvješća po zakonu o računovodstvu.

Svi su odgovorni ali nitko nije znao...

(i sad tek vidim da si editao post...)
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:04   #4626
Ako nitko ništa nije zna onda su to vjerojatno najnesposobniji ljudi u svemiru
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja! Učlani se!
frane mafia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:15   #4627
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
Anto Nobilo: Ministar Marić je naš krunski svjedok

Upitan želi li reći da je, ako je njegova klijentica na listi osumnjičenih, onda to morao biti i ministar Marić, Nobilo je potvrdno odgovorio.

"Da. Odnosno, u ovom trenutku, stav ministra Marića, kojega ćemo mi sigurno pozvati kao svjedoka, jer on svjedoči u korist obrane. On kaže: 'Ja sam vjerovao nadležnim službama. Zato ne mogu biti odgovoran.' Isto i mi kažemo. Piruška Canjuga, koja nije financijaš, još manje može biti odgovorna jer je vjerovala nadležnim službama. Dakle, ministar Marić je naš krunski svjedok", rekao je Nobilo.

genijalno!
Marić bi mogao doći u probleme. Naravno da nije on pisao izvješća, ali ta izvješća bila su njegov glavni alat u radu. Ako su frizirana izvješća nečemu služila, onda je to ishođenje daljnjeg financiranja, što je marićevo područje. I sad bi bilo logično da služba koja radi na friziranju onoga kojem to friziranje bude služilo priupita "što trebaš?" On je gotovo kao naručitelj friziranja!

Međutim, to u "papirima" nećemo naći. To nam jedino može reći netko iz dotičnih službi kao svjedok. Jednako kao što će svjedoci trebati nešto reći o ulogama piruške i ostalih koji već primjenjuju fikus-obranu.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Fall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 15:11   #4628
Piruška je između ostalog bila i članica Uprave Agrokora. Kao takva je bila na daleko većoj i odgovornijoj poziciji od Marića.

Bez obzira što je Marić bio "financijaš", on nije pisao ta financijska izvješća, nego se samo služio njima, tj. tim friziranim podacima.

Ono što je vrlo jasno svima, je da ta frizirana izvješća od bivših revizija nisu nastala greškom revizora, već ih je netko naručio i kao takva i (dodatno) platio...jasno je da je po hijerarhiji i samoj funkciji najodgovorniji Ivica Todorić, a i po svemu onome što se zna, i jedini je mogao donijeti odluke takovoga tipa.

Dokazati tako nešto uistinu nebi trebalo biti teško u sudski uređenoj zemlji (što mi nismo)....recimo, Madoff je dobio 150 godina zatvora u suđenju koje je trajalo mislim niti mjesec dana (možda griješim...neda mi se sada guglat)...

Naravno, da je kod Todorića i desna i lijeva politika svih ovih godina imala duboko umočene prste, pa je taj slučaj "malo komliciraniji"...

...uglavnom, ajmo pokušati vjerovati po 100-ti puta u hrvatsko pravosuđe. Možda će baš taj slučaj biti onaj od kojega će sve ići nabolje u ovoj zemlji...

...MOŽDA (neznam kako da sa većim slovima napišem možda)...
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:46   #4629
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Piruška je između ostalog bila i članica Uprave Agrokora. Kao takva je bila na daleko većoj i odgovornijoj poziciji od Marića.

Bez obzira što je Marić bio "financijaš", on nije pisao ta financijska izvješća, nego se samo služio njima, tj. tim friziranim podacima.

Ono što je vrlo jasno svima, je da ta frizirana izvješća od bivših revizija nisu nastala greškom revizora, već ih je netko naručio i kao takva i (dodatno) platio...jasno je da je po hijerarhiji i samoj funkciji najodgovorniji Ivica Todorić, a i po svemu onome što se zna, i jedini je mogao donijeti odluke takovoga tipa.

Dokazati tako nešto uistinu nebi trebalo biti teško u sudski uređenoj zemlji (što mi nismo)....recimo, Madoff je dobio 150 godina zatvora u suđenju koje je trajalo mislim niti mjesec dana (možda griješim...neda mi se sada guglat)...

Naravno, da je kod Todorića i desna i lijeva politika svih ovih godina imala duboko umočene prste, pa je taj slučaj "malo komliciraniji"...

...uglavnom, ajmo pokušati vjerovati po 100-ti puta u hrvatsko pravosuđe. Možda će baš taj slučaj biti onaj od kojega će sve ići nabolje u ovoj zemlji...

...MOŽDA (neznam kako da sa većim slovima napišem možda)...
Ovo prvo financijsko izvješće koje spominješ nije isto kao i izvješće revizije koje spominješ drugo, a koristiš čini mi se kao istoznačnice.
Dakle, financijska izvješća priprema tvrtka, revidira ih revizorska firma koja potom izdaje revizorsko izvješće koje govori da li su ova prvospomenuta financijska izvješća izrađena u skladu s Međunarodnim računovodstvenim standardima te prezentiraju financijske podatke tvrtke na realan način.

Dakle krivnja Baker Tilly revizora je u tome da iako su znali da je hrpa toga krivo prezentirano nisu to iskazali u svojem revizorskom izvješću. Namjerno jer su bili u dosluhu s Upravom. Revizorska izvješća su podloga za investitore koji u njima vide određenu sigurnost da su brojke koje je tvrtka prezentirala točne i na temelju tih izvješća donose odluke o tome da li kupiti neke dionice ili ne, pozajmiti novac tvrtki ili ne itd.
Onda ako imaš revizora koji laže u svojem izvješću i kaže kako je sve super iako postoji 15 milijardi nečega manjka, partner u revizorskoj firmi i manager/direktor koji se potpisao na revizorsko izvješće mogu u zatvor zbog prijevare. Kao i Uprava tvrtke.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:58   #4630
To je bar jasno ko dan.
A samo to je dovoljno da nekoliko ljudi završi sa višegodišnjom zatvorskom kaznom, čak i prema hr standardima sudstva.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:03   #4631
Gref je kazao da Sberbanka s hrvatskom vladom želi postići puno međusobno razumijevanje o Agrokorovu dugu, ali da mjere koje je dosad "poduzela hrvatska vlada, po mišljenju Sberbanke, vrlo ozbiljno ugrožavaju prava kreditora, kako Sberbanke, tako i drugih".

Po njegovim riječima, sada se u suradnji s vlastima razmatraju mjere koje bi obnovile platežnu sposobnost kompanije i sposobnost vraćanja dugova.

Gref je istaknuo da će Sberbank "u svakom slučaju vratiti određeni dio sredstava iz svoga kredita Agrokoru, neovisno o tome kako će se situacija razvijati".

"Naravno, mi bismo željeli maksimalni povrat našega novca", istaknuo je Gref.

http://hr.n1info.com/a255697/Biznis/...kreditora.html

izgleda da su svjesni da možda neće uspjeti vratiti cijeli novac, ha...
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:05   #4632
Sber se na tako velike iznose najmanje osigurao od svih kreditora, što samo dodatno baca sumnju kako se zaista radilo o pranju novaca .. samo pitanje čijih tj. jeli Ru država znala za to?
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:14   #4633
a dok mi spašavamo Agrokor oni spašavaju svoju imovinu, prebacuju na bliske prijatelje i kumove, pa kad im misle ovršiti svu imovinu??

http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...a/1002000.aspx
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:56   #4634
Quote:
Fall kaže: Pogledaj post
Brojka ne, ali ovdje imamo kompletnu upravu i postaviti će se pitanje kakvu je ulogu svatko od njih pojedino imao u počinjenju kaznenog djela.
Ti nikad nisi radio u takvom sustavu i na takvim pozicijama. Ja jesam pa znam kako to funkcionira.

Za sve postoji odluka sa potpisom. Isto tako postoji i nesto sto se zove "opseg posla radnog mjesta". Znaci:

Ako je tvoj potpis dole i/ili ako je u opisu posla tvog radnog mjesta ti si kriv. Nema rasprave. nema svjedoka..nema misljenja...

Quote:
nevažnost kaže: Pogledaj post
Agrokor je uvijek bio u dugu kao što je Luxemburg uvijek u dugu, ali ljudi imaju odličan standard. Problem je kada netko digne kočnicu, a to su Rusi učinili zbog Plenkovića.
I luksemburgu su dizali kocnicu. A nisu rusi digli kocnicu agrokoru zbog plenkovica nego im nisu htjeli vise dati para. Isto kao sto im zapadne banke nisu htjele dati vise para. A nije ni plenkovic htio dati vise para. U stvari..plenkovic je digao kocnicu jer je todoric zicao pare od vlade i vlada (plenkovic) nije htio dati.

Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Pitanje je samo koliko široko idu. Ako se fokusiraju samo na glavnoga, onda ovo ima smisla.
Imas potpis i opis radnog mjesta. Ako si potpisao dokument znaci da si ga provjerio i jamcis da je istinit. Ako nije istinit a gore je tvoj potpis onda si kriv. Nema rasprave.

Isto ako ti je u opisu posla...ne mozes reci da nisi znao.


Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Meni ovo ima logike - odvojili su njega od svih njih, što meni znači da njega tretiraju na jedan način, a sve druge na drugi.
ne, oni su sada namjestili optuznicu tako da ju odbace na sudu. To vec rade godinama..prije nego i dode predmet na sud namjeste optuznicu na sudu tako da bude odbacena. I onda....DORH je radio svoj posao ali sudovi su krivi..a sudovi tvrde da rade po zakonu...odvjetnici ubiru pare jer od pocetka znaju kako ce rusiti optuznicu.

Quote:
medonaodmoru kaže: Pogledaj post
Najbolji štos je kad svi tvrde kako su dobro osigurali svoje plasmane kroz založna prava i slično. Naj pobegne, naj pobegne, karta mi je v žepu.

E moji majstori, Ivica vas je sve "ošišao".


Ja jos nisam vidio da je netko rekao koliki su dugovi. Dugovi su sigurno veci od kapitala firme samo je pitanje koliko.

Oni govore da je bilanca (prihod, rashod i to) bila nastimana. Da su lagali da imaju vise novca (zarade) nego sto zarade.

Ali kako su lagali da vise zaraduju tako su i lagali da imaju manje dugova. Pitanje je koliko su lagali za dugove. To je puno vece pitanje nego za koliko su lagali da vise zaraduju. Zasto nitko ne zna koliki su dugovi agrokora ?

jesu stvarno dugovi toliki da je potopio cijelu drzavu ?
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:05   #4635
Quote:
Fall kaže: Pogledaj post
Marić bi mogao doći u probleme. Naravno da nije on pisao izvješća, ali ta izvješća bila su njegov glavni alat u radu. Ako su frizirana izvješća nečemu služila, onda je to ishođenje daljnjeg financiranja, što je marićevo područje. I sad bi bilo logično da služba koja radi na friziranju onoga kojem to friziranje bude služilo priupita "što trebaš?" On je gotovo kao naručitelj friziranja!
On je narucitelj friziranja jer su za njega pisana izvjesca. On je rekao sto hoce u izvjestajima.

Njegov potpis je na izvjestajima. Ako je stavio potpis na izvjestaje znaci da je preuzeo odgovornost. Potpuno je nebitno jel znao i nije znao (kako on tvrdi). Sa stavljanjem potpisa je preuzeo odgovornost za izvjestaje. On je svojim potpisom jamcio da je sve u redu..nebitno jel bilo ili nije..

Jedini slucaj da nije odgovoran je ukoliko nema poslovnu sposobnost. Iskreno mene cudi da ima uopce poslovnu sposobnost ali dobro..koliko znam nije mu oduzeta znaci da je odgovoran.

Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Sber se na tako velike iznose najmanje osigurao od svih kreditora, što samo dodatno baca sumnju kako se zaista radilo o pranju novaca .. samo pitanje čijih tj. jeli Ru država znala za to?
Rusku drzavu vodi pukovnik KGB-a i bivsi sef FSB-a ) koji je okruzen sa vojskom i bivsim KGB-ovcima.

Naravno da se radilo o pranju novca. Pranju novca ruske federacija da sa tim novcem mogu slobodno raspolagati u EU-ropskoj uniji. U smislu da imaju porijeklo novca cisto.

Kao sto je RH drzava u stvari mafija (politicari i poduzetnici) se zajedno dogovaraju kao mafija. Isto tako je i ruska federacija mafija. Sve je to isto. To nije novac od nekih sitnih ruskih mafijasa koji su ga isli prati..to je novac od krupnih ruskih mafijasa...onih koji vode rusku federaciju.
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:07   #4636
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
a dok mi spašavamo Agrokor oni spašavaju svoju imovinu, prebacuju na bliske prijatelje i kumove, pa kad im misle ovršiti svu imovinu??

http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...a/1002000.aspx
Nakon sudskih presuda ide ovrha. Opet ti je problem..nema dovoljno imovine za sve ovrhe.

Jer kreditori ce ici ovrsavati i privatnu imovinu..isto kao i firme kojima duguju pare..

A da se ovrsi sva imovine tvrtke (agrokor) i sva privatna imovina nema dovoljno para.
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:10   #4637
Quote:
don Kacunko kaže: Pogledaj post
Branitelji imaju 7% dionica Vupika čini mi se, a on je u sustavu Agrokora.
Na koje branitelje mislis pri tome ?
Jer nije svaki "branitelj" branitelj.

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L01 koristeći Tapatalk
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:25   #4638
Quote:
frane mafia kaže: Pogledaj post
Ako nitko ništa nije zna onda su to vjerojatno najnesposobniji ljudi u svemiru
Slažem se. Ako nije to onda su najveći lažljivci u svemiru !!!
Za oboje slijedi ista kazna: zauvijek ih izbaciti iz javnog života !!!
buc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:41   #4639
Ovaj cirkus od uhićenja… Koja predstava za javnost! Todorići i političari nam se smiju u lice.
Ništa neće biti od toga; razvlačit će se suđenja ako ga uopće bude bilo, dokaze su davno sakrili kao i novac kojim su sebi osigurali budućnost a običan puk će plaćati cijenu svega ovoga. Gadi mi se!
martie81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:54   #4640
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Ti nikad nisi radio u takvom sustavu i na takvim pozicijama. Ja jesam pa znam kako to funkcionira.

Za sve postoji odluka sa potpisom. Isto tako postoji i nesto sto se zove "opseg posla radnog mjesta". Znaci:

Ako je tvoj potpis dole i/ili ako je u opisu posla tvog radnog mjesta ti si kriv. Nema rasprave. nema svjedoka..nema misljenja...

Zaista ne moraš "raditi u takvom sustavu" da razumiješ koncept odgovornosti za svoju funkciju i potpisano.

Međutim ovdje ne govorimo o toj vrsti odgovornosti, zbog koje bi mogao ostati bez posla, već o kaznenoj odgovornosti. Tu je pak uvriježen koncept krivnje koji uključuje postojanje svijesti i namjere, čije postojanje se mora utvrditi kod počinitelja. Uzmimo recentni primjer sauche - kada bi se utvrdilo da on nije imao pojma što potpisuje jer je vjerovao svemu što na stol donese sandra zeljko - on ne bi bio kriv u kaznenopravnom smislu iako bi zbog svoje funkcije i činjenice da je potpisao putne naloge bio politički odgovoran i nepodoban za daljnje bavljenje takvim poslom.

A već sada je očito da će se dobar dio okrivljenika braniti na takav način - nismo ništa znali. Druga je stvar koliko će im to poći za rukom.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Fall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.