Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2009., 13:34   #1
Pitanje - Slike na zidu

Imam jedno pitanjce.

Kako da postavim slike na zid formata recimo 10x15 koje su u svojim okvirima jednu ispod druge i jednu do druge u ravninu a da ne zabijam cavlice.

Opcija da pribijem letvice na zid me ne zadovoljava jer se onda vide letvice izmedu slika.

Ima ona mogucnost kao je u nekim galerijama.. da je iznad slika postavljena sipka pa slike vise na flaksu ili na nekom lancicu. Na taj nacin slike nisu fiksne na zidu..

Ah kompliciram.

Ima mozda netko neku ideju kako to izvesti?
Lejzermaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 13:55   #2
Quote:
Lejzermaster kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanjce.

Kako da postavim slike na zid formata recimo 10x15 koje su u svojim okvirima jednu ispod druge i jednu do druge u ravninu a da ne zabijam cavlice.

Opcija da pribijem letvice na zid me ne zadovoljava jer se onda vide letvice izmedu slika.

Ima ona mogucnost kao je u nekim galerijama.. da je iznad slika postavljena sipka pa slike vise na flaksu ili na nekom lancicu. Na taj nacin slike nisu fiksne na zidu..

Ah kompliciram.

Ima mozda netko neku ideju kako to izvesti?
Ljepilom

Zezam se, možda da postaviš podlogu od tanke iverice (šperploče, ili...) naravno u boji zida, a na nju fotke
miso13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 13:58   #3
patafix zakon
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:02   #4
Quote:
miso13 kaže: Pogledaj post
Zezam se, možda da postaviš podlogu od tanke iverice (šperploče, ili...) naravno u boji zida, a na nju fotke
Potrebna mi je veca povrsina (za dosta slika) pa ne znam koliko je ovo dobro rjesenje. Trebao bi staviti na cijeli zid u tom slucaju od do, jer ce se ovako vidjeti prijela ako nije skroz.



Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
patafix zakon
Ma pitanje je koliko drzi on?
Meni je potrebno trajno rjesenje.
Lejzermaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:03   #5
kak se vješaju slike po galerijama - ispod stropa ide štanga, s koje onda visi struna/sajla, na koje se onda stavljaju kopče s kukicama, na koje se na kraju vješaju slike. tak se može podešavati i horizontalni i vertikalni položaj slika, te dodavati/micati sajli i kuka kolko je već potrebno.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:06   #6
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
kak se vješaju slike po galerijama - ispod stropa ide štanga, s koje onda visi struna/sajla, na koje se onda stavljaju kopče s kukicama, na koje se na kraju vješaju slike. tak se može podešavati i horizontalni i vertikalni položaj slika, te dodavati/micati sajli i kuka kolko je već potrebno.
Dali su slike tada prislonjenje uza zid ili onako vise?

Kao npr. na ovoj slici:


Ne bih htio da slike vise.. pa dode propuh i one sve se zanesu

Radilo bi se o malim slikama tipa 10x15 ili onima za "broj" vece koje bi bile lagane sto se tice propuha.
Lejzermaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:28   #7
ah da, problem je s malim i laganim slikama. pasteli, ulja i slične slike su relativno teške, pa se drže zida, i nema problema s lamatanjem, al ipak, veći propuh ih može zanjihati.

je bi fotke bile u okviru i/ili sa staklom ispred? ak ne, vidio sam negdje na netu malih plastičnih dvostranih kopči koje se zakače za rub fotke, pa ih možeš slagati jednu do druge, ko pločice.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:33   #8
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
je bi fotke bile u okviru i/ili sa staklom ispred? ak ne, vidio sam negdje na netu malih plastičnih dvostranih kopči koje se zakače za rub fotke, pa ih možeš slagati jednu do druge, ko pločice.
Bile bi u okviru i sa stakalcem.
Ali ja ih ne bi stavljao jednu do druge.. bio bi razmak...
Lejzermaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:44   #9
Je li cilj ne ostetiti zid uopce?
Vesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:48   #10
Quote:
Vesper kaže: Pogledaj post
Je li cilj ne ostetiti zid uopce?
Cilj ga je sto manje ostetiti.

Opcija s cavlicima je najnormalnija. Ali ako mi je neki kamencic u zidu.. a ja po proracunu bas tu moram zabiti cavlic.. onda mi se gubi kompletna koncepcija. Zato trazim neku drugu soluciju..

Ovo mozda sa nekom sajlom, pa onda recimo vlaks.. i onda eventualno neki magnetici na sliku i zid.. pa nek se drzi
Lejzermaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 15:13   #11
Quote:
Lejzermaster kaže: Pogledaj post
Potrebna mi je veca povrsina (za dosta slika) pa ne znam koliko je ovo dobro rjesenje. Trebao bi staviti na cijeli zid u tom slucaju od do, jer ce se ovako vidjeti prijela ako nije skroz.





Ma pitanje je koliko drzi on?
Meni je potrebno trajno rjesenje.
drzi do besvijesti, pitanje je koju tezinu drzi... slike u okvirima ne sigurno, ali bez okvira ih moze drzat godinama. znam iz iskustva
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 15:26   #12
Ako je opcija lijepljenje po zidu, onda bi mozda upalilo da kupis one trake cicka (mislim da se zove velcro cicak, koristi se za odjecu i cipele) koje su dvostrane pa komad nalijepis na zid, a komad na sliku.
Vesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 15:35   #13
uokviri ili daj uokvir tipa ovog
rushinbrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 16:03   #14
E ova ideja mi se svida...

i reimo uzmem takva dva okvira 15x21 i jedan 21x15 i super

Ostali prijedlozi dobro dosli jos uvijek.
Lejzermaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 16:40   #15
Quote:
Lejzermaster kaže: Pogledaj post
E ova ideja mi se svida...

i reimo uzmem takva dva okvira 15x21 i jedan 21x15 i super

Ostali prijedlozi dobro dosli jos uvijek.
Pa nisi li rekao da svaka ima svoj okvir?
miso13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 17:29   #16
Je,a rekao je i da ne zeli cavlice u zid
Vesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 18:45   #17
Onda ipak patafix
miso13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 18:47   #18
A ovo socijalno-hipijevsko rješenje? http://digital-photography-school.co...-solution.html
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 18:48   #19
ne znam bas da ce patafix drzati fotku sa okvirom, nije li to pretesko?
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 18:55   #20
Ja sam pobornik naslanjanja, ako su veće pa dođu do izražaja.
Recimo komoda/stol - zid. Ili pod - zid.

npr.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.