Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2017., 10:09   #1
Problem nakon voznje na plin

Pozdrav,
Ispricavam se ako je dupla tema ali nigdje nisam uspio naci ovakav problem. Vozim vw vento 1.8 benzin 96. Godina, imam tomasetto plin u njemu. Radio sam servis plina prije mjesec dana i od onda imam cudan problem. Nakon voznje na plin vise ne mogu upaliti auto ma benzin, znao sam ga paliti po 10 minuta. I.kad upali cudan je rad automobila prvih 2-3 min, kao da radi na 3 cilindra i jos.mi.baci crnog dima na auspuh. Probao sam skroz zavrnuti plin na boci i vozio sam 10-tak dana samo na benzin i sve je bilo u redu, pali na zub, ne baca crni dim, radi normalno. Cim ponovo krenem vozit na plin javlja se isti problem, neki dan nisam uspio prebaciti sa plina na benzin natrag, iskljuci plin ali auto se guši kao da ne zeli povući benzina. Imam osjecaj da i kas ugasim auto on jos salje plina u karburator i onda kad trebam upaliti (na benzin palim) ne mogu upaliti auto.
Plin nije sekvent vec stariji tip.

Nadam se da ce netko uspiti pomoci. Hvala
majstorčina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:39   #2
A reklamaciju servisa - nisi pitao?

Kada je već stariji sistem:
S benzina na plin ( i obratno) prebacuješ sam s prekidačem na žgance ?
Ili imaš električni prekidač?
Na usisu motora imaš flanđu ili step motorić za plin?
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 22:29   #3
Imam tipku jednu za prebacivanje. kad blinka zeleno onda je automatski da prebaci na plin nakon postignute temperature i 2000 obrtaja, kad je zeleno plin je upaljen, i kad stisnem sam da iskljucim plin nista ne svijetli..

step motoric mi je (ako mislite na onaj automatski regulator dotoka plina, što je spojen na kompjuter), bio je onaj ručni, ali sam ga zamijenio ovim automatskim

danas sam upalio auto, pustio da se zagrije i prebacio na plin.. ostavio ga par minuta da radi, i onda sam vratio nazad na benzin, i ugasio auto. nakon toga sam skinuo crijevo iz karburatora koje dolazi od isparivača (dovod plina) i tamo sam cuo pistanje i osjetim kako plin i dalje ide kroz to, a isključen je, to je prestalo tek nakon što sam na boci od plina zatvorio ventil do kraja.

majstora za reklamaciju sam zvao, no ne može ništa do ponedjeljka, a i udaljen mi je 90 km (ali ajde to je manji problem) .. bio sam tu kod lokalnog majstora, i on sumnja na elektromagnetni ventil plina, kaze da bi pokusao staviti jos jedan e.m. ventil između boce i isparivača pa da bi onda trebalo raditi. btw, kaze da taj e.m ventil kosta 300 kn.. a nisam nigdje uspio naci koliko to kosta
majstorčina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 09:46   #4
pa očito je da ti plin curi u motor čak i kad je ugašen.
ali čemu ubacivati još jedan ventil?
umjesto pokvarenog ubaci novi i riješio si problem. ionako ti ventili nisu vječni.

pitaj tu koliko košta ventil
http://www.eko-gas.hr/index.php?opti...d=53&Itemid=35
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 09:50   #5
Pa to i mene čudi što on ne bi zamijenio samo postojeći ventil, ili mu je to veći poso pa mu se ne da radit. A ja bi najrađe što prije to napravio, jer ovo troši benzina ko nenormalno hah..

Hvala, bas cu ih pitati
majstorčina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 10:01   #6
Evo upravo sam zvao, i kaže gospodin da je meni taj ventil na isparivaču, i da li mi je otišla neka "špula", a jbg ja se u to bas i ne razumijem pa zapravo nisam dobio pravi odgovor. Sad me bacio u sumnju da mi majstor bezveze hoce ubaciti drugi ventil, ako vec nije tesko ovoga zamijeniti.
majstorčina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 11:08   #7
trebal bi imati dva elektroventila.
jedan je na multiventilu (na boci) a drugi negdje naprijed pod haubom.

popravak je šamar govnu.
kupi nove ako milsiš zadržati auto i zamijeni ih.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 16:50   #8
Quote:
majstorčina kaže: Pogledaj post
Evo upravo sam zvao, i kaže gospodin da je meni taj ventil na isparivaču, i da li mi je otišla neka "špula", a jbg ja se u to bas i ne razumijem pa zapravo nisam dobio pravi odgovor. Sad me bacio u sumnju da mi majstor bezveze hoce ubaciti drugi ventil, ako vec nije tesko ovoga zamijeniti.
Ja sam mjenjao špulu na elektroventilu kod isparivača, Tartarini 100kn sa rukama, 5min posla, a kako je serviseru bila gužva, prije nego li sam došao do njega, sam sam je skinuo, jedan šaraf drži lim u kojemu je špula, konektor špule sam prethodno otkačio.

Mene je počelo zezati što bi mi nekad i u vožnji prebacio na benzin uz trzaj, a nekad pri paljenju nije htio prebaciti na plin, tj. zatrzao bi i vratio na benzin, jer nije bilo tlaka u railu, na kraju više nije htio prebaciti na plin uopće. Auto ima 8g i 160t km na plin, kada sam nazvao servisera (radi u Breškovića), odmah je po opisu pretpostavio da je do špule i bio je u pravu, tako da možda da prvo probaš promijeniti samo špulu uz ogradu da ti promjeni i ventil ako treba, ali da ti ne naplati dodatno još i špulu iz prvog pokušaja.
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 17:55   #9
jel mi možete samo pokazati ako ima neka slika kako ta špula izgleda, znao bi onda i sam nešto tu napraviti vjerojatno, barem skinuti što ste vi rekli..

@i wonder na boci od plina nemam elektroventil nego samo ručni.
majstorčina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 18:22   #10
Quote:
majstorčina kaže: Pogledaj post
jel mi možete samo pokazati ako ima neka slika kako ta špula izgleda, znao bi onda i sam nešto tu napraviti vjerojatno, barem skinuti što ste vi rekli..
Ovdje ih ima svakakvih: https://www.google.hr/search?q=valve...lpg+valve+coil

Dok je montirana na elektro ventil, trebalo bi izgledati nešto slično ovom primjeru na slici: http://i.imgur.com/DZT7sUn.jpg

Odspojiš konektor, odšarafiš ovaj šaraf na vrhu i špula se onda izvuče sa osovine skupa sa metalnim nosačem, staviš novu špulu u taj metalni nosač, vratiš nazad kako si i skidao i to bi bilo to
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 08:53   #11
Baš čitam prvi post...pa tebi su počeli problemi nakon servisa plina.
Kako se može ispitati ispravnost špule/ventila ? ( da ne kupuješ novo bez veze)
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 16:30   #12
a da mjeriš otpor na polovima eletromagneta (za početak)... ili nekim trikovima u praksi ovo zatvoriš ono otovriš zavisno od slučaja... a to treba znat i razumjet koju omsku vrijednost treba očekivat... al to je previše za običnog majstora... tj za većinu , 99% majstora se drži samo mehanike ili struje rijetko tko oboje...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 16:52   #13
Quote:
Slanac kaže: Pogledaj post
Baš čitam prvi post...pa tebi su počeli problemi nakon servisa plina.
Kako se može ispitati ispravnost špule/ventila ? ( da ne kupuješ novo bez veze)
Špula se može omski provjeriti ako znaš koji otpor treba biti, ja sam išao provjeravati svoju prije zamjene i imala je nekakav otpor, ali očito ne odgovarajući (vjerovatno su se spojile negdje žice u namotajima jer ventil nije htio više otvarati).

A sam ventil bi možda mogao provjeriti (pod uvjetom da si siguran da je špula OK), da na izlazu crijeva isparivača staviš malo sapunice, pa dovedeš 12V na špulu elektroventila.
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.