Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2016., 17:07   #41
Poslao mail, dva poziva na mobitel i jedan na fiksni broj. Bez odgovora i povratnog poziva, nije baš poslovno i za preporuku.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
darvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 14:06   #42
Upravo obavio razgovor s Auto Silvio vezano uz ugradnju plina i razgovor je bio izravan. Mail nisam primio premda je navedeno da je poslan odgovor, ali nema veze. Dojam prema razgovoru je da se radi o stručnoj osobi za ugradnju s dosta iskustva i bez BS-a samo kako bi se pokupila lova za ugradnju.
darvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 09:25   #43
JAKO ZADOVOLJAN!

Bio sam prekjučer kod AS...toyota Carina mi je detonirala kod vožnje na plin , na kraju je i skoro neprimala, nehvatala gas kod stiskanja papučice gasa
Imao sam problem na kućištu filtera zraka...pukle mi dvije kopče na poklopcu kućišta, tako da nije dihtalo

Silvio mi je sve napravio isti dan, super je napravio!...JAKO SAM ZADOVOLJAN PRISTUPOM , ODNOSOM PREMA STRANCI , BRZINOM I KVALITETOM RADA
Promjenio je kablove, svjećice , zadihtao mi poklopac kućišta za filter zraka sa dva šarafića , naštimao preko uređaja ler gas i plin instalaciju

Sada sve dobro radi...ler gas mirno , dobro radi, obrtaji konstantni
Što sam god pitao Silvija u vezi auta,plina , koncepcije rada motora isl. Silvio mi je na sve strpljivo odgovarao i trudio se pojasniti...čovjek zna svoj posao ...a većina mehaničara kada ih nešto pitaš i podpituješ, polude i ne žele davati informacije strankama

Još sam imao i neku smetnju na vozilu odranije nevezano za plin ( čudan zvuk oko getribe, blizu kotača na lijevoj strani)...pitao sam ga za mišljenje šta bi moglo biti...čovjek mi je dao detaljno mišljenje i šta raditi da se riješi
Pogodio je TOČNO o čemu se radi jer sam tjedan dana prije pitao hakovog mehaničara za mišljenje i čovjek je rekao isto!

Uglavnom, ja sam radio auto kod njega, osobno razgovarao s njim o više stvari i jako sam zadovoljan sa urađenim, onim što mi je pričao i objasnio o mehanici i "plinariji" i općenito njegovim odnosom prema klijentu !
Nije ni skupo naplatio...300kn rad ( 420kn dijelovi)
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 09:50   #44
Silvio mi je ugradio plin u Subarua, auto je radio fantastično i bio sam jako zadovoljan, što sam ga god pitao strpljivo mi je objašnjavao. Sveopći dojam je da dečki jako dobro znaju svoj posao i imaju kvalitetnu mjernu opremu.
Svakome ih preporučujem za ugradnju plina
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 03:24   #45
Ja kada sam dosao kod njega je bio prepotentan i bahat. Bahato mi kaze da li sam stelao ventile a ja mu kazem da ne a on meni znate morate to kako onda ocekujete da radi OK na plin a auto vam ima preko 100 tisuca km. Ja mu velim da ima hidropodizace - onda je stao i ono "aha da....zabunio sam se". Iako sam mu na pocetku razgovora rekao sto imam i sto vozim.

Drugo auto se ponekad gasio jer nije mogao zadrzati ler gas - problem je bilo u namjestenosti minimalnog vremena drzanja injektora otvorenima - bilo je namjesteno na malo pa nije bilo dovoljno plina ponekad na leru. Promjena settinga preko softwera rjesava problem (kod drugog servisera) jer mi je Silvio pricao price da moze biti puno toga, senzor, zice, itd - bla bla bla.

Znaci Silvio - nula bodova. Plus prepotentan i bahat stav.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 07:57   #46
Ja zadovoljan/ dodatni savjeti oko drugog kvara

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ja kada sam dosao kod njega je bio prepotentan i bahat. Bahato mi kaze da li sam stelao ventile a ja mu kazem da ne a on meni znate morate to kako onda ocekujete da radi OK na plin a auto vam ima preko 100 tisuca km. Ja mu velim da ima hidropodizace - onda je stao i ono "aha da....zabunio sam se". Iako sam mu na pocetku razgovora rekao sto imam i sto vozim.

Drugo auto se ponekad gasio jer nije mogao zadrzati ler gas - problem je bilo u namjestenosti minimalnog vremena drzanja injektora otvorenima - bilo je namjesteno na malo pa nije bilo dovoljno plina ponekad na leru. Promjena settinga preko softwera rjesava problem (kod drugog servisera) jer mi je Silvio pricao price da moze biti puno toga, senzor, zice, itd - bla bla bla.

Znaci Silvio - nula bodova. Plus prepotentan i bahat stav.
Gledaj, možda čovjek stvarno puno zna o autima,plinu itd pa je zato nekada bahat i prepotentan...svjestan je da puno zna pa se možda nekada ne želi upuštati u detaljne rasprave s laicima ( za koje misli da ne znaju o materiji dovoljno)

Zadnja dva puta kada sam bio kod njega nije bio prepotentan...to je moje iskustvo
Sada prije 20 dana , što sam ga god pitao odgovorio mi je normalno i bez ustručavanja
Osim toga kada smo se već pozdravili na kraju, sjetio sam se da ga pitam u vezi zujanja na lijevoj strani motora blizu kotača
Čovjek je sjeo u moje auto provozao ga 2-3 km i rekao mi odmah o čemu se po njemu radi

Rekao je da mi zuje ležajevi diferencijala u getribi (prednja vuča pa je diferencijal u getribi), da moram promjeniti ulje u getribi- možda ima dosta nečistoće, metalne špine pa će brujanje (možda) otići i samom promjenom ulja što moram obvezno učiniti... rekao je, možda neće trebati još mijenjati ( vjeroj. 2 )ležaja diferencijala ako nisam pri parama ( kao što nisam), jer oni mogu dosta izdržati prije definitivnog kvara i musa da se mijenjaju
Slično mi je rekao i hakovac u sigetu ( samo nije spominjao diferencijal, nego dva ležaja u getribi!)...
bio je isključen potisni ležaj seta getribe i ležaj kotača ( i od silvija i od hakovca) jer se zujanje ne čuje kada u vožnji iz brzine ubacim u ler i auto bez davanja gasa samo klizi zbog inercije, ili kada u mirovanju stišćem kvačilo i bacam u brzinu

Uglavnom , silviju nije bilo teško da sjedne u auto i proba ga , mada je bio kraj radnog vremena i spremao se kući...dao mi je precizno mišljenje o kvaru , koliko je to hitno i šta sve uraditi
Drugi majstor bi me otkantao i rekao da to nije stvar plina i autoplinaša
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 10:49   #47
Quote:
Hrki777 kaže: Pogledaj post
Gledaj, možda čovjek stvarno puno zna o autima,plinu itd pa je zato nekada bahat i prepotentan...svjestan je da puno zna pa se možda nekada ne želi upuštati u detaljne rasprave s laicima ( za koje misli da ne znaju o materiji dovoljno)
pa niti se ne mora upuštati, nek preuzme auto, detektira problem i nazove dal se vlasnik slaže da riješi problem, riješi problem i naplati.

hvala doviđenja, nemaš šta pametovat u prazno, a tu su svi najbolji i to im je najdraže
fokusf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 13:15   #48
Quote:
fokusf kaže: Pogledaj post
pa niti se ne mora upuštati, nek preuzme auto, detektira problem i nazove dal se vlasnik slaže da riješi problem, riješi problem i naplati.

hvala doviđenja, nemaš šta pametovat u prazno, a tu su svi najbolji i to im je najdraže
Mom starom je prije 7-8 godina promjenio kocnice bez pitanja, auto je bio na servisu plina. Ok, bile su pri kraju, ali je stari planirao mjenjati kod svog majstora.
Sljedeci put je izmjenjao kablove i svjecice koje nije trebalo mjenjati, niti je napomenuo da ce mjenjati, svjecice su imale tek 10 tkm. Stari je poludio na njih u servisu, dali su mu kao neki popus i vise ga nikad nisu vidjeli u tom servisu.

Sent from my Apollo Lite
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 13:39   #49
ne razumijem te mestre koji ne nazovu i kazu prije nego naprave nesto sto nije bilo dogovoreno.. rade to u vw servisu (zaboravio koji, al neki od ovlastenih), tipa nedavno iskustvo kada je kolega dosao zbog problema na servo pumpi u garanciji, a oni mu usput odrade i rednovni servis iako je jos bilo 3k km do intervala .. na kraju je taj dio platio s 50% popusta
fokusf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:08.