Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2013., 14:49   #1
Spajanje podataka iz više Excel dokumenata

Imam oko 1000 dokumenata u excelu, svaki je jednako strukturiran, znači na svakom polju A1 se nalazi ime korisnika, na polju B2 JMBG itd... skužili ste. E sad mene zanima mogu li ja izvući podatke u bazu? Postoji li mogućnost sa da se to odradi pomoću macroa u novom excel dokumentu ili moram u Studiu? Ako vam se neda pisat i neki link sa tom tematikom bi mi pomogo...Hvala unaprijed
camagajevac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 15:11   #2
http://www.extendoffice.com/document...workbooks.html

https://www.google.hr/search?client=...hannel=suggest

ofc: backupiraj sve prije posla
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 13:39   #3
Hvala na odgovoru, iako nije to baš ono šta sam tražio, znači ovo će koliko vidim više dokumenata spojit u jedan master workbook bez selekcije podataka. Šta se tiče ovog google linka, već sam to odradio, znači patim se par dana već s tim i nisam našao ono šta mi treba pa sam tek onda ovdje post napisao jer mi očito treba malo veća pomoć od linka na google
camagajevac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 15:56   #4
Mislim da ćeš teško to sa makroima odraditi ako je 1000 dokumenata u pitanju. Ne znam puno o excelu ali pretpostavljam da bi jedno od rješenja bilo stavit svaki dokument u novi sheet u jedan glomazni workbook pa onda to obrađivati makroima. Meni se najbolje rješenje vidi u obliku programčića koji će proči kroz sve fajlove, pročitati podatke i spremiti ih ili u bazu ili u neki format koji je lako importati u bazu.
Refulgent_Splendour is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 01:39   #5
Quote:
camagajevac kaže: Pogledaj post
Imam oko 1000 dokumenata u excelu, svaki je jednako strukturiran, znači na svakom polju A1 se nalazi ime korisnika, na polju B2 JMBG itd
to je najlakše riješit vb skriptom.
staviš sve excel dolumente u jedan folder, pozoveš skriptu i kreira novi dokument, po jedan redak za svaki original, a kolone su polja.

samo moraš specificirat koja sve polja kupi sa orig dokumenta, i jeli uvijek sve na prvom listu dokumenta i treba li čitati samo prvi list.

skriptica bude jednsoatvna, desetak reda, ponekad nam treba, npor uposlenici mejlom vrate popunjenu excel anketnu tablicu i treba sve spojit u jednu analizu
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 02:22   #6
Feature manipulation engine

http://www.safe.com/

Transformer FeatureMerger

Output možeš u bilo što

Full funkcionalni trial 30 dana, pa se poigraj, ako treba pomoć na PP

Inače feno yebeno menalan alat taj FME

http://www.safe.com/fme/fme-technolo...ktop/overview/
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 09:07   #7
Exportaj u CSV i odradi to u AWK-u
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 20:54   #8
Quote:
Hmmm kaže: Pogledaj post
Exportaj u CSV i odradi to u AWK-u
nije li to šuplja?
čime ćeš 1000+ dokumenata eksportat u csv format?

da su već došli u csv, awk bi bio kandidat za obradu teksta, ovako ...

držim da je vbskripta najbolje, najbrže i najlakše rješenje, čak i da postoji već gotovo rješenje negdje u svijetu, lakše je napraviti tu skripticu nego tražiti po internetu

ovdje se samo postavlja pitanje jeli to zadatak za pomoć na poslu, ili je domaći školski zadatak
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 09:05   #9
hvala na prijedlozima, i mislio sam da će morat vb skripta al et mislio sam možda ima nešto jednostavnije. poznajem malo vb pa ću nešto probat nać na net-u i prilagodit...hvala još jednom bili ste konstruktivni
camagajevac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 13:55   #10
evo za buduće čitatelje posta našo sam rješenje, ovaj dodatak excelu je prejednostavan i može sve šta je meni trebalo, nikakav kod, samo odaberete folder u kojem se dokumenti nalaze i odaberete raspon (može biti i više pojedinačnih polja iz dokumenta) nakon čega program napravi sve u obliku koji je prikladan za daljnje obrađivanje ili pravljenje baze podataka.

http://www.rondebruin.nl/merge.htm
camagajevac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 09:31   #11
Pozz, dakle, imam tri excel dokumenta. Na kraju svakog (nakon upisa podataka) imam broj. Mogu li zbrojiti te brojeve iz razlicitih dokumenata i kako?
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 02:39   #12
Pozdrav, jel ima šanse da tu pronadjem neko ko bimi honorarno (moguća i dugoročnija suradnja), pomogao nešto oko izmjene jednog excel fajla.

Tiče se nekakvog jednostavnog knjigovodstva, a ja sma za excel vise manje totalni početnik a ne stignem učiti to trebalo bi puno vremena (meni)

Imam nekave formule tipa ovoga =+VLOOKUP($C$12;'Baza faktura'!$A:$N;7;FALSE)

E sad a u bazi faktura meni je svaka faktura jedan red,a izgleda da nisu predvidjeli (ili jesu, a ja nemrem skuziti, ali mislim da nisu) da faktura moze imati dvije stavke.

Pa u tom smislu bi trebalo malo korigirati taj fajl...
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 07:13   #13
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jel ima šanse da tu pronadjem neko ko bimi honorarno (moguća i dugoročnija suradnja), pomogao nešto oko izmjene jednog excel fajla.

Tiče se nekakvog jednostavnog knjigovodstva, a ja sma za excel vise manje totalni početnik a ne stignem učiti to trebalo bi puno vremena (meni)

Imam nekave formule tipa ovoga =+VLOOKUP($C$12;'Baza faktura'!$A:$N;7;FALSE)

E sad a u bazi faktura meni je svaka faktura jedan red,a izgleda da nisu predvidjeli (ili jesu, a ja nemrem skuziti, ali mislim da nisu) da faktura moze imati dvije stavke.

Pa u tom smislu bi trebalo malo korigirati taj fajl...
$C$12 u formuli znači da VLOOKUP uvijek traži jednu te istu stavku, pa ako se funkcija "povuče" prema dolje, neće se odnositi na stavke koje su ispod - (ako nema nekog posebnog razloga za to, što je vrlo lako moguće ali ne znam jer nisam vidio tablicu) treba maknuti $ ispred C i ispred 12. $A:$N označava područje gdje se traži, pri čemu je naravno stupac A taj u kojem treba biti traženi podatak iz prvog parametra, a 7 je index (koliko mjesta udesno uključujući početno mjesto) onog polja koje se ispisuje. Ako ti ovo ne pomaže, stavi na raspolaganje datoteku (putem dropboxa ili google diska), pa mogu više o tome. Zašto ne, moguća je i suradnja, imam vremena (možeš mi poslati poruku u PM)...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.

Zadnje uređivanje sotonik123 : 10.06.2017. at 08:01.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 04:00   #14
Radi se konkretnoo ovom fajlu - http://www.google.hr/url?url=http://...a-prijava.xlsx

Problem je što se kao fakture unose na stranici "baza faktura", ali nema nikakve opcija da faktura ima više stavaka.

E sad izgleda da bi to trebalo dosta preurediti da bi taj fajl imao takvu mogucnost...
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.