Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2017., 18:34   #1
Batch skripte vježbanje

Vježbam sa bat skriptama i tražim zanimljive mogučnosti. Ako ima drugih zainteresiranih, da zajednički radimo na ovome. Windows batch nije zastario, ima super mogučnosti no mi ih moramo skužiti i nači im namjenu



Pitanje za vas iskusne, Na koji način je moguče složiti batch skriptu da preko interneta šalje izvještaj ?
Dakle kratak tekstualni file, možda jednostavna slika tj informacije koje ne crpe puno internet.

Isprobavao sam copy komandama, recimo korisno je kada se radi backup. Stavio sam u Task Scnhedulle da mi se pokreće u određenom vremenu. E sad. Htio bi to malo bolje isprogramirati.
Da kopiju sprema u mape, ali mape moraju biti spremljenje rednim brojem ili ako je moguče po datumu.
I da briše tjedan dana stare backup kopije. Mogu ja odma obrisati, ali što ako obriše kopiju a ne odradi backup e tu je problem isto.

Nadam se da nisam jedini koji sa time ekperimentira. Ovdje slobodno objavite svoje radove
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:45   #2
Ajd radije PowerShell, to ti je po mome korisnije.
To se sad nosi u windows svijetu.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 22:47   #3
Može netko iskusan pokrenuti takvu temu, osnove itd ali na Hrvatskome ? Vjerujem da nisam jedini koji bi to čitao.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.