Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2016., 17:48   #41
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post


Okej, netko samu instituciju braka doživljava kao nešto sveto ili kako već. Npr., moj prva asocijacija je nešto teško, sputavajuće

Ja bih mogla jer je meni to jednako kao i odnos koji nije ozakonjen tim papirom zato što mi je forma manje bitna. A odnosi se mogu raspasti .. pa tako i oni u braku A svatko ima pravo na sreću s nekim drugim.

Premda, poštujem i mišljenje koje se razlikuje od mog; svakome njegovo
Pa nije brak "laka" institucija niti je bez vraga u vagi Saturn (težina) u egzaltaciji. Da bi postigli kompromis s drugima moramo se odreći malo svoga ega (Sunce u padu) što nije lako.
I nije brak samo kompromis sa osobom s kojom ulazimo u brak nego i sa osobama prema kojima naš partner ima neku vrstu dužnosti i/ili emotivne povezanosti.
To su roditelji, djeca iz prošlih brakova (veza), bivši partner ako se i s njim trebamo i dalje dogovarati itd.
Šta je manje ljudi "sa strane", lakše je. Srećom nije Jupiter egazaltiran u vagi.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 18:38   #42
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Pa nije brak "laka" institucija niti je bez vraga u vagi Saturn (težina) u egzaltaciji. Da bi postigli kompromis s drugima moramo se odreći malo svoga ega (Sunce u padu) što nije lako.
I nije brak samo kompromis sa osobom s kojom ulazimo u brak nego i sa osobama prema kojima naš partner ima neku vrstu dužnosti i/ili emotivne povezanosti.
To su roditelji, djeca iz prošlih brakova (veza), bivši partner ako se i s njim trebamo i dalje dogovarati itd.
Šta je manje ljudi "sa strane", lakše je. Srećom nije Jupiter egazaltiran u vagi. :zu bo:
Evo, moje mišljenje Mislim da bi kompromis trebao biti prisutan u svakom odnosu jer nijedan nije lak neovisno o tome nazivali ga mi brakom, vezom ili prijateljstvom Moje asocijacije se više vežu uz neke društvene norme koje brak, bar prema mom shvaćanju, čine "težim".

Primjerice, da se netko rastane nakon godinu braka to je, kakti, strahota (šta si se uopće vjenčav'o ?!!!) No, da netko godinu dana/više dana živi zajedno i nakon toga svatko ode svojim putem - to je već, 'ajde, okej Eto, na to mislim. A kako će društvo to percipirati ovisi samo u tom papiru. A to meni strašno skače u i po glavi

Možda sam ja i malo subjektivna jer su moja teta i tetak živjeli zajedno 10 godina i tek nakon toga se vjenčali kod matičara + što je on imao jedan brak iza sebe i djecu. A zajedno su otkako znam za sebe Tako da je meni to odmalena normalno. Nije da sam ih nakon vjenčanja doživljavala ikako drugačije, tj. njihov odnos.


Hoću reći, kompromis je ključ svakog odnosa Jer bi u protivnom bilo
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 19:27   #43
A nitko nije spomenuo osmu kuću vezano za brak? Sex, zajedničke financije, intimnost, dijeljenje dubokih stvari, ono neko iscjeljivanje jedno drugog što je netko spomenuo na temi, isto tako i povrijeđivanje i bol...
Sedma - forma; Osma - sadržaj

Što se tiče ljubavništva, mislim da jako ovisi o sinastriji, više nego o individualnim predispozicijama.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 20:21   #44
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post


Evo, moje mišljenje Mislim da bi kompromis trebao biti prisutan u svakom odnosu jer nijedan nije lak neovisno o tome nazivali ga mi brakom, vezom ili prijateljstvom Moje asocijacije se više vežu uz neke društvene norme koje brak, bar prema mom shvaćanju, čine "težim".
Za razliku od prijateljskih odnosa i veza u bračne odnose su se puno upetljale obaveze ali i drugi ljudi koje ne biramo a brakom ih dobivamo (manje ili više i u vlastiti prostor) u svakodnevni život.
Nije svaki kompromis jednake težine niti za svaki treba sklapati ugovore (vaga). Zbog čega je dobro sklopiti ugovor pisala sam na prethodnoj stranici izvučeno iz samog značenja znaka vage.

Quote:


Primjerice, da se netko rastane nakon godinu braka to je, kakti, strahota (šta si se uopće vjenčav'o ?!!!) No, da netko godinu dana/više dana živi zajedno i nakon toga svatko ode svojim putem - to je već, 'ajde, okej Eto, na to mislim. A kako će društvo to percipirati ovisi samo u tom papiru. A to meni strašno skače u i po glavi

To sam izostavila kao nevažno.

Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
A nitko nije spomenuo osmu kuću vezano za brak? Sex, zajedničke financije, intimnost, dijeljenje dubokih stvari, ono neko iscjeljivanje jedno drugog što je netko spomenuo na temi, isto tako i povrijeđivanje i bol...
Sedma - forma; Osma - sadržaj

Što se tiče ljubavništva, mislim da jako ovisi o sinastriji, više nego o individualnim predispozicijama.
Raspravljamo o 7. astrološkoj kući koja predstavlja brak, a ne o sexu. Sex u braku i, kako ti kažeš, iscjeljenja smo isto riješili na prethodnoj stranici.
Sama Venera (vladarica vage) predstavlja i novac koji je u braku je zajednički. To je isto nešto što čini važnu razliku između prijateljskih odnosa i veza prije braka i braka (s pečatom ili bez njega).
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 20:27   #45
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Raspravljamo o 7. astrološkoj kući koja predstavlja brak, a ne o sexu. Sex u braku i, kako ti kažeš, iscjeljenja smo isto riješili na prethodnoj stranici.
Sama Venera (vladarica vage) predstavlja i novac koji je u braku je zajednički. To je isto nešto što čini važnu razliku između prijateljskih odnosa i veza prije braka i braka (s pečatom ili bez njega).
Pa znam da ste riješili, ali pitam zar to nisu teme osme kuće, a ne sedme? a isto su sastavni dijelovi braka (valjda - kako kojeg. il bi trebali biti.).

Nisam primijetila da je ova tema o 7. kući, niti sam htjela raspravljati o seksu. Nego sam mislila da je o astrološkoj definiciji braka, barem tako piše u naslovu. Pa je netko spomenuo i 10. kuću zbog uloge u društvu koja proizlazi iz braka, što je isto sastavni dio braka. Pa sam dodala da je puno sadržaja braka isto u simbolici 8.

Zajednički novac ne bih rekla da je 7. A veze prije braka su 5., a prijatelji 11. Tako da nisam shvatila o kakvoj važnoj razlici govoriš.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 20:35   #46
Brak je u astrologiji definiran 7. kućom koja u prirodnom horoskopu pripada znaku vage. Brak je samo jedan od segmenta našeg života koji je nekako povezan i sa svim ostalim njegovim dijelovima.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 20:51   #47
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Pa znam da ste riješili, ali pitam zar to nisu teme osme kuće, a ne sedme? a isto su sastavni dijelovi braka (valjda - kako kojeg. il bi trebali biti.).

Nisam primijetila da je ova tema o 7. kući, niti sam htjela raspravljati o seksu. Nego sam mislila da je o astrološkoj definiciji braka, barem tako piše u naslovu. Pa je netko spomenuo i 10. kuću zbog uloge u društvu koja proizlazi iz braka, što je isto sastavni dio braka. Pa sam dodala da je puno sadržaja braka isto u simbolici 8.

Zajednički novac ne bih rekla da je 7. A veze prije braka su 5., a prijatelji 11. Tako da nisam shvatila o kakvoj važnoj razlici govoriš.
A više je sadržaja u 4. kući (obitelj, dom)
Shvaćam što hoćeš reći. Po meni, ako ne postoji ta dubinska povezanost 8. kuće, ne treba ni biti braka. Ali ovo ispada da se svodi na konvencije, ugovore i pravni sustav.
Što nažalost uglavnom odgovara realnosti.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 21:10   #48
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ali ovo ispada da se svodi na konvencije, ugovore i pravni sustav.
Malo smo to uljudili kroz psihološka značenja i kroz ono što nam vaga sugerira za dobar brak.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 21:20   #49
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
A nitko nije spomenuo osmu kuću vezano za brak? Sex, zajedničke financije, intimnost, dijeljenje dubokih stvari, ono neko iscjeljivanje jedno drugog što je netko spomenuo na temi, isto tako i povrijeđivanje i bol...
Sedma - forma; Osma - sadržaj

Što se tiče ljubavništva, mislim da jako ovisi o sinastriji, više nego o individualnim predispozicijama.
Ovo nije tema na kojoj pišemo kakav bi brak trebao biti, niti što sve čini brak...već obrnuto. Na njoj bi trebalo rasvijetliti simboliku 7. polja (jer ono u astrologiji definira brak) u svim njegovim segmentima. Dakle što sve proizlazi iz 7. polja.

O braku na način koji ti pišeš imamo drugu temu.



On topic:

Primarno značenje 7. polja je "ugovorna partnerstva", pa tu spadaju sve zajednice bazirane na pravnoj i zakonskoj osnovi. One mogu biti u pogledu partnerstva konzumirane i realizirane kroz formalan brak ili pak kroz zajednicu uvjetovanu zajedničkim životom na način kako ju zakon propisuje (kod nas je to tri godine zajedničkog života ako se ne varam). 7. polje je unija, njega čini i zajedničko vlasništvo - suvlasništvo.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 22:41   #50
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovo nije tema na kojoj pišemo kakav bi brak trebao biti, niti što sve čini brak...već obrnuto. Na njoj bi trebalo rasvijetliti simboliku 7. polja (jer ono u astrologiji definira brak) u svim njegovim segmentima. Dakle što sve proizlazi iz 7. polja.
Da, i ja sam poslije pomislila baš ovo što je Ace napisala - da je astro definicija braka - ugovor, dogovor i forma. Što brak i je tradicionalno bio dugo vremena kroz povijest. A te fatalne i transformirajuće veze (ako su ljubavnog tipa) ionako ne završavaju brakom.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
O braku na način koji ti pišeš imamo drugu temu.
Mislim da nisam pisala na taj način.



Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
7. polje je unija, njega čini i zajedničko vlasništvo - suvlasništvo.
Ne znam, jasno mi je da se kroz 7. može vidjeti vlasništvo i općenito resursi bračnog druga, ali za zajedničke/dijeljene resurse sam uvijek nalazila da je to u 8.

Mislim, ako je brak ugovor - što je, to je i dogovor oko djece, živjeti li sa predacima ili ne, kućanski poslovi, izlasci i druženja itd. itd. to sve čini tu uniju isto kao i vlasništvo, pa ne znači da su predstavljeni 7.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 01:00   #51
Od drugih (7.kuća) uzimamo ono što mi (1.kuća) nemamo u zamjenu za ono što imamo.
Ono što nemamo želimo, ali ne razumijemo dobro pa čak i ne cijenimo.
Da bi se razmjena dogodila na obostranu (vaga) korist (Saturn u egzaltaciji) i zadovoljstvo (Venera u sjedištu)
potrebno je zadovoljiti i drugoga (Mars u izgonu) pri čemu se mi odričemo jednog dijela sebe (Sunce u padu).
Da bi bili zadovoljni moramo znati da je ta razmjena za nas korisna, tj. da ono što dajemo i vrijedi onoliko koliko primamo.

Na relaciji ovan-vaga (karikirano) ovan se u počeku divi vagi kako se s lakoćom uspostavlja odnose s drugima, a vaga se divi ovnu kako ih zna sviju s lakoćom riješiti. (Veza u nezreloj fazi)
U daljnjem razvoju odnosa između vage i ovna njemu počinje smetati njena koketnost, a njoj njegova agresivnost. (Ovo je početak zrelosti.)
Nakon toga mogu se naći na pola puta i zaista naučiti nešto jedno od drugoga, a mogu se i razići.
Ako se odluče za prvo trebat će im i vremena i strpljenja (Saturn) da bi pravedno (vaga) razmijenili svoje resurse (Venera) i najbolje da im se nitko ne miješa u ovo jer bi ovan mogao poludjeti skroz, a vaga odlepršati.

I to je ono što gledamo kroz vagu odnosno 7.kuću (brak).
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 21:31   #52
Znači astrologija "razmišlja" poput jedne prosječne balkanske individue-ako ne želiš brak i odlučiš se na život bez braka ti si oštećena osoba i nešto nije u redu s tobom i tvojom glavom?
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 21:52   #53
@ Katayama



Može neki citat, link, objašnjnje, ino na osnovi čega se temelji ovaj zaključak?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 22:22   #54
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
@ Katayama



Može neki citat, link, objašnjnje, ino na osnovi čega se temelji ovaj zaključak?
Ah..tu je post pobjegao..

Pa, proteže se uvijek jedan obrazac kroz to pitanje a to je da ako netko odabere suprotno automatski se zaključak da je to zbog loseg, braka roditelja, ili u zenskom horoskopu nekakvo unutarnje nezadovoljstvo (potaknuto kvadrarom Ve j Mj.)...

Zato pitam...odmah se na to gleda kao da individua ima nekakav problem, grešku..isto kao da slusam nekakvu babu ili muža na cesti kada komentira nekoga tko se ne ženi/udaje

Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 22:29   #55
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Pa, proteže se uvijek jedan obrazac kroz to pitanje a to je da ako netko odabere suprotno automatski se zaključak da je to zbog loseg, braka roditelja, ili u zenskom horoskopu nekakvo unutarnje nezadovoljstvo (potaknuto kvadrarom Ve j Mj.)...

Zato pitam...odmah se na to gleda kao da individua ima nekakav problem, grešku..isto kao da slusam nekakvu babu ili muža na cesti kada komentira nekoga tko se ne ženi/udaje

Ti si nešto opako krivo pohvatao. Pročitaj malo teme koje općenito govore o astrologiji i principima njenog funkcioniranja, imamo ih dosta.

Nigdje ne piše da astrologija podržava stav da je jedan obrazac odgovoran za odabir braka ili ne (ili za bilo što drugo), te da se radi o ikakvoj "nenormalnosti" u bilo kojem odabiru.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 22:37   #56
Nikad ne znaš, možda jesam ali svakako gledam i slušam oko sebe kako se sprovodi (ne samo na Forumu i nemoj shvatiti kao osobni napad) i ne bih rekao da je to to...

Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 22:43   #57
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Nikad ne znaš, možda jesam ali svakako gledam i slušam oko sebe kako se sprovodi (ne samo na Forumu i nemoj shvatiti kao osobni napad) i ne bih rekao da je to to...

Viš, ja imam drugačija iskustva s astrologijom i poznajem dosta individua koje koriste astrologiju na drugačiji način, kao sredstvo samospoznaje.

Što se tiče ostalog, na žalost ne može se samo putem foruma pojmiti astrologija. Eventualno "proćaskati" o njoj te prenijeti poneka vlastita iskustva i poneka zapažanja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 22:49   #58
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Viš, ja imam drugačija iskustva s astrologijom i poznajem dosta individua koje koriste astrologiju na drugačiji način, kao sredstvo samospoznaje. .
Pa upravo to, kao sredstvo samospoznaje...samo što to masovno postaje sredstvo samozavaravanja
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 22:57   #59
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Pa upravo to, kao sredstvo samospoznaje...samo što to masovno postaje sredstvo samozavaravanja
Na žalost ljudi imaju tu sklonost samozavaravanju, no to nije do astrologije nego do njih.

P.S. Otišao si off.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2019., 13:15   #60
Paradoksalno zbog Saturnove (realnost) egzaltacije u Vagi, ali mislim da je ideja braka kao trajne zajednice danas u neskladu sa stvarnoscu. Tj. Saturn nije vise toliko dominantan u zivotima ljudi, opcenito govoreci. A ni pozeljan.

Mnogi iz moje generacije, koji su usli u brak prije manje od 10 g., su vec razvedeni.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.