Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2016., 19:06   #1
Kako napraviti tražilicu?

Pozdrav,

zanima me kako napraviti ovakvu tražilicu i bazu za pretraživanje.

Primjer tražilice na linku http://ark.mef.hr/bc/

Zahvaljujem na odgovorima!
emile ajar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 19:09   #2
P. S.
Isprika ako samo temu stavila u krivu rubriku.
emile ajar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 13:20   #3
Try this (if You understand me):
https://lmgtfy.com/?q=search+field+php+mysql
chica_micha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 20:31   #4
Našao sam na netu jedan rječnik koji ima odličan sistem pretraživanja. U jednoj se mapi nalaze skenirane stranice rječnika (u jpg-u), a tražilica otvara automatski onu stranicu na kojoj se nalazi unesena riječ. Htio bih na tom principu složiti jedan drugi rječnik koji imam u pdf-u (stranice bih naravno ekstrahirao u jpg).

Nisam programer i ne znam kako to funkcionira, ali sam u razgovoru s nekima koji se u to bolje razumiju saznao da zapravo to i ne bi trebao biti problem. Spominjali su indeksiranje i to da je najzahtjevniji dio posla obrada svake pojedinačne stranice, tj. valjda njezino imenovanje… Ja bih sve to napravio sam samo kad bi mi netko rekao što točno trebam raditi….

Ako je netko voljan pomoći, mogu mu poslati konkretan rječnik s tim programom za pretraživanje, možda se vrlo lako može prenamijeniti u ovo što meni treba…

Ovako to izgleda… u gornjem lijevom uglu nalazi se prozor u koji se ukuca riječ i svakim slovom mijenjaju se stranice dok se naposljetku ne otvori stranica na kojoj se nalazi tražena riječ.

Koliko je s time posla?

Yoga Mod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 15:46   #5
Quote:
Yoga Mod kaže: Pogledaj post
Našao sam na netu jedan rječnik koji ima odličan sistem pretraživanja. U jednoj se mapi nalaze skenirane stranice rječnika (u jpg-u), a tražilica otvara automatski onu stranicu na kojoj se nalazi unesena riječ. Htio bih na tom principu složiti jedan drugi rječnik koji imam u pdf-u (stranice bih naravno ekstrahirao u jpg).

Nisam programer i ne znam kako to funkcionira, ali sam u razgovoru s nekima koji se u to bolje razumiju saznao da zapravo to i ne bi trebao biti problem. Spominjali su indeksiranje i to da je najzahtjevniji dio posla obrada svake pojedinačne stranice, tj. valjda njezino imenovanje… Ja bih sve to napravio sam samo kad bi mi netko rekao što točno trebam raditi….

Ako je netko voljan pomoći, mogu mu poslati konkretan rječnik s tim programom za pretraživanje, možda se vrlo lako može prenamijeniti u ovo što meni treba…

Ovako to izgleda… u gornjem lijevom uglu nalazi se prozor u koji se ukuca riječ i svakim slovom mijenjaju se stranice dok se naposljetku ne otvori stranica na kojoj se nalazi tražena riječ.

Koliko je s time posla?

Ako te stranice budu tekst, a ne slike - onda ti treba malo vremena. Toliko malo da se u Excelu može napraviti s funkcijom.

To sa slikom isto nije komplicirano, treba indeksirati tekst sa slikom, pa kada ti search funkcija nađe riječ, pokaže i sliku stranice. Komplicirano je ako želiš da ti pronađena riječ bude označena na slici.

Ne vidim zbilja potrebu da imaš sliku tekata, pretvori to sve u txt.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.