Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 12:59   #1261
Sve ovisi o tome jel vam dnevni boravak na strani gdje se nalazi odasiljac pa ce i sobna antena imati dobar dobitak signala, ako ste nisko moguce da cete imati smetnji od strane prolazecih vozila.
Bilo bi najbolje da prvo od nekog pusudite i isprobate jednu takvu sobnu antenu
Old 06.09.2017., 13:11   #1262
Quote:
Managarium kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Sad preuređujem dnevi boravak i mislim kupiti LG 43 LH 541V.
Jel se isplati i koju biste kućnu antenu preporučili, jer ako koristim klasičnu riblju kost, ružno mi ti svi kablovi izgedaju. Kućna bi bila čisto radi estetike. Jel ju se isplati uzeti?
Hvala
kak je gore napiosano ovisi o poziciji, meni sobna radi izvrsno, hvatam 16 kanala.
Kaj se tiče estetike sobna nije nimalo lijepa, dapače sa antenom na krovu potrebna je samo jedna žica koja ide iza tv-a.
A sa sobnom imam žicu od napajanja, ogromnu sobnu i još koax. kabel.
Išao bih sa ribljom kosti ili ako je pozicija solidna onda neki antenski sustav kad se već pare troše
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:50   #1263
Živim na katu kuće, tako da mi je promet ispod. Od stupa gdje su mi riblje kosti još me samo djeli tavan, tak da bi mi 15-20 metara kabla trebalo. Kućnu mislim staviti iza tv-a tako da se ne vidi. Ovo je čisto stvar estetike, jer su zidovi zeleni i jeden je bijeli, ali tamo gdje bude išao regal i tv je zeleni pa onda vodilice za kablove jako upadaju u oči.
Jel postoje neke specifikacije koje bi bilo bolje uzeti u obzie i koje proizvođače antena?
Managarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 14:25   #1264
Quote:
Živim na katu kuće, tako da mi je promet ispod. Od stupa gdje su mi riblje kosti još me samo djeli tavan, tak da bi mi 15-20 metara kabla trebalo. Kućnu mislim staviti iza tv-a tako da se ne vidi. Ovo je čisto stvar estetike, jer su zidovi zeleni i jeden je bijeli, ali tamo gdje bude išao regal i tv je zeleni pa onda vodilice za kablove jako upadaju u oči.
Jel postoje neke specifikacije koje bi bilo bolje uzeti u obzie i koje proizvođače antena?
Ako se antena skriva iza necega automatski ona manje dobiva signala, skrivanjem antene nista ne dobivate samo gubite ona mora biti na povisenom kako bi bolje lovila TV signal.

Bolje su one antene koje imaju sto vece pojacanje - dobitak u dBi.

Ali i nadalje ti predlazem da prvo sobnu antenu posudis i isprobas njen prijem u svom dnevnom boravku.

Zadnje uređivanje Cilim : 07.09.2017. at 15:23.
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 16:01   #1265
Quote:
Budeš izgubio na signalu, uvijek možeš kupit kanalice i pobojat ih u zelenu i sakrit žice na taj način, možda ti sa sobnom signal bude loš kod tv-a a dobar negdje sasvim drugdje u sobi, kod mene čak centrimetri igraju
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 18:13   #1266
Bok svima,

U kući imam vip sat tv i jedan reciver na jednom tv-u.
Sad bih volio montirati istu stvar i na drugi tv. Igrom slučaja dobit ću od prijatelja još jedan reciver za vip sat tv, pa me zanima na koji način mogu spojiti taj reciver na postojeći satelit pa da i na drugom tv-u imam prijem slike?
Još me zanima što taj drugi reciver što ću dobiti nema karticu pa ako ga je moguće spojiti na postojeću antenu da li mogu gledati samo slobodne programe?

Hvala
coperko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 01:32   #1267
Treba ti Twin LNB i dodatni kabel do antene.
Kodirani ne idu bez kartice.
negativna nula is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 10:11   #1268
Quote:
negativna nula kaže: Pogledaj post
Treba ti Twin LNB i dodatni kabel do antene.
Kodirani ne idu bez kartice.
Znači izvedivo je na postojeću antenu od vipa?
jel znaš možda koliki je to trošak?
Hoće li to spajanje dva kabela na jednu antenu utjecati na signal?
coperko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 18:20   #1269
Zna li itko išta o nekakvom multistreamu na 5W ?
koliko vidim rec mi to nemre otvorit (VU+Solo2) a tu kakti postoji neka hrpa FTA kanala...

Jel tu za zbilja ima FTA kanala i koji to reciveri otvaraju
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 23:19   #1270
Otvaraju ti MiS tuneri a za sada ih ima Octagon SF4008 i DM900(dual tuner DVBS2X MIS) neki kanali(paketi) su free a za Mediaset ti treba i kartica koja to otvara u šeru mislim da je CAID 1805.
kesonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 22:30   #1271
Satelitska

Pozdrav,

ima li tko iskustva sa satelitskim antenama? Ujak mi zivi na Zumberku (bogu iza nogu) i nikako ne moze uhvatiti nase programe obicnom antenom. Imamo satelitski tanjur i neki uredaj, ali nemamo karticu za hr programe..

Uglavnom, bilo bi mi jednostavnije objasnjavat ako uopce ima svrhe odnosno, kad bi se javio netko tko se kuzi u te stvari i pomogao covjeku skratiti duge zimske dane.

Hvala
mzugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 12:56   #1272
ne kužim tvoje pitanje

pokušavate uhvatiti satelitske kanale ili zemaljske ?

jer piše da pokušave uhvatiti kanale običnom antenom... a kasnije napišeš: Imamo satelitski tanjur i neki uredaj....

uglavnom ako želite uhvatiti satelitske naše kanale putem satelitskom receivera i tanjura, onda doista nije bitno gdje živite.

jedino je bitno da ispred tanjura nema nekakvih prepreka poput drveta i sl..

i naravno trebate staviti najnoviji kanalnu listu za 16e

http://www.hrt.hr/343365/sateliti/em...bliski-istok-3

na kojem imate HRT kanale.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 05:15   #1273
sat tv na 2 tv

imam za sada sat tanjir sa 2 lnb i riblju kost za zemaljski. na spoju kabela sa sata i riblje imam "mixer" i dalje do tv ide jedan kabel a tu opet ima "mixer" koji razdvaja signal riblje i sata. sve radi super.

imam namjeru staviti 3 lnb i dovesti zemaljski i sat na jos jedan tv. ovaj treci lnb nije problem nego pitanje je mogu li na kabel koji ide nakon "mixera" na prvi tv ubaciti T konekciju i produziti kabel na drugu tv i tu kao na prvom ubaciti "mixer" da mi odvori zemaljski i sat tv signal??
mislim da bi to trebalo raditi, treba li mozda neko pojacalo ili jos nesto ubaciti??
Old 28.12.2017., 13:58   #1274
Ne možeš tako djeliti satelitski signal. Treba ovako:
http://www.satlex.net/hr/2participan...x41diseqc.html
negativna nula is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 14:30   #1275
Quote:
negativna nula kaže: Pogledaj post
Ne možeš tako djeliti satelitski signal. Treba ovako:
http://www.satlex.net/hr/2participan...x41diseqc.html
puno hvala. sve jasno. trenutno nisam kod kuce pa se ne sjecam da li svali lnb ima 2 konektora. ako nema onda cu kupiti nove. inace vidim da imas iskustva pa moze li preporuka koje sat hvatati i koliko lnb-a? ne korisitm sat receivere nego svako tv je smart sa S opcijom. Hvala
Old 28.12.2017., 19:09   #1276
Najjednostavnije za montažu i najsmislenije ti je:
13.0 E hotbird (talijani, poljaci i.t.d.)
16.0 E eutelsat (sredina "naši" kanali)
19.2 E Astra (švabe)

Klikom na link ti se otvara popis kanala, oni koji su u bijelim kolonama su otvoreni ili ti ga FTA kanali koje možeš besplatno gledat bez ikakvih kartica/dekodera...

ak sad imaš 2 LNB-a, najvjerojatnije je da imaš 13.0 E i 19.2 E jer to i je najčešća kombinacija kod nas i daleko najviše FTA kanala...

Tu ima priličan broj FTA kanala, a na 16.0 E su ti "naši" MaxTV, Vip (bivši totalTV) i neka sića FTA kanala...ali ako se ikad odlučiš na Vip ili MaxTV paket preko satelita barem imaš složen satelit...
Osim toga postoji ti opcija da kupiš MaxTV CI CAM modul, pa ga pikaš iz TV-a u TV i imaš MaxTV
Plaća se jednom godišnje, e sad koliko je to ili nije isplativo je druga priča...

Al prednost je kaj nema dodatnog recivera, možeš ga otfurat recimo na more i tak to...
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 19:44   #1277
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Najjednostavnije za montažu i najsmislenije ti je:
13.0 E hotbird (talijani, poljaci i.t.d.)
16.0 E eutelsat (sredina "naši" kanali)
19.2 E Astra (švabe)

Klikom na link ti se otvara popis kanala, oni koji su u bijelim kolonama su otvoreni ili ti ga FTA kanali koje možeš besplatno gledat bez ikakvih kartica/dekodera...

ak sad imaš 2 LNB-a, najvjerojatnije je da imaš 13.0 E i 19.2 E jer to i je najčešća kombinacija kod nas i daleko najviše FTA kanala...

Tu ima priličan broj FTA kanala, a na 16.0 E su ti "naši" MaxTV, Vip (bivši totalTV) i neka sića FTA kanala...ali ako se ikad odlučiš na Vip ili MaxTV paket preko satelita barem imaš složen satelit...
Osim toga postoji ti opcija da kupiš MaxTV CI CAM modul, pa ga pikaš iz TV-a u TV i imaš MaxTV
Plaća se jednom godišnje, e sad koliko je to ili nije isplativo je druga priča...

Al prednost je kaj nema dodatnog recivera, možeš ga otfurat recimo na more i tak to...
puno hvala za korisne informacije. Sretna Nova
Old 28.12.2017., 20:00   #1278
Quote:
Captain James Cook kaže: Pogledaj post
puno hvala za korisne informacije. Sretna Nova
Nema frke pitaj ak di zapne
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 22:23   #1279
ovako, da se malo nadovezem na temu..

imam po kuci provedenu instalaciju sa koaksijalnim kablovima i vise antenskih uticnica, centralni ormaric s multiswichem rogitech, na njega spojena tv i fm antena...

sad bi posto imam tv sa sat tunerom jos na to nakacio satelitsku antenu.. za nju na kuci imam predvidjeno mjesto, doveden buzir kroz koji je moguce provuci 8 kablova do centralnog ormarica sa rogitechom, i onda po cijeloj kuci....

nisam do sada imao satelitsku antenu nikada, i cilj mi je zavrsiti antenski sustav, te pokupiti ove besplatne programe koji su na raspolaganju uz relativno malo ulaganje... nemam bas puno vremena za gledanje tv-a pa mi se neda uzimat nista uz placanje... zasad...

malo istrazujem zadnjih dana pa vidim da tu ima hrpa satelita, ovog onog pa da vidim sto mi preporucate... na taj rogitech se ocito mogu spojiti dva satelita...

u biti nekoliko pitanja:
1. koji tanjur (kontinentalna htvatska) pretpostavljam alu??' promjer, proizvodjac?? cijena nije bitna ako kosta nesto vise...
2. lnb kako sam citao trebaju neki quatro ili quad?? pretpostavljam 2 komada za dva satelita jer swich ima dva puta po 4 ulaza... kakvi, koji proizvodjac, model??? nosac??
3. koje satelite??
4. ako uzmemo u obzir da bi mozda uzimao max tv ci modul onda mi treba ovaj 16 eutelsat ali gubim jedan od ona dva druga??
5. postoji li nacin da se na swich s ulazom za 2 satelita nakace 3 ili vise satelita uz neku dodatnu opremu???
6. ugradnja same antene, pretpostavljam da mogu izvesti sam???
7. kablovi... za to dovuc do ormarica mi treba 8x 15 m, znaci ukupno 100- tinjak metara kabla... treba li neki skuplji, srednje skup, jeftiniji?? 5 ili 7 mm??

eto, ako ima netko sa pametnim savjetom jer se spremam kontaktirat koju trgovinu sat opreme pa da si narucim sto mi treba...
SPOLJC is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 00:08   #1280
Treba ti Quattro LNB, jer je to LNB za spajanje na multiswitch...
quad je LNB koji se spaja na 4 recivera, a Quattro ide na MSW...

Meni odličan LNB koji nije preskup FTE maximal
Vrh je Inverto black ultra, ali FTE nije ništ lošiji a osjetno je jeftiniji...
Iako ako ideš na dobru antenu tipa gibertini 100, onda je manje više totalno nebitno koja je kvaliteta LNB-a jer bu sama antena dala jako dobar signal...

I da 8 ulaza znači 2 satelita jer idu po 4 kabela na jedan LNB.
najjednostavnija i najpametnija varijanta ti je kabel 4 x koax unutar istog plašta ako ga nađeš, googlaj "Quattro sat cable" ili tak nekaj...
Nekad ga je bilo u engelu tj. bivšem TvMax-u e sad ima li ga još uvijek ili ne nemam pojma, ne vidim ga ovak na brzaka na stranici no izgleda ti ovak:

Puno ga je lakše spajat i nema pizdarija sa obilježavanjem, a i puno lakše je furat 2 kabela na krov, nego 8...
a i osim toga opet ga je lakše i dofurat po stupu do samog LNB-a
Iako ako idu kroz cijev pitanje je koliki je fi cijevi i mogu li 2 takva kabela kroz nju...
mogu ti izmjerit koji fi cijevi treba za takva 2 kabela ak buš išel na tu varijantu, imam ga negdi doma još par metara...
Inače kaj se tiče kabela opet fantastičan kabel za relativno nisku cijenu je FTE maximal K300W-Cu i svakako je bolje da ideš na 7mm...
Bilo ga je nekad davno u svjetu medija i koliko pamtim iz nekog razloga je tam bil među najeftinijima, a prodavali su ga i na metre...

Tanjur ovisno o tome kaj želiš lovit, za 13.0, 16.0, 19.2 koji su najčešći sateliti i koji su blizu ti je čisto dosta i nekih 80-90cm, naravno više je bolje...

Jedan od najkvalitetnijih tanjura je gibertini i u biti možda ti je najpametnije uzet gibertinia i bok, ionak vjerojatno nije neka prevelika cijena...
a ak baš hoćeš tanjur koji bez beda lovi sve realno moguće i standardne satelite onda je najbolji izbor Gibertini 100 AL cijena je koliko pamtim bila negdi cca 400-500 kn
I naravno onda uzimaš i gibertinijev originalni multiholder (nosač za više LNB-a)

Kaj se tiče dogradnje Multiswitcha, da moguće je...
ALI...
Dosta ovisi o reciveru, recimo VU+ sa enigmom2 može svašta pa ti ja tak imam
MSW sa 4 satelita + još 12 satelita sa single LNB-ima + jednu veliku antenu sa polarmountom, aktuatorom i pozicionerom i single LNB-om...
Dakle 16 fiksnih satelita i 1 motorizirani koji lovi sve od 45W do 75E
i sve to radi po jednom kabelu uz prilično komplicirane postavke diseqc protokola unutar recivera, al to recimo nemaš šanse napravit sa niti jednim TV-om i njegovim internim tunerom, niti sa hrpom običnih recivera...

No opet je moguće relativno jeftino dodat satelite iza MSW-a, kod tebe konkretno još dva dodatna 2 satelita...

Samo je bitno pitanje koliko izlaza imaš na MSW-u i na koliko mjesta želiš satelitski prijem tj. imaš li slobodnih izlaza na MSW-u ?
Jer možeš spojit dva izlaza iz MSW-a na diseqc sklopku 4/1, pa onda još dva single LNB-a u tu istu diseqc sklopku i onda na jednom TV-u imaš 4 satelita...
Ali si izgubio 2 izlaza iz MSW-a...
+ ako hoćeš zemaljski prijem onda moraš vadit i zemaljski signal prije ili poslje MSW-a pa ga stavljat u udruživač SAT i zemaljskog signala na izlazu iz diseqc sklopke ili tražit diseqc sklopku 4/1 + zemaljski ulaz...

Ovo je triper kombinacija koja se inače ne radi, al znam da to tak fercera jer sam to izvel u vikendici i radi sa bilo kojim recom/TV-om koji sam probal na takvom sistemu

Možda je moguće koristit i samo 1 izlaz pa dodat dva satelita ako ti tuner u TV-u ima diseqc protokol 1.1 i 1.0, al za to nisam ziher moral bi to isprobat

Od shopova koji imaju dobre cijene razne sat opreme znam za ove:
http://engelaxil.hr/proizvodi/antenska-oprema/
http://www.prejeftino.com/
http://www.3mzb.hr/joomla/
http://www.sat-team.hr/
http://www.ms-zagreb.hr/hr/main.htm

Pa pretraži ko ti je najpovoljniji i za kaj...
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:19.