Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2017., 02:25   #2061
Quote:
alfredo nr.2 kaže: Pogledaj post
Normalno da te strah. Mislim da smo svi to prosli. Ja sam tri godine hodao po doktorima, forumima itd. dok nisam odlucio da je dosta i da zelim svoj zivot nazad.
Ako ne budes mogla rijesiti lijekovima, ne ocajavaj ima nacina da bude bolje.
Meni nisu nasli uzrok, sve mi je ok, samo se odjednom pojavio i to je to.
Ono sto je meni dalo snagu su obitelj i prijatelji koji imaju isto tinitus a ne smeta ih nimalo jer su navikli. Niti ne znaju da ga imaju dok im ne spomenes sum u uhu pa kazu, a da to imam i ja. Ta iskustva su mi pokazala da se covjek moze priviknut do te razine da ga ne cujes. Znam da ti to trenutno zvuci kao SF, ali bitno je da znas da je moguce.
Sto se tice raspolozenje, mozes probati Gospinu travu. Ona je prirodni antidepresiv, znaci nema nekih teskih nuspojava. No dok je pijes moras se paziti sunca. Preporuca se uzimati po zimi. No prije nego krenes posavjetuj se doktorom ili prouci sve o njoj da vidis da li ti odgovara.

ps. Pocni citat pozitivne Tinnitus price ovdje https://www.tinnitustalk.com/forums/success-stories.47/
Pozdrav Alfredo;

Hvala ti na riječima podrške, znaš i sam kako je početak težak. Koliko dugo vec imas tinnitus?
Svaki savjet je dobrodošao! Najbolji savjet mi je bio da ne čekam da prođe, nego da se naučim s time živjeti.
E sad, ja sam se naučila spava s ventilatorom + telka, a kako ide zima morat cu nac neki drugi izvor white noisea, mozda na youtubu, skontala sam vec da ima ok stvari.
Meni je poceo isto odjednom, sjecam se da me probudilo u 5 ujutro i da sam mislila da je punjač za mobitel. U početku je bila upala uha, čepovi su mi bili duboko i veliki, isla na ispiranje, antibiotici, kapi la la i kao bilo bolje.
Ali nije prestalo, samo je bilo bolje. ALi sam skuzila da ima boljih i losijih dana i to je z*jeb. I mislim da mi koji imamo tinnitus ne bi smjeli citati stvari tipa da se netko ubio, to si u pravu. To mi i stvara taj glupi strah.
__________________
We built this city on rock n roll.
Julia Chang is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 12:49   #2062
Nisam siguran, prestao sam razmisljati o njemu. Mislim nekih 6-7g. Meni je takoder poceo negdje u rane jutarnje sate. Samo me probudio konstantni zvuk u usima. Kad sam skuzio da mi je u glavi, jako sam se uplasio. I onda sam isao na forum.hr i procitao da zvuk ostaje. Mozes misliti koja panika me uhvatila, hahaha
Ako se zelis naucit zivjet s njim i dovesti mozak do stanje da ga ignorira, morat ces iskljuciti sve maskirne zvukove. Znam da zvuci zastrasujece ali je tako. Ne moras odjednom ali postepeno zasigurno. Ja sam maskirao zvuk tri godine dok mi nije pukao film i rekao sam dosta. Nema bjezanja, Da, zvuk je uzasan, necu moci spavati, ok privuknut cu se i jednom cu zaspat. To je bio moj stav. Onog trenutka kad sam iskljucio masker vise ga nisam ukljucivao. Isao sam do kraja. Takoder kad bi cuo zvuk kazao bi: to je samo zvuk, priviknut cu se. Ti mozes neku slicnu recenicu koje ce te umiriti. Takoder razmisli od kuda krece tvoj strah. Mene kad me je strah boli zeludac. I onda sam krenuo smirivati se tako da bi si ponavaljao onu recenicu stotine puta i duboko disao kako bi si stvorio mir u zelucu. Ustrajao sam na tom nacinu i nakon nekog vremenom mi je bilo sve bolje.
Zajebi forum i price lose mi je, tinnitus mi je danas uzasan i te stvari. Citaj samo pozitivne price koje sam ti linkao. Moze biti bolje, ljudima bude bolje priviknu se i idu dalje uzivat u zivotu. Znam da mislis da ti nikad nece biti bolje, da kako tako nesto moze mozak izignorirat, moze, nas mozak masu stvari ignorirat, samo posvecen treningom mozes ga reorganizirat.
Meni je jako pomogao Dr. Bruce Hubbard i njegova uspjesna prica. Ovo sto sam ti napisao je dio njegove metode. Imas ga na forumu koji sam ti linkao. Ako znas engleski nema boljeg foruma, idi citaj, javi se doktoru pitaj ga za pomoc. Covjek je otvoren i odgovorit ce ti.


Quote:
Julia Chang kaže: Pogledaj post
Pozdrav Alfredo;

Hvala ti na riječima podrške, znaš i sam kako je početak težak. Koliko dugo vec imas tinnitus?
Svaki savjet je dobrodošao! Najbolji savjet mi je bio da ne čekam da prođe, nego da se naučim s time živjeti.
E sad, ja sam se naučila spava s ventilatorom + telka, a kako ide zima morat cu nac neki drugi izvor white noisea, mozda na youtubu, skontala sam vec da ima ok stvari.
Meni je poceo isto odjednom, sjecam se da me probudilo u 5 ujutro i da sam mislila da je punjač za mobitel. U početku je bila upala uha, čepovi su mi bili duboko i veliki, isla na ispiranje, antibiotici, kapi la la i kao bilo bolje.
Ali nije prestalo, samo je bilo bolje. ALi sam skuzila da ima boljih i losijih dana i to je z*jeb. I mislim da mi koji imamo tinnitus ne bi smjeli citati stvari tipa da se netko ubio, to si u pravu. To mi i stvara taj glupi strah.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 18:10   #2063
Thumbs down

Quote:
alfredo nr.2 kaže: Pogledaj post
Nisam siguran, prestao sam razmisljati o njemu. Mislim nekih 6-7g. Meni je takoder poceo negdje u rane jutarnje sate. Samo me probudio konstantni zvuk u usima. Kad sam skuzio da mi je u glavi, jako sam se uplasio. I onda sam isao na forum.hr i procitao da zvuk ostaje. Mozes misliti koja panika me uhvatila, hahaha
Ako se zelis naucit zivjet s njim i dovesti mozak do stanje da ga ignorira, morat ces iskljuciti sve maskirne zvukove. Znam da zvuci zastrasujece ali je tako. Ne moras odjednom ali postepeno zasigurno. Ja sam maskirao zvuk tri godine dok mi nije pukao film i rekao sam dosta. Nema bjezanja, Da, zvuk je uzasan, necu moci spavati, ok privuknut cu se i jednom cu zaspat. To je bio moj stav. Onog trenutka kad sam iskljucio masker vise ga nisam ukljucivao. Isao sam do kraja. Takoder kad bi cuo zvuk kazao bi: to je samo zvuk, priviknut cu se. Ti mozes neku slicnu recenicu koje ce te umiriti. Takoder razmisli od kuda krece tvoj strah. Mene kad me je strah boli zeludac. I onda sam krenuo smirivati se tako da bi si ponavaljao onu recenicu stotine puta i duboko disao kako bi si stvorio mir u zelucu. Ustrajao sam na tom nacinu i nakon nekog vremenom mi je bilo sve bolje.
Zajebi forum i price lose mi je, tinnitus mi je danas uzasan i te stvari. Citaj samo pozitivne price koje sam ti linkao. Moze biti bolje, ljudima bude bolje priviknu se i idu dalje uzivat u zivotu. Znam da mislis da ti nikad nece biti bolje, da kako tako nesto moze mozak izignorirat, moze, nas mozak masu stvari ignorirat, samo posvecen treningom mozes ga reorganizirat.
Meni je jako pomogao Dr. Bruce Hubbard i njegova uspjesna prica. Ovo sto sam ti napisao je dio njegove metode. Imas ga na forumu koji sam ti linkao. Ako znas engleski nema boljeg foruma, idi citaj, javi se doktoru pitaj ga za pomoc. Covjek je otvoren i odgovorit ce ti.

Da, tak je i meni nekako bilo haha, jos sam taman imala neki ispit dan nakon toga i bas mi je bilo tesko.
Znam da cu ih morat jednom iskljucit sve, svjesna sam i stvarno ne želim da mi glupi tinnitus uzme sreću i mladost i volju za životom, jer to nema smisla zaista. Mislim da je bitno ne prepustiti se toj depresiji, jer ako te to nadvlada onda si gotov.
I meni isto nekako iz žludca ide sekiracija X. I da trenutno sam u tom stadiju straha nekog XD
Jesi se tipkao s njim na forumu ili privatno? Ja sam se prije jedno mj dana prijavila na taj forum i jos uvijek mi nije admin odobrio. -.-
__________________
We built this city on rock n roll.
Julia Chang is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:14   #2064
Quote:
AdinSa kaže: Pogledaj post
Da i ja šta napišem i da vidim ima li ko sa sličnim iskustvom.

Meni je zujanje počelo ima 10 mjeseci i ovu sam temu u to vrijeme komplet pročitao.
Da ne nabrajam koje sam sve preglede radio, uglavnom kao i većina ovdje.

Svi nalazi su bili u redu i jedino emng rugu je pokazao oštećenje nerva na c5 mislim....Znači na vratnoj kićmi kao neka lezija i kažu može od toga zujanje.

E sada meni zujanje nije konstantno.

Evo recimo zadnjih 10 dana zujalo mi je 3 dana, ali imam perioda kada mi zuji i po 20 dana bez prestanka.

Uglavnom ako ujutro se probudim sa zujanjem onda zuji cijeli dan, ako ne zuji kada se probudim neće ni zujati.

Onda kontam da ima smisla to oko vratne kičme...ako se tokom noći naštimam da pritisnem taj nerv onda možda aktivira to zujanje.

Zujanje je uglavnom jednake frekvencije, ali krajem 7. mjeseca sam bio na moru i zadnjih 5 dana mi se jako pojačalo zujanje....i kada sam došao kući to pojaćano zujanje je trajalo par dana da bi onda me sastavila tako jaka upala sinusa...da me bolili i zubi i uši i nos i glava...strašno koliko sam sekreta izbacivao.

I onda se zujanje smanjilo na uobičajnu razinu.

Inace imam zadnjih par godina alergiju proljetnu i ne mogu 100 metara preći bez paketica maramica, negdje sam čitao poveznice tih alergija, sinusa i zujanja u ušima.

Znači kod mene recimo u mjesec dana 20 dana zuji 10 ne zuji i tako evo već 10 mjeseci.

Ima li ko slično iskustvo?
Takav je slučaj i kod mene, osteofit na C5 koji navodno pritišće nerve, najgore je pred kišu ali i kada je vanjski tlak visok, npr ljeti kada se zareda 20-tak toplih dana. Ponekad zuji strašno, ponekad u pozadini, pa lakše podnosim, uza sve imam pritisak u glavi
Bepha J is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:18   #2065
Quote:
Bepha J kaže: Pogledaj post
Takav je slučaj i kod mene, osteofit na C5 koji navodno pritišće nerve, najgore je pred kišu ali i kada je vanjski tlak visok, npr ljeti kada se zareda 20-tak toplih dana. Ponekad zuji strašno, ponekad u pozadini, pa lakše podnosim, uza sve imam pritisak u glavi
Zaboravih napisati , kod mene ako se ujutro probudim sa zujanjem, zuji , ako ne zuji kod buđenja, rijeđe zna zazujat do nepodnošljivosti tokom dana
Bepha J is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 21:53   #2066
Quote:
Julia Chang kaže: Pogledaj post
Da, tak je i meni nekako bilo haha, jos sam taman imala neki ispit dan nakon toga i bas mi je bilo tesko.
Znam da cu ih morat jednom iskljucit sve, svjesna sam i stvarno ne želim da mi glupi tinnitus uzme sreću i mladost i volju za životom, jer to nema smisla zaista. Mislim da je bitno ne prepustiti se toj depresiji, jer ako te to nadvlada onda si gotov.
I meni isto nekako iz žludca ide sekiracija X. I da trenutno sam u tom stadiju straha nekog XD
Jesi se tipkao s njim na forumu ili privatno? Ja sam se prije jedno mj dana prijavila na taj forum i jos uvijek mi nije admin odobrio. -.-
Mislim da sam ostavio par postova na forumu u njegovom kutku na temi njegove uspjesne price.
Probaj se ponovo registrirat, mislim da to ide vise manje trenutno.
Ako imas kakvih pitanja pitaj.
Posto si jos u ranom stadiju idi napravi sve preglede koje mozes pa ako sve bude ok a tinnitus nastavi, znaj da imas rijesenja.
Sretno
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 11:39   #2067
Quote:
Bepha J kaže: Pogledaj post
Zaboravih napisati , kod mene ako se ujutro probudim sa zujanjem, zuji , ako ne zuji kod buđenja, rijeđe zna zazujat do nepodnošljivosti tokom dana


Tako je i kod mene...Evo neki dan sam uradio i MR glave i sve uredno.
Kontam čisto da isključim neke druge stvari.

Meni je emng pokazao neko oštećenje na C5 pa pretpostavljam da je do toga.

Ali evo sada mi je zanimljivo što kažeš da ti je pred kišu.

Meni nije zujalo 15 dana, evo jutros pada kiša i probudio sam se sa zujanjem.

Magnet sam radio jer mi se nekad desi kao neko mravinjanje po glavi i kontam zuji mi u glavi...pa još to kao neko škakljanje i mravinjanje po glavi.

Meni su prije razdoblja zujanja bila duża, a ako ne zuji to bi bilo maksimalno 3 dana.
Zadnjih 3 mjeseca radim vježbe za vratnu kičmu i mogu ti reći da imam mnogo duže periode bez zujanja...U zadnjih mjesec dana mi je zujalo možda ukupno 7 dana
AdinSa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 15:56   #2068
Quote:
AdinSa kaže: Pogledaj post
Tako je i kod mene...Evo neki dan sam uradio i MR glave i sve uredno.
Kontam čisto da isključim neke druge stvari.

Meni je emng pokazao neko oštećenje na C5 pa pretpostavljam da je do toga.

Ali evo sada mi je zanimljivo što kažeš da ti je pred kišu.

Meni nije zujalo 15 dana, evo jutros pada kiša i probudio sam se sa zujanjem.

Magnet sam radio jer mi se nekad desi kao neko mravinjanje po glavi i kontam zuji mi u glavi...pa još to kao neko škakljanje i mravinjanje po glavi.

Meni su prije razdoblja zujanja bila duża, a ako ne zuji to bi bilo maksimalno 3 dana.
Zadnjih 3 mjeseca radim vježbe za vratnu kičmu i mogu ti reći da imam mnogo duže periode bez zujanja...U zadnjih mjesec dana mi je zujalo možda ukupno 7 dana
Ma super, važno je da pomažu vježbe, meni ništa ne pomaže a u zadnje me počelo nešto gušiti u predjelu grla, kad gutam,a i peče me cijeli vrat kad je južina ili već više ne znam koji smjer vjetra. Možeš li napisati kakve vježbe radiš, da probam i ja, neke klasične ili nešto specijalno?Eh da, bilo mi je lakše od akupunkture , išla sam privatno, manje su mi bile glavobolje makar. Zanimljivo, jednom sam zaspala na sjedećki pred TV-om, prije nego sam zaspala nije zujalo, kad sam se probudila nakon 30 minuta-zuji do nepodnošljivosti. Tako, da nije do položaja tokom noći. Najgore mi zuji ako legnem popodne na par minuta pa zaspim, nakon toga je zujanje najgore, pojma nemam zašto
Bepha J is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 18:11   #2069
Quote:
Bepha J kaže: Pogledaj post
Ma super, važno je da pomažu vježbe, meni ništa ne pomaže a u zadnje me počelo nešto gušiti u predjelu grla, kad gutam,a i peče me cijeli vrat kad je južina ili već više ne znam koji smjer vjetra. Možeš li napisati kakve vježbe radiš, da probam i ja, neke klasične ili nešto specijalno?Eh da, bilo mi je lakše od akupunkture , išla sam privatno, manje su mi bile glavobolje makar. Zanimljivo, jednom sam zaspala na sjedećki pred TV-om, prije nego sam zaspala nije zujalo, kad sam se probudila nakon 30 minuta-zuji do nepodnošljivosti. Tako, da nije do položaja tokom noći. Najgore mi zuji ako legnem popodne na par minuta pa zaspim, nakon toga je zujanje najgore, pojma nemam zašto


Pa nebitno da li je noćno spavanje ili preko dana.
Ja nisam smio preko dana da legnem da zaspim ako mi ne zuji, jer bukvalno ako zaspim pola sata probudim se i zna da krene zujanje.

Takođe i ja imam tu neki osjećaj da mi nešto smeta u grlu, baš sam jutros imao taj osjećaj.


Imaš na internetu staticke i dinamicke vježbe za vratnu kralježnicu....preko gugla nađeš.
AdinSa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 10:51   #2070
Quote:
AdinSa kaže: Pogledaj post
Pa nebitno da li je noćno spavanje ili preko dana.
Ja nisam smio preko dana da legnem da zaspim ako mi ne zuji, jer bukvalno ako zaspim pola sata probudim se i zna da krene zujanje.

Takođe i ja imam tu neki osjećaj da mi nešto smeta u grlu, baš sam jutros imao taj osjećaj.


Imaš na internetu staticke i dinamicke vježbe za vratnu kralježnicu....preko gugla nađeš.
ne bih ja tu vezu spavanja i zujanja ni primjetila da nisam naišla na nekim stranicama , mislim da su američke- na istu stvar. Pokušala sam liječnicima objasniti ali me gledaju kao da sam pijana . Daj pogledaj što točno piše za taj C5 kod tebe, da nije i kod tebe ta izraslina zvana osteofit? Drago mi je da ti vježbe pomažu
Bepha J is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 10:57   #2071
Quote:
AdinSa kaže: Pogledaj post
Pa nebitno da li je noćno spavanje ili preko dana.
Ja nisam smio preko dana da legnem da zaspim ako mi ne zuji, jer bukvalno ako zaspim pola sata probudim se i zna da krene zujanje.

Takođe i ja imam tu neki osjećaj da mi nešto smeta u grlu, baš sam jutros imao taj osjećaj.


Imaš na internetu staticke i dinamicke vježbe za vratnu kralježnicu....preko gugla nađeš.
Uguglaj npr: tinnitus after sleeping , odmah ti se otvore stranice sa nesretnicima što im krene zujat nakon što se probude
Bepha J is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 11:19   #2072
Bome...Meni je nekad toliko da imam dojam da avion slijeće u mojoj blizini.

Ima dana kad se "ni ne sjetim" čuti. A ima drugih dana kad ne mogu pobjeći zvuku.

I mene liječnici gledaju kao da sam pijana dok objašnjavam. Ali na neke od onih metoda dijagnosticiranja (ono kad puštaju toplu i hladnu vodu u uho) ne bi više išla ni da mi život ovisi o tome). Doslovce nisam mogla hodati poslije toga, nalaz je bio uredan, a meni je bilo lose kao da sam bila na nekom lošem tripu s vrlo lošom drogom. Danima.
Od povraćanja do zujanja bez prekida i glavobolje. Sva sam bila siva. Toliko sam to negdje potisnula da sam zaboravila kako se uopće taj pregled zove
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:12   #2073
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Bome...Meni je nekad toliko da imam dojam da avion slijeće u mojoj blizini.

Ima dana kad se "ni ne sjetim" čuti. A ima drugih dana kad ne mogu pobjeći zvuku.

I mene liječnici gledaju kao da sam pijana dok objašnjavam. Ali na neke od onih metoda dijagnosticiranja (ono kad puštaju toplu i hladnu vodu u uho) ne bi više išla ni da mi život ovisi o tome). Doslovce nisam mogla hodati poslije toga, nalaz je bio uredan, a meni je bilo lose kao da sam bila na nekom lošem tripu s vrlo lošom drogom. Danima.
Od povraćanja do zujanja bez prekida i glavobolje. Sva sam bila siva. Toliko sam to negdje potisnula da sam zaboravila kako se uopće taj pregled zove
Danas ništa, malo nešto u pozadini..jedva primjetno, najgore je kad zaronim u bazenu, pod vodom se još jasnije čuje da dolazi iz glave. Na taj pregled na kojem ste vi bili nisam išla niti namjeravam, svi kažu da je teško
Bepha J is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 18:32   #2074
Taj je pregled jedan užas. Nema šanse da ga ponovim. Ne, kategorički odbijam jer...ništa od toga.

Nu, Betaserc i to je sve. A pomoglo nije uopće.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:34   #2075
Evo da se i ja vama pridružim.. već 12 dana mi zuji u lijevom uhu, a sad sam počela primjećivati i u desnom, ali puno manjim intenztetom, gotovo ne primjećujem, tako da sam možda samo to umislila u panici.

Naravno da sam pročitala sve moguće horor priče.. naručila se kod doktorice, pregledala mi uši, sve čisto, poslala otorincu. Otišla danas kod njega na pregled u Merkur, i taj lik je bio očajan. Nimalo susretljiv. Pregledao uši, poslao me na snimanje, zaključili da mi je sluh normalan i to je to. Poslao me doma.
Nije me ništa ni pitao, ja sam mu probala reći da sam malo osjetljiva na zvuk, i da imam filing ko da mi je lijevo uho nekak teže, kao da je zaštopano a opet nije. Nije ga uopće to zanimalo.

Mene sad zanima, obzirom da nisam niš saznala od njega, imate li preporuku za kojeg privatnika u Zagrebu?
Caligula is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 18:18   #2076
Pozdrav svima,
danas je tjedan dana zujanja u usima. Nisam imala nikakvu upalu usi ni sinusa neko vrijeme. Zadnja neka bolestina je bio bronhitis u 5. mjesecu. Nemam nikakve alergije (sto znam). Ko mala sam imala ceste upale uha i vec sam islana kod audiologa i sve je bilo ok. Nisam bila izlozena nikakvoj buci radnih strojeva, oruzja ili glasne muzike.
Slicno mi je ko i Caliguli osim sto je meni jaci intenzitet zujanja u desnom uhu.
Zapocelo mi ne ko tutnjava u usima s tim da mi je jace u desnom uhu i svi su mi zvukovi pojacani a to me naravno zivcira i smeta. Isla sam kod doktora koji me poslao vadit krv i kod otorinca. Krvna slika je b.o. Usi ciste i bez upala. Otorinac me poslao na audiovestibulogram i rekao kad obavim da mu opet dodjem.
Moram rec da me to iscrpljuje, samo bi lezala u krevetu u tisini da mi nitko ne smeta. Jos nekak mogu podnjet to zujanje, ali ovi pojacani zvukovi me uzasno smetaju.
Ikakvi savjet dobrodosao!
knoppixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 13:00   #2077
Alarmi, sirene?
Vjerojatno će se smiriti, uši su osjetljive, daj im vremena..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 22:55   #2078
Osjeća li još tko ovu promjenu vremena?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:41   #2079
Također su dobrodošle preporuke za kojeg privatnika u Zagrebu.

Zujanje počelo prije 2 tjedna i ne prestaje. Vadio umnjak (navodno ne pomaže) i uslijed toga papao antibiotike, klopao ibuprofen (navodno ne pomaže), hranio se juhicama (sol ne pomaže), neurovor po prirodi (valjda ne pomaže). Ili sam nahero spavao, ko zna.

Hvala unaprijed i sretno svima, snašla vas tišina što prije.
Han is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 11:38   #2080
Zvučne halucinacije

U zadnjih godinu - dvije čujem zvuk koji nema podlogu u stvarnosti. Radi se o "zvuku" kakvog bi proizvela bas-gitara, rekao bih ispod 50 Hz. I onda se taj ton izmjenjuje s tonom otprilike dvostruke frekvencije. Npr. 3 sekunde dublji, 3 sekunde viši i opet dublji... Boja tona je točno kao kod bas gitare.

Kako to obično "čujem" prije spavanja, mislio sam da kod susjeda s kojim djelim zid radi nekakva pumpa za grijanje, bojler, nešto, ali nakon što me supruga uvjerila da ona ne čuje ništa i nakon što sam takav zvuk "čuo" i na drugoj lokaciji, shvatio sam da zvuk u stvari ne postoji izvan moje glave.

Nisam tome pridavao neku važnost, umor, stres, ovo, ono, no u zadnje vrijeme je postalo učestalije i "čuje se glasnije", čak više ne treba biti tišina da to "čujem".

Proguglao sam malo o akustičkim halucinacijama, no uglavnom nalazim na tekstove o "pravim halucinacijama" kao kad šizofreničari čuju glasove ili kad se čuje glazba (koje nema).

Ne slušam glasno glazbu (osim ponekad u autu, ali ne toliko da ne čujem mobitel kad zvoni), ne koristim slušalice, ne radim i ne živim u glasnom okruženju... Nemam još pola stoljeća, ali nisam ni daleko.

Postoji li kakvo slično iskustvo? Slab sam u medicini, znam popiti andol, izmjeriti temperaturu i to je otprilike to.

Ponavljam, ne bih razmišljao o tome da nije sve češće.
randomize usr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.