Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 11:34   #1581
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
A je li ti inače Saturn dobro položen u natalnoj karti?
Pola-pola. Vladar je Sunca i Asc, a stoji na MC-u u Sco. No, s druge strane je u kvadratima sa Venerom i Mesecom. A gradi i sekstil sa Jupiterom. Više je do toga da mi je njegova energija bliska, pa je lakše hendlam. Jupiter mi, s druge strane, često donese kojekakve grozote (nalazi se u XII na ASC, ali je u Jarcu), iako donosi i neke dobre stvari. Hoću da kažem da priroda niti jednog nebeskog tela nije dobra ili loša, to su naše, ljudske kategorije.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 09:47   #1582
Gledam kartu od frendice, upravo se udala.

Od tranizita ima Saturn na Asc, istodobno je i na Saturnu (Saturnov povratak), taj Saturn kvadrira Merkura, vladara sedme, a tranzitni Neptun je na Merkuru, vladaru sedme. To su mi nekako mali pokazatelji. Mislila sam da će biti više aspekata prema vladaru sedme?

Od progresija, prog. Venera je u opoziciji s Mjesecom. Prog. Sunce je u konjukciji s nat. Jupiterom, a prog. Mjesec u opoziciji s njim. Opet, Jupiter je ozakonjanje, ali ona nema nikakvih aspekata na sedmu. Jupiter joj je vladar podznaka.

Jel to slabo, ili samo ja mislim da je slabo?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 10:18   #1583
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Gledam kartu od frendice, upravo se udala.

Od tranizita ima Saturn na Asc, istodobno je i na Saturnu (Saturnov povratak), taj Saturn kvadrira Merkura, vladara sedme, a tranzitni Neptun je na Merkuru, vladaru sedme. To su mi nekako mali pokazatelji. Mislila sam da će biti više aspekata prema vladaru sedme?

Od progresija, prog. Venera je u opoziciji s Mjesecom. Prog. Sunce je u konjukciji s nat. Jupiterom, a prog. Mjesec u opoziciji s njim. Opet, Jupiter je ozakonjanje, ali ona nema nikakvih aspekata na sedmu. Jupiter joj je vladar podznaka.

Jel to slabo, ili samo ja mislim da je slabo?
Maddie ne žene se svi ljudi iz istih razloga.

Ti misliš da je "slabo" jer si riba pa je za tebe tu sve trebalo vjerojatno biti još turbo nabrijano romantičnim aspektima.

Shalim se ...tvoja frendica se očito udala "zato jer je shvatila da joj je došlo vrijeme" i što joj biološki sat otkucava obzirom na to koliko joj Saturnovi tranziti ističu sada. A moguće i da joj muž ima dosta istaknutog Saturna (jarca) i Merkura (blizanac, djevica) u natalnoj karti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 10:42   #1584
Slažem se s tobom da je to razlog udaje.
Znači, to je samo meni malo
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:38   #1585
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Gledam kartu od frendice, upravo se udala.
Eh Maddice, ja imam slučaj razvoda koji se još nije ni dogodio.Prije više od pola godine jednoj kolegici sam pogledala ima li šanse za razvod još ove godine, jer je oboje bračnih partnera zrelo za razvod.Ja sam joj nakon par puta gledanja u njezinu kartu, jer ne mogu otprve,rekla čak i datum razvoda, sa mogućnošću pogreške +- 2 dana.Kako vidim datume, to ni ja ne znam.Ona ima tranzitni Pluton u opoziciji s Venerom, tranzitni Uran je u kvadratu s Venerom, na natalni Uran u 7. polju progresivni Mjesec radi opoziciju,solar također potvrđuje...a kod bračnog partnera, obzirom da mi nije dostupan njegov potpuni natal,poslužila sam se samo aspektima,vidjela sam da mu tranzitni Uran konjugira natalnu Veneru (inače on ima kvadrat Ve/Ur), progresivni Mjesec opozicija natalno Sunce.

Da bi cijela priča završila tako da on na datum kojeg sam ja vidjela kao datum razvoda, ima parnicu s nekom ženskom osobom,a moja kolegica - 2 dana prije tog datuma ima također parnicu s nekom muškom osobom.

I sad neka ja budem pametna.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 23:07   #1586
Mene najviše čudi kako je naše pravosudje tako brzo

Nije još kasno, stignu se još razvesti. Uostalom, jel ne treba tu još tranzitni Saturn uplesti prste da bi došlo do nečega? Koliko ja znam Uran, Pluton i Neptun su spore planete, pa ima treba Saturn i Jupiter kako bi došlo do nekog konkretnog dogadjaja.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 08:10   #1587
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Mene najviše čudi kako je naše pravosudje tako brzo

Nije još kasno, stignu se još razvesti. Uostalom, jel ne treba tu još tranzitni Saturn uplesti prste da bi došlo do nečega? Koliko ja znam Uran, Pluton i Neptun su spore planete, pa ima treba Saturn i Jupiter kako bi došlo do nekog konkretnog dogadjaja.
Saturn u tranzitu kod njega pravi kvadrat na natalni Mjesec,a kod nje tr Sa kvadrat Pl u 7. polju.Prije 2 godine tranzit Sa kvadrat na natalni Merkur u 7. polju.
Poanta i jest u tome da imaju sve predispozicije za razvod,ali dogodilo se baš na taj datum kojeg sam ja vidjela, njegova parnica s drugom ženom,a njoj prije njega minus 2 dana od datuma ,isto parnica s muškom osobom.To mi je neobično.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 08:44   #1588
Hm, ja kad sam bila na tumačenju natalne i godišnjeg, uglavnom su mi uvijek rekli da se dogadjaj ne moze predvidjeti, tj može se vidjeti kad će nešto biti, ali što će biti ne, jer simbolika je prevelika. Pa obično to budu natuknice o tome što se sve može dogoditi u nekom periodu.

Ja sam čekam tu famoznu promjennu statusa na kraju 10tog mjeseca, samo ja o tome mozgam i samo očekujem da bude nešto na loše, iako znam da nikad neću uspjeti dokučiti točno o čemu se radi. Možda se crnim mislima štitim, i pokušavam iskontrolirati situaciju.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:41   #1589
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Eh Maddice, ja imam slučaj razvoda koji se još nije ni dogodio.Prije više od pola godine jednoj kolegici sam pogledala ima li šanse za razvod još ove godine, jer je oboje bračnih partnera zrelo za razvod.
a je li gospođa predala zahtjev za razvod braka?
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Ja sam čekam tu famoznu promjennu statusa na kraju 10tog mjeseca, samo ja o tome mozgam i samo očekujem da bude nešto na loše, iako znam da nikad neću uspjeti dokučiti točno o čemu se radi. Možda se crnim mislima štitim, i pokušavam iskontrolirati situaciju.
Koji su ti to aspekti, meni npr.ne 90 mc i sunce, i solarna sedma na nat.mc, sunce,
ali realno ne očekujem promjenu statusa u ovoj godini.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:06   #1590
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post

Koji su ti to aspekti, meni npr.ne 90 mc i sunce, i solarna sedma na nat.mc, sunce,
ali realno ne očekujem promjenu statusa u ovoj godini.
Ne znam zašto se poslužila tim riječnikom, jer opisivala je to što će mi prog. Sunce biti u kvadratu s prog. Mjesecom, a prog. Mjesec u trigonu s natalnim Suncem, pa nešto tercijarne progresije, Mars sekstil Venera. Pa tranizitni Jupiter dolazi na Pluton, aktivira vladara sedme, pa konjuktira solarni Mjesec u Škorpionu, i tako. Ne znam kakve to sve ima veze, ona kaže vidjeti ćeš što će biti tek nakon što to prođe.

Poanta je da se nakupilo puno stvari u jednom vremenskom periodu, pa trebalo bi biti značajno??

Neću diplomirati, posao imam, u vezu sigurno neću, ono 20 dana vremena ima dotada. Budemo vidjeli.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:23   #1591
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto se poslužila tim riječnikom, jer opisivala je to što će mi prog. Sunce biti u kvadratu s prog. Mjesecom, a prog. Mjesec u trigonu s natalnim Suncem, pa nešto tercijarne progresije, Mars sekstil Venera. Pa tranizitni Jupiter dolazi na Pluton, aktivira vladara sedme, pa konjuktira solarni Mjesec u Škorpionu, i tako. Ne znam kakve to sve ima veze, ona kaže vidjeti ćeš što će biti tek nakon što to prođe.

Poanta je da se nakupilo puno stvari u jednom vremenskom periodu, pa trebalo bi biti značajno??

Neću diplomirati, posao imam, u vezu sigurno neću, ono 20 dana vremena ima dotada. Budemo vidjeli.
aha to ti je neka astrologinja uživo rekla. Meni dogodine progresivni i mjesec i venera 0 mc.

Tko zna možda za 15 dana skokneš do matičnog ureda i odlučiš promijeniti ime i prezime.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:34   #1592
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
aha to ti je neka astrologinja uživo rekla. Meni dogodine progresivni i mjesec i venera 0 mc.

Tko zna možda za 15 dana skokneš do matičnog ureda i odlučiš promijeniti ime i prezime.
Ime i prezime, ma to nije promjena statusa, prije identiteta.

Moja razmisljanja idu u smislu, oboliti ću i postati invalid

Al fakat tako razmišljam. Ne vidim ja ništa lijepo, da nisam možda Jarac

Jedino da se preselim, a i s poslom da bude nešto, to je jedino ajd nalogičnije.

Tebi mjesec i venera na MC, posao, nešto s mamom?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:10   #1593
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Ime i prezime, ma to nije promjena statusa, prije identiteta.

Moja razmisljanja idu u smislu, oboliti ću i postati invalid

Al fakat tako razmišljam. Ne vidim ja ništa lijepo, da nisam možda Jarac

Jedino da se preselim, a i s poslom da bude nešto, to je jedino ajd nalogičnije.

Tebi mjesec i venera na MC, posao, nešto s mamom?
Pa da možda se preseliš, dobiješ novu titulu na poslu, tako nešto.

I ja uvijek crno gledam, to dogodine progresije, sad si me prepala za mamu, ja uvijek gledam sebe, kao nekakva promjena statusa. Još u solaru za dogod.mjesec na smč, valjda neće nitko umrijeti. a može mjesec biti i trudnoća
Ma što više gledam manje znam.

ali mi smo na temi o tranzitima, kako nitko ne voli saturna, kako je kad on dođe u polje kojim vlada, jel bude dobro svoj je na svome, ili je onda još teži?
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:17   #1594
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto se poslužila tim riječnikom, jer opisivala je to što će mi prog. Sunce biti u kvadratu s prog. Mjesecom, a prog. Mjesec u trigonu s natalnim Suncem, pa nešto tercijarne progresije, Mars sekstil Venera. Pa tranizitni Jupiter dolazi na Pluton, aktivira vladara sedme, pa konjuktira solarni Mjesec u Škorpionu, i tako. Ne znam kakve to sve ima veze, ona kaže vidjeti ćeš što će biti tek nakon što to prođe.

Poanta je da se nakupilo puno stvari u jednom vremenskom periodu, pa trebalo bi biti značajno??

Neću diplomirati, posao imam, u vezu sigurno neću, ono 20 dana vremena ima dotada. Budemo vidjeli.
Kad god sam ja nešto očekivala, ništa bitno se nije dogodilo. Zato više nikoga ništa i ne pitam.
Imala sam i prog.Mo kvadrat nat. Sunce, i prog. Mo kvadrat prog. So, i prog. So trigon nat. Mo, prog. Mo kvadrat Me (vl. asc i mc)
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:14   #1595
Ruby_Soho, to se i ja pitam za Saturna jel ulazi mi skoro u petu kuću.
A opet meni Saturn tranzitira 4tom pa to bi bilo po nekom doslovnom tumačenju, nemogućnost selidbe, a ja preselila. Zapravo sa Saturnom u 4, preselila sam se tri puta, i bila vani, i u HR, tak da očito ne blokira do kraja, samo ja se nisam nigdje još skrasila trajno što se tiče mjesta stanovanja.

A prog. Mjesec u 10, ja imala u tom periodu naglasak na mamu ali i na posao.

AceOfCups, zato je i astrologinja rekla da ne može predvidjeti što će biti
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:21   #1596
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Ruby_Soho, to se i ja pitam za Saturna jel ulazi mi skoro u petu kuću.
A opet meni Saturn tranzitira 4tom pa to bi bilo po nekom doslovnom tumačenju, nemogućnost selidbe, a ja preselila. Zapravo sa Saturnom u 4, preselila sam se tri puta, i bila vani, i u HR, tak da očito ne blokira do kraja, samo ja se nisam nigdje još skrasila trajno što se tiče mjesta stanovanja.
nisam se ni ja skrasila s mjestom stanovanja, možda kad tranzitni jupiter dođe u 4-tu.
I meni će saturn u petu, ustvari tek 2mj 2019, valjda nam neće posušit jajnike i lansirati u uranjenu menopauzu.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 18:08   #1597
Da provjerim... znači... tranzit preko neke planete u pravilu neće donijeti ništa ako te planete nisu natalno u aspektu? Ili ako je nije aktivirala progresija... ili što već... ?

Inače, tranziti preko Verteksa navodno donose nekakve sudbinske događaje, meni je Jupiter prešao preko Verteksa prije nekih godinu i pol... pa ništa nije bilo sudbinsko... Saturn preko Verteksa prije 9 godina... baš ništa...

Btw... da li se gledaju tranziti na progresivne planete?
Tranzitni Neptun u konjukciji s progresivnim Mjesecom... i oba u kvadratu s natalnim Suncem...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 12:08   #1598
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Inače, tranziti preko Verteksa navodno donose nekakve sudbinske događaje, meni je Jupiter prešao preko Verteksa prije nekih godinu i pol... pa ništa nije bilo sudbinsko... Saturn preko Verteksa prije 9 godina... baš ništa...
Gledajući moj horoskop verterks (ilitiga sudbinski susreti) je znao biti aktivan jedino kada bi preko njega prošao mjesec ili venera i to direkcije ili progresije.

E sad, on je natalno u sekstilu sa Venerom i trigonu sa Mjesecom pa je možda to uzrok njegovoj aktivaciji
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 12:19   #1599
Meni takve događaje donosi aktivacija 12. kuće. Nisam Vertex primijetila da ima veze s tim. Okidač je redovito Mars kad tamo uđe.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 18:23   #1600
Utječu li na nas uopće tranziti planeta koji nisu u aspektu na naše planete? Npr. ova Venera kvadrat Saturn.
Jer mi se sve suprotno od toga dogodilo, ugodno druženje, novac, pokloni...Baš nemam nikakve zamjerke.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.