Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2011., 12:06   #21
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Samo sam htjela javiti da mu je nalaz mamografije negativan i da je doktor rekao da su ostali nalazi u redu. Punktiranje nije posebno isticao.

Sutra je operacija, ali sad mi je malo lakše.
Nadam se da nije lažna nada.
Nakon što sam pročitao sve ovo,ni meni kao ni vama puno toga nije jasno,no dobro.
Nadam se će op. proći OK.
Javte nalaze kad ih budete tj. ono što vam kažu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 18:18   #22
Htjela sam samo javiti da je operiran i da mu je odstranjena dojka. Dakle, nije zaista bilo bezazleno.

Doktor nam ništa detaljnije nije znao reći, kaže da pričekamo nalaze.

Mamografija je bila uredna, a kod punkcije kaže da nisu bili čisti nalazi i nije se moglo odrediti, pa ne želi unaprijed davati dijagnoze prije nego tkivo bude analizirano.

Bojim se, ali nemam izbora nego čekati...
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 14:20   #23
Karcinom dojke u muskaraca

Prije godinu i pol pocela mi se uvecavati lijeva dojka (sisa ili kako vec hehe), otisao sam doktoru ultrazvuk (kaze upaljene zlijezde neke), zatim sam isao na operaciju da mi izvadi to sto je bilo uvecano i sve je bilo ok. Sada imam 2-3 cm dugo na mjestu operacje kao neke cvorice, tvrdi su, ima i okruglih,, i nepravilnih oblika, mene to nista ne boli kada pritisnem, niti se uvecava. Dojka mi se pocela povecavat kada sam poceo vjezbat, dizat tegove i sl. Poslije poperacije (nakon nekog vremena), sam poceo ponovo vjezbat nije se vise povecavalo.

Zanima me da li to moze biti od oziljka ili nesto ozbiljnije?
heiho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 14:25   #24
Vrlo vjerojatno tkivo ožiljka.
No, ako si zabrinut, idi doktoru da stručna osoba da svoj sud.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 17:20   #25
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Vrlo vjerojatno tkivo ožiljka.
No, ako si zabrinut, idi doktoru da stručna osoba da svoj sud.
Jesi imao nesto slicno?
Da li se takvo tkivo oziljka formira i kod zena koje su imale djelomicno odstranjivanje dojke, nekog dijela i sl.?
heiho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 10:56   #26
Quote:
heiho kaže: Pogledaj post
Jesi imao nesto slicno?
Da li se takvo tkivo oziljka formira i kod zena koje su imale djelomicno odstranjivanje dojke, nekog dijela i sl.?
Ne direktno na dojci, ali na ožiljku od operacije da.

Što se žena tiče, mogu ti napisati iskustvo meni bliske osobe.
Imala je operaciju karcinoma na dojci, i na ožiljku se formiralo slično tkivo, kao grumenčići veličine cca 0,5 cm. Naravno, uplašila se, išla onkologu, završila na ultrazvuku i punkciji, i dijagnosticirano joj je bilo masno tkivo.

Vrijedi provjeriti kod doktora...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 21:53   #27
pozz
ja sam muško, imam 17 godina i imam problem
osjetim nekakvu kvržicu ispod lijeve bradavice, koju nemam ispod desne
ta me kvržica na dodir dosta boli

ako netko ima slična iskustva, nema mi pomogne ili kaže o čemu je riječ
hvala
DarthVader is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 22:10   #28
najvjerojatnije ginekomastija, odnosno pojava žljezdanog tkiva dojke kod muškaraca.
Zna se javiti u tvojim godinama i kod starijih muškaraca.
Može nastati bez nekog određenog razloga , ali može biti i posljedica nekog hormonalnog poremećaja.
Uglavnom spontano nestane.

Odi svom liječniku, poslat će te na UZV dojki (koji se mora napraviti da se potvrdi da je u pitanju samo žljezdano tkivo, a ne neka tvorba) i vjerojatno kod endokrinologa.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 10:44   #29
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
najvjerojatnije ginekomastija, odnosno pojava žljezdanog tkiva dojke kod muškaraca.
Zna se javiti u tvojim godinama i kod starijih muškaraca.
Može nastati bez nekog određenog razloga , ali može biti i posljedica nekog hormonalnog poremećaja.
Uglavnom spontano nestane.

Odi svom liječniku, poslat će te na UZV dojki (koji se mora napraviti da se potvrdi da je u pitanju samo žljezdano tkivo, a ne neka tvorba) i vjerojatno kod endokrinologa.
hvala, otići ću
dali možda znate za koliko ce nestati ?
DarthVader is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 00:25   #30
Treba mi pomoc

Ovako zelio bi nekog da mi objasni ovo i da ne zbija viceve i gluposti jer ipak ovdje sam da se konstaltujem sa vama.

Prije 4 mjeseca sam iznad desne bradavice uocio da je nesto kao zila duguljasto i pod prstom leta,kada pipam gore dole po tom mjestu to osjetim ali kad idem duzinom kroz to mjesto,ne osjetim nikako.
Imam isto tako kao zilu i iznad toga samo manja je,pa bi molio nekoga da mi objasni jeli karcionom ili nista za brinuti.

Hvala.
Mario244 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 00:31   #31
Na osnovu napisanoga mislim da nećeš ovdje dobiti odgovor koji bi te zadovoljio.

Ako ta tvorevina ,koju navodiš ,izaziva u tebi sumnje i strah onda se što prije obrati svojem liječniku koji će na osnovu viđenoga i prepipati, pa odlučiti što i kako dalje.
Sretno.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 00:36   #32
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Na osnovu napisanoga mislim da nećeš ovdje dobiti odgovor koji bi te zadovoljio.

Ako ta tvorevina ,koju navodiš ,izaziva u tebi sumnje i strah onda se što prije obrati svojem liječniku koji će na osnovu viđenoga i prepipati, pa odlučiti što i kako dalje.
Sretno.
nije tvorevina vec je kao zila ljigavo i leta kad dirne se,koliko znam karcinom je tvrd i nepomican kvrzica,pa sam samo mislio ovdje ako neko ima slicnosti ili zna da mi pojasni
Mario244 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 10:27   #33
Napipao sam neku kvržicu otprilike 4-5 cm ispod desne bradavice. Veličine je zrna riže i kad je pritisnem prstom pomična je na dodir. Može li to biti rak dojke i može li kvržica biti tako nisko?
Mag99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 22:57   #34
Quote:
Mag99 kaže: Pogledaj post
Napipao sam neku kvržicu otprilike 4-5 cm ispod desne bradavice. Veličine je zrna riže i kad je pritisnem prstom pomična je na dodir. Može li to biti rak dojke i može li kvržica biti tako nisko?
Pokažite to svom liječniku obiteljske medicine.

Ako je ta promjena potkožno moguće je da je riječ o lipomu (koji je vrlo čest), ali, da bi bili mirni otiđite svom liječniku.
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 09:58   #35
bok

jucer sam primjetio neku kvrzicu pokraj bradavice, ujutro sam primjetio da je podrucje pocrvenilo, na dodir mi slici kao i mnogi drugi pristici koje sam imao okolo po tijelu.

da idem doktoru ili?
AnteVoziStoju is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.