Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2017., 17:07   #5201
Cikla može obojiti stolicu, ali ako je uzrok krvarenje, onda je onako ljepljiva i ko katran. Ako je normalno formirana intamna, vjerojatno je samo cikla, ali, opet, kako imaš problema, bolje kontrolirati, pogotovo s obzirom na pogoršanje simptoma.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 19:06   #5202
Quote:
Plavi kaputić kaže: Pogledaj post
Pa ja mislim da to nije bas tako.ti kazes dr da ti da uputnicu za pregled pod sedacijom i ona tako napravi.ni za gastroskopiju ni za kolonoskopiju.zato ljudi uglavnom idu privatno to raditi pod sedacijom.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Dali se gastroskopija u bolnici na zahtjev radi pod sedacijom i znaš li koliko dođe privatno gastroskopija sa sedacijom?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 08:18   #5203
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Dali se gastroskopija u bolnici na zahtjev radi pod sedacijom i znaš li koliko dođe privatno gastroskopija sa sedacijom?
1600 kn.ako ti uzimaju uzorak za biopsiju jos 500 kn.to je maximum.ne znam da li smijem ovdje napisat gdje je to da ne bi bila nekakva reklama ili sta ja znam.
Kod mene u ri se u bolnici ne radi pod sedacijom.e sad da li mozemo dobit uputnicu za zgb to ne znam.
Dr mi je rekla da je jedna zenska dobila uputnicu za zgb ali samo zato jer joj u ri nikako nisu mogli napravit "na zivo".
Mislim da ce zagrepcani to bolje znat.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:46   #5204
Quote:
Plavi kaputić kaže: Pogledaj post
1600 kn.ako ti uzimaju uzorak za biopsiju jos 500 kn.to je maximum.ne znam da li smijem ovdje napisat gdje je to da ne bi bila nekakva reklama ili sta ja znam.
Kod mene u ri se u bolnici ne radi pod sedacijom.e sad da li mozemo dobit uputnicu za zgb to ne znam.
Dr mi je rekla da je jedna zenska dobila uputnicu za zgb ali samo zato jer joj u ri nikako nisu mogli napravit "na zivo".
Mislim da ce zagrepcani to bolje znat.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Ja sam već jednom radila u ri ali privatno bez sedacije,ovo mi je ipak preskupo morat ću opet bez sedacije.
Nije bilo bolno nego neugodno i panika me uhvatila jer nisam znala šta očekivat.
Pošalji mi na pm adresu kamo to dobro rade da nisu neki divljaci.Kod ovog šta sam ja bila doktor je počeo vikat na mene pa sam se rasplakala i još sam morala platiti 900 kn za to zadovoljstvo.
I još jedna stvar dali velike količine lubenice mogu obojati stolicu?Negdje sredinom ljeta sam imala crvenu stolicu a u to vrijeme sam proždirala lubenicu ko luda.Kasnije sam još par puta pogledala ali nisam ništa vidjela.

I još jedno pitanje,ako sam prije 4 godine bila negativna na Heliobacteri dali postoji mogućnost da sad jesam?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:27   #5205
kosa i želučane tegobe

Pozdrav svima!
Već duže vremena imam problema s opadanjem kose, koja je sada difuzno istanjena i radim na tome da nađem uzrok, no ne ide mi za rukom, nažalost. Dermatologica kod koje sam bila, je bila sigurna da je uzrok u probavnom traktu. Radila sam gastroskopiju i test na H.pylori, sve je bilo relativno u redu, iako sam dobila komentar kako bi bilo bolje da imam manje kiseline. Probala s izbacivanjem glutena, ništa. Kada vadim druge nalaze, često je komentar liječnika kako imam nalaze kao pothranjena osoba, niski hormoni, uvijek nizak feritin, fale vitamini...A ja se zapravo hranim jako zdravo za jednu osobu u srednjim dvadestima. Izgledam bljedunjavo i dosta mi je više toga. Na interentu sam pretraživala i zaista mi se podudara dosta toga da bi problem mogao biti u probavnom traktu, nečemu što crpi sve nutrijente. Gledala sam i testiranje za SIBO (gomilanje bakterija u tankom crijevu), no koliko sam vidjela, nigdje u Hrvatskoj ne rade taj izdisajni test. :/ Od dermatologice sam dobila i tablete "enzym digestica". Znate li možda nešto o ovom testu? Gdje da se odem testirati? Je li netko imao probleme s kosom, kao posljedica problema ove prirode?
Puno, puno hvala!

Zadnje uređivanje Lilivili : 19.09.2017. at 18:24.
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 21:46   #5206
Quote:
AllyMc kaže: Pogledaj post
Mozda postoji mogucnost da je od hrane, prije dva dana sam jela puno kuhane cikle, a jucer nisam imala stolicu, pa je mozda zato danas takva.Ima li ko iskustva sa ovim?
Mislim da nije. Ja isto jedem puno kuhanu crvenu ciklu. Ali nemam često crnu stolicu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:13   #5207
SIBOT test

Ljudi,

Našla sam ovaj SIBO test online, ima za poručiti, može se raditi doma. Je li dovoljno laktulozu, ili bi valjalo i ostale, dosta je skupo? :/
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:14   #5208
SIBO test

Ljudi,

Našla sam ovaj SIBO test online, ima za poručiti, može se raditi doma. Je li dovoljno laktulozu, ili bi valjalo i ostale, dosta je skupo? :/
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 18:40   #5209
Dajte da vas pitam nešto što me muči. Dakle, dijagnosticiran mi je atrofični kronični gastritis i refluks. Propisan mi je Nexium 8 tjedana za smanjenje kiseline te izmjena prehrane. Međutim, čitajući po stranoj literaturi dolazim do zaključka da u slučaju atrofičnog gastritisa nije problem pojačana količina kiseline, već upravo suprotno- manjak kiseline. Ima li netko ovakvu dijagnozu i je li onda dobro zapravo piti Nexium?

Btw. meni je gastroskopija bila užasna... cijeli dan sam proplakala nakon pregleda koliko sam bila potresena, vjerujte mi. U paničnom strahu počela sam si stiskati trbuh da izbacim cijev, a na kraju sam rukom počela vaditi cijev iz usta. Morali su me zavezati, što im ne zamjeram.
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 18:42   #5210
Quote:
Lilivili kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Već duže vremena imam problema s opadanjem kose, koja je sada difuzno istanjena i radim na tome da nađem uzrok, no ne ide mi za rukom, nažalost. Dermatologica kod koje sam bila, je bila sigurna da je uzrok u probavnom traktu. Radila sam gastroskopiju i test na H.pylori, sve je bilo relativno u redu, iako sam dobila komentar kako bi bilo bolje da imam manje kiseline...
Manjak vitamina B12 može prouzrokovati ispadanje kose.
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 20:44   #5211
Quote:
limitedbitch kaže: Pogledaj post
Btw. meni je gastroskopija bila užasna... cijeli dan sam proplakala nakon pregleda koliko sam bila potresena, vjerujte mi. U paničnom strahu počela sam si stiskati trbuh da izbacim cijev, a na kraju sam rukom počela vaditi cijev iz usta. Morali su me zavezati, što im ne zamjeram.
A jooooj! A kako su se ophodili prema tebi nakon što su izvadili cijev iz tebe i odvezali te? Je l te pratio netko od tvojih na pregled?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 08:18   #5212
Pozdrav.

Prije tri tjedna imao sam problem s peckanjem u području jednjaka, ali mi se javilo i otežano disanje. Išao sam doktoru, dobio sam controloc, pijem ga svaki dan od tada, peckanje je prošlo, jedino što mi je ostalo je taj problem s disanjem (imam potrebno konstantno uzdahnuti). Jer prošao sam pretrage neke, EKG srca, vadio sam krv, slikao pluća tu je sve apsolutno u redu i rekli su da je to stres. Moje pitanje je može li to imati ikakve veze sa želucem? Je li potrebno otići na gastroskopiju možda još?
NenoStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 16:04   #5213
Dragi moji supatnici u mukama po gastroenterologiji...

Obavila sam prošli tjedan i 18. EFG i duboku duodenoskopiju....
Što će reć', da su mi u životu fakat puno puta (18 puta čak !!!) roštali endoskopom kroz gornji probavni trakt, ali baš svakakvi da ne kažem kaj...
Dakle, eto... Moje su najfriškije
Dg. Insuff. cardiae
Hernia hiatalis
GERD gr. I
Erosiones ventriculi reg. antralis
Deformatio ventriculi refl. antropilorica
Deformatio bulbi duodeni postulcerosa - st. post suturam perf. ulc. duodeni

PHD nalaz sluznica antruma i korpusa želuca, "usrećio" me sa "samo" oskudnim difuznim, odnosno superficijalnim kroničnim upalnim infiltratom. Prvi uz limfatični nodul. HP napokon negativan, nakon pola godine teške borbe s Emanerom, Medazolom i Makromicinom te Controlocom, Ospamoxom i Fromilidom.


Stoga ponukana nekim ovdje iskazanim bojaznima i strahovima nekih forumaša, evo mojih preporuka...

Prvu EFGD u životu, obavila mi je doktorica Višnja Fališevac u KB Rebro davne 1987. Ne znam da li ona još radi, a ako radi, nećete požaliti ako se njoj u ruke prepustite.
Također, doktor Anton Roth koji je '90-ih radio u Središnjem Institutu za tumore i slične bolesti u Zagrebu, je odlično odrađivao tu vrstu pretrage. I to je bilo relativno davno i ne znam da li spomenuti doktor još uvijek radi, a ako radi, slobodno se i njemu u ruke prepustite.

Što se pak tiče sadašnjeg vremena, toplo preporučam za navedenu pretragu doktoricu Borčić i doktora Sobočana u KB Merkur. Kad mi je prva navedena radila EFGD, uopće nisam osjećala cijev endoskopa. Žena ima fantastičan osjećaj u rukama. Fakat zna posao. Od svih isprobanih, ona je najbolja. Nema joj premca. Svaka moja pohvala i preporuka.

Od onih koje treba izbjegavati naširoko, spomenuti ću samo jednoga. To je doktor Križić u KB Dubrava. Ja sam prekrižila za sva vremena, a vi kako hoćete. Možda je odličan dijagnostičar, ali meni više neće gurat' endoskop ni do ždrijela, a kamoli do duodenuma. BTW, to mi je bila jedina EFGD bez lokalne anestezije i rekla sam nikad više. Malo je falilo da se ugušim.

Kad već spomenuh lokalnu anesteziju koja se obično obavlja špricanjem Xilocaina u spreju u grlo, osim ako nemate ozbiljnih indikacija protiv takvog načina "umrtvljivanja" ni pod razno nemojte pristajati na pretragu EGFD bez lokanog anestetika.

Jača sedacija stvarno vam nije potrebna, jer pretraga sama po sebi uopće nije bolna. Možda je malo nelagodna zbog upuhivanja zraka u svrhu same pretrage koja zapravo toliko kratko traje, da je uistinu glupo da vas se za tih par minuta uspavljuje pa da poslije niste kadri sami vozit auto doma zbog mamurluka ili ne daj Bože neke gore reakcije na sedaciju.

Eh, da...
Obavila sam još prošli tjedan Manometriju i PH-metriju...
Živo šajze.
Motorika jednjaka mi je u totalnom qurtzu.
Neefektivna peristaltika prema Chicago bodovnom sustavu 3 (neefektivnih 67%, izostalih 67%, fragmentiranih 22% uz nedefiniranu presurizaciju.
PH-metrija pak, pokazala da me *ebe i alkalno i kiselo...

Fuck... Al' klin se klinom izbija...
...pa ću ja sad fino otić' pojest' (baš mi se jede) dobro zakiseljenu salatu od pečene paprike s hrpom češnjaka (da si malo zakiselim alkalno pa ak' kiselina podivlja, bum pred večeru progutala "u džuture" onu hrpu lijekova koju su mi prepisali (Reglan, Ranital, Controloc i Rupurut), i u facu se nasmijat potencijalnoj fundoplikaciji po Nissenu, koja mi ne gine ak' ta fucking farmacija ne bu djelovala...

*eb'ga...
Ne volim farmaciju, al' mi je trenutno Neptun (droge, alkohol i opijati) u opoziciji na Pluton (zlo svih zala) na relaciji 6. kuća u Ribama-12. kuća u Djevici pa si mislim, kud' puklo da puklo...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 20:27   #5214
A ja od sveg srca preporučujem doktoricu Škaricu na Internoj Poliklinici Opće Bolnice Dr. Josip Benčević u Slavonskom Brodu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 20:40   #5215
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Dragi moji supatnici u mukama po gastroenterologiji...

Obavila sam prošli tjedan i 18. EFG i duboku duodenoskopiju....
Što će reć', da su mi u životu fakat puno puta (18 puta čak !!!) roštali endoskopom kroz gornji probavni trakt, ali baš svakakvi da ne kažem kaj...
Dakle, eto... Moje su najfriškije
Dg. Insuff. cardiae
Hernia hiatalis
GERD gr. I
Erosiones ventriculi reg. antralis
Deformatio ventriculi refl. antropilorica
Deformatio bulbi duodeni postulcerosa - st. post suturam perf. ulc. duodeni

PHD nalaz sluznica antruma i korpusa želuca, "usrećio" me sa "samo" oskudnim difuznim, odnosno superficijalnim kroničnim upalnim infiltratom. Prvi uz limfatični nodul. HP napokon negativan, nakon pola godine teške borbe s Emanerom, Medazolom i Makromicinom te Controlocom, Ospamoxom i Fromilidom.


Stoga ponukana nekim ovdje iskazanim bojaznima i strahovima nekih forumaša, evo mojih preporuka...

Prvu EFGD u životu, obavila mi je doktorica Višnja Fališevac u KB Rebro davne 1987. Ne znam da li ona još radi, a ako radi, nećete požaliti ako se njoj u ruke prepustite.
Također, doktor Anton Roth koji je '90-ih radio u Središnjem Institutu za tumore i slične bolesti u Zagrebu, je odlično odrađivao tu vrstu pretrage. I to je bilo relativno davno i ne znam da li spomenuti doktor još uvijek radi, a ako radi, slobodno se i njemu u ruke prepustite.

Što se pak tiče sadašnjeg vremena, toplo preporučam za navedenu pretragu doktoricu Borčić i doktora Sobočana u KB Merkur. Kad mi je prva navedena radila EFGD, uopće nisam osjećala cijev endoskopa. Žena ima fantastičan osjećaj u rukama. Fakat zna posao. Od svih isprobanih, ona je najbolja. Nema joj premca. Svaka moja pohvala i preporuka.

Od onih koje treba izbjegavati naširoko, spomenuti ću samo jednoga. To je doktor Križić u KB Dubrava. Ja sam prekrižila za sva vremena, a vi kako hoćete. Možda je odličan dijagnostičar, ali meni više neće gurat' endoskop ni do ždrijela, a kamoli do duodenuma. BTW, to mi je bila jedina EFGD bez lokalne anestezije i rekla sam nikad više. Malo je falilo da se ugušim.

Kad već spomenuh lokalnu anesteziju koja se obično obavlja špricanjem Xilocaina u spreju u grlo, osim ako nemate ozbiljnih indikacija protiv takvog načina "umrtvljivanja" ni pod razno nemojte pristajati na pretragu EGFD bez lokanog anestetika.

Jača sedacija stvarno vam nije potrebna, jer pretraga sama po sebi uopće nije bolna. Možda je malo nelagodna zbog upuhivanja zraka u svrhu same pretrage koja zapravo toliko kratko traje, da je uistinu glupo da vas se za tih par minuta uspavljuje pa da poslije niste kadri sami vozit auto doma zbog mamurluka ili ne daj Bože neke gore reakcije na sedaciju.

Eh, da...
Obavila sam još prošli tjedan Manometriju i PH-metriju...
Živo šajze.
Motorika jednjaka mi je u totalnom qurtzu.
Neefektivna peristaltika prema Chicago bodovnom sustavu 3 (neefektivnih 67%, izostalih 67%, fragmentiranih 22% uz nedefiniranu presurizaciju.
PH-metrija pak, pokazala da me *ebe i alkalno i kiselo...

Fuck... Al' klin se klinom izbija...
...pa ću ja sad fino otić' pojest' (baš mi se jede) dobro zakiseljenu salatu od pečene paprike s hrpom češnjaka (da si malo zakiselim alkalno pa ak' kiselina podivlja, bum pred večeru progutala "u džuture" onu hrpu lijekova koju su mi prepisali (Reglan, Ranital, Controloc i Rupurut), i u facu se nasmijat potencijalnoj fundoplikaciji po Nissenu, koja mi ne gine ak' ta fucking farmacija ne bu djelovala...

*eb'ga...
Ne volim farmaciju, al' mi je trenutno Neptun (droge, alkohol i opijati) u opoziciji na Pluton (zlo svih zala) na relaciji 6. kuća u Ribama-12. kuća u Djevici pa si mislim, kud' puklo da puklo...
Kako radi sinergija/telepatija štoliveć... taman počeo čitati post i pročitam 30-40 posto i kažem si: - ""Ajd ju pitaj preko pp koji je znak"". Pa onda: - ""Ma otkud ćeš ju TO pitat', k'o da ona vjeruje u Astrologiju.

I taman onda naletim na kraj tvoga posta.

Baš mi je ugodno iznenađenje što si se toga dotakla.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:08   #5216
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
A jooooj! A kako su se ophodili prema tebi nakon što su izvadili cijev iz tebe i odvezali te? Je l te pratio netko od tvojih na pregled?
Odlično, pustili su me da ležim na krevetu, držali mi ruku i brisali slinu. Stvarno nemam zamjerki. Ali to sam bila kod privatnika pa možda su zato bili brižni. Al drugi put idem na pregled samo pod anestezijom, ovako više nikad. A čovjek pomisli da može sve izdržati, ja sam inače osoba koja dosta toga može podnijeti (tipa ono,stav: nema toga što ja ne mogu) ali očito je gastroskopija granica. Dobro, nisam još rodila pa...
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:11   #5217
Quote:
NenoStar kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Prije tri tjedna imao sam problem s peckanjem u području jednjaka, ali mi se javilo i otežano disanje. Išao sam doktoru, dobio sam controloc, pijem ga svaki dan od tada, peckanje je prošlo, jedino što mi je ostalo je taj problem s disanjem (imam potrebno konstantno uzdahnuti). Jer prošao sam pretrage neke, EKG srca, vadio sam krv, slikao pluća tu je sve apsolutno u redu i rekli su da je to stres. Moje pitanje je može li to imati ikakve veze sa želucem? Je li potrebno otići na gastroskopiju možda još?
Kako sve prepisuju stresu. Vidi da nije GERB ako ti je controloc pomogao. Možda ti je oslabljen taj dio jednjaka.
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:17   #5218
Quote:
limitedbitch kaže: Pogledaj post
Odlično, pustili su me da ležim na krevetu, držali mi ruku i brisali slinu. Stvarno nemam zamjerki. Ali to sam bila kod privatnika pa možda su zato bili brižni. Al drugi put idem na pregled samo pod anestezijom, ovako više nikad. A čovjek pomisli da može sve izdržati, ja sam inače osoba koja dosta toga može podnijeti (tipa ono,stav: nema toga što ja ne mogu) ali očito je gastroskopija granica. Dobro, nisam još rodila pa...
Možda je jedan od razloga zašto si obavila gastroskopiju kod privatnika strah od gastroskopije. Pa si ispravno pomislila da je bolje otič privatno nego dugo čekat na red i natezat se kod socijalnog doktora.

A možda je to bio prvi duboki prodor medicinskim instrumentima u tvoje tijelo pa si se zato prepala.

Pošto sam bolestan od djetinjstva, po meni su ""vršljali"" i pikali me otkad znam za sebe, pa se nisam bojao ove gastroskopije od prije 2-3 mjeseca.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 00:55   #5219
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Kako radi sinergija/telepatija štoliveć... taman počeo čitati post i pročitam 30-40 posto i kažem si: - ""Ajd ju pitaj preko pp koji je znak"". Pa onda: - ""Ma otkud ćeš ju TO pitat', k'o da ona vjeruje u Astrologiju.

I taman onda naletim na kraj tvoga posta.

Baš mi je ugodno iznenađenje što si se toga dotakla.
Eh, moj Piskavče...
Kužim ti se ja u svašta. Merkur mi je na MC-u u konjunkciji s Jupiterom i Suncem, a sve u trigonu na Mjesec na vrhu 2. kuće u Vagi.
Pa sam valjda zato dobila parcijalni ban na PDF-u Astrologija...
Bit će da ima tamo zavidnih na moje znanje...
Al' kad bi znali, da mi je obožavani bratić njihov sponzor, brzo bi me tamo odbanirali, jer da kažem "A", brzo bi ih prestal sponzorirat'...

No, dobro...
Nisam ja zlopamtilo. Zato sam i zaradila perforaciju čira na dvanaesniku prije par godina.

Živio FORUM....
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:09   #5220
Quote:
limitedbitch kaže: Pogledaj post
Dajte da vas pitam nešto što me muči. Dakle, dijagnosticiran mi je atrofični kronični gastritis i refluks. Propisan mi je Nexium 8 tjedana za smanjenje kiseline te izmjena prehrane. Međutim, čitajući po stranoj literaturi dolazim do zaključka da u slučaju atrofičnog gastritisa nije problem pojačana količina kiseline, već upravo suprotno- manjak kiseline. Ima li netko ovakvu dijagnozu i je li onda dobro zapravo piti Nexium?

Btw. meni je gastroskopija bila užasna... cijeli dan sam proplakala nakon pregleda koliko sam bila potresena, vjerujte mi. U paničnom strahu počela sam si stiskati trbuh da izbacim cijev, a na kraju sam rukom počela vaditi cijev iz usta. Morali su me zavezati, što im ne zamjeram.

nije mi drago zbog tvoje bolesti ali konacno da sretnem nekoga ko, kao i ja, ima dijagnozu ATROFICNOG gastritisa...


kod mene se nakon 10 GODINA probavnih problema, koji su vremenom napredovali do mjere da sam psihicki oslabila dovoljno da svoje lijecenje preusmjerim na posjete psiholozima... sve vezano za probavu (osim gastritisa, jelte) rijesilo striktom bezglutenskom dijetom. tek posljednja 4 mjeseca koliko sam na dijeti.. ja ponovo zivim.
viable is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.