Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2017., 22:43   #1
Koprivničko rodilište, friška iskustva s poroda

Ovako, termin mi je za tri tjedna i zanima me dali mogu prešvercati supruga na porod jer je sudjelovao kod prvog poroda(rastavljen) pa me zanima dali će moći i kod mene mada mi je jedna doktorica rekla ne. Dali to ovisi o tome tko je dežurni ili? Ja sam prvorotkinja i nosim dugačku mrvicu od 2400g. Hvala na odgovorima I ako vam se da opisati kako vam je bilo u bolnici, mene toga više trta nego poroda što zvuči možda čudno.
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:27   #2
Švercati supruga na porod? Nadam se da to ne pali jer ipak postoje ljudi koji redovito sjede tih par dana i produ potrebna predavanja. Pravila bi trebala biti za sve ista, a ne ovisiti o tome tko je dezuran..
što se tice boravka u bolnici ne trebas brinuti, bit ces sa svojom bebicom, sestre su odlicne i uvijek spremne pomoci, ali treba biti svjestan da ne citaju misli tako da ako je potrebna pomoc oko dojenja treba ju traziti i dobit ces ju. Postoji red koji se treba postivati (dorucak, rucak, vecera, vizite, pranje, ne ostavljanje djeteta ,,,) i onda nema problema.
Zelim ti brz i lagan porod. Pozdrav
ivanushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:48   #3
Ne mozes svercati supruga jer treba potvrda o tecaju uz ostalu ljecnicku dokumentaciju na prijemu u bolnicu. Sto se tice poroda, doktori su svi stvarno super i korektni. A boravak nakon poroda ti ovisi o tome koliko ti bude trebalo da se oporavis, sestre pomazu i vecinom su sve dobre osim jedne ili dvije iznimke, ja sam bila slabo pokretna pa sam se dosta namucila nakon poroda, pa nekad naletis na super sestru, a nekad je malo teze, ali prezivi se, brzo si doma.

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
ljetna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 16:44   #4
Hvala na odgovorima. Nekako si mislim ako si ti ljubazan prema njima da tako i dobivaš natrag ne? Ja sam po prirodi malo plaha pa zato pitam na vrijeme, imam još tri tjedna do kraja pa ćemo vidjeti. Čula sam svašta, da su babice ovakve onakve i doktori. Za sada nisam imala loša iskustva, svi su ljubazni kada dođem na ctg i pregled. Idem često jer mi mala ima manju težinu, 2400g a dugačka je. Zato sada to pomno prate, ja sam ušla u trudnoću sa 60kg na 182cm, pa sam mislila da je moja krivica ali nije. Koliko su im procjene točne, ja i sestra smo se rodile sa 3200,3500g, tako da. Do sada sam dobila 12kila.
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 16:50   #5
E da plus nosim nisko a curka se već spustila i navodno da ću izdržati do kraja, ja se nadam da se neću puno mučiti baš zbog toga što se spustila i što je manja. Živi bili pa vidjeli, jel ja njima mogu reći da ne pijem mlijeko(nekad imala gatritis) i od onda samo jogurte mogu, misllim s obzirom da ne znam što će davati za jesti. Jel istina da su posjete dva sata a kao 5 minuta mogu biti sa mnom. Suprug mi govori da tko god došao može biti pet minuta i to je to.
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 17:56   #6
I ja sam cula svasta, posebno za doktore pa sam se ugodno iznenadila. Porodio me Bojanic i super je, na dijelu poroda mi je bila i Behinka, isto super. Babica me masirala u trudovima, mlada cura, zaboravila ime. Moju su bebu procijenili na 3200, rodena je s 3500, isto je bila nisko, ali je teze isla van, tvoja od 2400 ne bi trebala zapeti. Posjete su od 14-16, prvi dan moze samo muz u sobu, ostale dane ides ti van u cekaonu, ne smije nitko drugi osim muza. Ako rodis na carski, onda muz smije 3 dana k tebi.

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
ljetna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 18:03   #7
Ok, hvala Ne znam kakva mi je toleranicja na bol ali sam čula da je kao da moraš na wc ali da je malo jače a ja sam nekada znala imati bolne grčeve dok dva sata nisam mogla sa školjke nigdje i bilo je grozno tako da mi je mama rekla da je to to i da sam to prošla. E sad ja sam se postavila da boljeti mora i gotovo. 3 ili 4dana se ostaje?
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 18:07   #8
Inače nikad nisam ostajala u bolnici zbog ničega a bome najjači bolovi koje sam imala su bili ti grčevi i rijetko zubobolja, nisam baš sklona bolestima osim šta sam imala gastritis i helio bakteriju 4 godine. E to je bilo muko moja dok se nisam oporavila. Drugo sve slabo, prehladica tu i tamo i to je to.
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 18:09   #9
Pitaju me ljudi dali me strah poroda ja reko ne mene je strah da nebudem vrištala pa da se ne osramotim. U životu nisam vrisnula zbog ničega, lažem jesam dok me kao malu osa piknula za obraz. Inače sam tiha a kada me nešto boli povučem se u sobu i trpim.
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 18:52   #10
Haha,kao da moras na wc, ali dosta jace Boli to dosta, ali nemas izbora pa odradis. A za vristanje te u tom trenu boli briga. Ja u trudovima nisam ni pisnula, ali na izgonu jesam, derala sam se u zadnjem trudu dosta, s tim da sam dva dana lezala u bolnici prije poroda i slusala zvukove iz radaone, sve se skoro deru 😁 Dan poroda je nulti dan, plus jos tri dana, dan vise za carski.

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
ljetna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 19:07   #11
Aha, ok, ja sam si složila da bi ja rodila u noći negdje u ponedjeljak pa da sam u petak doma. Najbolje da se sa kćerkicom dogovorim? S koliko kila dijete može doma? E da i ja nisam imala žuticu, jedina beba koja sam spavala dok su druge plakale, a rođena sam u Puli. Bila i ostala pospanko, tako je moja mala. Ctg mi zna varirati kada ona gospođica spava, pitam se jel će biti mirna beba kada sam i ja po prirodi takva.
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 15:09   #12
Unhappy inducirani porod

naručena sam u pon na inducirani porod, ima li netko od vas koju utješnu riječ. Cure koje su čule da moram ići pogledale su me sa sažaljenjem, 41 tj mi bude u ponedjeljak. Otvorena sam 2 prsta, trudovi gotovo nikakvi. Što mogu očekivati, inače sam hrabra i ne cvilim za ništa ali ovoga me baš jako strah. Curica ima oko 3400g i j jako je nisko, nisko nosim a ja sam se malo udebljala, 13kg , mršavica. Bila bi vam jako zahvalna na odgovorima ))
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 19:51   #13
Kako je prosao porod? Jesi zadovoljna sa rodilistem?
tic11tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 08:30   #14
rodila sam 10-og, 7 . Prvo, bio mi je šok, ogroman. Pripremala se jesam ali da će tako biti nisam očekivala. Valjda me cijela bolnica čula. Imala sam lagane trudove od 8 ujutro i na kraju neispavanoj su mi rekli ostajem u bolnici da ću na drip. Ja sam se skamenila, imala sam još pola sata s mužem pa smo otišli na piće. Znao je šta me čeka jer je sa bivšom bio na porodu. Počeo je plakati jer se bojao za mene(to mi je rekao nakon poroda). Ja sam bila i mirna i uplašena. U 8 navečer me počelo rasturati i stavili su me u rađaonu i u 23 i 10 sa rodila. Bilo je gadno i morali su mi pomoći jer sam bila preumorna da ju sama istisnem. Popucana, rezana, šivana. Sve u svemu nebi ja opet to prolazila. Dobila i infuziju i za dva dana krv jer su mi se naglo spustili parametri. Sada već mogu sjediti i sve ali nit sam imala stolicu normalnu jedno vrijeme em me još peru povremeno hormoni. Sada više cjenim ženski rod nego jesam. Neka kaže tko god šta hoće ali nije samo tako roditi. Svaka čast onim ženama koje ni ne pisnu. Ja nažalost drugačije nisam mogla nego da me se čuje, sram me ali šta sam ja mogla. Sama, uplašena.
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 08:39   #15
Pitala sam se kaj je s tobom, zao mi je zbog takvog iskustva. Ma nema te kaj biti sram, ni prva ni zadnja koja se derala, bas te briga. Uzivaj u bebici, kad se skroz oporavis bude puno lakse i ljepse

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
ljetna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 12:37   #16
Na kraju dok je sve bilo gotovo i kada me suprug vidio u kojem sam stanju, samo se jedno vrijeme ispričavao i da više nikada neće to tražiti od mene i zahvalio mi se što sam mu rodila srećicu. Mislim da te riječi nikada neću zaboraviti i kako je plakao na mojim grudima, bukvalno, kao u filmu. Samo je govorio da je znao da će tako biti pa me nije htio plašiti. Morala bi piti željezo još barem 2mj ali čim samo izašla iz bolnice (8 dana, komplikacije oko bakterije kod male) mogla sam i kuhati i sve. A sada znam leći nekad malo popodne, sat dva. A osoblje je bio super,na kraju sam im ostavila pismo u ladici, valjda je netko pročitao doktorima i sestrama.
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.