Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2010., 15:50   #1
Kako izbjeći kovrčanje?

Bok Ovako, imam poludugu ravnu kosu koja je ravna samo do vrhova. Zanjih 7-8 centimetara kose se uredno kovrča, bez obzira na to jesam li se ošišala ravno ili stepenasto. Osim što mi to izgleda užasno glupo, nervira me jer želim imat ravnu kosu bez peglanja. Jel ima kakvog lijeka za to?
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 17:44   #2
Quote:
Freakette kaže: Pogledaj post
Bok Ovako, imam poludugu ravnu kosu koja je ravna samo do vrhova. Zanjih 7-8 centimetara kose se uredno kovrča, bez obzira na to jesam li se ošišala ravno ili stepenasto. Osim što mi to izgleda užasno glupo, nervira me jer želim imat ravnu kosu bez peglanja. Jel ima kakvog lijeka za to?
Sredstvo za ravnanje?
Pacificgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 17:54   #3
ja imama sličan problem. Meni je kosa od ispod skroz kovrčava, a ovaj prednji i površinski dio je skroz ravna. Redovito podivlja po lošim vremenskim uvjetima, dakle u takvim situacijama ni pegla ne pomaže. Kad je ispeglam to traje nekih 10ak min i onda ona opet po svome. To me jako frustrira ali naučila sam se pomiriti s time voljeti je onakvu kakva je. Jer, tebi se kosa kovrča na vrhovima zato jer je težina više ne vuče prema dolje. Tako će biti bez obzira koliko je duga, uvijek će ti se vrhovi kovrčati. Ako je sklona pucanju, nemoj je često peglati, pokušaj s gliss asia beauty kremom, maaaalo pomaže ali ništa drastično. Ili, pokušaj je osušiti na četku.
yria is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 23:32   #4
Ma ne peglam ja nju uopće, već skoro godinu dana jer sam ju predugo uništavala... Al sam do zadnjih 7-8 godina imala stvarno super ravnu kosu, i ne kuzim zakaj se pocela frckat...
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 23:43   #5
Ma kosa se s godinama mijenja. Moja je sve kovrčavija i sve tamnija.

Npr. onaj dio kose kod vrata mi je bio lagano kovrčav, a sad je gotovo "crnački" frćkav. Ludim, ali štaš.

Stanje kose je drukčije ovisno i o godišnjem dobu. U proljeće i jesen kosa zna divljati, jače otpadati, itd.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 16:30   #6
točno. Ja znam slučajve kad bi se nakon šišanja nekima kosa nakovrčala i jednostavno ostala takva. Jedan dečko koji je imao skroz ravnu kosu nakon šišanja od 15 cm dobio je potpuno kovrčavu. Opet mu je narasla, ali nastavila se kovrčati.
yria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 08:59   #7
cure, nemojte ispravljati kovrčavu kosu
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 11:35   #8
Quote:
yria kaže: Pogledaj post
ja imama sličan problem. Meni je kosa od ispod skroz kovrčava, a ovaj prednji i površinski dio je skroz ravna. Redovito podivlja po lošim vremenskim uvjetima, dakle u takvim situacijama ni pegla ne pomaže. Kad je ispeglam to traje nekih 10ak min i onda ona opet po svome. To me jako frustrira ali naučila sam se pomiriti s time voljeti je onakvu kakva je. Jer, tebi se kosa kovrča na vrhovima zato jer je težina više ne vuče prema dolje. Tako će biti bez obzira koliko je duga, uvijek će ti se vrhovi kovrčati. Ako je sklona pucanju, nemoj je često peglati, pokušaj s gliss asia beauty kremom, maaaalo pomaže ali ništa drastično. Ili, pokušaj je osušiti na četku.
joj ista je i meni i grozno mi je to. Više je valovita nego ravna, a vrhovi idu onako glupo na van
HappyWorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 14:13   #9
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
cure, nemojte ispravljati kovrčavu kosu


ot. odi na ono trajno ravnanje kose.
__________________
off
crvena- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 16:09   #10
to postoji?
yria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 16:53   #11
Quote:
yria kaže: Pogledaj post
to postoji?
aha. ali uništava kosu jako jako.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=190297

ali nema mi smisla uništavati kosu zbog par cm valovitih vrhova.
__________________
off
crvena- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 20:02   #12
ah, to je i za očekivati.. dakle nema pomoći hehe
yria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.