Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2007., 10:38   #101
Koja sam ja sretnica!!!! Tek sad to vidim.

Mom bebaću od prvih dana to ide bez problema.... sjećam se da ga je pri jednom od prvih pregleda pedijatrica pogledala i da je sama sebi prokomentirala ... o... super... tebi je pišo super...

Normalno se kupamo i prevlačimo kožicu do kraja - kao da je veliki, nikada nikakvih problema nismo imali...
Lara123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 10:47   #102
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
nama kožicu prevukla nasilu i nasuho sestra na pedijatriji u klaićevoj i to do glavića - trebam li reći da je dijete vrištalo da su se zidovi tresli, a ona vikala na nas da smo glupi i neobrazovani kad sve vjerujemo pedijatrima?!
a pedijatrica i na pregledima (i ja doma) prevlačila samo koliko ide..
i ne moram ni reći da je malcu sve unutra nešto popucalo, no nije krvarilo, da su u drugoj bolnici pomislili, ali samo pomislili da je dijete - zlostavljano..
što, u neku ruku i jest. zlostavljala ga sestra na uvaženoj pedijatriji

ja bi joj zavrnula vratom na licu mjesta..glupa sestra, šta se ona ima miješati i praviti se da je pametnija od doktora...

grrrrrr, joj, da je se dočepam....
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:01   #103
Mi smo skoro 4.mj. i nitko nam niš nije rekao-ni doktorica, ni patronažna . Baš ću nazvat patronažnu...
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:06   #104
moj ima 20 mjeseci i neki dan sam mu probala prevući kožicu i vidjela sam glavić. više nisam htjela dirati, a ni on nije dao. i to je dovoljno, ima vremena, ne želim ništa forsirati. svoju pedicu nisam niš ni htjela pitati, jer se bojim da bi ona išla nešto raditi, a to ne dozvolim.
i potpisujem FFE i kocula
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:08   #105
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
Mi smo skoro 4.mj. i nitko nam niš nije rekao-ni doktorica, ni patronažna . Baš ću nazvat patronažnu...
samo nemoj zvati patronažnu radi toga, molim te. beba ti je još premala, da bi o tome razmišljala.
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:16   #106
maja m, slazem se s traxie - ostav malog na miru

magicna, jel tebi dosadno u zivotu pa se moras furt oko neceg brinut?
ima pisa velikih, malih, kosih, uglatih... nekima se kozica da od rodjenja prevuc, nekima ne da. nekima ce se prevuc sama, neki ce ic da im to secnu.
i jopet dobro.

ak je junacak ok dok mu prevlacite - sve pet. da ga boli, bilo bi kao s tashinim janickom-jadnickom
jebemu glupace... bila nadrkana taj dan i onda se na djetetu ide ispucavat
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:56   #107
to ja vidla od tebe
ma brinem bzvze, ali kad vidim da nam nije kao i vecini, malo brinem
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 12:31   #108
Iskustvo: Kad mi je klinac bio star 3,5 god ugledala sam krv na gačicama i sva u panici ga odvela na rebro na hitnu. Doktorica je ustanovila da je rječ o fimozi, dobro me izvrijeđala i poslala na kirurgiju da mu prevuku kožicu.Na žalost, kožica je bila previše srasla pa ju je trebalo zarezati (na živo!). Pozvali su starijeg lječnika (dr. livaković) koji je njih sve izvrijeđao i rekao da je to sve nepotrebno i da kožicu treba vježbati i poslao me doma. Svaki sam dan vježbala i nakon pola godine smo uspjeli prevući a djete nije bespotrebno bilo traumatizirano.
mila-mila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 14:52   #109
svaka čast doktoru
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 15:15   #110
Ajmemeni kakvih sve ima...:kuckucodrvo: moj od rođenja s tim nema problema ... kožicu naprdica s 4mjpokušala prevuči pažljivo kad ono opla ode samo do kraja...rekla super bar je s tim gotovo..i sad svaki put kod kupanja mu lagano prevučem tek toliko da se očisti sve ono ispod...i to je to.
Puno sreće i strpljenja svima koji imaju s tim problema
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 16:18   #111
Moj ima 7,5 god. i kožica se još neda skroz prevući, sa jedne strane ide, a sa druge je sljepljena. Na pregledu za školu je dokica rekla samo da svakodnevno prevlači kod tuširanja, onako do granice boli. Nedavno si je malo jače povukao, pa se jedan dio odljepio, ali ostatak se još neda
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 02:14   #112
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
ja bi joj zavrnula vratom na licu mjesta..glupa sestra, šta se ona ima miješati i praviti se da je pametnija od doktora...

grrrrrr, joj, da je se dočepam....
ooooh, u onom strahu da će mi dijete umrijet dala bi da i meni kožicu prevuku, ali sekundu poslije - kad je i meni, i mm došlo do glave, do mozga, što ona radi ...bilo je kasno
al zato sam sad buldog
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 13:00   #113
Quote:
mila-mila kaže: Pogledaj post
Iskustvo: Kad mi je klinac bio star 3,5 god ugledala sam krv na gačicama i sva u panici ga odvela na rebro na hitnu. Doktorica je ustanovila da je rječ o fimozi, dobro me izvrijeđala i poslala na kirurgiju da mu prevuku kožicu.Na žalost, kožica je bila previše srasla pa ju je trebalo zarezati (na živo!). Pozvali su starijeg lječnika (dr. livaković) koji je njih sve izvrijeđao i rekao da je to sve nepotrebno i da kožicu treba vježbati i poslao me doma. Svaki sam dan vježbala i nakon pola godine smo uspjeli prevući a djete nije bespotrebno bilo traumatizirano.
nije cudo sto se mi dvoumimo, kad dva lijecnika u istoj ustanovi imaju sasvim oprecno misljenje.

posljedice nepotpunog prevlacenja kozice su teske, trajne i traumatizirajuce za decke, tako da iz straha mozda forsiramo prerano.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 08:04   #114
Moj mali ima 5 godina i pedijatrica je rekla da čekamo još sa rezuckanjem te da pri svakom kupanju povlačimo, a i on bi si trebao sam dok piški (iako većinom zaboravi). Ako je čista piša i ništa se ne crveni ne vidim čemu panika. Uvijek ima vremena za reckanje.
program is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 13:27   #115
i moj mališka je imao problem s fimozom.dobili smo savjet da svaki puta kad ide piškiti, kad završi, navlažimo blazinicu kamilicom i lagano "gurkamo" kožicu natrag, do praga boli. i tako, malo po malo, uspjeli smo...je da je bila gnjavaža, pomagale su raznorazne sugestije, mašta... strpljenja, i sretno!
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 13:40   #116
nisam imala pojma da se to radi dećkima,i kad je sin imao oko 3 god pita me nevista - dal ti mali može prevuć kožicu?
ja pala sa marsa
maleni to nije mogao naravno
ošla u dok i po uputnicu za kirurga da on to malo precvikne

veli mi dok---kad dječaci počnu sami piškit i kod kupanja onda ih treba poticat da sami navlače kolko mogu i to se do škole sredi

tako je kod nas bilo
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 17:03   #117
Mi u tome nismo uspjeli, čak je sinak imao i gnojnu upalu ali od provlačenja ništa... Kad je išao u 1. razred otišao je na operaciju u Klaićevu i od tada sve 5
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 22:12   #118
Nemogu vjerovati da neki pedijatri i sestre forrsiraju povlacenje kozice na suho!!!
Ja sam svom maleckom od prvih dana polako i jako malo povlacila tek da ocistim i sada s dvije godine moze povuci do pola - s jedne strane vise .

Kako netko moze forsirati takve stvari??? Pa bolje i obrez ako ne ide prirodno!

Sjecam se svog brata - isao je u prvi razred i nije mu se potpuno prevlacila kozica - doktori su rekli mojim roditeljima da to moraju sto prije na silu raditi i samo se sjecam kako je svaku vecer vristao dok mama i tata nebi odustali od vlastitog a i njegovog jada. Boze sacuvaj koje traume.
Mrs Ana J is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 22:34   #119
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
samo nemoj zvati patronažnu radi toga, molim te. beba ti je još premala, da bi o tome razmišljala.
nego kad bi to trebalo počet?
btw. imam genijalnu patronažnu kojoj vjerujem. Što sam je god do sad pitala odlično me uputila, zašto se ne bih informirala?
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 19:45   #120
Quote:
Mrs Ana J kaže: Pogledaj post
Nemogu vjerovati da neki pedijatri i sestre forrsiraju povlacenje kozice na suho!!!
Ja sam to doživio (preživio). Čini mi se da sam imao oko 4 godine. Kožica mi se nije dala prevuć pa me stara odvela pedijatru. Još se i danas sjećam tog užasa. Doktor je to pogledo i reko da bi trebalo na rezanje, ali da će on probat. Polego me na stol i onda... Povuko na suho. Ako se tad nisam onesvjestio neću nikada. Sva sreća, uspio je prevuć pa nisam trebao na rezanje, ali je to svakako najtraumatičniji događaj u mom životu. Svaki put kad dođem kod doktora dođe mi da ga opalim dole (još idem kod istog). No od tada redovito "vježbam" pa nema problema.

Dakle, svakako treba navlačit kožicu, ali polako do kud ide, a ne pustiti da zaraste.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.