Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2009., 16:44   #81
Quote:
djulzulejhad kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Trebam pomoć! Zanima me gdje mogu naći informacije o obavezama mene kao autora koji želi ilustrirati za neki strani magazin. Znači, kako se sklapa autorski ugovor, kako se obračunava porez i sl.
Inače, još uvijek sam student, diplomu nemam.

NAPOMENA: Bacio sam oko na ZAKON O AUTORSKIM PRAVIMA, ali nadam se da netko ima direktniji odgovor, tu kobasicu od teksta čuvam u slučaju da baš nitko ništa ne zna.

Hvala!
zavod za intelektualno vlasništvo. Dodijele ti agenta koji če te dalje uputiti zavisno o tome što želiš zaštititi. Dizajn se može zaštititi a ilustracije ne znam.
Zavisi kakve su ilustracije. Ako na jednoj ilustraciji žena drži šalicu kave u ljevoj ruci - što se tu može zaštitii? Žena? Šalica?...Ili način na koji drži šalicu?
http://www.dziv.hr/default.aspx?pArtID=47&selection=0
Pulsardesign is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 22:03   #82
Hvala na linku!
djulzulejhad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 13:45   #83
Quote:
Pulsardesign kaže: Pogledaj post
Nudim usluge grafičkog dizajna, vizualnih riješenja za;

- Dizajn logotipa
- Podsjetnica, memoranduma, letka i svih drugih tiskovina;
- omota knjiga, covera za digitalne medije i sl.

- Također printam velike plakate po naruđbi, unikatne ili po određenoj količini zbog čega ih potpisujem. Plakat (slika) se tiska na kvalitetnom papiru.
Potom ih uokvirim (gore ide i staklo), pa plakat postaje idealan poklon ili ukras za interijer, koji se može stilizirati na bezbroj načina, u odnosu na prostor i želju naručitelja.

Npr. date mi fotku u digitalnom obliku neke osobe ili dragog predmeta; Ja je digitalno ukomponiram u određenu temu (npr. Vaša beba u naručju anđela, veliki logo Vaše tvrtke u prostranstvu svemira i sl.). Može se kombinirati svašta; Portret neke osobe koji izgleda kao da ga je slikao Van Gogh ili čak 100% reprodukcija nekog poznatog umjetničkog djela (makar to ne volim raditi).
Ako nemate odovarajuču fotografiju, sam se primam fotoaparata, da zadovoljim Vašu želju.

Može li se to i u nekom studiu?
Može, ali se oni neče toliko obazirati na Vašu individalnu želju a upitna je i kreativnost samog djelatnika koji bi se eventualno prihvatio toga. Takav posao zahtijeva puno vremena (za što djelatnici uglavnom nemaju vremena a studiu se ne isplati). U slučaju da se prihvate tog posla oderati če Vas do kosti, pa Vam se više isplati naručiti umjetničku sliku nekog slikara ili još bolje obratiti se meni na mail.

Po potrebi svoje reference i portfolio šaljem na mail. Cijenu vrednujem ovisno o naruđbi, željenoj kvaliteti okvira (ili bez) a kvaliteta ispisa je uvijek ista (profesionalni printer velikog formata). Vlastitom radu sam odredio realnu cijenu po satu (50 kn). Dio cijene naravno ide i za papir i sam ispis. Foto ispis je najskuplji.

Dakle vi mi zadate ideju, temu ili je sam pronađem. Kad padne dogovor ja vam šaljem predloške od kojih vi izabirete jedan. I to je to.

Veličina slike nije ograničena; U slučaju formata slike večega od formata printera, slika se precizno spaja od više djelova a spojevi se ne vide.

Pozdrav!

Još bih se malo reklamirao, ak nije greda



[email protected]
Pulsardesign is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 20:51   #84
Tražim osobu koja solidno crta

Hej ljudi.Trebam nekoga tko zna crtati,znaci ja npr dam neke slike i da se osoba sa slike nacrta,ne mora biti 100 % identično,to naravno ne trazim,vec makar iste crte lica.naime o čemu se radi,nedavno sam doživjela predivne trenutke sa osobama koje odlaze iz Hrvatske i želim to sačuvati.ako itko ima zainteresiran,nije ništa teško i komplicirano,neka se javi na privatno pa cu objasniti.Možda ako je nekome dosadno i to
pan osvježi dan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 20:23   #85
crtam i slikam sve na svemu u svim tehnikama

...povoljno...
http://muhvicdamir.webs.com/
Narudžbe isključivo na pm najmanje mjesec dana unaprijed...
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 06:58   #86
Nudim arhitektonske usluge.
shimpapimpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 22:10   #87
Arhitektonske usluge

Izrada idejnih, glavnih i izvedbenih projekata za sve tipove građevina (interijere, obiteljske kuće, višestambene zgrade, građevine poslovne i javne namjene…), usluge stručnog savjetovanja i ishođenja dozvola za građenje, stručni i projektantski nadzor, vizualizacije... i sve to širom Hrvatske, a može i dalje

Više o svemu na stranici.

Zadnje uređivanje nixon : 23.02.2010. at 17:55.
basrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 10:20   #88
Smile Grafiti i ostala crtanja po zidu

Pozdrav,
Molim vas, trebala bih pomoć; trebala bi mi osoba koja crta grafite (iz Slavonije; Našice) ili je sposobna za crtanje po zidu, a radi se o kafiću da se javi! Hitno je!
Mare1302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 14:33   #89
Tražim uslugu crtača ili ilustratora, dizajnera

trebao bih jednu ilustraciju za knjigu.
Treba nacrtati na a4 ili na kompu u boji, u prostoru (3D) biblijski Zavjetni kovčeg sa 2 anđela, može izgledati bajkovito, mogu poslati primjer slične slike te kvalitete
Molim ponude na moj poštanski sandučić.
SOLARSOUL is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 23:59   #90
logotip

trazi se neka dobra dusa koja bi mi htjela izraditi logotip za firmu. nista posebno, ja bi mu/joj dao par slika pa da u photoshopu iskombinira nesto.
stjepan250 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 15:29   #91
ja prodajem svoj radove(pod podtemu "vaši radovi"),a i mogu nacrtam ili oslikat sobe ilinešto drugo
moria3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:51   #92
Quote:
stjepan250 kaže: Pogledaj post
trazi se neka dobra dusa koja bi mi htjela izraditi logotip za firmu. nista posebno, ja bi mu/joj dao par slika pa da u photoshopu iskombinira nesto.
Ajde moja frendica je zainteresirana za takve poslove,pokušava se ufurat u taj biznis i treba joj vježba pa ako te zanima šalji ponudu na pm
mm82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 21:05   #93
CRTAM!!!!po papiru, zidovima, drvu,radim murale,portrete,karikature...!!! povoljno i dosta kvalitetno!!!!!

zainteresirani neka mi se jave na pm u bilo koje doba dana

fala
GregogSamsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 10:43   #94
pozdrav. Ako ima tko da se kuži u photoshop ili slične programe da mi učini neku uslugu bio bih mu veoma zahvalan
na pp
__________________
^^ ako ima gramatički greški ja se izvinjavam....iz škole sam bježo na utakmice!
makaron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 18:32   #95
tražim crtača grafita

Pozdrav,
trbam dobrog crtača grafita, još ako je dobar u 3D tehnici odlično. Velika Gorica, 2 zida po c.c.a. 14 m2.
nema predaje 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 21:23   #96
Crtam ...

Pozdrav svima,

Naime, u slobodno vrijeme bavim se crtanjem,i već par godina crtam isključivo portrete. Neke od mojih radova možete viditi na stranici http://myfreetimeart.deviantart.com/ Od tehnika preferiram olovku i ugljen.

Ako Vam se sviđaju moji radovi i način na koji crtam portrete, možete naručiti izradu vlastitog portreta ili portreta Vama dragih ljudi što je idealno za poklon. Jednostavno me kontaktirajte putem e-maila u kojoj mi pošaljete fotografiju osobe koje želite da se nacrta, i portret stiže na Vašu adresu. Cijena je više nego realna i povoljna.
__________________
pm
myfreetimeart is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 17:32   #97
pozdrav nudim usluge crtanja i grafičkog dizajna po dogovoru i s pristupačnim cijenamaogledajte mali dio radova pa ako želite neku takvu uspomenu ili vam je jednostavno potrebno nešto vezano za grafički dizajn i obradu slika javite se pm:

http://www.elfwood.com/~adunakhor/other_works.html
zrikzrikzrikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 11:45   #98
crtam portrete olovkom, gotovo identične fotografijama
vrlo vrlo povoljno

ako vas zanima kako to izgleda: http://lalena00.deviantart.com/

upit na pm
__________________
odlazi cirkus iz našeg malog grada :/
P. Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 23:55   #99
Karikatura

Pozdrav! Zna li netko gdje se u zagrebu mogu naručiti karikature, treba mi za poklon? Hvala
omega22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 00:38   #100
na prokurativama u splitu je jedno vrime
sidija neki odrpanac i karikira prolaznike,
30 kn po karikaturi ali brajo skine te u milimetar
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.