Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2011., 09:47   #61
zanimljivo bi bilo saznati da li su dobri rezultati sa tim kineskim preparatima?

ja mogu preporučiti preparate jedne travarke, ustvari liječnice prirodne medicine, iz Crne gore.. slučajno sam došao do toga, pa sam probao i definitivno je da djeluje.. nakon nešto više od tri mjeseca korištenja došao sam do toga da ponekad osjetim neku toplinu u predjelu prostate, jako blagu, i ništa više od toga.. nekih većih tegoba više nemam.. ima dana kada ništa ne osjetim

uglavnom, ako netko želi isprobati, ima web stranica: http://www.eliksir.co.me/

Tamo je i kontakt, firmu vodi gđa Vesna Orlandić, jako susretljiva je i kada sa njom razgovarate vidite da ima želju pomoći vam, radi samo sa prirodnim preparatima i zna što radi.. ja samo riječi pohvale imam za nju
zabrinut70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 14:03   #62
Quote:
Care1 kaže: Pogledaj post
Ja nisam nikakav kinez. Ja sam slovenac sa djelomičnim korijenama u Hrvatskoj. Lječio sam se od prostatitisa 2 godine. Uzimao sam ciprobay 500 mg sa nikakvim efektom. Bio sam kod 4 urologa. Jedan mi je čak rekao, da imam prostatitis u glavi a mene prostata boljela za po***t. Antibiotici su čak stvari pogoršali. Zbog njegovog uzimanja dobio sam seboroički dermatitis. Bio sam kod par dermatologa koji nisu imali pojma o tome. Rekli su mi stvar je kronična ne može se je ozdravit. Počeo sam tražit po internetu i našao zanimljive stvari. Bio sam na puno američkih foruma. Tamo su ljudi rekli isto. Bili kod puno dermatologa platili gomilu love za ništa. Nakon puno provedenog vrjemena na internetu sam izlječio dermatitis. Počeo sam uzimat omega 3,vitamin msm i turmeric sa dobrim rezultatima. Htio sam i nešto nabavit za stavit na kožu. Otkrio sam, da ima puno dermatoloških linija koje mogu potpuno ozdravit seboroički dermatitis. Odlučio sam se kupiti stvari od linije dr. kremer koji sa mineralima i vitaminima iz mrtvog mora potpuno ozdravi dermatitis:

http://www.jericho-skincare.com/drkremer.html

Ovo mi je do kraja izlječilo dermatitis tako, da nisam kupovao od drugih linija.

Postao sam jako skeptičan do zapadne medicine nakon toga. Pogotovo zato jer sam se sam izlječio bez ikakvog znanja na području medicine a da doktori ne znaju puno o tim stvarima mi se čini jako strašno!

Nakon toga sam mislio možda se može i prostatitis ozdraviti i počeo tražiti. Kako rekoh kupio sam knjigu od dr. Larry Clappa( on nije kinez ako nisi shvatio nego amerikanac). Mnogi doktori ju preporučuju ljudima sa prostatitisom:
Dokazi:
http://www.prostatitis60daycure.com/testimonials.html

Još sam nastavio sa traženjem zbog razloga gore spomenutih. I našao ovu stranicu:

http://www.chinamedcure.com/

Kao što sam rekao. Ljekove sam dobio. Ako me izlječe saznat čete nakon jednog mjeseca. Ako me to ozdravi ste urolozi kod mene izgubili svu kredibilnost i ne vjerujem vam više ništa. Činjenica jeste, da farmacevtski lobi ne želi nači ljeka za kroničke bolesti kao što je prostatitis. Njima je u interesu, da lakšaju simptome i da prodaju što više antibiotika i tako sebi pune đepove. Ljudi sa prostatitisom dobivaju svakih par mjeseci antibiotike i to je jasno farmacevtski industriji biznis jer ima puno ljudi sa prostatitisom i tako oni služe. A sumnjam, da se farmacevtski šefovi lječe sa ljekovima koje mi obična raja dobivamo. On dobiju sve najbolje.
Care1, kako djeluju lijekovi koje si dobio od "chinamedcure" ?
Hvala.
100k is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 18:19   #63
Quote:
perhannson kaže: Pogledaj post
Sve sam probao.
60 dana pio ciprofloxacin. svasta prirodno probao. mislim da malo toga postoji sto nisam progutao itd.
popio bih sad i Čarli, da znam da pomaze.....
potrosio sam u 10 godina sigurno barem 20 tisuca kuna...
Nije mi nista pomoglo. Bilo bi mira cak duze vrijeme, pa opet. Pola godine.
Da ne kazem da nisam nikad pusio,pio, zdrav zivot, prehrana mediteranska, sport. nikakvi rizicni sportovi.
prostatitis bakterijski sam dobio spolnim odnosom. nisam odmah znao niti tretirao.
trenutno uzimam ionsko srebro i d-manozu.
boli me k. jel pomaze il ne pomaze i jel otrovno i ocul postat ko strumf il necu.
unistava mi zivot ova bolest. stalno sam umoran...plus tegobe. ne mogu nista. dodje mi da se upucam.
jel pomaže šta ionsko srebro?
blueblueblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 22:45   #64
Ne pomaže.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 13:30   #65
Da probam ovdje...

Tata mi je u zadnje vrijeme dosta smršavio, imao je problema s pražnjenjem - i stalno su ga upućivali na kontrole debelog crijeva, no, s debelim crijevom je sve u redu.
I sad, u zadnja 2 tjedna, počeo je osjećati bol u križima, na lijevoj strani, i ta bol se spustila i u preponu (kaže da ga 'peče'). Napravili smo neki dan markere, PSA mu je 8, i sad ga je na temelju toga doktorica poslala urologu (no, naravno, moramo čekati dobra 3 tjedna da dođemo na red, vodim ga privatniku, jer nema šanse da pustim da s tim simptomima čeka gotovo mjesec dana). Bio je na pregledu prostate prije koje 3 godine, tada je sve bilo u redu. Ali inače ima malih problema s njom - otežano/dugotrajno mokrenje. No ono što mene najviše brine je to što je smršavio i što je počela ta bol u leđima i zdjelici.

Prema nalazima krvi koje smo obavili jučer, palo mu je željezo - 8. Sedimentacija je povišena - 30, i leukociti - 9. Ostalo je sve u redu. A prema nalazima urina, jedino što odskače je da ima dosta sluzi.

Može li se raditi o kroničnom prostatitisu? Od svih opcija, čak se i nadam da je ta...

Ne živim inače u Hrv i sad kad sam došla na ljetovanje, zatekla me čitava ova situacija, kako su mi sve tajili da me ne bi previše 'zabrinuli', jer su mislili da nije ništa ozbiljno.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 00:50   #66
pozdrav svima!imam kronični prostatitis koji vucem vec 9 god. kao posljedica infekcije bakterijama....no bakterija nema i urolozi tvrde da je sve u redu....medjutim imam bolove u mokracnoj cijevi(penisu) prilikoim mokrenja,ejakulacije,bolove u testisima i donjem dijelu stomaka.tvrde da se radi o kroničnom nebakterijskom prostatitisu....zanima me gospodin Care 1 ako moze reci dali mu je pomogla kineska medicina i lijekovi koje je naručio......unaprijed zahvalan
Peres is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 15:46   #67
Pozdrav!
I ja sam imao problema s tim neko vrijeme. Izliječio i sve bilo super, ali sad se ponovno vratilo, jer nisam baš pazio. Malo sam pio vode i tako. Ali sad znam što napraviti. Ja sam liječio kod privatnika. Čovjek ima svu opremu i skupo je. Ali mislim da se isplati. Znači prvo što napravi je da ti napravi ultrazvuk prostate kroz debelo crijevo (tzv. TRUS) i vidi dali uistinu postoji neka upala. Poslije ideš dat ejakulat ili eksperimat. Dati antibiotike i obično poslije toga se sve vrati. I onda tako par puta i onda pukneš i ti i on. Te ti ti urolog preporuči antibiotike ali ovog puta s mikrovalnom terapijom. Znači uzimaš antibiotike koji djeluju na tu bakteriju a istovremeno ideš na zagrijavanje prostate kako bi antibiotik ušao u prostatu i tamo djelovao. To se zove TRMT. Nakon toga sam napravio ultrazvuk (poslije jedno 5mj) i stvarno se nije vidjela upala na ultrazvuku. Znači obnovilo se tkivo.
Pošto ne smijem ovdje reklamirat, reći ću samo da se radi o urologu iz heinzlove ulice zagreb. upišite u google pa ćete na njihovim stranicama naći više o tome.
Također sam zaboravio reći da oni isto provjeravaju mlaz i dali vam zaostaje urin pa vam daju neki ljek koji omekšava prostatu da urin ne zaostaje u mjehuru i dalje potiče upalu.

Uglavnom sretno.
hrast40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 16:50   #68
Quote:
Peres kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!imam kronični prostatitis koji vucem vec 9 god. kao posljedica infekcije bakterijama....no bakterija nema i urolozi tvrde da je sve u redu....medjutim imam bolove u mokracnoj cijevi(penisu) prilikoim mokrenja,ejakulacije,bolove u testisima i donjem dijelu stomaka.tvrde da se radi o kroničnom nebakterijskom prostatitisu....zanima me gospodin Care 1 ako moze reci dali mu je pomogla kineska medicina i lijekovi koje je naručio......unaprijed zahvalan
Tako je i kod mene bilo kao nema bakterija. Trebaš otići na ultrazvuk tamo se može vidjeti odnosno dokazati dali imaš promjene u tkivu prostate. Upiši u google TRUS u pogledaj gdje se to u tvom gradu radi? košta oko 350kn
hrast40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 19:23   #69
Vec nekoliko godina vucem hronicni nebakterijski prostatitis. Isao sam na Stammy test 2x, te vrsio pretrage urina i sl i rezultat je da nema bakterija. Ali gdin doktor mi je svaki put prepisao neke lijekove (antibiotike) pa sam se zapitao ko je tu lud. Probao sam i razne preparate npr. Prostametto, isao sam kod travara i pio razne cajeve, ulja, polenov prah i sta sve ne. Bolest je imala svoje uspone i padove, a ja nisam uspio da utvrdim da mi nesto od tih preparata koje sam uzimao zaista i dugorocno pomaze. I na kraju, prilicno slucajno, i nevezano za prostatitis, poceo sam ici pjesice na posao (cca 2km) i jesti palentu sa mladim sirom ujutro za dorucak. I nakon nekog vremena (3-4 mjeseca) sam poceo osjecati da mi se simptomi prostatitisa smanjuju dok nisu skoro sasvim nestali. Nisam se prerano ponadao jer sam i ranije imao takvih oscilacija, ali evo, vec skoro 6 mjeseci nemam nikakve tegobe (naravno, i dalje nastavljam sa pjesacenjem i palentom). Zaista ne znam sta je od ovoga dvoga pomoglo, a mozda je to cak bio i neki kombinovani efekat. Stoga, ocajnici, ne ocajavajte, vec probajte s ovim, sigurno nestetnim, metodama.
razvijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 19:55   #70
Vidim da nas bas ima dosta sa ovim problemom. Primetio sam da niko nije pisao o rezultatima svojih spermograma, posto povecan broj leukocita u ejakulatu i veci broj abnormalnih formi spermatozoida znaci da je u pitanju neka bakterijska infekcija koja uzrokuje prostatitis, posto kao sto znate postoji podela na bakterijski i nebakterijski. Mene zanima koliko od vas sa ovim tegobama ima povecan broj leukocita u spermogramu? (kazu da je sve preko 1 milion infekcija) i koliki broj u urinu imate takodje?
Mare301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 17:54   #71
Prostatitis zbilja ozbiljno narušava kvalitetu života, i muškarci koji jednom obole uglavnom to vuku cijeli život, i osjećaju posljedice.
Dakle moja priča je sljedeća: Sada imam 26 godina, i liječim, odnosno liječio sam prostatitis oko 3 godine. I prije nego sam navršio 20 godina vrlo, vrlo rijetko bi me znala užasno peći prostata, ali to bi prošlo i onda ništa barem 3-4 mjeseca. Obično mi se to događalo kad bih popio puno tekućine. Ali, čovjek popije UVIN čaj i to prođe za 15-20 minuta. Međutim, kad sam navršio 22 godine pečenje je postajalo sve učestalije, i to je stvarno jedan odvratan osjećaj. Došao sam do situacije kada bi se to događalo svaki dan. I napokon sam morao otići liječnici, dobio uputnicu za urologa. Prvo sam došao kod urologinje koja me je pitala da kako uopće znam da je problem u prostati, da bi na kraju zaključila da ja uopće nemam problem, ali svejedno ćemo napraviti briseve. Napravio sam briseve, ejakulat itd. Ejakulat je bio super, ali izolirali su bakteriju iz brisa (haemophilus influenzae). Nakon toga sam promijenio urologa i otišao kao najboljem, koji je pogledao nalaze, propisao antibiotik, ali kazao kako je prostata još uvijek dosta nepoznato područje, i zauzeo stav da ja možda umišljam svoje muke. između ostalog i zato što mi prostata nije bila povećana. Antibiotik sam popio, poboljšanja nije bilo nikakvog. Inače, ovdje pričam o bolnici u Karlovcu.

Nakon toga sam odlučio otići privatnom urologu (upravo onom kojeg spominje korisnik HRAST40). Tamo su napravili UZV, eksprimat prostate (masaža kojom se istiskuje sadržaj iz prostate ne bi li se dobio siguran bris, jer ponekad se bakterije začahure u prostati, i nemoguće ih je samim brisom), i uroflow ( analiza mlaza mokraće ). UZV je pokazao da mi je prostata puna bijelih čahurica u kojima je bakterija, ponovno je analizirana ista, i dobio sam antibiotike. Za UROFLOW su mi rekli da je katastrofa, i da mokrim kao netko tko ima 70 godina. (To sve je stajalo 1800 kn). To smo sve napravili još jednom, jer bakterija nije otišla nakon prve terapije antibioticima. Tada mi je UROFLOW bio puno bolji, iako ne onakav kakav treba biti po njima. Pio sam i Omnic (lijek koji omogućava lakše mokrenje). Nakon druge terapije antibioticima više tamo nisam išao, jer cijene su visoke (700 kn za bris i pregled), a i malo je glupo davati toliki novac kad uredno plaćam zdravstveno osiguranje plus dopunsko. U dogovoru s liječnicom opće prakse sam uzeo još dvije terapije antibioticima jer smo sada znali o kojoj se bakteriji radi. Stanje je postajalo sve bolje, međutim ne 100%.

Sljedeći korak je bio ponovno napraviti sve moguće preglede, ali ne privatno jer valjda u toj Hrvatskoj postoji mjesto na kojemu mogu napraviti sve što treba. I tako sam otišao u Fran Mihaljević. Napravili su eksprimat, sediment urina, bris, uzeli ejakulat, testirali me na sve moguće spolno-prenosive bolesti. Dakle napravili apsolutno sve. Rezultat: SVE 100% UREDNO! Nema nikakvih bakterija, prosatata savršene veličine, ejakulat čist kao sunce. Nema haemophilusa, klamidije....ništa ništa! I tako sam počeo živjeti sa spoznajom da sam zdrav, ali da moram biti oprezan i čuvati se. Međutim, problemi su još uvijek bili tu. U roku od godine dana sam nekoliko puta radio bris i analizu urina. Jedino što su izolirali je bila bakterija enterococcus faecalis. U međuvremenu sam dobio novu liječnicu opće prakse koja mi je objasnila da se ta bakterija zapravo uopće ne liječi dok ne dođe do količine kad je ima 10 na 6 jer je ona normalan stanovnik urinarnog trakta. Ja sam imao između 10 na 2 i 10 na 4. Ali svejedno sam uredno uzimao antibiotike jer sam imao simptome. Liječnica je bila zbilja susretljiva i rekla da je moja dijagnoza zapravo jako neobična, i da nema puno ljudi kojima ta bakterija stvara probleme u tako maloj količini.

Antibiotike sam uzimao oko 2 godine, a kako inače imam kronični gastritis ne treba specijalno spominjati da su mi oštetili želudac. A isto tako sam izmorkio bubrežni kamenac prije nego su problemi s prostatom počeli. I na UZV se pokazalo da imam pijeska u desnom bubregu, i još jedan kamen. Nisam ga nikada testirao jer sam ga izgubio, ali mi nitko nije potvrdio da bubrežni kamenci imaju ikakve veze s prostatitisom.

Stvar koja me šokira je da u Karlovcu ne rade eksprimat prostate.

Danas se osjećam OK, problemi se rijetko javljaju, i to samo u određenoj situaciji. Kada obavim veliku nuždu, i kad se ne ispraznim kako treba obično me počne peći prostata, i to traje nekih 20 minuta dok ne uspijem isprazniti crijeva, i usto još morkim po nekoliko puta. Ima li netko iskustva s time? Liječnici su mi rekli da probava nikako ne može biti uzrok problema s prostatom, i da mi se pečenje u tim situacijama javlja zbog naprezanja. Prehrana doduše može poboljšati, odnosno pogoršati stanje, ali nikako nije uzrok. Živim normalno, pazim da se ne prehladim, pokušavam na piti previše alkohola itd. Što se tiče prehrane tu ništa posebno ne izbjegavam, jer s obzirom da imam takvu prostatu kakvu imam, da imam problema s bubrežnim kamencima, i kroničnim gastritisom po liječnicima ne bih smio jesti kad se to sve zbroji - NIŠTA. Uzimam hranu koja ima pozitivan učinak na prostatu, ali to nikako ne može biti način liječenja. Može jedino biti od velike pomoći pri liječenju.

I eto, to je otprilike to. Volio bih čuti još drugih iskustava, savjeta i slično. Od alternativnih načina liječenja mogu potvrditi veliki uspjeh čajeva, i to određene mješavine koja sadrži brezu, medvjetku, koprivu, podbjel, i preslicu. To mi je apsolutno jako pomoglo. I određeni oprez. Da ću imati problema s prostatom cijeli život sam se pomirio. Ipak je to kronična bolest. Ali apsolutno suosjećam sa svim muškarcima koji pate od ove bolesti, i apsolutno mi je jasno da često čovjek dođe u situaciju da od muke ne zna što bi, i jednostavno si želi propucat glavu i riješiti se muke.
ereb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 00:04   #72
Prostatitis zbilja ozbiljno narušava kvalitetu života, i muškarci koji jednom obole uglavnom to vuku cijeli život, i osjećaju posljedice.
Dakle moja priča je sljedeća: Sada imam 26 godina, i liječim, odnosno liječio sam prostatitis oko 3 godine. I prije nego sam navršio 20 godina vrlo, vrlo rijetko bi me znala užasno peći prostata, ali to bi prošlo i onda ništa barem 3-4 mjeseca. Obično mi se to događalo kad bih popio puno tekućine. Ali, čovjek popije UVIN čaj i to prođe za 15-20 minuta. Međutim, kad sam navršio 22 godine pečenje je postajalo sve učestalije, i to je stvarno jedan odvratan osjećaj. Došao sam do situacije kada bi se to događalo svaki dan. I napokon sam morao otići liječnici, dobio uputnicu za urologa. Prvo sam došao kod urologinje koja me je pitala da kako uopće znam da je problem u prostati, da bi na kraju zaključila da ja uopće nemam problem, ali svejedno ćemo napraviti briseve. Napravio sam briseve, ejakulat itd. Ejakulat je bio super, ali izolirali su bakteriju iz brisa (haemophilus influenzae). Nakon toga sam promijenio urologa i otišao kao najboljem, koji je pogledao nalaze, propisao antibiotik, ali kazao kako je prostata još uvijek dosta nepoznato područje, i zauzeo stav da ja možda umišljam svoje muke. između ostalog i zato što mi prostata nije bila povećana. Antibiotik sam popio, poboljšanja nije bilo nikakvog. Inače, ovdje pričam o bolnici u Karlovcu.

Nakon toga sam odlučio otići privatnom urologu (upravo onom kojeg spominje korisnik HRAST40). Tamo su napravili UZV, eksprimat prostate (masaža kojom se istiskuje sadržaj iz prostate ne bi li se dobio siguran bris, jer ponekad se bakterije začahure u prostati, i nemoguće ih je samim brisom), i uroflow ( analiza mlaza mokraće ). UZV je pokazao da mi je prostata puna bijelih čahurica u kojima je bakterija, ponovno je analizirana ista, i dobio sam antibiotike. Za UROFLOW su mi rekli da je katastrofa, i da mokrim kao netko tko ima 70 godina. (To sve je stajalo 1800 kn). To smo sve napravili još jednom, jer bakterija nije otišla nakon prve terapije antibioticima. Tada mi je UROFLOW bio puno bolji, iako ne onakav kakav treba biti po njima. Pio sam i Omnic (lijek koji omogućava lakše mokrenje). Nakon druge terapije antibioticima više tamo nisam išao, jer cijene su visoke (700 kn za bris i pregled), a i malo je glupo davati toliki novac kad uredno plaćam zdravstveno osiguranje plus dopunsko. U dogovoru s liječnicom opće prakse sam uzeo još dvije terapije antibioticima jer smo sada znali o kojoj se bakteriji radi. Stanje je postajalo sve bolje, međutim ne 100%.

Sljedeći korak je bio ponovno napraviti sve moguće preglede, ali ne privatno jer valjda u toj Hrvatskoj postoji mjesto na kojemu mogu napraviti sve što treba. I tako sam otišao u Fran Mihaljević. Napravili su eksprimat, sediment urina, bris, uzeli ejakulat, testirali me na sve moguće spolno-prenosive bolesti. Dakle napravili apsolutno sve. Rezultat: SVE 100% UREDNO! Nema nikakvih bakterija, prosatata savršene veličine, ejakulat čist kao sunce. Nema haemophilusa, klamidije....ništa ništa! I tako sam počeo živjeti sa spoznajom da sam zdrav, ali da moram biti oprezan i čuvati se. Međutim, problemi su još uvijek bili tu. U roku od godine dana sam nekoliko puta radio bris i analizu urina. Jedino što su izolirali je bila bakterija enterococcus faecalis. U međuvremenu sam dobio novu liječnicu opće prakse koja mi je objasnila da se ta bakterija zapravo uopće ne liječi dok ne dođe do količine kad je ima 10 na 6 jer je ona normalan stanovnik urinarnog trakta. Ja sam imao između 10 na 2 i 10 na 4. Ali svejedno sam uredno uzimao antibiotike jer sam imao simptome. Liječnica je bila zbilja susretljiva i rekla da je moja dijagnoza zapravo jako neobična, i da nema puno ljudi kojima ta bakterija stvara probleme u tako maloj količini.

Antibiotike sam uzimao oko 2 godine, a kako inače imam kronični gastritis ne treba specijalno spominjati da su mi oštetili želudac. A isto tako sam izmorkio bubrežni kamenac prije nego su problemi s prostatom počeli. I na UZV se pokazalo da imam pijeska u desnom bubregu, i još jedan kamen. Nisam ga nikada testirao jer sam ga izgubio, ali mi nitko nije potvrdio da bubrežni kamenci imaju ikakve veze s prostatitisom.

Stvar koja me šokira je da u Karlovcu ne rade eksprimat prostate.

Danas se osjećam relativno OK, problemi se rijede javljaju, i to vecinom u određenoj situaciji. Kada obavim veliku nuždu, i kad se ne ispraznim kako treba obično me počne peći prostata, i to traje nekih 20 minuta dok ne uspijem isprazniti crijeva, i usto još morkim po nekoliko puta. Ima li netko iskustva s time? Liječnici su mi rekli da probava nikako ne može biti uzrok problema s prostatom, i da mi se pečenje u tim situacijama javlja zbog naprezanja. Prehrana doduše može poboljšati, odnosno pogoršati stanje, ali nikako nije uzrok. Živim normalno, pazim da se ne prehladim, pokušavam na piti previše alkohola itd. Što se tiče prehrane tu ništa posebno ne izbjegavam, jer s obzirom da imam takvu prostatu kakvu imam, da imam problema s bubrežnim kamencima, i kroničnim gastritisom po liječnicima ne bih smio jesti kad se to sve zbroji - NIŠTA. Uzimam hranu koja ima pozitivan učinak na prostatu, ali to nikako ne može biti način liječenja. Može jedino biti od velike pomoći pri liječenju. Mokrenje mi i dalje nije najbolje, pogotov ujutro. Tokom dana kada pijem puno tekucine mlaz se znatno poboljsa i cesce mokrim.

I eto, to je otprilike to. Volio bih čuti još drugih iskustava, savjeta i slično. Od alternativnih načina liječenja mogu potvrditi veliki uspjeh čajeva, i to određene mješavine koja sadrži brezu, medvjetku, koprivu, podbjel, i preslicu. To mi je apsolutno jako pomoglo. I određeni oprez. Da ću imati problema s prostatom cijeli život sam se pomirio. Ipak je to kronična bolest. Ali apsolutno suosjećam sa svim muškarcima koji pate od ove bolesti, i apsolutno mi je jasno da često čovjek dođe u situaciju da od muke ne zna što bi, i jednostavno si želi propucat glavu i riješiti se muke.
ereb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 17:35   #73
Quote:
ereb kaže: Pogledaj post
Prostatitis zbilja ozbiljno narušava kvalitetu života, i muškarci koji jednom obole uglavnom to vuku cijeli život, i osjećaju posljedice.
Dakle moja priča je sljedeća: Sada imam 26 godina, i liječim, odnosno liječio sam prostatitis oko 3 godine. I prije nego sam navršio 20 godina vrlo, vrlo rijetko bi me znala užasno peći prostata, ali to bi prošlo i onda ništa barem 3-4 mjeseca. Obično mi se to događalo kad bih popio puno tekućine. Ali, čovjek popije UVIN čaj i to prođe za 15-20 minuta. Međutim, kad sam navršio 22 godine pečenje je postajalo sve učestalije, i to je stvarno jedan odvratan osjećaj. Došao sam do situacije kada bi se to događalo svaki dan. I napokon sam morao otići liječnici, dobio uputnicu za urologa. Prvo sam došao kod urologinje koja me je pitala da kako uopće znam da je problem u prostati, da bi na kraju zaključila da ja uopće nemam problem, ali svejedno ćemo napraviti briseve. Napravio sam briseve, ejakulat itd. Ejakulat je bio super, ali izolirali su bakteriju iz brisa (haemophilus influenzae). Nakon toga sam promijenio urologa i otišao kao najboljem, koji je pogledao nalaze, propisao antibiotik, ali kazao kako je prostata još uvijek dosta nepoznato područje, i zauzeo stav da ja možda umišljam svoje muke. između ostalog i zato što mi prostata nije bila povećana. Antibiotik sam popio, poboljšanja nije bilo nikakvog. Inače, ovdje pričam o bolnici u Karlovcu.

Nakon toga sam odlučio otići privatnom urologu (upravo onom kojeg spominje korisnik HRAST40). Tamo su napravili UZV, eksprimat prostate (masaža kojom se istiskuje sadržaj iz prostate ne bi li se dobio siguran bris, jer ponekad se bakterije začahure u prostati, i nemoguće ih je samim brisom), i uroflow ( analiza mlaza mokraće ). UZV je pokazao da mi je prostata puna bijelih čahurica u kojima je bakterija, ponovno je analizirana ista, i dobio sam antibiotike. Za UROFLOW su mi rekli da je katastrofa, i da mokrim kao netko tko ima 70 godina. (To sve je stajalo 1800 kn). To smo sve napravili još jednom, jer bakterija nije otišla nakon prve terapije antibioticima. Tada mi je UROFLOW bio puno bolji, iako ne onakav kakav treba biti po njima. Pio sam i Omnic (lijek koji omogućava lakše mokrenje). Nakon druge terapije antibioticima više tamo nisam išao, jer cijene su visoke (700 kn za bris i pregled), a i malo je glupo davati toliki novac kad uredno plaćam zdravstveno osiguranje plus dopunsko. U dogovoru s liječnicom opće prakse sam uzeo još dvije terapije antibioticima jer smo sada znali o kojoj se bakteriji radi. Stanje je postajalo sve bolje, međutim ne 100%.

Sljedeći korak je bio ponovno napraviti sve moguće preglede, ali ne privatno jer valjda u toj Hrvatskoj postoji mjesto na kojemu mogu napraviti sve što treba. I tako sam otišao u Fran Mihaljević. Napravili su eksprimat, sediment urina, bris, uzeli ejakulat, testirali me na sve moguće spolno-prenosive bolesti. Dakle napravili apsolutno sve. Rezultat: SVE 100% UREDNO! Nema nikakvih bakterija, prosatata savršene veličine, ejakulat čist kao sunce. Nema haemophilusa, klamidije....ništa ništa! I tako sam počeo živjeti sa spoznajom da sam zdrav, ali da moram biti oprezan i čuvati se. Međutim, problemi su još uvijek bili tu. U roku od godine dana sam nekoliko puta radio bris i analizu urina. Jedino što su izolirali je bila bakterija enterococcus faecalis. U međuvremenu sam dobio novu liječnicu opće prakse koja mi je objasnila da se ta bakterija zapravo uopće ne liječi dok ne dođe do količine kad je ima 10 na 6 jer je ona normalan stanovnik urinarnog trakta. Ja sam imao između 10 na 2 i 10 na 4. Ali svejedno sam uredno uzimao antibiotike jer sam imao simptome. Liječnica je bila zbilja susretljiva i rekla da je moja dijagnoza zapravo jako neobična, i da nema puno ljudi kojima ta bakterija stvara probleme u tako maloj količini.

Antibiotike sam uzimao oko 2 godine, a kako inače imam kronični gastritis ne treba specijalno spominjati da su mi oštetili želudac. A isto tako sam izmorkio bubrežni kamenac prije nego su problemi s prostatom počeli. I na UZV se pokazalo da imam pijeska u desnom bubregu, i još jedan kamen. Nisam ga nikada testirao jer sam ga izgubio, ali mi nitko nije potvrdio da bubrežni kamenci imaju ikakve veze s prostatitisom.

Stvar koja me šokira je da u Karlovcu ne rade eksprimat prostate.

Danas se osjećam OK, problemi se rijetko javljaju, i to samo u određenoj situaciji. Kada obavim veliku nuždu, i kad se ne ispraznim kako treba obično me počne peći prostata, i to traje nekih 20 minuta dok ne uspijem isprazniti crijeva, i usto još morkim po nekoliko puta. Ima li netko iskustva s time? Liječnici su mi rekli da probava nikako ne može biti uzrok problema s prostatom, i da mi se pečenje u tim situacijama javlja zbog naprezanja. Prehrana doduše može poboljšati, odnosno pogoršati stanje, ali nikako nije uzrok. Živim normalno, pazim da se ne prehladim, pokušavam na piti previše alkohola itd. Što se tiče prehrane tu ništa posebno ne izbjegavam, jer s obzirom da imam takvu prostatu kakvu imam, da imam problema s bubrežnim kamencima, i kroničnim gastritisom po liječnicima ne bih smio jesti kad se to sve zbroji - NIŠTA. Uzimam hranu koja ima pozitivan učinak na prostatu, ali to nikako ne može biti način liječenja. Može jedino biti od velike pomoći pri liječenju.

I eto, to je otprilike to. Volio bih čuti još drugih iskustava, savjeta i slično. Od alternativnih načina liječenja mogu potvrditi veliki uspjeh čajeva, i to određene mješavine koja sadrži brezu, medvjetku, koprivu, podbjel, i preslicu. To mi je apsolutno jako pomoglo. I određeni oprez. Da ću imati problema s prostatom cijeli život sam se pomirio. Ipak je to kronična bolest. Ali apsolutno suosjećam sa svim muškarcima koji pate od ove bolesti, i apsolutno mi je jasno da često čovjek dođe u situaciju da od muke ne zna što bi, i jednostavno si želi propucat glavu i riješiti se muke.
Pozdrav svima !
Ereb imam isto 26 godina i isto tako otprilike 3 godine pokušavam izliječiti kronični prostatitis. Ne ću previše pisati o doktorima i nalazima, ali ću samo spomenuti kako sam se liječio, a i dalje idem na kontrole kod najboljih (bio sam i kod više njih da dobijem više mišljenja) i da su se tegobe smanjile ali nikako koliko bih volio.
Na samom početku sam imao bakteriju koja je kasnije uklonjena. Prostata mi na kontrolama uvijek bude normalne veličine, ali se na ultrazvuku može viditi mala upala koju već evo tri godine ne mogu iskorijeniti. Eksprimat varira od obilnog do manje obilnog ovisno o tome da li sam se prehladio slučajno (tu ne govorim o nekim prehladama tipa da sam sjedio na hladnom jer mi se to više ne događa nego one klasične tijekom zime ). Kao i tebi neki mi kažu da mi nije ništa dok mi jedan doktor govori kako postoji ta upalica. Tijekom rektalnog pregleda osjetim bol koja je normalno veča ili manja ovisno o jačini upale tako da mi je to zapravo najbolji pokazatelj u kojem sam stanju. Normalno da osjetim kada se dobro osjećam pa onda i vidim na pregledu da vrlo malo boli. Pio sam antibiotike najviše godinu dana bez prestanka nakon čega već i malo dijete konta da se neće na taj način izliječiti.
Moji problemi su pečenje tijekom mokrenja, otežano mokrenje i ponekad osjećaj da trebam mokriti iako netrebam, neke bolove veće same prostate ne osjećam...
I ja bih volio spomeniti kako mi se život dosta promijenio i da me ljudi u čuđenju gledaju kad odbijam led po ljeti, ne kupam se kad je malo hladnija voda, ponekad drugačiju hranu jedem i tako. Isto tako javili su se i psihički problemi koji su normalni za tu bolest kao što su gubitak koncentracije, gubitak samopouzdanja itd. Sve to varira o tome kako se osjećam al eto da ne mislite da ste jedini ako se i vama to događa.
Dodao bi samo još neke stvari koje mi pomažu:
1. Čajevi (kopriva, vrbovica)
2. Špice ( na mene jako brzo djeluju)
3. Bavljenje tjelesnim aktivnostima (treba jačati imunitet jer po meni čim se fizički bolje osjećam odmah je bolje i sa tim)
4. Prehrana mi dosta pomogne (ne jedem masno, ljuto, općenito pretjerano začinjena jela i pokušavam jesti većinom piletinu, ima na netu dosta o tome šta se jede a šta ne)
5. Smanjiti stres (nakon stresa uvijek osjećam probleme sa mokrenjem)
6. Preparati (koristim ponekad Lakotu to mi zna pomoći, pa onda napravim nakon ture pauzu pa opet, ne znam da li tako treba al eto)
Normalno da tu još ide izbacivanje gaziranog pića, duge gače tijekom zime al sda sve ne pišem ima dosta napisanog već o tome.

Eto moram priznati da sam se i ja pomirio s tim da će me ti problemi stalno okupirati tako da mi je glavni cilj da pokušam što se više mogu čuvati i u tak nekim situacijama kad mi se javljaju problemi ostati miran jer znam da će sutra biti bolje, bar nešto bolje... E da i nadam se da će ti pametni doktori skontat već nešto da nam bude bolje.
yagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 22:45   #74
cpps (iliti kronični prostatitis ili zdjelična bol)

Pozdrav,

Ja sam muškarac, 30 godina i već 10 godina bolujem od jedne te iste bolesti.
Došao sam ovdje viditi dali ima sličnih ljudi meni na forumu.

Uglavnom prije 10 godina me počelo peći nakon uriniranja. Napravio sam testove ispostavilo se da imam neke sitne bakterije i riješio sam to antibiotikom.

Nažalost to mi se produživalo 10 godina. Stalno me peklo... I nikako nisam mogao naći odgovor. Imao sam od toga i problema sa erekcijom.

Onda prije jedno godinu dana nakon desetog urologa koji mi je pokazivao rezultate testova da nemam nikakvu bolest sam jako puno počeo tražiti po internetu. I naišao sam na knjigu dr Wisea "a headache in the pelvis" koji tvrdi da taj kronični prostatitis je u velikoj većini slučajeva mišićni poremećaj.

Da je problem u prestisnutim mišićima i da ih treba opuštati, stiskati (izvana i iz nutra) i rastezati. Ali nažalost da jako dugo traje oporavak i radi se o godinama.

Sada mene zanima dali je neko ovdje imao takav poremećaj (navodno je izrazito čest no kada ga spomenem doktorima opće prakse pa čak i nekih poznatim urolozima oni nemaju pojma, makar čak i u wikipediji za cpps sve piše)?

I kako ga je riješavao? Bilo bi dobro da znate i recimo nekog doktora ili fizioterapeuta koji rješava taj problem

Hvala unaprijed,
Miro
mirogold is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 09:36   #75
Je li neko probao ovu kinesku terapiju?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
iadmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 21:56   #76
kron.prostatitis- lijekovi iz Kine

Pozdrav
Prvi puta sam na nekom forumu, pa oprostite ako bude grešaka.
Bolujem od prostatitisa oko godinu dana.
Naručio sam ove ljekove iz Kine i pijem ih več 5 dana.Odvratnog su okusa ali izdržaću do kraja , pa vam javim dali se to isplati.
krapopero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 00:46   #77
Quote:
krapopero kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Prvi puta sam na nekom forumu, pa oprostite ako bude grešaka.
Bolujem od prostatitisa oko godinu dana.
Naručio sam ove ljekove iz Kine i pijem ih več 5 dana.Odvratnog su okusa ali izdržaću do kraja , pa vam javim dali se to isplati.
kriste! najvjerojatnije piješ otrov
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 08:40   #78
Quote:
krapopero kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Prvi puta sam na nekom forumu, pa oprostite ako bude grešaka.
Bolujem od prostatitisa oko godinu dana.
Naručio sam ove ljekove iz Kine i pijem ih več 5 dana.Odvratnog su okusa ali izdržaću do kraja , pa vam javim dali se to isplati.
Bolujem 9 godina, također pijem ove kineske preparate okus je bas odvratan, pa pišem rezultate, nadam se pozitivne.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
iadmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 09:54   #79
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kriste! najvjerojatnije piješ otrov
Kakav otrov lijekovi su na biljnoj bazi.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
iadmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 14:14   #80
Thumbs up kron.prostatitis

Savjetovao bi mnogima pošto urolozi nemogu riješiti stvar da se jave neurologu jer mnogi simptomi i problemi sa prostatom i mokrenjem mogu biti neurološke naravi.Može biti upala živaca dna zdjelice koja inervira mjehur i upaljuje prostatu, pa se stvari vrte onako ukrug.Dosta ljudi govori da im je stanje lošije kakva im je probava tj stolica , pa treba paziti i na hemereoide i ostale analne gadosti , jer i to isto kad se upali preko živaca dolazi do mjehura.Mene su liječili najbolji urolozi i
ništa mi nisu riješili nabolje, otiđem neurologu(jedini neurolog koji se bavi mokrenjem)i stvar se polako poboljšava.Puno toga je u glavi pa ko je osjetljiviji neka krene na psihoterapiju , biće puno bolje i jedino tako zaboraviš na probleme mokrenja.Nakon bolova, pečenja, upala, neispražnjenosti mjehura i ostalih simptoma popio sam jednu malu tableticu koju mi je dao neurolog i 5 dana nisam imao problema.Ovo pišem u dobroj namjeri pa ko misli da ima upalni sindrom (kronični prostatitis)zdjelice bez nekih bakterija neka pokuša kod neurologa.
krapopero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:11.