Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2006., 08:23   #1
Bol oko i ispod pupka

Od jučer navečer imam neku čudnu bol oko pupka i ispod njega. Boli me na dodir i kad se pomičem. Nije to neka bol u trbuhu, već odmah ispod pupka, kao ispod same površine. Beba se miče, vrti. Sada sam u 25. tjednu. Brinem se , jer sam se zadnjih nekoliko tjedana osjećala super bez ikakvih boli, trzavica, a sad ovo.
Mislila sam da će mi preko noći proći, ali nije.
Je li to zabrinjavajuće, ili su i to neke normalne boli u trudnoći???
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 08:27   #2
mislim da je to normalno..... mene je prošli tjedan malo bolilo na dodir al čula sam od drugih da je i njih povremeno bolilo, kao da koža boli...neznam kak da objasnim...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 08:31   #3
Nadam se da je to tako. Razumljivo je da u trudnoći trbuh zna boljeti i stiskati i sl. al uvijek se pitam šta ako nešto zaista nije kako treba.
Mene je hvatala slična bol dok sam još radila, pa bi se jako izmorila. Al tada bi me prošlo čim bi se legla, odmorila. Sada me boli isto i nakon cijele noći odmaranja
Jutros bi trebala ići na vježbe za trudnice ali danas s tom boli to ne mogu ni zamisliti
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 08:33   #4
Mandy, jednom sam ti to već rekla, al ponovit ću: ti si stvarno lijek za dušu
uvijek vedra, na raspolaganju i ono najbitnije: uvijek pozitivna
Kako ti to uspijeva???
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 08:47   #5
Quote:
zizitop kaže:
Jutros bi trebala ići na vježbe za trudnice ali danas s tom boli to ne mogu ni zamisliti

mozda bi bilo dobro da odes, bar da ih pitas sto oni znaju o tome, ljudi rade s trudnicama, imaju, barem posrednih iskustava

beba raste, maternica se rasteze, moze biti uslijed toga.

mozes li telefonski kontaktirati svog doka?
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 08:53   #6
Quote:
putnica kaže:

mozes li telefonski kontaktirati svog doka?
Ma doktroica i medicinska mi baš i nisu nešto, jednom sam išla pitati jer me nešto mučilo i nije im bilo baš drago. danas rade popodne, pa možda odem kasnije.
A upravo sam se ispovraćala. Ne znam, nikad mi tako nije došlo. Sad se stvarno brinem
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 08:54   #7
Quote:
zizitop kaže:
Mandy, jednom sam ti to već rekla, al ponovit ću: ti si stvarno lijek za dušu
uvijek vedra, na raspolaganju i ono najbitnije: uvijek pozitivna
Kako ti to uspijeva???
Ja sam inače optimistična osoba, a sad pogotovo i ne dam da mi ništa to pokvari...

Drago mi je da ti mogu pomoć, ja se oko svoje boli pupka nisam zabrinjavala i to je prošlo, a i čitala sam da cure koje su doduše bile pred porodom imale takvu bol.
Meni je trbuh skroz čvrst i napet tak da mi nije bilo čudno da me koža boli, pogotovo kad se najedem....ovaj prejedem jer imam osjećaj da ću eksplodirat...

ZA svaki slučaj nazovi gina, košta te samo par impulsa i odi lijepo na vježbice, tete znaju sve o trudnoći pa će te dodatno umirit
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 08:54   #8
sa stranica mame i bebe

- Normalno je da krajem drugog i u trećem tromjesječju trudnoće osjećate sve češća stezanja maternice. Obično se trbuh zaokruži i postane vrlo tvrd. To su tzv. Braxton-Hicksove kontrakcije, odnosno pripreme maternice za trudove i porod. Također je normalno da osjećate i bol u preponama, koja nastaje uslijed pritiska na karlične kosti i splet nervnih završetaka oko njih.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 08:55   #9
Quote:
zizitop kaže:
Ma doktroica i medicinska mi baš i nisu nešto, jednom sam išla pitati jer me nešto mučilo i nije im bilo baš drago. danas rade popodne, pa možda odem kasnije.
A upravo sam se ispovraćala. Ne znam, nikad mi tako nije došlo. Sad se stvarno brinem
nemoj ići do njih nazovi telefonom....

Meni je neki dan došlo samo tak da povratim (a cijelu trudnoću samo 1 povratila)...i onda za sekundu nestalo...gin mi rekao da je vrlo vjerojatno bebina noga ili ruka završila u želucu.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 08:56   #10
ma u pravu si kad kazes da u trudnoci nesto mora i bolit, ali ako je to bol koja ometa tvoje dnevne aktivnosti onda nije dobro i kao sto ti putnica kaze dobit ili zovi doka ili odi pitaj tamo na vjezbanje

a mozda ti je busa nesto brze narasla i mozda ces tu oko pupka dobit striju, pa se koza rasteze
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 08:59   #11
Quote:
zizitop kaže:
A upravo sam se ispovraćala. Ne znam, nikad mi tako nije došlo. Sad se stvarno brinem
u 25om tjednu to bas i nije dobro, ako te do sad to nije mucilo. jesi jucer pojela nesto krivo? hm, ali zasto bi te onda bolila koza, a ne bas busa

joj, mi ti tu sad samo naklapamo i bolje ti je to ipak rjesit s dokicom kakva god bila
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 09:45   #12
Zvati ću doktroicu kasnije, radi popodne, vidjet ću.
Idem pokušat opustiti se, čitati, nešto, bilo šta
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 14:28   #13
Nist se ne sekiraj. Ja sam u 27 tjednu i od prije dva-tri dana me na dodir boli pupak, i jako mi je koza meka na njemu (oko njega sve napeto da me koza boli). Sve si mislim kak je samo pitanje dana kad ce izbiti van.

Mene vise muci kaj me boli pica dok hodam :-)
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 15:15   #14
Quote:
Utpala kaže:
Nist se ne sekiraj. Ja sam u 27 tjednu i od prije dva-tri dana me na dodir boli pupak, i jako mi je koza meka na njemu (oko njega sve napeto da me koza boli). Sve si mislim kak je samo pitanje dana kad ce izbiti van.

Mene vise muci kaj me boli pica dok hodam :-)
kupi one odvratne visoke steznik-gace za trudnice, pomazu provjereno
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 15:17   #15
to i ja mislila al meni smeta bilo što na trbuhu...čak i pidžamu frkam da bude ispod trbuha.....a kad ležim doma dignem majicu da se vidi bušica..... i onda izgledam ko da sam se nasukala...MM mi se stalno smije kad me vidi tak...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 15:49   #16
ja to ne mogu, meni stalno zima za trbuh. ja se preznojavam, a trbuhu uvijek zima
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 16:13   #17
Quote:
mandy kaže:
to i ja mislila al meni smeta bilo što na trbuhu...čak i pidžamu frkam da bude ispod trbuha.....a kad ležim doma dignem majicu da se vidi bušica..... i onda izgledam ko da sam se nasukala...MM mi se stalno smije kad me vidi tak...

To i ja radim.Pupa stalno na vidiku,kad smo sami kod kuće,ofkors.
I mene malko boli pupak i osjetljivo je područje oko njega,ali ništa strašno.Netko je napiosao,kao da boli koža.Upravo tako.
S obzirom da imam šogicu koja je nedavno rodila,znam da se ne treba brinuti.Ona,dok je bila na UZV-u,zamolila doka da prestane prelaziti preko pupka jer ju strašno boli...
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 23:32   #18
mene zadnjih dana zna zaboljet oko pupka za popiz.... ali, zapravo ja sad imam samo "pupčani ožiljak" - moj bebo je sve to lijepo poravnao...a posebno boli kad se on u tom predjelu gnijezdi,,,
prepone me zanju boljet kad dugo stojim ili se preforzam hodanjem, posebice ubrzanog koraka...
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 09:26   #19
Boli me pupak ???

Hej,

ima li tko iskustva sa mojim problemom.

Naime boli me pupak na lagani dodir.
A i u trbuhu mi nešto s vremenom na vrijeme pukne.
Onako lagano pucne.
Dijete se jaće rita i okreće.
Užas.
Dali je to što opasno.
Pomozite, u 35 sam tijednu (35+4)
malosrce is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 09:29   #20
Normalno je da pupak boli.Bebo raste,pupak izlazi van....A to "pucanje" bi moglo biti bućkanje plodne vode kak se bebo rita.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.