Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2003., 17:43   #21
--> http://slicks.ulyssis.org/coverdb/

Song: Easy
By Faith No More
Original music and lyrics by Lionel Richie.
On album Angel dust (1992)
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 17:44   #22
Thank you
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 17:44   #23
Quote:
zvonkaaa kaže:
mislim , sunce moje...što ja sad tu mogu?!
ne, pitam se jel mislis na obradu all saints ili onu drugu? postoje 2.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 17:53   #24
Quote:
Crimson Petal kaže:
ne, pitam se jel mislis na obradu all saints ili onu drugu? postoje 2.
rekla sam peppersi kao: red hot chili peppers
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 18:10   #25
Quote:
zvonkaaa kaže:
npr. kosa mi se digla na glavi kad sam čula da je nekom bolja verzija od dinosaur jr za inbetween days, ali kako se kome sviđa..i što ja sad tu mogu?!
takva obrada ne postoji, ali dinosaur jr. su obradili just like heaven, pa pretpostavljam da si na to mislila.
__________________
I just left the Hotel Amnesia, I had to go there
Where it is I can't remember
cody is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 18:13   #26
Quote:
rekla sam peppersi kao: red hot chili peppers
Ja bih tu verziju od All Saints nazvala vise masakrom nego obradom, ali o ukusima se ne raspravlja..
Uostalom, 'ko mene pita?!
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 18:15   #27
je cody imaš pravo...da zaletila sam se
ma dobila sam cd sa nekoliko obrada curea
i evo sad sam otišla po njega, je dinosaur jr je obradio just like heaven,
a neki dotični face to face je obradio inbetween days
ma ja prebrzo i prepovršno čitam, uglavnom ni jedna ni druga obrada mi nije bolja od originala that's the point
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 18:17   #28
Quote:
xiola bleu kaže:
Ja bih tu verziju od All Saints nazvala vise masakrom nego obradom, ali o ukusima se ne raspravlja..
Uostalom, 'ko mene pita?!
ovo potpisujem, što je najgore kad god bih čula one početne taktove ponadala bih se da su peppersi
a kad ono tuke
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 18:38   #29
Butthole Surfers - Hurdy Gurdy Man
Nick Cave - In The Ghetto
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 19:01   #30
Quote:
Butthole Surfers - Hurdy Gurdy Man
Preduhitri me. Ali, moze i njihova verzija Earthquake.

np. Butthole Surfers - Eindhoven Chicken Masque
__________________
IstraTiMaterina
Aljosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 19:18   #31
Gibby Haynes - legenda.
RHCP - Higher Ground
Isukrsta ti, kaj danas chatam po Forumu! Mora zato jer je petak!
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 19:44   #32
Nesto o legendarnosti Gibby-jevoj, petak je i nije mi mrsko kucati. Prepisano iz knjige, ovdje vec spominjane i zaista vrlo dobre, "Our Band Could Be Your Life". Rijec je o dijelu gdje se govori o njihovoj svirci na Pandora's Box festivalu u Holandiji, koju prica Kramer nakon sto je nasao Gibby-ja, k'o od majke rodjenog i komplitli vejsted na svirci Nick Cave-a i nakon sto ga je Blixa spucao nogom u glavu i nokautirao.
"Or so it seemed. Actually, Haynes was only pretending he'd been knocked out, and as the hired thugs walked away, he rose to his feed and began screaming at them, "DUTCH FAGGOTS!!!GODDAMN FUCKING DUTCH FAGGOTS!!!A WHOLE FUCKING COUNTRY FILLED WITH NOTHING BUT TURD BURGLING FAGGOTS!!! I FUCK YOUR ASS IN HEAVEN AND HELL!!! FUUUUUCK YOUUUUU!!!"
"The ensuing chase and capture was the stuff dreams made of," Kramer says. "Stark naked like the day he was born, beaten, bruised, bloody, and tripping, this icon of modern music ran like Jesse Owens through the entire complex, down the halls, up the stairs, grabbing bear bottles from people's hands as he went and throwing them down on the concertgoers below. A hail of beer cans, bottles, and miscellaneous garbage rained down upon the Dutch persons as I finally caught up with Gibby just as a throng of the biggest security guards I had ever seen caught up with him, too."
__________________
IstraTiMaterina
Aljosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 19:51   #33
Soft Cell - Tainted Love (Gloria Jones u originalu)
A-ha - Crying In The Rain (Everly Brothers)
Shonen Knife - Daydream Believer (Monkees)
razne verzije Blue Moon (Elvis, Mavericks, Marcels)
Buggles - Video Killed The Radio Star (koju, eto, nisu oni napravili u originalu već Bruce Wooley and the Camera Club)
David Bowie - Sorrow (Merseys)
Pixies - Winterlong (Neil Young)
St. Etienne - Only Love Can Break Your Heart (i opet Neil Young)
...

te gomila stvari koje su obradili Yo La Tengo

Lambchop - It's Not Alright
Elvis Costello - I Can't Stand Up For Fallin' Down
R.E.M. - Superman
od ovih stvari nisam čuo originale, al' sumnjam da su bolji...

Uz rizik da me pokopaju svi pravovjerni Bitls fanovi reći ću i da mi je "I'm Only Sleeping" bolja u verziji The Suggs.
__________________
Carry on... Nothing to see here.
Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 19:57   #34
killdozer su bili bogovi covera...cijeli for ladies only ubija, ali nema boljeg nego kad usred emf originala ubacite killdozer obradu unbelievable...ekipa se veselo razbacuje kad nakon jednog od brejkova u pjesmi umjesto originalnog uleti geraldov vokal...brit poperi se zacementiraju za pod, lice bezizražajno od šoka, a iznad glave upitnik...ajme gušta
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 19:58   #35
Persa from the mahala..
__________________

Gordi runolist njene Posebnosti cvetao je na vratolomnim liticama Kaprica, veličanstveniji od pristupačnih cvetova taman za onoliko za koliko je Divlje veličanstvenije od Pitomog...
lunjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 20:04   #36
o bože!!!!!!
okay ja kao manijak za dylana ne mogu vjerovat da je netko izjavio da su sve dylanove pjesme bolje u obradama.... dajte pogledajte npr ono smeće od g'n'r sa knockin' on the heavens door... užas, bljak, sramotno!!! a tek i'll b ur baby tonight od onih užasa čije ime neću ni spominjat jer ne ide u isti post sa dylanom (hint: red red vine).... dalje ... HOUSE OF THE RISING SUN NIJE DYLANOVA PJESMA!!!! to je tradicionalna am. pjesma, a popularizirali su je ne dylan negu woody guthrie (koji je inače bio dylanov naj-uzor i kojem je dylan zapisivao zadnje riječi dok je ovaj umirao u bolnici) i howlin' wolf... tj. bluzeri.
a da ima obrada koje su popularnije nego originali... naravno... naravno ne mogu osporit genijalnost hendixove all along... ili činjenicu da su mr. tambourine man prvo otpjevali byrdsi kao i 10ak pjesama The Banda (when i paint my masterpiece, i shall be released...)... ali meni vjerojatno iz sentimentalnih razloga sve te pjesme ipak zvuče bolje kad je sami dylan.... jedino možda mi je bolja izvedba girl of the north country u izvedbi dylan/cash nego samo dylan sa freewheling-a (inače ta pjesma je obrada škotske narodne a istu su obradili i simon&garfunkel- scarburough fair).
Također smatram da ih dylan najbolje pjeva jer ih je on i napisao i on je osjećao to što govori u toj pjesmi- npr. gorespomenuta one more cup of coffee (poslušajte čitav desire pa ćete skužit). eto.
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 20:09   #37
Quote:
killdozer su bili bogovi covera...cijeli for ladies only ubija
Mozda, ali meni opet Madonina verzija American Pie nekako bolja
__________________
IstraTiMaterina
Aljosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 20:14   #38
Quote:
Marx kaže:
A-ha - Crying In The Rain (Everly Brothers)

R.E.M. - Superman
od ove stvari nisam čuo original, al' sumnjam da je bolji...
Quote:
Persa from the mahala..
Slažem se s ovim.

Također mi je odlična Killin` Me Softly od Fugeesa, a ovo:

Quote:
To uopće nije točno. To smeće od Fjuđis (band koji je ionako živio na upropaštavanju dobrih stvari) je zagadio remek djelo Roberte Flack.
To ovisi o tome da li inače slušaš takvu vrstu glazbe. No Woman No Cry je daleko lošija od originala, ali je Killin` Me Softly (bar po meni) odlična stvar. Sad, ja sam mislio da tu pjesmu u originalu pjeva Janis Joplin, ali ako si 100% siguran...

Baš cool, ovo će se (već je) pretvorilo u topic "Tko pjeva u originalu" koji sam mislio otvoriti. E da, tko pjeva Under the Bridge u originalu? Molim vas, recite Peppersi!
Je li Mensch od Gronemeyera obrada?

Negdje spomenuto, Simon & Garfunkel - Scarborough Fair mi je odlična obrada.

Spomenuo bi jednu obradu Smoke on the Water, ali bi me strah...
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 20:22   #39
Tricky: Black Steel (Public Enemy)
Massive Attack: Light My Fire (Doors)
Eto Dermezel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 20:23   #40
Quote:
dajte pogledajte npr ono smeće od g'n'r sa knockin' on the heavens door... užas, bljak, sramotno!!!
A si cula onu Avril Lavigne-inu obradu?!
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.