Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2011., 14:42   #61
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
U vrijeme pomrčina Mjeseca ljudi su općenito skloni manjku koncentracije ili nekim drugim vidovima vlastitih magnovenja zato jer unutrašnji podsvjesni sadržaji i porivi u većoj mjeri utječu i okupiraju ih a da oni toga nisu svjesni. Kada se događa na način da je natalno povezana s Neptunom onda nosi osobi situacije koje u kojima ona ne vidi dobro i jasno ili "na vrijeme" što se događa ili je izgubljena ili upada u situacije gdje takve stvari dolaze do izražaja.

Ova se dogodila u znaku strijelca pa individue koje imaju u natalnoj karti istaknute osi blizanac/strijelac su posebno osjetljive na njezin utjecaj.
... napisala sam post pa mi je nestao, još jednom ću. Htjela sam upitati je li pomrčina vezana za promjenjive znakove zbog toga što je Mjesec promijenjive naravi? Odtud jači utjecaj na promijenjive znakove?

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Natalno Merkur u blizancima u 12. polju je pozicija "kretanja koje se ne vidi". Radi opoziciju na Uran (naglo, nepredviđeno) ali i 120º na Jupiter/dispozitor Neptuna (sreća).
... da, Jupiter je veza Merkura i Neptuna. Kako mi se prije nekoliko dana dogodila isto jedna opasna situacija, opet u prometu, mislila sam da je to zbog toga što Uran iz 10. radi opoziciju na natalni Saturn u 04. koji vlada 08. Shvatila sam da Uran opozicijom provocira situacije koje dovode život u opasnost (08.), iako mi se sada kada si mi odgovorila kroz pogled na osobnu planetu (Me) tvoj odgovor čini smislenijim, malo mi je sada preopćenito ovo što sam zaključila.

Hvala na odgovoru.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 16:45   #62
meni je uran na 25' strijelca, nisam osjetila ništa negativno

ali zato puni mjesec 17.05 je bio , tek idući dan sam pročitala na astro dnevnik temi da bi zbog naglašenog škorpiona mogla osjećat nemir...i onda mi je sve bilo jasno.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 23:08   #63
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... napisala sam post pa mi je nestao, još jednom ću.
Ovo je vrijeme kada nestaju ljudi, stvari, postovi...

Pomrčine su vrijeme kada se prazne ustajali psihički sadržaji pa se u to vrijeme mogu odvijati dramatičniji događaji ili se ubrzati događaji koji su se jedno prethodno vrijeme nakupljali "unutra"...zato kod ljudi koji su psihički labilniji mogu uzrokovati "ispade". Pomrčine imaju tu neku "zlosutnu vibru" i mogu uvesti prema subonosnim promjenama zato jer je kod pomrčina uvijek i naglasak na osima budući da su u blizini i osi čvorova (čvorovi su povezani s našim evolucijskim napretkom).
Quote:
Htjela sam upitati je li pomrčina vezana za promjenjive znakove zbog toga što je Mjesec promijenjive naravi? Odtud jači utjecaj na promijenjive znakove?
Ne nego zato jer je pomrčina u znaku strijelca te aktivira promjenjivu kvalitetu i aktivna je ta promjeniva os.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 23:22   #64
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovo je vrijeme kada nestaju ljudi, stvari, postovi...

Pomrčine su vrijeme kada se prazne ustajali psihički sadržaji pa se u to vrijeme mogu odvijati dramatičniji događaji ili se ubrzati događaji koji su se jedno prethodno vrijeme nakupljali "unutra"...zato kod ljudi koji su psihički labilniji mogu uzrokovati "ispade". Pomrčine imaju tu neku "zlosutnu vibru" i mogu uvesti prema subonosnim promjenama zato jer je kod pomrčina uvijek i naglasak na osima budući da su u blizini i osi čvorova (čvorovi su povezani s našim evolucijskim napretkom).
... to mi izgleda poput svojevrsnog "čišćenja" potisnutih sadržaja kakvi god oni bili. Sudbonosne promjene mogu biti negativne ali i pozitivne, zar ne (s obzirom da je riječ o pomrčini)?

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne nego zato jer je pomrčina u znaku strijelca te aktivira promjenjivu kvalitetu i aktivna je ta promjeniva os.
... dobro.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 23:33   #65
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... to mi izgleda poput svojevrsnog "čišćenja" potisnutih sadržaja kakvi god oni bili. Sudbonosne promjene mogu biti negativne ali i pozitivne, zar ne (s obzirom da je riječ o pomrčini)?
Da, samo što su češće negativne jer pucaju oni koji su sami po sebi nestabilni i koji imaju puno toga nakupljenog iznutra...lanac na žalost uvijek puca na slabijoj karici.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 08:14   #66
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pomrčine su vrijeme kada se prazne ustajali psihički sadržaji pa se u to vrijeme mogu odvijati dramatičniji događaji ili se ubrzati događaji koji su se jedno prethodno vrijeme nakupljali "unutra"...zato kod ljudi koji su psihički labilniji mogu uzrokovati "ispade". Pomrčine imaju tu neku "zlosutnu vibru" i mogu uvesti prema subonosnim promjenama zato jer je kod pomrčina uvijek i naglasak na osima budući da su u blizini i osi čvorova (čvorovi su povezani s našim evolucijskim napretkom).

Ne nego zato jer je pomrčina u znaku strijelca te aktivira promjenjivu kvalitetu i aktivna je ta promjeniva os.
Baš taj dan vidjeh kako jedna blizančica/djevica istresa iz sebe sve što se nakupljalo dugo, dugo vremena. Iako, ona nije ni najmanje labilna (veliki trigon Sa-So-Mo) i to što je rekla je bilo tako odmjereno i na mjestu, da je druga strana ostala bez riječi i želje za daljnjom raspravom.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 12:24   #67
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Baš taj dan vidjeh kako jedna blizančica/djevica istresa iz sebe sve što se nakupljalo dugo, dugo vremena. Iako, ona nije ni najmanje labilna (veliki trigon Sa-So-Mo) i to što je rekla je bilo tako odmjereno i na mjestu, da je druga strana ostala bez riječi i želje za daljnjom raspravom.
Da, to bi bilo upravo slično ovoj usporedbi koju gore napisah gdje lanac puca prema najslabijoj karici. A te karike svatko ima.

Zato kod individua koje se trude biti organizirane, "čvrste" i cijelo vrijeme držati na okupu vlastite "psihičke sadržaje" (Mjesec/Saturn) mogu upravo tih dana pokazati svoje slabe točke (vlastitu osjetljivost - Mjesec).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 21:50   #68
Ova pomrčina mjeseca mi nije ništa ružno donijela, no prošla pomrčina sunca 4.1. na moj rođendan ostat će mi u lošoj uspomeni. Nakon nje mi se razbolio kućni ljubimac i uginuo 18.1. Nadam se da sljedeća neće biti ni približno takva
lucis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 10:15   #69
ej znalci
sutrašnji pun mjesec meni pada u 9. kuću
a moram kod doktora ( kiropraktičar, a potom i opće prakse)
kako se na to gleda?
trebala bih od dr opće prakse, zatražiti novu terapiju, ovo što mi je zadnje dala nije pomoglo.
da odaberem neki drugi dan?
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 22:32   #70
Poravnavanje Mjeseca Jupitera i Venere večeras.

Link
Marcus Antonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 23:27   #71
a na istoku Mars, cijelu noć i prema jutru na zapadu
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 08:01   #72
Prošlu su večer na nebu bili "poravnati" Mjesec, Jupiter i Venera. :

http://i42.tinypic.com/25i6e6t.jpg

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 00:12   #73
Da, prelijepo Mjesec + Venera + Jupiter.

Slika je od - lijep blog.
__________________
Sometimes i feel like i live in a dream alone in my paradise lost
ivopop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 07:02   #74
Vjerojatno ste već svi čuli za večerašnji "super" Mjesec... Ne znam da li je ovo prava tema, ali zanima me, ima li "takav" Mjesec nekakvu "posebnu" astrološku simboliku..?
Odnosno, kakvog je značaja za natusa ta astronomska pojava...?
Ako već negdje raspravljate o tome, molim premjestite post.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 12:33   #75
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ste već svi čuli za večerašnji "super" Mjesec... Ne znam da li je ovo prava tema, ali zanima me, ima li "takav" Mjesec nekakvu "posebnu" astrološku simboliku..?
...
Ja sam našla ovo:

Ono što je započeto energijom Mladog Meseca u Škorpiji 30.Oktobra.....sada je na nekoj prekretnici...nešto kao ispunjenje....
Uticaj ovog Punog Meseca najviše će osetiti: Bikovi, Škorpije, Lavovi i Vodolije! Naravno i svi vi koji imate neke planete na oko 22* ovih znakova!
...
Pogledajte u kojim kućama vam prolaze - tranzitiraju Mesec u Biku i Sunce u Škorpiji...tu negde je vaša priča....


Ne znam baš sad kako to protumačiti... Moj Mjesec je na 25 Bika i sutra mi počinje novi lunar, kod mene bi zaista trebalo biti nešto značajno... Mjesec mi tranzitira 3. a Sunce 9.kućom, ali mi simbolika tih kuća baš nije neki prioritet... komunikacije, putovanja, inozemstvo, studiji... ništa od toga me trenutno "ne zanima"...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 11:18   #76
Iako me baš te pomrčine i pune mjesečine ne pogađaju previše obratiti ću pažnju na današnju tj, na sljedećih tjedan/dva

Strijelac sam a Jupiter mi je u 9. kući na 21°20' škorpije.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 22:34   #77
, Venera (glas) mi je na Algolu (na 26.50 Bika) i jučer mi se dogodilo da sam ostala bez glasa a i danas to traje. Može li se to povezati sa jučerašnjim Mjesecom koji je bio na 22 Bika?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 17:19   #78
Ova pomrčina Mjeseca koja se dogodila na 22 Raka, pada u moju 10. kuću i kvadrira Merkur, vl. 10.

Zapravo cijeli veliki križ Mjesec-Sunce-Jupiter-Uran aspektira taj Merkur.
I danas sam imala jedan događaj u vezi karijere. Očekivala sam tko zna kakvu katastrofu, jer pun Mjesec je ozloglašen, kad ono nije nikakav kraj, nego suprotno - novi početak.
I nije nikakva luda energija u pitanju, nikakvi ispadi...
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 18:30   #79
meni je napravio konjukciju s ASC, jučer mi je bio jedan od boljih dana.Zapravo, takav dan kao sto je bio jučer,pripada rijetkim danima.Odnosi se na moj drustveni status.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 22:06   #80
Ali osjeća se razapetost između 10. i 4. kuće.
Koliko mi se sviđa taj posao, toliko isto ne podnosim grad u kojem bih živjela.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.