Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2007., 17:11   #1
Lightbulb Uran i astrologija

Quote:
Uran, znak Vodenjaka i 11.kuća u natalnom horoskopu pokazuje interes za astrologiju ......
nebi se složila s time da transpersonalac ičim upravlja i
uvjerena sam da je i to još jedna od mnogih modernističkih ufura

Uran i astrologija
ilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 08:09   #2
Quote:
ilina kaže: Pogledaj post
nebi se složila s time da transpersonalac ičim upravlja i
uvjerena sam da je i to još jedna od mnogih modernističkih ufura

Uran i astrologija
Pa ako se već ne slažeš onda napiši što je astrologija u terminima planeta.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 09:07   #3
Wink

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Pa ako se već ne slažeš onda napiši što je astrologija u terminima planeta.
nhf
ukoliko simplificiram onda je to prvo Merkur, jer ne vidim po čemu bi astrologija bila nešto drugo, niti drugačije od ostalih znanja i vještina koje trebamo usvajati
ilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 09:28   #4
Quote:
ilina kaže: Pogledaj post
nhf
ukoliko simplificiram onda je to prvo Merkur, jer ne vidim po čemu bi astrologija bila nešto drugo, niti drugačije od ostalih znanja i vještina koje trebamo usvajati
Pa po tome što u društvu nije prihvaćena, na način kao što su prihvaćene sva ostala merkurovska zvanja. S druge strane, s obzirom da se astrologija bavi čovjekom kao pojedincem i čovječanstvom kao cjelinom upravo je to zbog čega joj se onda pripisuje uran, jer uran je upravo to!
Merkur je način na koji komuniciramo, ono o čemu mislimo i ono šta shvaćamo, i naravno da je važan u kontekstu astrologije, upravo jak merkur uz urana u natalu upućuje na astrologa i sl., dok bi nedostatak merkura više govorio o nekim drugim uranskim zvanjima, npr. piloti, električari i sl.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 10:47   #5
Question

[QUOTE
Quote:
Pa po tome što u društvu nije prihvaćena, na način kao što su prihvaćene sva ostala merkurovska zvanja. S druge strane, s obzirom da se astrologija bavi čovjekom kao pojedincem i čovječanstvom kao cjelinom upravo je to zbog čega joj se onda pripisuje uran, jer uran je upravo to!
Znači kad bude prihvaćena (u GB npr. ona ima status) onda ćemo joj maknuti Urana, jer je prihvaćena
Ne ide to baš tako, međutim nije mi cilj da ikom išta dokazujem (inače to smatram čistim gubljenjem vremena) već da postavim neka drugačija mišljenja a ljudi neka sami dođu do svojih zaključaka.
ilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 13:31   #6
Quote:
ilina kaže: Pogledaj post
[QUOTE
Znači kad bude prihvaćena (u GB npr. ona ima status) onda ćemo joj maknuti Urana, jer je prihvaćena
Ne ide to baš tako, međutim nije mi cilj da ikom išta dokazujem (inače to smatram čistim gubljenjem vremena) već da postavim neka drugačija mišljenja a ljudi neka sami dođu do svojih zaključaka.
Možda sam se krivo izrazila. Sve što ljudi doživljavaju novim često treba dugo vremena da se prihvati, jer je nepoznato i drukčije, a to je uran. To što astrologija u gb ima status ne znači da je potpuno prihvaćena. Smatram da će astrologija uvijek biti kombinacija uran-merkur (znanje o čvojeku), a s vremenom (u narednih 2000 god.-era Vodenjaka) biti prihvaćena u potpunosti.
Astrologija u sebi ima te merkurovske elemente prosto iz razloga što je to zvanje koje zahtjeva analizu, podatke, komunikaciju, ljude itd, a doduše taj opis bi odgovarao i masi drugih zvanja, razlika je u proučavanju čovjeka i njegovog života, čovječanstva itd a to nije merkur već uran. Pa šta nije tako?
Nije ni meni cilj ništa tu dokazivati već mi je zanimljivo raspraviti o tim razlikama merkur-uran/astrologija. Što ti misliš po čemu astrologija nije pod dominacijom urana?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 06:52   #7
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Nije ni meni cilj ništa tu dokazivati već mi je zanimljivo raspraviti o tim razlikama merkur-uran/astrologija. Što ti misliš po čemu astrologija nije pod dominacijom urana?
Zna se koliko je astrologija starija od otkrića Urana. Stari su astrolozi nekak radili tu astrologiju i bez Urana I nikad nije samo jedna planeta "zaslužna" za nešto, mada ćemo za usvajanje bilo kojeg znanja - ponavljam (nebitno jeli to matematika, sociologija, astrologija ili psihologija) uvijek prvo pogledati položaj Merkura i njegove veze s ostalim činbenicima u karti.

Međutim, koga god istinski zanima tema ima i na ovom linku nešto http://www.astrologicalconsultingser...20beliefs.html
potruditi će se, pročitati i istraživati, bez uzimanja zdravo za gotovo uvriježene stavove modernih astrologa, od samog Dupora na dalje. Jer se odavno u astrologiji (osim pomoći u vidu softw.alata) nije ništa novo otkrilo, već se interpretira (uspješno ili neuspješno) staro znanje.
ilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 14:08   #8
Jesu….radili su stari astrolozi nekak’ bez Urana, ali onda u jednom trenutku više nisu mogli. Da danas ide trudna žena kod astrologa, pa joj on kaže nešto poput ovoga:

"A ako svijetleća tijela ne budu poduprta nijednim blagotvornim planetom, nego samo zloćudnim, rođeno stvorenje biti će potpuno neposlušno, divlje i zle ćudi…Kada svijetleća tijela budu u znakovima ljudskog oblika, rođeno stvorenje biti će ljudsko, ili će imati ljudsku prirodu premda će i dalje biti manjkavo na neki osobit način."

Rekla bi mu žena u najmanju ruku: "Daj čovječe, koji crnjak." Takav astrolog sigurno nije čuo za DNK analizu.



Ima u astrologiji puno kombinatorike, astrologija podrazumjeva široko znanje, znanje (Merkur) je moćan temelj svemu. Astrolozi su ljudi koji prenose astrologiju. Da znanje astrologije, moć kombinatorike i komuniciranja čine astrologa, onda bi danas računalo bilo… astrolog bez greškice. Ali, nije tako. Mislim da su transpersonalne (neosobne) planete bitne za razvoj astrologa i astrologije. Posebno Uran i Neptun.

Uran je otkriven prije više od 200 godina, što nije baš malo vremena za promatranje. Puna dva i pol Uranova ciklusa. Astrološka praksa pokazuje da Uranovi aspekti s natalnim planetama pored ostaloga pokazuju područja života u kojima se pokazuje potreba za ekspanzijom i slobodom. Ona područja u kojima individua može proširiti svoje životno iskustvo, postati svjesna nove percepcije i uvida...jednom riječju ostvariti veći stupanj svijesti. Za astrologa je osim astrološkog znanja bitan nivo svijesti (iskustva) s kojeg djeluje. Dobar astrolog "misli višim umom"….inače je racio ili logičar (Merkur).

Ali jaka veza Merkura i Urana je važna iz još jednog razloga. Na taj način se slobodna volja-Uran uvijek stavlja ispred sudbe-Saturn, što nije bio slučaj kod starih astrologa. To je za čovjeka astrologa veoma bitno, čak i u pogledu vještine koju može koristiti da bi drugim individuama ukazao na načine kako da razviju svoje potencijale.

Uran na nivou pojedinca predstavlja osobni napor da dođemo do istine - slobode. A ako to astrolog nema jako u sebi kako bi onda to mogao prenijeti … dalje? Manje je bitno kako prepoznajemo danas Urana (npr. koliko zemalja "priznaje astrologiju ili ne"), jer dokle je god čovjeka (smrtnosti) biti će i sudbine i slobodne volje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 07:40   #9
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Jesu….radili su stari astrolozi nekak’ bez Urana, ali onda u jednom trenutku više nisu mogli. Da danas ide trudna žena kod astrologa, pa joj on kaže nešto poput ovoga:
"A ako svijetleća tijela ne budu poduprta nijednim blagotvornim planetom, nego samo zloćudnim, rođeno stvorenje biti će potpuno neposlušno, divlje i zle ćudi…Kada svijetleća tijela budu u znakovima ljudskog oblika, rođeno stvorenje biti će ljudsko, ili će imati ljudsku prirodu premda će i dalje biti manjkavo na neki osobit način."
Rekla bi mu žena u najmanju ruku: "Daj čovječe, koji crnjak." Takav astrolog sigurno nije čuo za DNK analizu.
ovo karikiranje nije loše ali je ujedno i dokaz onoga što zastupaš Fish, odnosno što misliš o tradicionalnom pristupu astrologiji.

To je gledanje, odnosno tumačenje Urana na modernistički način, isto kao što je bilo i moje prije nekih 8-9 godina od kada sam ostavila moderni pristup kao nedostatan za moje potrebe i okrenula se izvornom, tradicionalnom pristupu.

Svaka daljnja diskusija o ovom Uranu bi se vodila na relaciji moderna vs tradicionalna što zna biti vrlo zamorno i dovraga dosadno
ilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 09:24   #10
Quote:
ilina kaže: Pogledaj post
To je gledanje, odnosno tumačenje Urana na modernistički način, isto kao što je bilo i moje prije nekih 8-9 godina od kada sam ostavila moderni pristup kao nedostatan za moje potrebe i okrenula se izvornom, tradicionalnom pristupu.
Da, mislim da su to dva različita astrološka sustava.
Quote:
Svaka daljnja diskusija o ovom Uranu bi se vodila na relaciji moderna vs tradicionalna što zna biti vrlo zamorno i dovraga dosadno
Je fakat je to dosadno.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 01:34   #11
Umm... kako se uopce odredilo u dvijesto godina kako Uran utjece na ljude? Ono, laboratoriji, pokusi, opazanje, metodologija znanstvenog rada?...
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 09:22   #12
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
Umm... kako se uopce odredilo u dvijesto godina kako Uran utjece na ljude? Ono, laboratoriji, pokusi, opazanje, metodologija znanstvenog rada?...
Isto kao i za ostala tijela. Promatranjem ciklusa.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 12:36   #13
E moja ilina.
Ne znam stvarno što želiš uopće "dokazati" tim jadnim linkom kojeg si postavila. Tekst koji se tamo nalazi nema blage veze s astrologijom. Kad se veli da uran predstavlja astrologiju, onda se ne misli na povijesno-sociološkog urana kao simbol nečeg novog i buntovnog, što šjor Tedi jedino i spominje tj. opovrgava, a čime se i ti ovdje blago rečeno sramotiš

Quote:
Znači kad bude prihvaćena (u GB npr. ona ima status) onda ćemo joj maknuti Urana, jer je prihvaćena
nego se misli na nešto sasvim drugo, astrološki, jel.

Nitko ne osporava (i) merkurovsku ulogu i prirodu astrologije, ali uran među ostalim predstavlja i višu oktavu merkura, te stoji za više prirodne i društvene znanosti, "okultizam", astrologiju intuicije i inspiracije, vidovnjaštvo, divinaciju i sl. Uran stoji za uvid u unutrašnju dinamiku čovjeka i prirode, u pravilnosti kozmosa, za višu spoznaju i nivoe svijesti. Kao najbliži od transpersonalnih planeta on je na neki način (uz malog brata kirona dakako) prevoditelj transpersonalne energije na osobni nivo. Umni blicevi - to je uran.

A sada pogledaj piše li horoskop-teddy što o tome?

namaste is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 12:59   #14
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Jesu….radili su stari astrolozi nekak’ bez Urana, ali onda u jednom trenutku više nisu mogli. Da danas ide trudna žena kod astrologa, pa joj on kaže nešto poput ovoga:

"A ako svijetleća tijela ne budu poduprta nijednim blagotvornim planetom, nego samo zloćudnim, rođeno stvorenje biti će potpuno neposlušno, divlje i zle ćudi…Kada svijetleća tijela budu u znakovima ljudskog oblika, rođeno stvorenje biti će ljudsko, ili će imati ljudsku prirodu premda će i dalje biti manjkavo na neki osobit način."

Rekla bi mu žena u najmanju ruku: "Daj čovječe, koji crnjak." Takav astrolog sigurno nije čuo za DNK analizu.


Fish, moze samo jedno pitanje? Kakve veze u ovom kontekstu ima DNK analiza...i sto to smatras da se istom moze "otkriti"? U karakteroloskom smislu....
namaste is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 13:51   #15
Quote:
namaste kaže: Pogledaj post
Fish, moze samo jedno pitanje? Kakve veze u ovom kontekstu ima DNK analiza...
U kontekstu ljudskog znanja u sadašnjem vremenu.

P.S. Izbrisan je tvoj posljednji post s ovog topica u kojem prenosiš tekst svoje prijateljice. Nije ok pisati u tuđe ime.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 23:31   #16
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
U kontekstu ljudskog znanja u sadašnjem vremenu.
Jos jednom ponavljam pitanje. Spominjes znanje, iako bih po svemu sudeci rekao da se radi o neznanju docim DNK analizu povezujes sa (ako sam dobro povezao) karakterom djeteta.

Pliz, nemoj izbjegavati odgovor....jako me zanima sto si time htjela reci, a nikako da prokljuvim. A ne mogu ni povjerovat da si mislila da dnk analiza moze reci bilo sto o karakteru djeteta. Gdje je the point, pliz??? nestrpljiv sam.
namaste is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 09:07   #17
Quote:
namaste kaže: Pogledaj post
Jos jednom ponavljam pitanje. Spominjes znanje, iako bih po svemu sudeci rekao da se radi o neznanju docim DNK analizu povezujes sa (ako sam dobro povezao) karakterom djeteta.
Nisi dobro povezao.

DNK analiza je u kontekstu ljudskog znanja u sadašnjem vremenu. Prije 250 godina ljudi nisu imali to znanje.

Citirani tekst je izvadak iz male rasprave kojom Ptolomej raspravlja o "Moralno nakaznim i tjelesno manjkavim rođenjima". Uzela sam ga kao primjer načina na koji su astrolozi nekada komunicirali.
Quote:
Pliz, nemoj izbjegavati odgovor....jako me zanima sto si time htjela reci, a nikako da prokljuvim. A ne mogu ni povjerovat da si mislila da dnk analiza moze reci bilo sto o karakteru djeteta. Gdje je the point, pliz??? nestrpljiv sam.
Nadam se da sam ti pomogla i da je tvoje nestrpljenje barem malo umanjeno. Sudeći po svemu onome što si sinoć napisao, stvarno je bilo veliko.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 15:10   #18
Pozdrav svima, drago mi je da postoji ovaj podforum.

Ovaj link sam kliknula samo da vidim ideju za uspješnog astrologa.

Pošto se u slobodno vrijeme i sama bavim astrologijom I can't help but notice da Fish uz all due respect sve svodi na generalizacije i uopcavanja.

To je najjednostavnije za siroko pucanstvo koje to zadivljuje, ali nisu svi glumci jednako vrijedni niti ih je potrebno izvlačiti iz konteksta (planeti).

Za astrologa je IMHO najbitnija 8.kuća i 12, pogotovo osma, dok Uran nije determinanta koja to određuje.

11. polje u mom dosadašnjem iskustvu kao ni u procitanoj literaturi tu ulogu nije imalo, vec stojim iza osmog, plutona, merkura i moze urana,ali je kuca prevaga koja cini razliku.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 19:41   #19
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, drago mi je da postoji ovaj podforum.

Ovaj link sam kliknula samo da vidim ideju za uspješnog astrologa.
Ovo nije link za ideju uspješnog astrologa, već link o vezama Urana i astrologije.
Quote:
Pošto se u slobodno vrijeme i sama bavim astrologijom I can't help but notice da Fish uz all due respect sve svodi na generalizacije i uopcavanja.
Po čemu si to zaključila?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 22:30   #20
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovo nije link za ideju uspješnog astrologa, već link o vezama Urana i astrologije.

Po čemu si to zaključila?
Na drugoj temi je medu ostalim spomenuto sto bi trebao imati uspjesni astrolog ili nesto u tom smilsu na sto je bilo odgovoreno da za to vec postoji link koji je vodio ovamo.

Nazalost nemam puno vremena u zadnje vrijeme da sve stignem procitati, ali Tish ono sto sam procitala pokazuje osobu koja savrseno vlada materijom i literaturom o aspektima, poljima i planetima ali nema taj feeling koji uz znanje mora voditi tumaca natalne karte.

Ostaj mi dobro
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:34.