Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2017., 13:56   #521
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pod pojmom čangrizavost u Anićevom rječniku stoji - onaj koji dosađuje prigovaranjem, zajedanjem, ali u svakodnevici najčešće se odnosi na osobu koja je sklona svađama i koja je stalno uz to namrgođena i nikada nije "dobre volje"...dakle ocrtava se u tom nekom općem "svakodnevnom raspoloženju" (Mjesec).

Mjesec u jarcu ili djevici ili škorpionu (znacima koji su kritični) u vezi s Marsom često nosi tu osobinu čangrizavosti. Isto tako ćud se procjenjuje po ASC-u pa ti aspekti trebaju biti orijentirani prema toj točci.
ženska osoba ima Mjesec u Škorpionu i u prvom polju joj je Mars i Saturn. Potkrijepila si mi slutnju,hvala!
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 18:05   #522
Kakvi aspekti kod muškarca daju sklonost debljim/debelim ženama?
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 10:48   #523
u simbolici kojeg znaka su japanke?

p.s. jel se netko sjeća ovih? Jel to Venera u Vodenjaku?
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 11:08   #524
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post

p.s. jel se netko sjeća ovih? Jel to Venera u Vodenjaku?
Daa, trike trake Imala sam ih.
Pa slične su stavljene za veneru u Blizancu, transparentne, lagane, trakaste, plus su te za djecu.
Ja bi rekla da su u simbolici vodenih znakova budući da su bile za more.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 12:17   #525
^



https://en.m.wikipedia.org/wiki/Flip-flops

Japanke su u simbolici merkura iz više razloga...naime ove današnje su dobile naziv po zvuku tocnije onomatopeji flip-flop kojeg su proizvodile...(zvuk -merkur.)....One su uniseks (i jedan period su se iskljucivo tako i pravile)...dakle za oba pola...i imaju ove trake oblika "slova" Y koji jest u smibolici merkura...i ova traka razdvaja (merkur) palac (merkur) od ostalih prstiju ...

Merkur ipak nije dobro položen u ribama (stopalu).....te ove merkurove papuče zapravo nose niz "problema"..naime ogroman broj povrjeda stopala na plažama ljeti ili drugdje su posljedica upravo ovih papuča koje nedovoljno štite stopalo od stakla insekata i sl.evo jedan zanljiv podatak sa wikija koji ove papuče veže za zdravlje (merkur) :

In the United Kingdom in 2002, 55,100 individuals went to hospital with flip-flop related injuries.[26] By 2010, there were 200,000 flip-flop related injuries costing the National Health Service in Britain £40 million.

Ove sandale imaju potpuno ravnu neanatomsku površinu...što svakako ne ide u prilog i dugoročno uzrokuju bol u stopalu zbog navedene pronacije...što su svakako dodatni zdravstveni problemi.

Inače one su veoma lagane (merkur) pristupačne (merkur) tj male cijene (merkur-sitan novac)...i "naizgled" praktične (merkur u ribama)..upravo zbog ovih gore negativnih strana na koje ne mislimo kada ih "na brzinu" (merkur) obujemo...

Obzirom da merkur u ribama ponavljam nije dobro polozen danas se "japanke" prave nepromišljeno (merkur oštećen) od raznih neprirodnih materijala (tipa poliuretana ili PU) koji imaju kemijski sastav (ribe) dugoročno štetan po okoliš...
Stoga ,osobito pedijatri tj . dječiji (merkur) ljecnici upozoravaju da se obrati pažnja na kvalitet,funkcionalnost i odabir materijala kada su ove sandale u pitanju .

Dakle da rezimiram...nošenje ovakih sandala zahtjeva osobito ugledanje ribe (stopala) na njezin opozit djevicu tj. precizan hod i obraćanje pažnje na način hoda baš kao što je to odmjerenim japancima kultura njihovog življenja balansa...pa ove merkurovske sandale nisu donosile probleme današnjih flip flap sandala... prema kojima se odnosimo "površno" (merkur)

Zadnje uređivanje Snen : 10.10.2017. at 12:54.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 16:58   #526


°°°° Imam još jednu nadopunu vezanu za japanke ili ti drukčijeg šaljivijeg naziva flip flaperke i njihovu simboliku merkura ...naime znamo svi da su nam one asocijacija na ljetne vrućine koje su najprikladnije za nošenje ove obuce...i kada razmislimo, vidimo da je merkur planet najblizi suncu pa su zapravo i japanke uvijek tu u blizini da posluže (merkur) u vrelim ljetnjim vrućinama (sunce) osobito na plažama (merkur).

Najpoznatiji brendovi japanki naime jesu podrijetlom iz Brazila(koji je opet merkurova zemlja(djevica))...i upravo imaju ove nazive koji asociraju na ljeto i odmor...radi se o brendovima Havanianas..i
Ipanema ...Ovaj drugi je dobio naziv po jednoj od njihovih čuvenih pjeskovitih plaža (merkur)..
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:00   #527
Super Senade, baš veseli i poučni post. ja sam merkurovka i obožavam plažu (i more).
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:21   #528
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Super Senade, baš veseli i poučni post. ja sam merkurovka i obožavam plažu (i more).
Plaza, kao prostranstvo koje se stapa s nebom, je Neptunova simbolika.
U japankama se ne zna na koju ce stranu noga ‘stati’ i daleko je to od nekakvog dobrog Merkura.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:33   #529
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Plaza, kao prostranstvo koje se stapa s nebom, je Neptunova simbolika.
U japankama se ne zna na koju ce stranu noga ‘stati’ i daleko je to od nekakvog dobrog Merkura.
Senad je napisao plaža(merkur). Japanke se ostave sa strane ionako. Bilo kako bilo osoba koja je odrasla i živi na moru je u dobrim odnosima s plažom bez obzira u kojoj simbolici ista bila.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:34   #530
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Plaza, kao prostranstvo koje se stapa s nebom, je Neptunova simbolika.
U japankama se ne zna na koju ce stranu noga ‘stati’ i daleko je to od nekakvog dobrog Merkura.
Plaža(djevica,mer) je nešto što je pjeskoviti (merkur) obrub mora koji je na istom nivou sa njime i to je onaj suhi dio zemlje koji se dodiruje u jednoj točci sa morem ...isto kao što se djevica sa svojim opozitom ribom dodiruje u jednoj točci....jer su u istoj osi tj na istom nivou..
Takodjer Hrvatska je djevica i citav njen dio je zapravo rub mora tj plaže....

A japanke takodjer nemaju nikakav dodir s vodom...one se samo eventualno vrzmaju u njezinoj suhoj blizini ...nećeš s japankama ulaziti u more...ostaviš ih na pjesku

Zadnje uređivanje Snen : 10.10.2017. at 18:45.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:40   #531
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Plaža(djevica,mer) je nešto što je pjeskoviti (merkur) obrub mora koji je na istom nivou sa njime i to je onaj suhi dio zemlje koji se dodiruje u jednoj točci sa morem ...isto kao što se djevica sa svojim opozitom ribom dodiruje u jednoj točci....jer su u istoj osi tj na istom nivou..
Takodjer Hrvatska je djevica i citav njen dio je zapravo rub mora tj plaže....

A japanke takodjer nemaju nikakav dodir s vodom...one se samo eventualno vrzmaju u njezinoj suhoj blizini ...nećeš s japankama ulaziti u more...ostaviš ih na pjesku
A što ako nije pijesak?
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:42   #532
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
A što ako nije pijesak?
Pa onda je šljunak (mer)
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:46   #533
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Plaža(djevica,mer) je nešto što je pjeskoviti (merkur) obrub mora koji je na istom nivou sa njime i to je onaj suhi dio zemlje koji se dodiruje u jednoj točci sa morem ...isto kao što se djevica sa svojim opozitom ribom dodiruje u jednoj točci....jer su u istoj osi tj na istom nivou..
Takodjer Hrvatska je djevica i citav njen dio je zapravo rub mora tj plaže....
Kuzim ja da svatko vuce vodu na svoj mlin i ovo sto pricas ima smisla, ali i Hrvatska ima vise mora (Neptun) nego plaze i kad je pogledas na karti neces vidjeti ni zrnce pijeska.

Jesi li siguran da je Hrvatska djevica? Meni vise slici na ribu.

Rubby, to sto volimo ono gdje smo rodjeni stvar je Mjeseca.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:51   #534
to bi onda bilo: plaža je Djevica,more Ribe,povezuje ih aspekt Merkur/Neptun.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:51   #535
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Pa onda je šljunak (mer)
Šljunak je kamen (Saturn) po Imširagiću a bogami i po meni.
Inače, ne podnosim pješčane plaže a šljunak volim...
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:54   #536
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Šljunak je kamen (Saturn) po Imširagiću a bogami i po meni.
Inače, ne podnosim pješčane plaže a šljunak volim...

Šljunak-sitni kamenčići Me/Sa, a nije svaka plaža nužno pjeskovita da bi bila u simbolici merkura..ali je pjesak ono sto je svakako podebljava...ja sam dao poveznicu kako ona površina koja dodiruje more na istom nivou (djevica) često jest pjeskovita i ili šljunkovita recimo..i to nije slučajno..a naravno da ništa nije isključivo jer je se simbolika uvijek prepliće i mi izvlačimo neku srž...kužite...

Dakle nimfa...ja kad sam rekao da je hrvatska velikim djelom plaža nisam uopće mislio pjeskovita plaža nužno ,već plaža kao rub mora na njezinom istom nivou...

Zadnje uređivanje Snen : 10.10.2017. at 19:08.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:56   #537
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
to bi onda bilo: plaža je Djevica,more Ribe,povezuje ih aspekt Merkur/Neptun.
Merkur koji se povinjuje Neptunu - izgon u ribama. Plaza koja se stapa s morem i nema jasne granice je Neptun i to je simbolika riba.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:59   #538
Al ste ga zakomplicirali. Ja bi rekla da je plaža Merkur ne samo djevica nego i Blizanci jer je veselo,, bezbrižno i razigrano na plaži.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 19:00   #539
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Merkur koji se povinjuje Neptunu - izgon u ribama. Plaza koja se stapa s morem i nema jasne granice je Neptun.
ako se plaža vizualno stapa s morem,plaža je Neptun.Netko će reći da je sve u oku promatrača.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 19:04   #540
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
ako se plaža vizualno stapa s morem,plaža je Neptun.Netko će reći da je sve u oku promatrača.
Tocno, kad od drveta ne vidis sumu.
Ali kad gledas plazu onda je gledas u njenoj ukupnosti i ne vidis zrnce pijeska.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.