Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2011., 11:56   #21
Moj brat je triatlonac i vec cijelu godinu ne skida vibram fivefingers. Nema tenisica koje nije imao i koristio, a ovo smatra vrhuncem. Iako djeluju "majmunski", skroz su simpa!
__________________
Sutra je novi dan!
Trnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 18:03   #22
posjedujem KSO trek smeđe, kožne
svakome tko ih kupuje preporučujem da ih obavezno isproba prije kupnje
svaki model ima drukčiju ljestvicu vrednovanja brojeva
ja inače nosim 43, ali fivefingers nosim broj 41
super zadovoljan, dišu i stopalo se ne znoji
nisu baš za grad jer njihov smisao ne dolazi do izražaja dok se hoda po asfaltu, al zato su jebene za recimo planinarenje, hodanje po šumi i vožnju biciklom (grizu za pedalu)
i ako vam ne smeta da se budale smiju vašim fivefingersima, svakako preporuka.
iako nisu baš jeftine, al jbg, plača se patent
borobaraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 08:28   #23
Joooj...pikiram ih već duuuugo i nikak da skrpam 100tinjak € da ih rešim
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 13:03   #24
Kakve su za nositi po zimi? Jeli hladno u njima? I koje bi mi preporućili za nositi po planini, ne nužno po zimi?
Lost_Cojones is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 23:06   #25
Ja sam još uvijek neuka po pitanju ovog čuda

To su kao tenisice za što? Prirodne površine?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 13:30   #26
Netko? Bilo tko?
Lost_Cojones is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 20:24   #27
Quote:
Lost_Cojones kaže: Pogledaj post
Netko? Bilo tko?
Evo i mene u malobrojnom Hrvatskom klubu Vibram FiveFingers tenesica Ja sam ih kupila u Americi za 100$. Do sad sam svega tri puta trčala u njima, po asvaltu i po prirodnim površinama. Čudno je svakako jer je osjećaj kao da si bos, a to smo rijetko kad. Uglavnom, ja sam čitala neku knjig "Born to run" i nakon nje sam ih odlučila kupiti jer prema nekim studijama, bez obzira kakve sportske aktivnosti radili najbolje da je noga bosa, kao ima prirodan sustav samozaštite (u knjizi je to bolje objašnjeno), a ako ne može tako onda bi obuća trebala biti što sličnija bosoj nozi. Navodno da takvi trkači imaju manje ozlijeda, platfusa i sl. Ima različitih modele pa su primjenjive za sve sportske aktivnosti.

Ali se treba naviknuti na njih. Preporuča se u početku ih malo nositi,a onda s vremenom povećavati vrijeme provedeno u njima. Svi ih hvale, koji su ih koristili. Ja budem mogla nešto više o tome reći za kojimjesec jer sam još u procesu priladgobe
__________________
"...I'm stubborn as those plastic bags that time can not decay..."
Deshi Des is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 15:32   #28
Ja sam imala priliku isprobavati ih, i kupila bih ih iz fore, ali.. Meni to oko prstiju nije bilo udobno, dapace, bas mi je bilo grubo za prstice i nisam ih uzela.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 15:03   #29
brezice

http://www.maraton.si/cms/index.php?...hk=1&Itemid=53
platy254 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 21:56   #30
u rh

http://www.surfshop.hr/fivefingers/489/
platy254 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 10:34   #31
Danas mi se lice ozarilo jer mi je listonoša predao paket u kojem bijahu: http://www.tenisice.hr/Five-Fingers/...ngers-9830693/
Odmah sam ih navukao na 100pala i jedva čekam večer da vrućina popusti te da ih odem testirati na barem tucet km. Inače ovih dana sam dosta hodao bos po gradu pa mi osjećaj u njima nije nov, a mogao bih ga usporediti s lakoćom koju fetus osjeća u plodnoj vodi.
__________________
Nick mi je trebao biti Pripitomljen ali je tipkovnica rik&%$#".... evo je opet :(
Pripit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 15:56   #32
s takvim tenkama nitko nemre ostati nezamijećen : ne smetaju ti zasebni džepići za prste?
LiliLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 18:07   #33
Pripit pripazi malo da se ne isforsiraš, tako sam ja kad sam dobio prvi par odmah oderao 10km i naravno dobro natukao pete i istegao ahilovu pa sam se liječio tjedan dana...
Prim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 22:53   #34
@ LiliLu ne smetaju
@ Prim, hvala na upozorenju
A sad izviješće iz prve ruke, tj noge
Upravo sam se vratio s prvog treninga u Fivefingersicama, pretrčao sam 18,15 km za 1:28:04, tempo 4:51, sve po asfaltu. Prošlo je lakše no što sam očekivao iako sam prekjučer hodajući bos udario desnom nogom u neku ciglu tako da mi je srednji prst desnog 100pala poprimio boju i oblik omanjeg patliđana i još je bolan na dodir. Trčao sam oprezno, koncentriran na tehniku, a ona se u odnosu na trčanje u oubičajenoj obući razlikovala utoliko što sam kukove spontano malo spustio (možda za 1-2 cm prema dolje i malo prema naprijed, stopala su prvi dodir s podlogom imala na prednjem dijelu, a na kraju putanje sam ih malo više podizao k stražnjici no što je uobičajeno, tako da je sve to nekako mekano djelovalo, kao vrtnja na orbitreku. Nisam se usudio šprintati ali i to će postupno doći na red. Mislim da mi je dosta pomoglo to što u zadnje vrijeme dosta hodam bos i što sam nosio startasice iz Borova (dobio nekoliko pari u kompenzaciji dok sam još bio obrtnik, a ove nisam podijelio) koje također imaju tanak đon. Uglavnom vrlo sam zadovoljan, nosit ću ih i tijekom dana, a ukućane sam zamolio da me, kada me Gospodin pozove k sebe, i sahrane u njima.
__________________
Nick mi je trebao biti Pripitomljen ali je tipkovnica rik&%$#".... evo je opet :(
Pripit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 02:44   #35
Upravo je to razlog zasto minimalizam i barefoot pokret nisu popularni. Vecina ljudi skoci iz obicnih tenisica sa 20mm cushiona u barefoot i radi iste kilometre kao da se nista nije promijenilo. Moras biti oprezan, jako oprezan i poceti polako, pogotovo ako si trcao u obicnim tenisicama prije, ako nisi, onda zanemari ovo sto pisem.
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 13:23   #36
Welcome to the Club... meni se smiju i rođaci ali i prijatelji kad sam u njima, vele kao da imaš rukavice na nogama.... drago mi je da će još netko iz mojeg grada trčati u VFF, tako da ukoliko primjetim na krugu oko mosta nekog s njima na nogama znati ću o kome se radi... živio
Prim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 23:11   #37
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Upravo je to razlog zasto minimalizam i barefoot pokret nisu popularni. Vecina ljudi skoci iz obicnih tenisica sa 20mm cushiona u barefoot i radi iste kilometre kao da se nista nije promijenilo. Moras biti oprezan, jako oprezan i poceti polako, pogotovo ako si trcao u obicnim tenisicama prije, ako nisi, onda zanemari ovo sto pisem.
Potpis... Ja obožavam trčati bos, ali to je nešto sasvim drugo... Ako nastaviš trčati isto kao u običnim tenisicama moraš imati jako puno sreće i nevjerojatno tijelo da se ne ozlijediš
Spreher is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 10:24   #38
Evo slušam savjete iskusnijih po pitanju bosonogog trčanja, idem postupno, pa sam jučer, nakon prvobitnih 18, istrčao polumaraton u tempu 4:49 u objektu iz naslova teme i to po raznim podlogama, asfalt, tartan, trava, nasip... da dobijem povratnu informaciju što opanci iz Vibrama mogu, a što ne. Zaključak je da uz mekan doskok bez problema po stopalo mogu ići po bilo kojoj podlozi, imaju izvrstan odziv, ne kližu se, jedino mi se za sada čini da nisu za šprintanje, tako da ću Novosadski polumaraton koji je 27. 06. ipak trčati u Nike Free 5 jer se, iako je riječ o tartan podlozi, tempo kreće oko 4:15. Ima i jedna anegdota od jučer, naime dok sam trčao kroz travu, desnom nogom sam zakačio i nosio "buket" maslačaka između prstiju na opće veselje žitelja mjesta kroz koje sam trčao, a da to nisam odmah skužio
__________________
Nick mi je trebao biti Pripitomljen ali je tipkovnica rik&%$#".... evo je opet :(
Pripit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 17:21   #39
Neznam pripit. Ako ti uspije da se ne ozlijedis, onda si fenomen i svaka ti cast. Ja sam odrastao na zg asfaltu, igrajuci nogomet po cijele dane u tenisicama za nogomet. Skoro pa cijeli zivot trcim u tenisicama sa 0mm drop, ali kada sam obukao Vivo barefoot i otrcao par puta, 10+km mislio sam da je to to, mogu me pokopat u njima haha. Tek nakon par puta skuzio sam da nesto ne stima, koljena su pocela biti cudna i trcanje je pocelo biti bolno. Srecom sam se osvjestio na vrijeme pa krenuo lagano...trebalo mi je par mjeseci da se potpuno asimiliram bez ikakvih bolova i nuspojava...
Danas nemrem trcat u nicem sto nije minimalisticko ili bosonogo...
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 21:34   #40
Znam da treba postupno, osim na forumu informacije sam skupljao osobno od trkača pa sam jučerašnjih 10 km (bilo bi i više da nisam imao goste) u tempu 4:12, po kiš ošinuo u "maximalističkoj" obući, a i kanim ih kombinirati, ovisno o podlozi i željenoj brzini. Moj je problem što sam strastven kad su nove stvari u pitanju, a prednost što sam žilavi ektomorf (175 cm, 65-66 kg) a i kažu mi da dosta mekano trčim. Ponavljam, dosta je pomoglo prijašnje bosonogo hodanje na užas sugrađana I ostalima koji naginju barefootu bih preporučio postupnost. I apstinenciju od alkohola Ozbiljno.
__________________
Nick mi je trebao biti Pripitomljen ali je tipkovnica rik&%$#".... evo je opet :(
Pripit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.