Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2004., 21:47   #1
Proširene vene

Od malena imam dosta izražene vene. Kod promjene vremena noge me znaju dosta boljeti.
Da li netko od vas ima slične probleme i kako se nosite s njima? Čula sam da je krema Hepathrombin dosta dobra za to. Ima li netko iskustva?
Najlijepša hvala.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 22:19   #2
Moja frendica isto ima taj problem. Mislim da je divlji kesten dobar za vene, iako ne znam sto bih ti savjetovala osim sto rjedjeg nosenja sto visokih peta jer one poremecuju misicno-vensku pumpu. I sto vise hodanja (ali sto manje stajanja na jednom mjestu) jer time tjeras krv iz listova prema centru.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 22:26   #3
Hvala

Moram puno hodati onda...jer pete NIKAD ne nosim
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 22:33   #4
za vene nije dobro držati stalno noge prekrižene ukoliko često i dugo sjediš...

Hm...ovo si sigurno znala, ali nemam ništa pametnijeg za reći, a dosadno mi je... a možda bolje da šutim?
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 22:40   #5
Quote:
Agirl kaže:
za vene nije dobro držati stalno noge prekrižene ukoliko često i dugo sjediš...

Hm...ovo si sigurno znala, ali nemam ništa pametnijeg za reći, a dosadno mi je... a možda bolje da šutim?
Hihi...prekriženih nogu sam se odavno odvikla...teškom mukom, ali jesam )))

No, hvala što si me podsjetila!
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 12:16   #6
Quote:
Kyra kaže:
Hihi...prekriženih nogu sam se odavno odvikla...teškom mukom, ali jesam )))

No, hvala što si me podsjetila!
==============================================


Ja sam 62 godine star , 1972 sam operirao vene na obadvije noge i poslije i za vrijeme 34 godine poslije imam bolove.

Redovito uzim Paroven 250 mg, kolicina zavisi kada pocinjete , i onda nastavak je smanjen .
Ako pomogne moze se prestati pa opet poceti tako sam ja radio,kroz 34 godine.

Kada sam bio u posjeti u Zagrebu 1998, moj sogor je uzimao iste
tablete ,ne znadem da li je preko doktora ili bez recepta,znadem da je vidio specijalisu taj dan.

Probajte pitati u apoteki ,to je jedini lijek koji koristi i nije stetan.

Naziv lijeka(pripodan lijek raden od korijene jedne spanjolske biljke) HYDROXYETHYL RUTOSIDES Capsule 250mg ili za veoma jake bolove 500mg.


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 15:45   #7
Nikako nisam za uzimanje lijekova na svoju roku, a jos manje za rjesavanje zdravstvenih problema carobnom tableticom jer to (uglavnom) nije moguce.

Prevencija problema s venama najucinkovitije se provodi pridrzavanjem nekoliko jednostavnih pravila koja sam vec navela. Netko tko jos nema patoloske promjene na venama nikako se ne bi trebao kljukati s tabletama te uopce nije odgovorno glumiti doktora po forumu i davati savjete za uzimanje lijekova. Pogotovo ako ne znate jeli taj lijek na recept ili nije.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 05:18   #8
Quote:
lahor kaže:
Nikako nisam za uzimanje lijekova na svoju roku, a jos manje za rjesavanje zdravstvenih problema carobnom tableticom jer to (uglavnom) nije moguce.

Prevencija problema s venama najucinkovitije se provodi pridrzavanjem nekoliko jednostavnih pravila koja sam vec navela. Netko tko jos nema patoloske promjene na venama nikako se ne bi trebao kljukati s tabletama te uopce nije odgovorno glumiti doktora po forumu i davati savjete za uzimanje lijekova. Pogotovo ako ne znate jeli taj lijek na recept ili nije.
==============================================


Ja se ne izigravam doktora nikad nisam nikada necu, ovaj lijek je
prepisan i od doctorih i isto se moze kupiti bez recepta, to nisu "carobne tablete", nego jedine koje rade za svakoga ,a bez posljedica.

A svakome sam uvijek preporucio da prvo vidi doktora , ovaj puta sam propustio ,ali sam naveo da je moj sogor bio kod specijaliste
i dobio taj lijek , a da li je kod Vas na listi lijekova koje ne placate privatno to ne znadem ,kod nas je samo privatno pa prepisao doktor ili ne.

Mozdrav cijenjenoj moderatorici,



__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 11:37   #9
1. Ne znas da li rade bez posljedica. Nisi polozio farmakologiju.
2. Ne znas jesu li jedine.
3. Ne znas je li osoba kojoj ih preporucujes zaista ima problem sa venama ili je to nesto drugo.

4. Nauci se pisati hrvatskim jezikom.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 11:52   #10
Quote:
lahor kaže:
1. Ne znas da li rade bez posljedica. Nisi polozio farmakologiju.
2. Ne znas jesu li jedine.
3. Ne znas je li osoba kojoj ih preporucujes zaista ima problem sa venama ili je to nesto drugo.

4. Nauci se pisati hrvatskim jezikom.


Osobi je preporuceno da vidi doctora, moje znanje o lijekovima ,
je dosta opsirno i ako kazem iz iskustva za nesto i tvrdim onda je istina.

Lahor ,sta te u stvari smeta?

Mogao sam napisati da je gornji lijek natural( jer u stvari je od
rutiside), i ne opisivati ostalo.

Mnogi pisu i savjetuju o mnogo stvari, a pogotovo o natural lijekovima.

Izvini sta ne pisem Hrvatski jer ne znadem.
Zapocinjes ponovo protjeru Vilka??


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 19:01   #11
i lahor te protjeruje?

kyra, nisam nesto upucena al mi se cini da postoje one gusto tkane carape koje pomazu kod toga..
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 03:33   #12
svakodnevno jedi psenicne klice i integralni dvopek...pa bi za par mjeseci mogao/la pasti na bulju od iznenadjenja (ugodnog,naravno)
 
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 11:43   #13
Re: Vene

Quote:
Kyra kaže:
Od malena imam dosta izražene vene. Kod promjene vremena noge me znaju dosta boljeti.
Da li netko od vas ima slične probleme i kako se nosite s njima? Čula sam da je krema Hepathrombin dosta dobra za to. Ima li netko iskustva?
Najlijepša hvala.
Vjerovatno ti se puno holesterola nataložilo u venama.Trebala bi to na neki način odstraniti i onda bi valjda bile manje.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 11:50   #14
Sad si ga lupio koliko si dugačak i širok.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 11:55   #15
Quote:
alica kaže:
kyra, nisam nesto upucena al mi se cini da postoje one gusto tkane carape koje pomazu kod toga..
Moj tata ima problema s venama i rekli su mu da nosi te neke posebne čarape, jako su čvrste i visine do koljena, ne znam koliko mu to pomaže ali nosi ih već godinama, valjda ne bi da mu čine loše. I još ima neke kreme kojima maže noge, ne znam kako to pomaže ali valjda zna šta radi. Ne znam napamet kako se te kreme zovu, a vjerojatno bi se trebalo i konzultirati s liječnikom prije njihovog korištenja...
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 14:36   #16
za vene nish ne pomaze kao redovno kretanje, sport, plivanje, biciklizam, yoga. klopa, lijekovi to su sve izgovori lijenih ljudi.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 20:58   #17
Vene-molim savjet

U zadnje vrijeme puno stojim i primjetila sam da su mi pocele izlaziti vene,odnosno postaju vidljive.
Dosta me i peku na unutarnjoj strani lista,a ponekad su mi navecer malo oteceni gleznjevi.

Ima li pomoci tome prije nego se pretvorim u hodajucu zemljopisnu kartu?

Thx
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 21:52   #18
kompresijske carape, ja nosila u trudnoci ovdje su obavezne i besplatne za trudnice, inace par dodje oko 100,00€ i to nisu one iz ducana nego napravljene po mjeri, golim okom jedva se razlikuju od ostalih, ne izgledaju vise onako “sanatorijski” kao prije 10 i vise godina. To daju ako je stanje zabrinjavajuce, trudnicama i bez tog zabrinjavajueg, za prevenciju

Za prevenciju mogle bi ti biti dosta one koje koristi moja mama od 140 dena, dobre firme su Medima i Compressana, ima ih u svim bojama i vizuelno se tesko razlikuju od obicnih carapa. Ima od dokoljenki do onih do bedra na cipku ( te imam ja za putovanja, koristila i prije trudnoce) do bas strampli. Cijene od 10-20,00 €

Vazno ih je obuti ujutro, prije nego se dignes, fino masiraju nogu, rade pritisak gdje treba. Hodaj po vodi ( bazen) ima i gel na bazi kestena itd. I ako ih kupis ne ih tretirati omeksivacem.Mojoj mami prvi put u zivotu nisu natekle noge kad je cijeli dan bila na putu

otkad ne spavam kako treba, meni su i po danu noge malo "teze" tak da nosim vec par dana te do bedra od 140 dena, najveci pritisak je na glezanj, prema gore slabi, super masiraju i tjeraju krv kam treba...
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 09:12   #19
mama mi ima problema s venama.
...i to popriličnih.

...vjeruj mi, najvažnije ti je djelovati na vene iznutra.

..informiraj se u ljekarni.
...ima hrpa PRIPODNIH kapsula na bazi divljeg kestena.
...i trebaš to koristit jedno dulje vrijeme, ali kad počne djelovati,stvarno osjećaš promjene i poboljšanje.
...obično dosta ljudi podcjenjuje pripravke na bazi bilja, al po mojem mišljenju neprocjenjivo su bolji od onih sintetskih lijekova.

kremice i ove čarape koje spominje Winona su (samo) odlična dodatna pomoć.
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 10:55   #20
u pravu si i te biljne kapsule su kako cujem, jako dobre!

I, uvijek cu dati prednom biljnom lijeku nego sintetskom.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.