Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2009., 18:47   #41
Quote:
El Nino9 kaže: Pogledaj post
dok kočim sa prednjom-čujem vibracije i tiše zvukove- "bzzz bzzz"

na biciklu mi JE napravljen nulti servis, tako je barem rečeno.

p.s. koliko koštaju pakne za disk kočnice i jel postoji više vrsta kvaliteta pakni?
kao naprimjer kod v-kočnica, postoji više vrsta gumica za kupit, od 20kn pa do 100kn
Od 70 kn pa do 200-tinjak ovisno o veličini i proizvođaču paknica, što ne znači nužno da su ove od 70 lošije od skupljih (moje iskustvo)! Ovi zvukovi koje si tako lijepo i slikovito opisao su prilično normalni, ja sam sa raznoraznim zvukovima odvozio oko 14500 km! Trajanje pakni: počelo je sam malo preko 3000 km, a sada sam spustio na oko 2000 do 2500 km. ovisi i o tvrdoći pakne, tvrđe traju duže, ali koče glasnije i malo slabije, a mekane suprotno. U mom slučaju, mekane su bile skuplje, i dolaze u crvenoj boji!! Iste pakne se mogu stavljati i na mehaniku, i na hidrauliku!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 18:48   #42
ja sam kupio jeftinije bic s dikovima, zato što mi je rečeno da koće u svim uvijetima i vozim se po brdima u orhovici, bio sam sad i na utrci u velikoj i nikad nisam imo nikakih problema s tektro diskovima. je bolje hidrulika koći, al zaustavili su me uvijek i mehanički tektro diskovi
ilead is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 23:13   #43
Quote:
ilead kaže: Pogledaj post
ja sam kupio jeftinije bic s dikovima, zato što mi je rečeno da koće u svim uvijetima i vozim se po brdima u orhovici, bio sam sad i na utrci u velikoj i nikad nisam imo nikakih problema s tektro diskovima. je bolje hidrulika koći, al zaustavili su me uvijek i mehanički tektro diskovi
tocno,nitko nije rekao da te mehanicki diskovi nece zaustaviti,hiraulicki bolje koce po kisi i po mokrom
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 17:50   #44
prvi put na bajku imam hidraulicne diskove (m485) i receno mi je u servisu/ducanu da kad su nove koce 20-30% od maximalne snage, i da se trebaju "skurit" na nekoj nizbrdici. koliko dugo i kojom silom trebam drzat rucice kocnice da bi se diskovi "skurili"?! i kako znam da upravo rade na vise od tih pocetnih 20-30%?

LP
marko
igligl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 18:15   #45
Quote:
igligl kaže: Pogledaj post
prvi put na bajku imam hidraulicne diskove (m485) i receno mi je u servisu/ducanu da kad su nove koce 20-30% od maximalne snage, i da se trebaju "skurit" na nekoj nizbrdici. koliko dugo i kojom silom trebam drzat rucice kocnice da bi se diskovi "skurili"?! i kako znam da upravo rade na vise od tih pocetnih 20-30%?

LP
marko
jednom kad se bajk zaustavi u 20 cm a ti završiš na glavi ... znat ćeš

vrlo brzo ... vjeruj mi
bioaktiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 18:17   #46
dovoljan je jedan malo žešći spust sa nekog poštenog brda.
naravno, tu ne mislim na asfalt, već na pravi off road spust.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 21:20   #47
Iskreno još se nisam usudio odjednom stisnuti svoje baš ono do kraja, ali mi je najveći gušt bio paliti kočnice na spustevima kada je bike bio potpuno novi....nezaboravno iskustvo

Jucy7 s 203mm naprijed = smrt
Yazo_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 22:43   #48
Quote:
Yazo_00 kaže: Pogledaj post
Iskreno još se nisam usudio odjednom stisnuti svoje baš ono do kraja, ali mi je najveći gušt bio paliti kočnice na spustevima kada je bike bio potpuno novi....nezaboravno iskustvo

Jucy7 s 203mm naprijed = smrt
što, tako žestoko? ludilo!!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 00:45   #49
Ma ludilo!!
Ja probo na Koni od frenda i kak je bike full suspension onako malo već prilego kak sam ja sjedio i vilja upala sve 5 ja lebdim i odlučim se zakočiti i kao ja ću malo naglije kad sam ja stiso prednju ,a ručica odmah hvata....
Ono osjećaj kako vilica upada velikom brzinom a zadnja suspenzija se izvlači do kraja i polako se diže zadnji kotač....pre dobro
__________________
Stvarnost je iluzija izazvana nedostatkom alkohola
Yazo_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 13:30   #50
Quote:
igligl kaže: Pogledaj post
prvi put na bajku imam hidraulicne diskove (m485) i receno mi je u servisu/ducanu da kad su nove koce 20-30% od maximalne snage, i da se trebaju "skurit" na nekoj nizbrdici. koliko dugo i kojom silom trebam drzat rucice kocnice da bi se diskovi "skurili"?! i kako znam da upravo rade na vise od tih pocetnih 20-30%?

LP
marko

jel ovo vrijedi i za mehaničke diskove?? kupio sam nedavno novi bajk i da, skužio sam da mi nekako slabo koče kočnice. jel se i ovo treba kuriti?

p.s jedno pitanje. skužio sam da mi kod prednjih amortizera-zračni, često se poslije vožnje nađu tragovi masnoće na amortizerima. jel to normalno?? zašto se to događa?
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 18:50   #51
Quote:
El Nino9 kaže: Pogledaj post
jel ovo vrijedi i za mehaničke diskove?? kupio sam nedavno novi bajk i da, skužio sam da mi nekako slabo koče kočnice. jel se i ovo treba kuriti?
p.s jedno pitanje. skužio sam da mi kod prednjih amortizera-zračni, često se poslije vožnje nađu tragovi masnoće na amortizerima. jel to normalno?? zašto se to događa?
svakako, i to nakon svake promjene paknica, svati to kao hobby, odeš nekuda na neko brdo, zaletiš se dole, i kočiš par puta žešće, a ako ti se to ne da, onda otiđi na Sljeme (ako si u Zg, ali mislim da ćeš naći neki brežuljak za to!!)

I moja vilica je malo masna, samo je pitanje koliko je to kod tebe!!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 19:57   #52
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
svakako, i to nakon svake promjene paknica, svati to kao hobby, odeš nekuda na neko brdo, zaletiš se dole, i kočiš par puta žešće, a ako ti se to ne da, onda otiđi na Sljeme (ako si u Zg, ali mislim da ćeš naći neki brežuljak za to!!)

I moja vilica je malo masna, samo je pitanje koliko je to kod tebe!!

ovako..živim u zgu i namjera mi je spustiti se niz vončininu(od voćarskog naselja prema vlaškoj).
samo par pitanja. koliko bih morao TO kočiti?? jer ne mislim se sjebati tako da se prevrnem na prednjem kotaču...mislio sam da duže vrijeme držim kočnicu-malo jače......koliko to dugo? kad ja znam da sam skurio kočnice??

vezi masnoče...pa vidim tanke(1-2 mm "debljine" i 1-1,5cm duljine) linije masnoće po vilici. i to svaki put kad se vozim...mislim prođem 10-ak km, dođem doma i uočim da se malo zamastilo.
zašto se to događa?

Zadnje uređivanje El Nino9 : 04.06.2009. at 20:02.
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 07:35   #53
Quote:
El Nino9 kaže: Pogledaj post
ovako..živim u zgu i namjera mi je spustiti se niz vončininu(od voćarskog naselja prema vlaškoj).
samo par pitanja. koliko bih morao TO kočiti?? jer ne mislim se sjebati tako da se prevrnem na prednjem kotaču...mislio sam da duže vrijeme držim kočnicu-malo jače......koliko to dugo? kad ja znam da sam skurio kočnice??
Nakon ubrzanja stisnes ih normalno nekoliko puta, od jacine trenja ce se spaliti i kada osjetis miris paljevine - to su skurene kocnice

Quote:
El Nino9 kaže: Pogledaj post
vezi masnoče...pa vidim tanke(1-2 mm "debljine" i 1-1,5cm duljine) linije masnoće po vilici. i to svaki put kad se vozim...mislim prođem 10-ak km, dođem doma i uočim da se malo zamastilo.
zašto se to događa?
Zato sto je suspenzija unutra (opruga) podmazana, a ako je previse masna onda semering ne brtvi kako treba
marton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 07:45   #54
Quote:
El Nino9 kaže: Pogledaj post

vezi masnoče...pa vidim tanke(1-2 mm "debljine" i 1-1,5cm duljine) linije masnoće po vilici. i to svaki put kad se vozim...mislim prođem 10-ak km, dođem doma i uočim da se malo zamastilo.
zašto se to događa?
To je zato što imaš suntour vilicu.
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 08:56   #55
http://fisherbikes.com/bike/model/wahoo-disc

ovo mi je bicikl

...i šta, to sad kao loša vilica bez mogučnosti da se popravi na servisu? to prekomjerno curenje masti?

Zadnje uređivanje El Nino9 : 05.06.2009. at 09:06.
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 10:14   #56
Quote:
El Nino9 kaže: Pogledaj post
http://fisherbikes.com/bike/model/wahoo-disc

ovo mi je bicikl

...i šta, to sad kao loša vilica bez mogučnosti da se popravi na servisu? to prekomjerno curenje masti?
Da, takva je kakva je.
Vozi dok ne rikne
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 13:51   #57
Quote:
El Nino9 kaže: Pogledaj post
http://fisherbikes.com/bike/model/wahoo-disc

ovo mi je bicikl

...i šta, to sad kao loša vilica bez mogučnosti da se popravi na servisu? to prekomjerno curenje masti?
Ma dobra je vilica ,ali ne možeš očekivati neku najbolju za malu lovu. Kolko para tolko muzike

Nemaš previše šta filozofirati odnesi u servis nek ljudi pogledaju ,ako se ispostavi da je sve u redu vozi i nemoj se obazirati ,ako se nađe kvar to se popravi i amen....
__________________
Stvarnost je iluzija izazvana nedostatkom alkohola
Yazo_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 07:13   #58
hvala na utješnom odgovoru.
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 02:08   #59
ej ljudi koja je razlika izmedju mehanickih i hidraulicnih 160mm kocnica u cijeni??????
molim vas recite za koju firmu preporucate
-=robi=- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 10:24   #60
Hidraulika: Avid Jucy 3 - 649 kn
Mehanika: Avid Ball Bearing 7 MTB - 399 kn

To ti je samo prednja,ali isto kostaja kao i zadnja.
Avid je dobra kocnica
__________________
"Life is like riding a bicycle - in order to keep your balance, you must keep moving."
Slavuj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.