Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Internet

Internet Forum.hr i svi ostali

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2009., 11:11   #1
[domaći web portali] Dnevno.hr

Bok svima. Prije jedno 6 mjeseci pokrenut je jedan relativno prosječan portal DnevnoHR.com od strane mene entuzijasta koji misli da sve može sam
Ima nekoliko novinara volontera ali sve u svemu još je sve to u velikim amaterskim vodama.

Prema Google analytics posjećenost je oko 98000 dok je unique posjeta oko 70 000.

Za sada portal radi kao rss čitač koji prikuplja informacije sa feedova ostalih medija. Registrirani korisnici također mogu sami pisati svoje članke i stavljati ih u bazu portala.

Dizajnom još nismo zadovoljni mada vjerujem da je bar donekle pregledno odnosno da nije previše toga razbacano.

Do kraja lipnja plan mi je staviti forum, oglasnik, direktorij obrta i poduzeća (kao žute stranice), auto oglasnik, info punkt o događanjima u gradovima...

Poanta portala je da bude više user friendly znači da se dosta baziramo na humanitarne akcije, prikupljanja sredstva za one kojima je pomoć neophodna te na ukazivanje problema korupcije i nepravde u društvu (nešto kao Tužibaba ili kao šta je bio portal sutra.hr)

Ovu temu sam otvorio ne da bih se reklamirao već kako bih sakupio kritike od vas posjetioca odnosno ako me možete uputiti šta bi po vama trebalo još doraditi, srediti... Svaka kritikaje dobrodošla jer na taj način znam gdje griješim i šta treba ispraviti.

Hvala unaprijed na odgovorima
tonio11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 13:43   #2
Tražio si kritike u svrhu poboljšanja, pa evo nekoliko:

1) Dizajn ne izgleda profesionalno. To je velika mana, jer se onda stječe dojam da je portal neozbiljan. Trebalo bi smisliti bolji logo i stranicu napraviti preglednijom. Savjeti: Veći font na naslovima tema dana, manje bijelih razmaka, bolja čitljivost... Problem je što se brzim pogledom preko naslovnice ne vidi skoro ništa. Možda i postoji neka super vijest, ali ju je jako teško uočiti iz brzog pogleda.

2) Osobno uopće ne koristim portale koji skupljaju tuđe vijesti bez neke selekcije. Rijetki su takvi siteovi koji mi imaju smisla (npr. Boboton)

3) Vijesti su prerazbacane i treba previše klikova dok se do njih dođe.

4) Stranice se sporo otvaraju.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 20:09   #3
Ma nema frke bbsan.
Drago mi je da netko kritizira. Barem onda znam šta treba popraviti.
Oko dizajna lutam već neko vrijeme. probao sam nekoliko verzija i niti jedna mi se nije svidjela.

Stavio sam možda malo previše modula sa raznim kategorijama na naslovnicu. Poanta je bila napraviti nešto slično kao šta je news.com.au

Planirao sam možda napraviti module tako da se mogu micati odnosno da korisnik sam izabere koje module želi imati na naslovnici a koje ne.

Stranice se otvaraju dosta sporo zbog hosta. Trenutno radim na posebnom serveru na kojem bi bio dnevnohr.

Ipak hvala šta se bar netko javio na moju temu
tonio11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 11:33   #4
Imaš na webmajstori.net forum na kojem ljudi komentiraju tuđe stranice pa možeš tamo probat dobit još komentara.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 23:03   #5
Dnevno.hr

Pojavio se novi portal - Dnevno.hr

Koliko će izdržati?


http://www.dnevno.hr/index.php?optio...k=view&id=1167
Insider2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 09:53   #6
Obzirom da iza svega stoji građevinar Michael Ljubas, javnosti poznat po prijetnjama novinarima, možda bi bilo dobro da i novinari s dnevno.hr-a počnu nositi kacige.
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 12:57   #7
Iako se Ljubas navodi kao direktor tvrtke izdavača, a na njega je registrirana i domena, prema navodima portala on je samo jedan od 4-5 investitora:

http://rep.hr/vijesti/internet/micha...nevno-hr/1492/
__________________
Rep.hr - IT portal s člancima, oglasima za IT poslove i najpotpunijim popisom IT događanja u Hrvatskoj
rep.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 14:01   #8
Nema tu kruha...
A i sadržajem su mi preslabi nekako...previše mainstream pokušaj.
Ako želiš hebeni portal u šumi (kvazi)portala, onda moraš ponuditi nešto daleko svježije, originalnije, maštovitije..nešto on the edge
BigChill is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 17:48   #9
Ovo vam je koristan link, pa možete saznati o mnogim firmama i portalima, između ostalog i za dnevno.hr: https://sudreg.pravosudje.hr/Sudreg/index.jsp
totofo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 09:40   #10
A koja je razlika između dnevno.hr i dnevnohr.com

Koliko ja znam dnevnohr.com postoji barem već jedno godinu i pol i nema nikakve veze sa dnevno.hr
Ne kužim zašto dva različita portala sa dva jako slična imena.
danijela_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 11:56   #11
Quote:
danijela_2 kaže: Pogledaj post
A koja je razlika između dnevno.hr i dnevnohr.com

Koliko ja znam dnevnohr.com postoji barem već jedno godinu i pol i nema nikakve veze sa dnevno.hr
Ne kužim zašto dva različita portala sa dva jako slična imena.
E to niti ja nisam kužio, zašto dva portala s dva slična imena. Želim im sreću i da postignu sve ono što žele samo zbog ljudi koji tamo rade i koji žive za taj portal 24 sata dnevno.
pikobodljic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 10:37   #12
Quote:
pikobodljic kaže: Pogledaj post
E to niti ja nisam kužio, zašto dva portala s dva slična imena. Želim im sreću i da postignu sve ono što žele samo zbog ljudi koji tamo rade i koji žive za taj portal 24 sata dnevno.
Koliko je bilo etično otvarati portal dnevno.hr iako dnevnohr.com već postoji?
Zar to nije neka vrsta plagijata? Pošto je 99% toga isto samo nisu isti ljudi u impressumu.

Idemo mi otvoriti indexhr.com, nethr.com ili jutarnjihr.com
danijela_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 12:44   #13
Quote:
danijela_2 kaže: Pogledaj post
Koliko je bilo etično otvarati portal dnevno.hr iako dnevnohr.com već postoji?
Zar to nije neka vrsta plagijata? Pošto je 99% toga isto samo nisu isti ljudi u impressumu.

Idemo mi otvoriti indexhr.com, nethr.com ili jutarnjihr.com
Draga moja Danijela, a koliko to danas etike i morala ima u hrvatskom društvu i novinarstvu???
pikobodljic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 13:50   #14
trude se decki, cak je sad malo bolji, pregledniji, sve u svemu nelose
belinea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 14:19   #15
Djeluje ok, mada malo praznjikavo, a opet "stisnuto", al pitanje je hoće li se održat kraj ostalih. Teško.

Sve je stvar navike i upravo zbog toga znam da tu stranicu sigurno nikad više neću otvoriti
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 14:53   #16
Meni se ne sviđa. Prvo zato jer ako su znali da postoji dnvnohr.com, nisu trebali uzeti isto ime. A drugo, ako nisu znali - čudim se da netko ne istraži dovoljno tržište da zna portale a želi se time baviti. Ipak su morali istražiti tržište.
I treće, čak i kad sam im dala priliku ipogledala portal nisu mi se svidjeli. Niti drugačiji, niti originalini, ništa po čemu bi ih zapamtila. Par puta sam bila na stranici i više se nisam vraćala.

Zna li netko kako im ide?

Inače, želim im sreću, jer stvarno mislim da treba proširiti ponudu informatifnih portala, ali kvalitetnim, a ne senzacionalističkim informacijama.
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 08:53   #17
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post

...Zna li netko kako im ide?
Evo možeš pratiti preko Alexe sve portale kako im ide:

http://www.alexa.com/search?q=dnevno...index&p=bigtop
pikobodljic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 09:42   #18
Ma ta Alexa ne znači ništa. Oni mjere samo čitatelje koji imaju instaliranu Alexu. A mislim da većina, tj. nitko od prosječnih čitatelja to nema instalirano.
Za sve portale za koje znam kako se kreću čitatelji Alexa nije nikakav pokazatelj.

Vjerojatno će se uskoro pojaviti u gemiusu pa ćemo vidjeti kako napreduju Posebno, ako se uzme u obzir da su imali i TV oglase.
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 11:28   #19
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Ma ta Alexa ne znači ništa. Oni mjere samo čitatelje koji imaju instaliranu Alexu. A mislim da većina, tj. nitko od prosječnih čitatelja to nema instalirano.
Hamilton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 14:30   #20
"Alexa could not exist without the participation of the Alexa Toolbar community. Each member of the community, in addition to getting a useful tool, is giving back. Simply by using the toolbar each member contributes valuable information about the web, how it is used, what is important and what is not. This information is returned to the community as Related Links, Traffic Rankings and more."

http://www.alexa.com/company
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.