Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2010., 09:47   #21
الجهاد
lord varg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 11:03   #22
Quote:
lord varg kaže: Pogledaj post
الجهاد
e ovo si dobro reka...
joke6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 14:14   #23
Danas sam točio na punioni AUTOPLIN (to je jedino uočljivo, nisam siguran kako se točno zove), produžetak Čulinečke, pokraj petrola na slavonskoj po 4.62 ili 4.64, ne znam točno a ne ide mi se u auto provjeriti. Petrol ima istu cijenu.

Kakve su cijene na drugim punionama?
kazo9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 10:17   #24
Iste takve...
ts0kie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 12:08   #25
Dobro, čudi me da već drugi dan nitko tko je u tom biznisu nije dao nekakav "službeni" komentar na tu premalu promjenu cijene...
platinum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 13:10   #26
Pa nisu dali nikakve pritužbe jer i dalje imaju dobru maržu-boli njih za promjenu cijene-još ispadaju žrtve kad kažu da ne mogu spustiti više od 4,70 jer im je neisplativo-nadam se da će svi propasti a pogotovo oni koji ugrađuju plin i koji imaju privatne punionice a drže plin po cijeni većoj od 4 kune
Oni žive od plina onda nek daju plin bez zarade po nabavnoj cijeni
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 16:12   #27
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Pa nisu dali nikakve pritužbe jer i dalje imaju dobru maržu-boli njih za promjenu cijene-još ispadaju žrtve kad kažu da ne mogu spustiti više od 4,70 jer im je neisplativo-nadam se da će svi propasti a pogotovo oni koji ugrađuju plin i koji imaju privatne punionice a drže plin po cijeni većoj od 4 kune
Oni žive od plina onda nek daju plin bez zarade po nabavnoj cijeni
kako da žive od plina, ako ga daju po nabavnoj cijeni??? plačaš državi trošarinu i PDV, proplin uzme preko 2 kune, a ti se uhvatiš privatnika
plinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 19:26   #28
Quote:
plinski kaže: Pogledaj post
kako da žive od plina, ako ga daju po nabavnoj cijeni??? plačaš državi trošarinu i PDV, proplin uzme preko 2 kune, a ti se uhvatiš privatnika
Naglasio sam oni koji ugrađuju plin i imaju punionice. Kad već zarade masno na ugradnjama, nepotrebnim servisima plina svakih 10000 km i ostalim izmišljenim stvarima nek se odreknu zarade na punionici, pa će se jače boriti da se cijena dovede u normalno stanje-ovako njima je svejedno-istu maržu dobiju ako plin košta 3 kune ili 5 kuna.
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 20:48   #29
u osijeku na čađavoj i dalje 4.80
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 21:16   #30
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Naglasio sam oni koji ugrađuju plin i imaju punionice. Kad već zarade masno na ugradnjama, nepotrebnim servisima plina svakih 10000 km i ostalim izmišljenim stvarima nek se odreknu zarade na punionici, pa će se jače boriti da se cijena dovede u normalno stanje-ovako njima je svejedno-istu maržu dobiju ako plin košta 3 kune ili 5 kuna.
ugradnja cvatenikad bolje!
plinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 01:38   #31
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Kad već zarade masno na ugradnjama, nepotrebnim servisima plina svakih 10000 km i ostalim izmišljenim stvarima nek se odreknu zarade na punionici
Da su nas dobro oderali sa cijenama ugradnje, jesu, ali to su zakoni tržišta. Velika potražnja bla bla bla već i ptičice znaju kak to dalje ide.
Al opet ne možeš očekivat da će se netko odreći zarade na punionici; pa nitko normalan ne pokreće nikakav posao da bi bio na nuli!
deskjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 17:44   #32
odriču se dijela zarade, zato i je razlika u cijeni po pumpama,ali nije sva marža zarada di su plaće,komunalije,porezi, prirezi...
plinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 18:05   #33
Dobro, može li meni netko objasniti zašto plin nije jeftiniji za onoliko koliko je poskupio radi trošarine???
platinum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 18:10   #34
to sam i ja pitala na Cijeni plina.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 18:36   #35
Pomalo ljudi, pa vidite da se LPG još prodaje za aute.
Znači da nas još nisu dovoljno ogulili.
Uostalom, kad je kod nas nešto poskupilo, pa se vratilo na identičnu staru cijenu kad bi se netko počeo dreviti da nema razloga za poskupljenje?
Nikad, eto kad.
__________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 23:08   #36
Angry ZNA SE TKO STOJI IZA CIJELE PRIČE!

Poštovani Forumaši!
Rasprava se očito usijala do kraja! I problemi s kojima se susrećemo svakodnevno dok točimo autoplin u Hrvatskoj... ALI, jednom za zasvagda treb reći tko je glavni krivac za ovo kaotičnu i potpuno suludu situaciju u RH: to je Dario Karlovčan, direktor PROplina koji vedri i oblači /zahvaljujući svojoj političkoj pozadini i zaštitnicima/, koji mijenja tržište, vrijeđa tržište UNP-a u RH, koji radi što hoće i kako hoće. Ni Mađari iz MOL-a mu ništa nisu mogli jer je od prošle godine kako je uvedena ova famozna formula za UNP krajem prošle godine tim divljačkim cijenama pokrio sve dubioze u PROplinu, počeo zarađivati i stvarati profit Mađarima! I jedino to Mađare zanima! I dok god to bude radio, biće im dobar! To što će uništiti hrvatsko tržište, ma koga to briga među Mađarima, kada su oni i svoje tržište autoplinom - uništili!!! INA & PROplin rade što hoće i kako hoće! I za sada im nitko ništa ne može, pa čak ni Agencija za tržišno natjecanje koja je proglasila PROplin monopolistom i osudila ga za kršenje pravila tržišnog natjecanja te im "rebnula" 8 milijuna kn kazne. Koju nisu platili.
b2b is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 23:14   #37
Iz Hrvatske UNP udruge dobio sam kao odgovor na moje pitanje što je s trošarinama da su i oni primili pismo koje sve nas zanima, pa ga donosima u integralnom obliku, a piše ga g. Damir Štambuk, Voditelj odsjeka u Upravi za energetiku Ministarstva gospodarstva, rada i poduzetništva. Tekst glasi ovako:

"Za mjesec siječanj 2010. najviša razina cijena autoplina sukladno Pravilniku o utvrđivanju cijena UNP iznosila je 5,19 kn/l. U tu cijenu je uključena i nova trošarina za autoplin koja je od 1. siječnja 2010. povećana sa 100 kn/toni na 912,50 kn/toni. Međutim, obzirom da je novom Uredbom o visini trošarine za UNP („Narodne novine“ br. 4/2010) iznos trošarine propisan na 100 kn/toni, najviša razina cijena autoplina sukladno Pravilniku o utvrđivanju cijena UNP iznosi 4,64 kn/l.

Obzirom da Pravilnik propisuje najvišu razinu cijena, svi distributeri/trgovci autoplina prijavili su cijene autoplina koje su u skladu sa Pravilnikom o utvrđivanju cijena UNP.
"

Toliko o istini. Koja to nije. Jer Hrvatska uopće nema autoplin kao takav jer ga INA d.d. ne proizvodi niti ga preko PROPlina plasira već to čini kao - mješavinu UNP-a!!!
A distributeri UNP-a trenutno rade što i PROplin deru nam kožu...
Imam prijedlog:
Što bi se dogodilo kada npr. sedam dana nitko od na ne bi točio plin? Što mislite o toj ideji?
b2b is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 07:33   #38
život mora funkcionirati.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 10:26   #39
Quote:
b2b kaže: Pogledaj post
Iz Hrvatske UNP udruge dobio sam kao odgovor na moje pitanje što je s trošarinama da su i oni primili pismo koje sve nas zanima, pa ga donosima u integralnom obliku, a piše ga g. Damir Štambuk, Voditelj odsjeka u Upravi za energetiku Ministarstva gospodarstva, rada i poduzetništva. Tekst glasi ovako:

"Za mjesec siječanj 2010. najviša razina cijena autoplina sukladno Pravilniku o utvrđivanju cijena UNP iznosila je 5,19 kn/l. U tu cijenu je uključena i nova trošarina za autoplin koja je od 1. siječnja 2010. povećana sa 100 kn/toni na 912,50 kn/toni. Međutim, obzirom da je novom Uredbom o visini trošarine za UNP („Narodne novine“ br. 4/2010) iznos trošarine propisan na 100 kn/toni, najviša razina cijena autoplina sukladno Pravilniku o utvrđivanju cijena UNP iznosi 4,64 kn/l.

Obzirom da Pravilnik propisuje najvišu razinu cijena, svi distributeri/trgovci autoplina prijavili su cijene autoplina koje su u skladu sa Pravilnikom o utvrđivanju cijena UNP.
"

Toliko o istini. Koja to nije. Jer Hrvatska uopće nema autoplin kao takav jer ga INA d.d. ne proizvodi niti ga preko PROPlina plasira već to čini kao - mješavinu UNP-a!!!
A distributeri UNP-a trenutno rade što i PROplin deru nam kožu...
Imam prijedlog:
Što bi se dogodilo kada npr. sedam dana nitko od na ne bi točio plin? Što mislite o toj ideji?
Ja se slažem ali da li bi to imalo utjecaja?
cirkovička is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 11:33   #40
Ovo je prešlo sve mjere! Mislim da nitko ne dere kao ove naše derikože ...Koliko god da uzimaju uvijek im malo i uvijek u gubicima! Ako uporedim Švicu i Hrvatsku, a zgodno je jer su brojevno slični! U HR plaće su prosječno oko 5000 kn a u Švici 5000 franaka! KOd njih je plin oko 1 fr, kod nas 4.6 kn. Ako je zarada 10%,recimo, kod nas zarade za plaću bez davanja sa nešto više od 1000 lit plina a njima treba 5000 lit! I oni zarađuju a naši su u gubicima! Kod njih je plin,ako prebacimo reciprocitet k nama, 1 kn!Tko je ovdje lud! Da ne kažem da Švicarci plin uvoze a mi ga proizvodimo i palimo!

Zadnje uređivanje tryer : 12.01.2010. at 17:41. Reason: neprimjereno izražavanje
Boki_boo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.