Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2010., 11:26   #61
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
da naša vlada zasijeda u pustinji sutra bi poskupio pijesak...


Vodu bi ti dali badava ali bi ti naplatili dopremu po X*X*X/Y%XY=YYX*X cijeni da bi morao dići kredit.
garo975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 11:41   #62
Ministarstvo zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva je izradilo PRIJEDLOG "Petog nacionalnog izvješća Republike Hrvatske prema Okvirnoj konvenciji UN-a o promjeni klime" u kojem, između ostalog, stoji da;

"Plan zaštite i poboljšanja kakvoće zraka utvrđuje 33 glavne mjere koje su fazi provođenja aneke u fazi pripreme za provođenje, i to kako slijedi..."

I sad tu imamo pod rednim brojem ---- "MCA - 15. Poticanje upotrebe plina u vozilima"

Ne morate se truditi i tražiti na koji to oni način misle poticati upotrebu plina u vozilima jer u samom prijedlogu ima kakvo/takvo objašnjenje točaka od MCA - 1 do MCA - 33 ALI MCA - 15 NEMA!?

Ali!!! Oni imaju namjeru
Pa to je da poludiš.
Ne znaš jel bi puko od muke ili od smijeha.
garo975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 21:18   #63
Sve si rekao...

Quote:
garo975 kaže: Pogledaj post
Ministarstvo zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva je izradilo PRIJEDLOG "Petog nacionalnog izvješća Republike Hrvatske prema Okvirnoj konvenciji UN-a o promjeni klime" u kojem, između ostalog, stoji da;

"Plan zaštite i poboljšanja kakvoće zraka utvrđuje 33 glavne mjere koje su fazi provođenja aneke u fazi pripreme za provođenje, i to kako slijedi..."

I sad tu imamo pod rednim brojem ---- "MCA - 15. Poticanje upotrebe plina u vozilima"

Ne morate se truditi i tražiti na koji to oni način misle poticati upotrebu plina u vozilima jer u samom prijedlogu ima kakvo/takvo objašnjenje točaka od MCA - 1 do MCA - 33 ALI MCA - 15 NEMA!?

Ali!!! Oni imaju namjeru
Pa to je da poludiš.
Ne znaš jel bi puko od muke ili od smijeha.
Prijatelju! Sve si rekao! Strašno!!! To ti je Hrvatska! Samo deklarativno, a u praksi - narodu poruka: "Tko va hebe!"
b2b is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 01:27   #64
Exclamation

Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Trošarina na autoplin je bila određena u visini od 51 lipe po litri.
Kako bi u tom slučaju cijena autoplina bila 4,93 bio bi to preveliki udar pa su se odrekli dijela zavisnih i nezavisnih troškova iz formule pa je trošarina obračunata 0,40 kn umjesto 0,51 kn.Sada se cijena vrača za tih 0,40 kn tako da će u maloprodaji ponovno biti autoplin 4,42 kn kao najviša moguća cijena.
Bude li i veleprodajna cijena u skladu sa time onda ima prostora da se i mi odrknemo dijela marže tako da bi litra autoplina ponovno mogla biti i 4,29 kn.
Evo da otvorimo tu temu cijene plina prema krajnjem kupcu.Može bit na Pemskom ili na jebskom .Sve te tvrdnje i golišava šaltanja ne drže vodu, gosp.Miroslave.Igrom slučaja blisko sam povezan u branži LPG i znadem kolika je nabavna cijena 1 Kg ! LPG se prodaje na Kg onda : 1 Kg= Lit 1.8. Za Vas i Vama sličnima 1 Kg , 4,70-4,80 HRK . PDV uključen sa trošarinom. Tu se naganjate uvjeravanjima i razuvjeravanjima oko nekih Lipica . A pumpne stanice koliko ono gosp. Miroslave % profita. Vaše formulacije liče bacnjem prašine u oči.Boga molite da cijena poraste "kriza" u poslovanju. Iako ovdje nije ta tema kako nemam vremena nadovezao bi se na samo hvalisanje pojedinaca. Koje je povezano "Udruga postigla smanjenje trošarine" vidi ti njih sa kolcima strogo daleko od ulaza i van platoa od INE sa kordonom zašitara. Sav poslovni Svijet znade drugu pravu priču a najmanje se spominje ishođenje smanjenja davanja od strane udruge.Napišite ime i prezime osobe koja je to ishodila pred Vladom RH. Zasigurno nije član "urduge" nitiste imali pravne podloge za tako nešta .Ugledna udruga šalje e mailove da se uvoiznici udruže i učlane. Sa naglaskom da se oduzmu licence serviserima,napravi reda na tržištu i stane na kraj crnom tržištu.Dokle su serviseri kupovali i ugrađivali onda sve (5) a sada serviseri fuj . Razlog nemate posla onda uzeti licence za svoju dobrobit.Da platim članarinu i gledam one vaše skupštinske predstave sa excesma do fizičkog naguravanja i udaljavanja osnivača sa seoskog prela.I da se još ja pojavim tamo bio bi dernek: pajser,kladio itd.Šta se ne piše o takovim doživljajima.Već se zamarate sa perifidnim pojedinostima i izigravate ,znalca i finjaka.Mislim da neću ponovno dobit Opomenu pred tužbu. Sada sam bio jako obazriv i nježan bez iznošenja svoga stava o pojedincima u javnost.Inače ja se jako bojažljiv za svaku naznaku opomene.
PERMO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 01:34   #65
Quote:
cirkovička kaže: Pogledaj post
a kužim...hvala!
Ja znadem da je ta cijena za 1 Kg. Utočeno krjnjem kupcu ide na Litreeeeeeeeeee
PERMO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 16:17   #66
Quote:
PERMO kaže: Pogledaj post
Evo da otvorimo tu temu cijene plina prema krajnjem kupcu.Može bit na Pemskom ili na jebskom .Sve te tvrdnje i golišava šaltanja ne drže vodu, gosp.Miroslave.Igrom slučaja blisko sam povezan u branži LPG i znadem kolika je nabavna cijena 1 Kg ! LPG se prodaje na Kg onda : 1 Kg= Lit 1.8. Za Vas i Vama sličnima 1 Kg , 4,70-4,80 HRK . PDV uključen sa trošarinom. Tu se naganjate uvjeravanjima i razuvjeravanjima oko nekih Lipica . A pumpne stanice koliko ono gosp. Miroslave % profita. Vaše formulacije liče bacnjem prašine u oči.Boga molite da cijena poraste "kriza" u poslovanju. Iako ovdje nije ta tema kako nemam vremena nadovezao bi se na samo hvalisanje pojedinaca. Koje je povezano "Udruga postigla smanjenje trošarine" vidi ti njih sa kolcima strogo daleko od ulaza i van platoa od INE sa kordonom zašitara. Sav poslovni Svijet znade drugu pravu priču a najmanje se spominje ishođenje smanjenja davanja od strane udruge.Napišite ime i prezime osobe koja je to ishodila pred Vladom RH. Zasigurno nije član "urduge" nitiste imali pravne podloge za tako nešta .Ugledna udruga šalje e mailove da se uvoiznici udruže i učlane. Sa naglaskom da se oduzmu licence serviserima,napravi reda na tržištu i stane na kraj crnom tržištu.Dokle su serviseri kupovali i ugrađivali onda sve (5) a sada serviseri fuj . Razlog nemate posla onda uzeti licence za svoju dobrobit.Da platim članarinu i gledam one vaše skupštinske predstave sa excesma do fizičkog naguravanja i udaljavanja osnivača sa seoskog prela.I da se još ja pojavim tamo bio bi dernek: pajser,kladio itd.Šta se ne piše o takovim doživljajima.Već se zamarate sa perifidnim pojedinostima i izigravate ,znalca i finjaka.Mislim da neću ponovno dobit Opomenu pred tužbu. Sada sam bio jako obazriv i nježan bez iznošenja svoga stava o pojedincima u javnost.Inače ja se jako bojažljiv za svaku naznaku opomene.
E moj Permo ti kao da si izgubljen u vremenu i prostoru pa onda kao da se vratiš iz Afrike i počneš dijeliti lekcije o tome kako se prodaje plin i po koliko.Samo za tvoju spoznaju UNP udruga je radila dok si ti bio u Africi,radi i danas a raditi će i u buduće sve za dobrobit svih koji se bave autoplinom bez obzira na" boju kože i evolucijski stadij".Osnivači te udruge su upravo iz struke što znači uvoznici plinskih oprema za Hrvatsku pa se čudim što i ti nisi pristupio toj udruzi kao uvoznik za Vialle plinski sustav kako bi zajedničkim snagama opet pokrenuli autoplinski biznis..Večina članova UNP udruge su ovlašteni serviseri za ugradnje plinskih sutava ali i vlasnici punionica autoplina kao i neki od distributera UNP -a za Hrvatsku.Strukovna udruga za UNP po zakonu mora imati 10% članstva od ukupnog broja zaposlenih u tom segmentu pa od tuda i pravljenje reda među serviserima kako bi se smanjio broj servisa koji uopće ne rade a na popisu su kao ovlašteni servis za ugradnju plinskog sustava a taj broj se kreće po popisu iz CVH oko 360 servisa.Iako kritiziraš mene osobno a i UNP udrugu ne ljutim se na tebe zato jer vidim da o radu udruge ne znaš ama baš ništa a o meni ionako imaš iskrivljeno mišljenje pa mi je tvoj nastup i razumljiv.Za tvoju informaciju 22.05.2010. u Opatiji održana je redovna skupština UNP udruge na kojoj je šteta da nisi i ti bio jer bi onda čuo što je sve udruga učinila u proteklom razdoblju i sve bi ti bilo jasnije.
Upravo ta udruga skinula je nagovještenu trošarinu koja je trebala biti ugrađena u cijeni plina oko nove godine,upravo ta udruga pritiscima preko ministarstva gospodarstva skinula je obračunate državne troškove u cijeni UNP-a sa cca 920kn na 100 kn po toni ,upravo ta udruga je izmjenom pravilnika o ugradnji plina inicirala i provela propis da plinski tankovi vrijede 10 godina od dana proizvodnje što se krajnjem kupcu uštedjela jedna tlačna proba nakon 5 godina što je u starom propisu bilo važeće,upravo ova udruga imala je mnoge iscrpne sastanke sa predstavnicima INA-e, MOL-a,Ministarstva gospodarstva i drugih a sve u svrhu smanjenja cijene autoplina,da je upravo UNP udruga inicijator formiranja plinskog klastera jer nastojanja da kroz razgovore dođemo do nekih rezultata nije urodio plodom pa smo se okrenuli sami sebi kako bi svojim samostalnim uvozom UNP-a mogli održati cijenu autoplina na 50% od cijene najprodavanijeg benzina itd. itd.
Pridonjeli smo svojim negativnim napisima u medijima o kvaliteti INA-inog autoplina ostavkama nekih mađarskih direktora u MOL-u kao i ostavci gosp. Horačeka iz ministarstva gospodarstva jer je radio protivno obećanjima koje je na sastanku sa nama ,a na inicijativu i naredbu premijerke Kosor,prekršio i pogodovao INA-i svojim izjavama kako na Kapital Network televiziji tako i u ostalim medijima.Javnim pozivanjem građana i vozača na autoplin da bojkotiraju INA-ine punionice i da autoplin toče na drugim punionicama izravno smo utjecali na pad prodaje tog energenta od strane INA-e tako da im je za 27% u zadnjih 4 mjeseca pala prodaja UNP-a što su sami iznjeli taj podatak iako ja smatram da je taj postotak i veći .Što reći na kraju na tvoje zajedljive primjedbe koliko zarade punionice plina po litri utočenog plina nego da jednostavno nisi dovoljno informiran.Kada se odbiju troškovi struje,plaće dva djelatnika,kao i ostali troškovi poslovanja, punionica mora dnevno prodavati 3-4 tisuće litara autoplina da bi bila profitabilna a takvih punionica ima jako malo jer nisu sve na frekventnim pozicijama pa se bore i sa nižom cijenom autoplina protiv konkurencije što je slučaj i sa mojom punionicom ,i sada si se ti našao mene prozivati zbog zarade na prodaji autoplina a sa prodajom autoplina jedva da sam rentabilan.
Imena ljudi koji su učestvovali u svemu tome neću ovdje navoditi a pametnome je dovoljno i ovo što sam već ovdje napisao a činjenica je upravo da su svi članovi UNP udruge i da kroz udrugu djeluju više od godinu i pol i to za dobrobit i tebe između ostalog htio to ti priznati ili ne.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 16:41   #67
Skoro zaboravih ono najvažnije.

Molim te reci mi kod koga mogu kupiti po toj cijeni autoplin.Odmah ću otkazati svima sa kojima sam do sada radio i kupovati ću od njega a na svojoj punionici spustiti ću cijenu na 3,05 kn po litri.Očito si pobrkao neke lončiće.

4,70-4,80 kg UNP-a sa PDV-om?????????
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 18:07   #68
U Permolandu plin prodaju za banane
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 09:03   #69
Quote:
garo975 kaže: Pogledaj post


Vodu bi ti dali badava ali bi ti naplatili dopremu po X*X*X/Y%XY=YYX*X cijeni da bi morao dići kredit.
..ma nisu oni krivi... LJUDIII MI SMO OVCE ja već se i glasam beeeee beeeeee
beeeeee
idvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 08:33   #70
Nisam znao da je i Proplin u udruzi ....

08.01.2010.
DOBRA VIJEST ZA POTROŠAĆE UKAPLJENOG NAFTNOG PLINA

Vlada RH je na sjednici, dana 7. siječnja 2010. godine, donijela odluku (uredbu) o smanjenju postojeće trošarine za ukapljeni naftni plin s dosadašnjih 912,5 kuna/1000 kg na 100 kuna/ 1000 kg.
Ova odluka imala je i uporište u stručnoj analizi tj. podlozi na kojoj je participirao i najveći distributer ukapljenog naftnog plina PROplin d.o.o. član INA grupe zajedno sa ostalim članicama Hrvatskog društva za ukapljeni naftni plin, (HDUNP).

HDUNP je predložilo smanjenje trošarinskih stopa, te zbog aktivnog djelovanja ima zaslugu u novoj odluci Vlade RH, čime je dijelila i mišljenje javnosti oko pozicije ovog ekološkog podobnog energenta.

Potrebno je naglasiti da je stimulacija ukapljenog naftnog plina nižom stopom trošarine, na tragu Europska smjernica 2003/96/EC, te 2004/74/EC i 2004/75/EC kojim se definiraju odnosi između energetskih produkata u zemljama EU, a koje je RH potpisom usvojila i zatvorila u poglavlju «energetike» prilikom pristupnih pregovora, prošle 2009. godine.

Ovom odlukom Vlada RH, pokazala je veliku ekološku senzibilnost jer će time doprinijeti i većoj uporabi ukapljenog naftnog plina, koji je privilegiran u EU zbog izuzetnih svojstava i aktivne uloge u smanjenju CO2 i zagađenja čovjekovog okoliša, naročito u urbanim sredinama a kao potvrda toga je i izuzeće iz nomenklature REACH propisa, kojom se strogo regulira proizvodnja, distribucija i uporaba kemijskih produkata.

U vrijeme složenih gospodarskih prilika, ova odluka će doprinijeti većoj potrošnji ukapljenog naftnog plina kroz rasterećenje i poticaj u mnogim segmentima gospodarstva, pogotovo u industriji, sektoru usluga (turizam) i transporta, a napose, čišćem zraku i boljem zdravstvenom klimatskom okružju građana RH.
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 09:40   #71
Zbog ovakvih priopćenja mi se gade vlastodršci u INA-i i njihova politika ka potrošačima! Gadi mi se i ići na njihove postaje, te ne točeći kod njih izbjegavam podražaje na povraćanje!Molim Boga za što brže pokretanje plinskog klastera te tako daljnje smanjenje prihoda Ina-i!
Boki_boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 17:44   #72
Quote:
gogo_2006 kaže: Pogledaj post
Nisam znao da je i Proplin u udruzi ....

08.01.2010.
DOBRA VIJEST ZA POTROŠAĆE UKAPLJENOG NAFTNOG PLINA

Vlada RH je na sjednici, dana 7. siječnja 2010. godine, donijela odluku (uredbu) o smanjenju postojeće trošarine za ukapljeni naftni plin s dosadašnjih 912,5 kuna/1000 kg na 100 kuna/ 1000 kg.
Ova odluka imala je i uporište u stručnoj analizi tj. podlozi na kojoj je participirao i najveći distributer ukapljenog naftnog plina PROplin d.o.o. član INA grupe zajedno sa ostalim članicama Hrvatskog društva za ukapljeni naftni plin, (HDUNP).

HDUNP je predložilo smanjenje trošarinskih stopa, te zbog aktivnog djelovanja ima zaslugu u novoj odluci Vlade RH, čime je dijelila i mišljenje javnosti oko pozicije ovog ekološkog podobnog energenta.

Potrebno je naglasiti da je stimulacija ukapljenog naftnog plina nižom stopom trošarine, na tragu Europska smjernica 2003/96/EC, te 2004/74/EC i 2004/75/EC kojim se definiraju odnosi između energetskih produkata u zemljama EU, a koje je RH potpisom usvojila i zatvorila u poglavlju «energetike» prilikom pristupnih pregovora, prošle 2009. godine.

Ovom odlukom Vlada RH, pokazala je veliku ekološku senzibilnost jer će time doprinijeti i većoj uporabi ukapljenog naftnog plina, koji je privilegiran u EU zbog izuzetnih svojstava i aktivne uloge u smanjenju CO2 i zagađenja čovjekovog okoliša, naročito u urbanim sredinama a kao potvrda toga je i izuzeće iz nomenklature REACH propisa, kojom se strogo regulira proizvodnja, distribucija i uporaba kemijskih produkata.

U vrijeme složenih gospodarskih prilika, ova odluka će doprinijeti većoj potrošnji ukapljenog naftnog plina kroz rasterećenje i poticaj u mnogim segmentima gospodarstva, pogotovo u industriji, sektoru usluga (turizam) i transporta, a napose, čišćem zraku i boljem zdravstvenom klimatskom okružju građana RH.
Ovo je totalna izmišljotina jer je Proplin je upravo bio predlagatelj formule za izračun cijene UNP-a, a uz pomoć ministarstva gospodarstva su ideju i proveli u praksi.Proplin nije u HUNP udruzi već su osnovali svoju udrugu i sad svojataju zasluge naše udruge oko ukidanja trošarine na UNP.Zašto onda kada smo uspjeli smanjiti trošarinu autoplin nije za toliko pojeftinio već je ostao sa cijenom na istoj razini i nakon ukidanja trošarine.Kako ih nije sram uopće takvo što napisati.Kako ih nije sram prodavati autoplin i UNP za grijanje po različitoj cijeni kada jedna te ista cisterna iskipa plin kod mene za autoplin i onda kod susjeda za grijanje samo po drugoj cijeni.Čak nije trošak veći niti zbog transporta kada smo susjedi.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 20:05   #73
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Ovo je totalna izmišljotina jer je Proplin je upravo bio predlagatelj formule za izračun cijene UNP-a, a uz pomoć ministarstva gospodarstva su ideju i proveli u praksi.Proplin nije u HUNP udruzi već su osnovali svoju udrugu i sad svojataju zasluge naše udruge oko ukidanja trošarine na UNP.Zašto onda kada smo uspjeli smanjiti trošarinu autoplin nije za toliko pojeftinio već je ostao sa cijenom na istoj razini i nakon ukidanja trošarine.Kako ih nije sram uopće takvo što napisati.Kako ih nije sram prodavati autoplin i UNP za grijanje po različitoj cijeni kada jedna te ista cisterna iskipa plin kod mene za autoplin i onda kod susjeda za grijanje samo po drugoj cijeni.Čak nije trošak veći niti zbog transporta kada smo susjedi.
Pa to je i meni bilo čudno, danas sam išao gledati cijene i kad ono obavijest (je malo stara ali u svakom slučaju šokantna). http://www.proplin.hr/novosti.html

Ko tu koga yebe.... Evo jedan prigodan off topic ....

NOVA HRVATSKA

KONJUGACIJA

----------------------------------------------------------------------------

JA šutim
TI šutiš
ON šuti
MI šutimo
VI šutite
ONI nas jebu
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 21:41   #74
E da pitam- kaj je s onih 550 kn na tehničkom- obzirom da su me danas odrapili za to?
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 21:47   #75
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
E da pitam- kaj je s onih 550 kn na tehničkom- obzirom da su me danas odrapili za to?
A ništa kao i s formulom, bolje nam je dat 550kn nego da ubace fiksnu naknadu u litru plina...
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 22:17   #76
Ma naravno, ali je moje pitanje bilo usmjereno prema ukidanju iste i kad će se inicijativa za to pokrenuti...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 23:29   #77
PAZI SAD OVO!

Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Ma naravno, ali je moje pitanje bilo usmjereno prema ukidanju iste i kad će se inicijativa za to pokrenuti...
Vele ljudi iz ministarstva prometa: ne čačkajte mečku - vozači se voze na dva goriva, u UNP-u nema naknade za ceste, a na godišnjoj razini je tih 55o kn manje nego da se digne trošarina...
Eh, pa sada ti budi pametan! Znam samo da nas svi još uvijek malo kvrcaju po glavi...
b2b is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 00:08   #78
Quote:
b2b kaže: Pogledaj post
Vele ljudi iz ministarstva prometa: ne čačkajte mečku - vozači se voze na dva goriva, u UNP-u nema naknade za ceste, a na godišnjoj razini je tih 55o kn manje nego da se digne trošarina...
Eh, pa sada ti budi pametan! Znam samo da nas svi još uvijek malo kvrcaju po glavi...
MA sve su to glodari i stoka sitnog zuba. Ja u Rijeci več muku mučim gdje tankat plin jer e zelim fakat ni a Ini ni bilo gdje gdje toče proplin , a nažalost svi imaju dobavu od propast-plina. Kad će više netko u Rijeci uzeti drugo dobavljača
bolix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 01:24   #79
uskoro uskoro

Quote:
bolix kaže: Pogledaj post
MA sve su to glodari i stoka sitnog zuba. Ja u Rijeci več muku mučim gdje tankat plin jer e zelim fakat ni a Ini ni bilo gdje gdje toče proplin , a nažalost svi imaju dobavu od propast-plina. Kad će više netko u Rijeci uzeti drugo dobavljača
znam sigurno uskoro stiže prva NE PROPLINOVA PUNIONICA!!!!
b2b is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 10:50   #80
gdje i kada?
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.