Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2004., 10:15   #61
Samo sanjajte

Locirati mobitel koji ima napajanje je MOGUĆE bez obzira bio ili ne uključen ( razmislite samo kako Vam radi alarm na mobu - sam se upali zar ne ?! ) , osim toga svi znate da kada Vam je mob pored monitora , TV-a ili slične naprave da po smetnjama znate da će zazvoniti , što mislite zašto je to tako napravljeno ( zašto ne zazvoni u isti tren ?! ) . Tu doduše nema priče o velikoj zavjeri , to su standardni zahtjevi državnih službi prema proizvođačima programske podrške kako za telefonske centrale fiksne telefonije tako i za mobilnu mrežu ( valjda Vam nije SF da GPS satelite kontrolira US vojska , ako jest prestanite čitati ... )

Za sitnicu od 18.000 eura možete kupiti uređaj za prisluškivanje mobilne komunikacije , veličine je standardne aktovke .
__________________
Ništa nova .
qwerty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 11:26   #62
Kakav GPRS, valjda GPS
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 19:45   #63
Re: Samo sanjajte

Quote:
qwerty kaže:
Locirati mobitel koji ima napajanje je MOGUĆE bez obzira bio ili ne uključen ( razmislite samo kako Vam radi alarm na mobu - sam se upali zar ne ?! ) , osim toga svi znate da kada Vam je mob pored monitora , TV-a ili slične naprave da po smetnjama znate da će zazvoniti , što mislite zašto je to tako napravljeno ( zašto ne zazvoni u isti tren ?! ) . Tu doduše nema priče o velikoj zavjeri , to su standardni zahtjevi državnih službi prema proizvođačima programske podrške kako za telefonske centrale fiksne telefonije tako i za mobilnu mrežu ( valjda Vam nije SF da GPS satelite kontrolira US vojska , ako jest prestanite čitati ... )

Za sitnicu od 18.000 eura možete kupiti uređaj za prisluškivanje mobilne komunikacije , veličine je standardne aktovke .


onda te mogu otkriti i po radio valovima iz mozga


ajde da i tebi jos jedan put objasnim


odi na jebeni FER na zavod za telekomunikacije pa se raspitaj prije nego pocnes srati gluposti
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 19:45   #64
Re: Samo sanjajte

Quote:
qwerty kaže:
Locirati mobitel koji ima napajanje je MOGUĆE bez obzira bio ili ne uključen ( razmislite samo kako Vam radi alarm na mobu - sam se upali zar ne ?! )
Hear , hear!
hrkronos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2004., 22:40   #65
Re: Re: Samo sanjajte

Quote:
hrkronos kaže:
Hear , hear!

Ehhh, lijepo je kad čovjek pronađe istomišljenike...

Čak mislim da je od mene, ostalih i posebno ivanik-a bilo nehumano što smo pokušali objasniti trenutno stanje stvari, očigledno se dio hrvatskog pučanstva osjeća zapostavljen i nevrijedan u koliko nema "haragei" (osjećaj višeg stupnja) da je praćen i nadziran.

Ispričavam se zbog moje drskosti...

Budućnost zaista donosi gubljenje privatnosti, istina je, ali za sada, danas, na dan 22.07.2004. u banana republici koju Hrvatskom zovemo softverski isklučen mobitel nije moguće pratiti... Za sutra ne jamčim!

Ivanik, ti si spomenuo jedan tehnički detalj, smjerove odašiljanja baznih stanica, a to je nešto što ne spominju oni koji se profesionalno ne bave GSM tehnikom, pretpostavljam da si zaposlen u Vipa ili Croneta?

Provjerio sam Vip Navigator na mojoj nokii 6100, radi i dalje, za razliku od prije 6 mjeseci sada prikazana karta nije crno bijela vec je u boji, provjerio sam ga uz 3-4 hladne ponoćne stelle na stekatu kafica u uvali Firule, s datom pozicijom je pogrijesio punih 250-300 m.

Koga zanima Vip-navigator, potrebno je da je na Vipu i da ima mobitel s Wapom, kolor ili mono grafičkim ekranim, nije potrebno aktivirati GPRS:

Na Noki-i 6100:

>Izbornik No12 Services
>>Home
>>>Mobilni vodic
>>>>Vip.Navigator
>>>>>Gdje sam?
>>>>>>U blizini

... i dobit ce te na ekranu moba kartu sa ucrtanom vasom pozicijom po procjeni Vip navigator sustava.

Kartu je moguće zumirati i povećati.


V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2004., 00:37   #66
Gle, Vjestac - i ugaseni mobitel, bez baterije moze se locirati! Evo ga, na stolu je!!! Ugasen, baterija je vani, a znam gdje je!!!!
Jedan od vodecih voodu vraceva sa jednog od Caribbean otoka tvrdio je da ga takodjer moze locirati, makar imao samo ljusku (jednu od onih Nokijinih), ne treba mu niti radio u mobtelu. Kakav FER, kakav Zavod za telekomunikacije!?
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2004., 01:21   #67
alo vještac, ak se smije pitat što ti radiš?
da nisi možda u ht-a, oću reć dt-a?
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2004., 07:25   #68
Quote:
piper kaže:
Gle, Vjestac - i ugaseni mobitel, bez baterije moze se locirati! Evo ga, na stolu je!!! Ugasen, baterija je vani, a znam gdje je!!!!
Jedan od vodecih voodu vraceva sa jednog od Caribbean otoka tvrdio je da ga takodjer moze locirati, makar imao samo ljusku (jednu od onih Nokijinih), ne treba mu niti radio u mobtelu. Kakav FER, kakav Zavod za telekomunikacije!?

draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 01:07   #69
Sve vas koji se smijete onima koji ispravno tvrde da se mobilni telefon može locirati ako je isključen a baterija ostavljena u njemu, upitao bih vas da se kojim slučajem bavite nekim sumnjivim poslovima, da li bi smjeli da ostavite bateriju u telefonu iako ste ga isključili?
Da ste na mjestu Gotovine, Karadžiće ili Mladiće, da li bi baš tako lako smjeli da ostavite bateriju u telefonu? I još da kažete da su u FER-u rekli da je to nemoguće?

MALO SUTRA!!!

A sjećam se da sam prije nekoliko mjeseci čitao u nekom od stručnih časopisa da je moguće locirati mobilni telefon iako je ugašen ako nije izvađena baterija.
Odakle vi to znate kako funkcioniše ta mobilna tehnologija? Vi ste to lično napravili? Ili su napravili oni na FER-u?
Ako je ugašen telefon potpuno "mrtav", kako to da reaguje na alarme ili podsjetnike, i upali se "sam od sebe"? Ako je ta komanda (alarm, podsjetnik) bila zapisana negdje u memoriji i aktivirala se sama od sebe iako je telefon ugašen, zar nije moguće da je sam proizvođač "negdje u skrivenu memoriju" telefona ubacio program koji se aktivira nakon gašenja telefona i koji šalje i povremeno uspostavlja kontekt sa baznom stanicom?

I još nešto, ako izvadite do kraja napunjenu bateriju iz telefona i ostavite je negdje u stranu, ona će mjesecima držati u sebi pohranjenu energiju, ali ako ostavitu tu bateriju u telefonu koji je ugašen, većina novih modela će se ipak isprazniti najkasnije u roku mjesec dana. Pitam se zašto ......
__________________
La Duuuuurr

''Glupost je drugačija od svih bolesti. Oni koji su njome pogođeni uopće ne pate, uvijek pate drugi … ''
La Dur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 15:24   #70
Quote:
La Dur kaže:
Sve vas koji se smijete onima koji ispravno tvrde da se mobilni telefon može locirati ako je isključen a baterija ostavljena u njemu, upitao bih vas da se kojim slučajem bavite nekim sumnjivim poslovima, da li bi smjeli da ostavite bateriju u telefonu iako ste ga isključili?
Da ste na mjestu Gotovine, Karadžiće ili Mladiće, da li bi baš tako lako smjeli da ostavite bateriju u telefonu? I još da kažete da su u FER-u rekli da je to nemoguće?

MALO SUTRA!!!

A sjećam se da sam prije nekoliko mjeseci čitao u nekom od stručnih časopisa da je moguće locirati mobilni telefon iako je ugašen ako nije izvađena baterija.
Odakle vi to znate kako funkcioniše ta mobilna tehnologija? Vi ste to lično napravili? Ili su napravili oni na FER-u?
Ako je ugašen telefon potpuno "mrtav", kako to da reaguje na alarme ili podsjetnike, i upali se "sam od sebe"? Ako je ta komanda (alarm, podsjetnik) bila zapisana negdje u memoriji i aktivirala se sama od sebe iako je telefon ugašen, zar nije moguće da je sam proizvođač "negdje u skrivenu memoriju" telefona ubacio program koji se aktivira nakon gašenja telefona i koji šalje i povremeno uspostavlja kontekt sa baznom stanicom?

I još nešto, ako izvadite do kraja napunjenu bateriju iz telefona i ostavite je negdje u stranu, ona će mjesecima držati u sebi pohranjenu energiju, ali ako ostavitu tu bateriju u telefonu koji je ugašen, većina novih modela će se ipak isprazniti najkasnije u roku mjesec dana. Pitam se zašto ......


sto reci osim jos jedan wannebe "strucnjak" koji nema pojma o radio tehnici i elektronici

i vidi se da pojma nemas posto FER nije proizvodjac nego fakultet elektrotehnike i racunarstva, pa tako imaju i zavod za telekomunikacije na, pazi sad, kojem predaju radio tehniku i radio difuziju, a posto si ti strucnjak koji "zna" da struja koja tece mobitelom dok je ugasen nije dovoljna da se na bilo koji nacin locira osim na udaljenosti na nekoliko centimetara


sto se tice baterija koje se prazne za mjesec dva, jesi li ti cuo da se baterija prazni preko same sebe tj. da ima otpor koji je manji od beskonacnog i da se tako prazni


a sto se tice onoga o znanju neke tehnologije ne treba ju netko napraviti da bi znao o njoj nego samo treba pohadjati skolu/fakultet ili je i to tebi apstraktni pojam
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2004., 00:40   #71
Quote:
draak kaže:

i vidi se da pojma nemas posto FER nije proizvodjac nego fakultet elektrotehnike i racunarstva,
.... a sto se tice onoga o znanju neke tehnologije ne treba ju netko napraviti da bi znao o njoj nego samo treba pohadjati skolu/fakultet ili je i to tebi apstraktni pojam
A tebi je izgleda pismenost apstraktan pojam!!!

Ako nije, zamolio bih te da mi objasniš gdje sam ja to napisao da je "FER neki proizvođač"? Tvoja pismenost je toliko ograničena da ne prepoznaješ ni sarkazam?

Gdje sam ja to napisao i tvrdio da je struja koju daje baterija dovoljna da se uspostavi kontakt sa baznom stanicom ako je ugašen fon? Pročitaj pažljivo i pogledaj da ja ništa nisam tvrdio, već se zapitao postoji li mogućnost za tako nešto!!! Takođe nisam tvrdio da sam nekakav stručnjak, već sam napisao ono što sam pročitao u nekom od specijalizovanih časopisa a to je da je moguće lociranje preko ugašenog mob.telefona ako baterija nije izvađena.

Što se tiče pražnjenja baterija, ni tu nemam blage veze, ali znam da baterija koje je izvađena iz telefona drži nekoliko puta više od baterije koja je ostavljena u ugašenom telefonu, i upitao sam se zašto? A kao što vidim, nisi mi dao odgovor na to pitanje.
Reci mi stručnjak zašto se baterija u ugašenom telefonu tako brzo isprazni? Zašto nije isto trajanje kao kad je baterija izvađena iz telefona? Interesantno je da baterije u novijim modelima ugašenih mob.telefona drže manje nego što je to bio slučaj sa starijim modelima. Mada to možda ni nema veze sa ovom temom, ali meni je nevjerovatno da u današnje vrijeme tolikih nevjerovatnih tehnoloških otkrića ima neko ko će reći "ja tvrdim da je to nemoguće".
Znaš li da su najveći naučnici svijeta samo 6 godina prije čovjekovog prvog leta na mjesec tvrdili da to neće biti moguće ostvariti prije 21. vijeka? He, he, ... ma mora da su bili sa FER-a ....

A što se tiče toga da "tamo u FER-u sve znaju iako se ne bave proizvodnjom", pretpostavljam da si umislio da svi najveći svjetski proizvođači čim nešto novo otkriju, ili smisle, odmah trče da obavijeste ove na FER-u? Pretpostavaljam da misliš da u svijetu modernih telekomunikacija svi sve odmah saznaju ko je gdje i šta novo izumio, i odmah sve faksiraju FER-u, jer za njih jednostavno ne može biti tajni?

Meni nešto drugo nije jasno. Kako ti možeš biti toliko siguran da je to nemoguće? Rekli su ti u FER-u?
Pokušaj da se sjetiš koliko puta je nauka tvrdila da je nešto nemoguće, pa se ispostavilo da je itekako moguće?
Odakle ti znaš koliko je sada potrebno energije da se pošalje signal baznoj stanici? Računaš po nekim starim šemama? Pa mobilna tehnologija iz dana u dan napreduje džinovskim koracima.
Meni samo nije jasno odakle si ti tako siguiran da u nokiji ili ericssonu nisu smislili neki sistem za lociranje korisnika iako je ugašen fon a baterija ostavljena u njemu? Ah da, rekli su ti u FER-u da je to nemoguće. I zašto bi kontakt sa baznom stanicom vukao toliko energije? Možda su ovi smislili neki novi način sa minimalnim utroškom energije? Ah da ..... ali pošto nisu odmah o tome obavijestili ove na FER-u, zvanično se smatra da je to nemoguće .......
Zar stvarno misliš će nokia ili ericsson na sva vrata potrčati da objavi svijetu kako oni mogu da lociraju korisnike iako su ovi ugasili telefone? Pa onda bi svi sumnjivci izvadili baterije, i šta su onda ovi postigli?

P.S. A sjećam se i prije tri, četiri godine da su mnogi tvrdili da je nemoguće da te lociraju čak i kada ti je telefon u mreži ......
__________________
La Duuuuurr

''Glupost je drugačija od svih bolesti. Oni koji su njome pogođeni uopće ne pate, uvijek pate drugi … ''
La Dur is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2004., 10:52   #72
Quote:
nn-st1 kaže:
koje teorije zavjere? koje gluposti?
nije nikakav problem locirati mobitel. nije problem ni locirati ugašen (pokretan) mobitel.
prije pol godine je bilo u novinama
Istina, clanak je bio u Globusu i radilo se o spijunazi.
Strucnjak u tom sektoru je izjavio da se jedino vadjenjem baterije onemogucava pracenje mobitela.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2004., 18:42   #73
Quote:
Denys kaže:
Istina, clanak je bio u Globusu i radilo se o spijunazi.
Strucnjak u tom sektoru je izjavio da se jedino vadjenjem baterije onemogucava pracenje mobitela.
Globus mi baš nije izvor kojemu mogu vjerovati, ali bih zaista volio pročitati taj članak i pročitati ime autora i porazgovarat s njim.

Inače, konzultirao sam se iznova o ovoj problematici sa čovjekom kojemu je profesija kontršpijunaža, stručnjakom za telekomunikacije, s kojim sam bio neko vrijeme na istome terenu na istome zadatku u ratu, a i privatno ga poznajem, još iz 1975 godine iz radio kluba.
Tadašnji posao 1992 u HV bio mu je prisluškivanje kratkovalne, VHF i 099 mobitel komunikacije vojske srpske krajine, a sada - nadzor digitalnih komunikacija.

Pročitao je ovaj topic i složio se da trenutno u Hrvatskoj nije moguće locirati softverski isključen mobitel.

No ogradio se je i dopustio da će možda u budućnosti biti moguće, pod uvjetima sličnim onim koje sam napisao u jednom od postova.

Koliko sam uspio razumjeti, nitko tko na ovome topicu tvrdi da je ipak danas u HR moguće moguće locirati softverski isključen mobitel nije ni radioamater ni profesionalac u VF tehnici ni GSM telefoniji, već mu se tvrdnje zasnivaju na jednom pročitanom neprovjerenom članku u Globusu ili vlastitu unutarnjem osjećaju.

No, svatko je slobodan da vjeruje u sto god zeli, i to mu nitko ne moze zabraniti.



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2004., 19:39   #74
Usput... Zanimljivi linkovi tvrtki u HR: REMEX

Mireo


Članak:

Klik

Tekst:

Prisluškivanje GSM-a


V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 23:09   #75
Nisam procitao sve odgovore, ali koliko znam, stvar ide ovak.
Centrala preko baznih stanica moze locirati mobitel ili po broju ili po broju sim kartice ili po IMEI broju mobitela. Kad je mobitel ugasen centrali je nedostupan. Ako ima vise operatera centrala svakog operatera moze locirati mobitel uz uvjet da ga netko zove sa ili on zove na tu mrežu. Da pojasnim, ako ti netko ukrade mob sa karticom croneta i u njega stavi vip a ti sve to prijavis preko murije da se pretrazuje sa cronet centrale. Mobitel se nemre naći sve dok sa vipa ne nazove nekog na cronet ili neko sa croneta ne nazove njega na vip.

Bar sam tako cuo, ako su lagali mene....
ianbhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 19:27   #76
Quote:
SETRA Samoborček kaže:
Kakav GPRS, valjda GPS
Setra

GPS je jos malo pa povjest (proguglaj malo) a Japanci vec koriste UMTS koji ima vecu brzinu protoka podataka
http://www.telespiegel.de/handy/umts...indigkeit.html
Usput budi receno na GPS-u bi malo duze trajalo slanje slicica (MMS)
Gruss
__________________
Ima onaj Murphy pravo...
maleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 23:07   #77
Quote:
maleo kaže:
Setra

GPS je jos malo pa povjest (proguglaj malo) a Japanci vec koriste UMTS koji ima vecu brzinu protoka podataka
http://www.telespiegel.de/handy/umts...indigkeit.html
Usput budi receno na GPS-u bi malo duze trajalo slanje slicica (MMS)
Gruss

GPS=> Global Positioning System (nema veze s onim sto si napisao)
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2004., 01:42   #78
Quote:
Vještac kaže:
Globus mi baš nije izvor kojemu mogu vjerovati, ali bih zaista volio pročitati taj članak i pročitati ime autora i porazgovarat s njim.
Ja sam istu stvar čitao dosta davno u Nacionalu. Tekst je obrađivao sofisticiran sustav za elektronsku špijunažu po imenu 'Watson' koji je navodno baš tih dana Hrvatska dobila i kojim se navodno prati kompletna elektronska komunikacija od Austrije do Bugarske.

Tamo je također pisalo da je moguće locirati softverski isključen mobitel.
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2004., 01:47   #79
Talking

S obzirom na to da teorijskim raspravama niste došli do konsenzusa, trebali bismo empirijski doć do zaključka.

Trebali bismo uputit par ozbiljnih prijetnji visokim državnim dužnosnicima, a onda isključit mobitel, pa se povuć u neku vukojebinu i uz karte i pivo čekat rezultat eksperimenta.
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 10:25   #80
Quote:
draak kaže:
GPS=> Global Positioning System (nema veze s onim sto si napisao)
Imas pravo
zamjenio sam GPS i GSM
Hvala za ispravku
__________________
Ima onaj Murphy pravo...
maleo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.