Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2011., 17:15   #41
jedan savjet koji se meni super isplatio za nabacivanje kila:
što više kalorija popiti. lakše je i brže tako nego ih jesti.
voćni sokovi sa šećerom, punomasno mlijeko s kakaom i šećerom, vode i šećera, šećera šećera.

oni mass gaineri se sastoje od mase šećera i sitno proteina. nema potrebe kupovati ta skupa sranja kad ima šećera jeftino.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 17:18   #42
još nešta: masne hrane puno pojest.
masne hrane se može puno pojest ako se masna hrana jede istovremeno sa kiselom hranom. sad je zima, samo po kiselim krastavcima, paprikama, turšijama i po slanini, čvarcima, kobasicama i masnoj mesini.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 23:04   #43
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
još nešta: masne hrane puno pojest.
masne hrane se može puno pojest ako se masna hrana jede istovremeno sa kiselom hranom. sad je zima, samo po kiselim krastavcima, paprikama, turšijama i po slanini, čvarcima, kobasicama i masnoj mesini.
Ti si najjači lik ikad. Nije potrebno savjetovati nekome da se tovi ovim mastima.
Siguran sam da niko od ovih forumaša ne želi dobiti gomilu sala nego valjda mišiće.
zzziher is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 23:36   #44
Quote:
zzziher kaže: Pogledaj post
Ti si najjači lik ikad. Nije potrebno savjetovati nekome da se tovi ovim mastima.
Siguran sam da niko od ovih forumaša ne želi dobiti gomilu sala nego valjda mišiće.
aj da pojasnim

prva stvar - ne debljaju namirnice, deblja višak kalorija. nećeš dobiti gomilu sala ako jedeš čvarke, nego ćeš dobiti gomilu sala ako jedeš previše kalorija ukupno, bez obzira odakle potječu. mogu bit od čvaraka, mogu bit od posnog sira.

ako je problem unijeti dovoljno kalorija da se dobije makar kilu-dvije - onda treba jesti što kaloričniju hranu. znači masno. pošto se radi o mesu - zadovoljene su i potrebe za proteinima.

trening se podrazumjeva, makar u početku vjerojatno može i bez njega.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 16:49   #45
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ako ste pretanki ne jedete dovoljno.

Vise puta sam vidjela kako se hrane mršaviji, i to je uvijek jad i bijeda. Mislim, ja pojedem više u dane kad mi se baš ne jede (i afkors, nemam problema s mršavošću ).
Štoviše, čak sam jednom otvoreno pitala jednu mršaviju frendicu kako se hrani, tj. što je pojela jučer. Iako se ona na van nastojala prezentirati kao da puno jede, ispalo je da je dan prije pojela u gradu nekakvo pecivo, pa čitav dan ništa, a onda navečer šaku kikirikija

Onak, zanimljivo mi je koliko je to psihički uvjetovano, mi jači i teži stalno štedimo energiju, dok vi tanki stalno stremite da je se riješite.
To je jako, jako psihička stvar, i slažem se da se ne može rješavati samo tako, savjetima tipa "Žderi" ili "nemoj".

Nije to baš tako jednostavno.
Ali postoje valjda neke varke, ovo s mlijekom primjerice umjesto vode mi se čini okej Uneseš kalorije samo tako, da ni ne osjetiš.
Možda je dobro otići malo popričati i s doktorom za psihu, nije to sramota A može pomoći.
Ne mislim da je to u nekoj sferi problema psihičkog, ali pomaže u auto-detekciji svakodnevnog ponašanja.
ovo je istina, mršavi ljudi koji se žale da se nemreju zdebljat seru da puno jedu,
a debeli ljudi koji se žale da nemogu smršavit seru da malo jedu pa nikako nejde dole...
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 16:51   #46
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
aj da pojasnim

prva stvar - ne debljaju namirnice, deblja višak kalorija. nećeš dobiti gomilu sala ako jedeš čvarke, nego ćeš dobiti gomilu sala ako jedeš previše kalorija ukupno, bez obzira odakle potječu. mogu bit od čvaraka, mogu bit od posnog sira.

ako je problem unijeti dovoljno kalorija da se dobije makar kilu-dvije - onda treba jesti što kaloričniju hranu. znači masno. pošto se radi o mesu - zadovoljene su i potrebe za proteinima.

trening se podrazumjeva, makar u početku vjerojatno može i bez njega.
ovo je isto istina, salo je akumulator svega i svačega, da bi se poslije to izvuklo vanka kad zatreba...
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 00:39   #47
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
aj da pojasnim

prva stvar - ne debljaju namirnice, deblja višak kalorija. nećeš dobiti gomilu sala ako jedeš čvarke, nego ćeš dobiti gomilu sala ako jedeš previše kalorija ukupno, bez obzira odakle potječu. mogu bit od čvaraka, mogu bit od posnog sira.

ako je problem unijeti dovoljno kalorija da se dobije makar kilu-dvije - onda treba jesti što kaloričniju hranu. znači masno. pošto se radi o mesu - zadovoljene su i potrebe za proteinima.

trening se podrazumjeva, makar u početku vjerojatno može i bez njega.
Ma jasno je to, ali ove namirnice cisto iz zdravstvenih razloga ne treba jesti. Evo, baš danas na dnevniku pričaju da u slavoniji najviše moždanih udara bude, za razliku od dalmacije, gdje je puno puno manje.
Slaovnija= kobasica, čvarki, svinjetina uglavnom
Dalamacija= riba

Savjetuj ljudima da jedu ribe, riječne ribe su dosta masne, a masti iz ribe su daleko zdravije od svinjskih.
zzziher is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 04:30   #48
Quote:
zzziher kaže: Pogledaj post
Ma jasno je to, ali ove namirnice cisto iz zdravstvenih razloga ne treba jesti. Evo, baš danas na dnevniku pričaju da u slavoniji najviše moždanih udara bude, za razliku od dalmacije, gdje je puno puno manje.
Slaovnija= kobasica, čvarki, svinjetina uglavnom
Dalamacija= riba

Savjetuj ljudima da jedu ribe, riječne ribe su dosta masne, a masti iz ribe su daleko zdravije od svinjskih.
aj nam jos sad reci da ne jedemo zumanjke
sav taj kolesterol ce se lepo pretvorit u test
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 10:37   #49
Quote:
zzziher kaže: Pogledaj post
Ma jasno je to, ali ove namirnice cisto iz zdravstvenih razloga ne treba jesti. Evo, baš danas na dnevniku pričaju da u slavoniji najviše moždanih udara bude, za razliku od dalmacije, gdje je puno puno manje.
Slaovnija= kobasica, čvarki, svinjetina uglavnom
Dalamacija= riba

Savjetuj ljudima da jedu ribe, riječne ribe su dosta masne, a masti iz ribe su daleko zdravije od svinjskih.
jebeš dnevnik i jebeš korelacije*. aj ti meni nađi dokaz da masna hrana uzrokuje moždani ili bilo šta drugo. ja nisam našao.
masti su prilično zdrava namirnica. potrebna za zdravlje. gdje je dokaz da svinjetina nije zdrava? to su mitovi.

prva stvar, prosječnu dijetu je jako teško odrediti. broj moždanih udara u populaciji možda nema apsolutno ništa s dijetom, to je samo korelacija između dva područja, ništa više. Da je korelacija između moždanih udara i količine masti dobivena na hrpi ljudi i da se pokazalo da oni koji jedu više masti imaju veći rizik, to bi bilo nešta drugo, ali opet ne govori ništa o uzrocima moždanog udara.
klasični primjer:
postoji korelacija između veličine stopala i pismenosti u djece. što im je veće stopalo to su pismeniji.
da to saznaju u dnevniku, rekli bi da ljudi s malim stopalima ne znaju čitati.

Zadnje uređivanje Aphex : 15.01.2011. at 10:44.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 22:23   #50
Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
aj nam jos sad reci da ne jedemo zumanjke
sav taj kolesterol ce se lepo pretvorit u test
Evo,Scooby će ti objasniti zakaj ih nebi trebao jesti,da se ja ne moram mučiti

http://www.youtube.com/watch?v=r7Ey1ch2Koc
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 23:25   #51
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Evo,Scooby će ti objasniti zakaj ih nebi trebao jesti,da se ja ne moram mučiti

http://www.youtube.com/watch?v=r7Ey1ch2Koc
kakav debil
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 23:37   #52
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Evo,Scooby će ti objasniti zakaj ih nebi trebao jesti,da se ja ne moram mučiti

http://www.youtube.com/watch?v=r7Ey1ch2Koc
Koji smijeh
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 23:54   #53
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
jebeš dnevnik i jebeš korelacije*. aj ti meni nađi dokaz da masna hrana uzrokuje moždani ili bilo šta drugo. ja nisam našao.
masti su prilično zdrava namirnica. potrebna za zdravlje. gdje je dokaz da svinjetina nije zdrava? to su mitovi.

prva stvar, prosječnu dijetu je jako teško odrediti. broj moždanih udara u populaciji možda nema apsolutno ništa s dijetom, to je samo korelacija između dva područja, ništa više. Da je korelacija između moždanih udara i količine masti dobivena na hrpi ljudi i da se pokazalo da oni koji jedu više masti imaju veći rizik, to bi bilo nešta drugo, ali opet ne govori ništa o uzrocima moždanog udara.
klasični primjer:
postoji korelacija između veličine stopala i pismenosti u djece. što im je veće stopalo to su pismeniji.
da to saznaju u dnevniku, rekli bi da ljudi s malim stopalima ne znaju čitati.
Pa ti si bar poklonik raznoraznih ispitivanja, pronađi nešto relevantno o ovome.
A ovo uopce ne treba dokazivati, to je aksiom. Ne znam zašto misliš da su zasićene masti zdrave, da se na njima dobivaju dodatne kalorije. Neće ti biti ništa od malo masti, ali namjerno se hraniti masnom hranom da se dobije kalorije nije baš najpametnije. Tebi će dosta zasićenih masti uletjeti i ne namjerno. Za sve one funkcije koje trebaju mozgu, HDL kolesterol i to svašta nešto. Više ti ne treba.

Evo, da podijelim tu s vama jedan jako super članak koji pokazuje sve dobre stvari alkohola. Dakle, opijajte se.

http://www.leangains.com/2010/07/tru...nd-muscle.html

@unknown

Dobro.
zzziher is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 00:13   #54
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
kakav debil
Ne vidim zbog čega.
Ja isto skoro nikad ne jedem žutanjke.
Nema nikakvog smisla u ubacivanju tolike količine zasičenih masnoća u sebe.
Bolje mi je umjesto žutanjka pojesti lanenih sjemenki,koji badem ili sl.
Zasičenih masnoća već dosta dobijem kroz drugu hranu.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 00:53   #55
Scooby je bog i batina xD....dobro glupo je usporedivat par jaja dnevno i desetke koliko ih on vjerojatno jede...ni ja ne bih sve zumanjke jeo da jedem puno dnevno i da mi je do defke...
i evo da ne pricam samo vikilikimiki pizdarije, blizim se 20 kili debljanja u 9 mjeseci od kad idem u teretanu i zderem ko krme. Ali kako, kako, kako si to uspio, a teski si ektomorf sa v12 turbinom u trbuhu? Teretana i zderanje. I zderanje. I zderanje.
__________________
Homo doctus in se semper divitias habet
Tu trembles, carcasse, mais tu tremblerais bien davantage si tu savais où je vais te mener

Κατὰ τὸν ἑαυτοῦ δᾲιμονα

Zadnje uređivanje Nietreink : 16.01.2011. at 01:01.
Nietreink is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 01:14   #56
Quote:
freeze kaže: Pogledaj post
ovo je istina, mršavi ljudi koji se žale da se nemreju zdebljat seru da puno jedu,
a debeli ljudi koji se žale da nemogu smršavit seru da malo jedu pa nikako nejde dole...

amen
zabranjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 10:10   #57
Quote:
Nietreink kaže: Pogledaj post
Scooby je bog i batina xD....dobro glupo je usporedivat par jaja dnevno i desetke koliko ih on vjerojatno jede...ni ja ne bih sve zumanjke jeo da jedem puno dnevno i da mi je do defke...
i evo da ne pricam samo vikilikimiki pizdarije, blizim se 20 kili debljanja u 9 mjeseci od kad idem u teretanu i zderem ko krme. Ali kako, kako, kako si to uspio, a teski si ektomorf sa v12 turbinom u trbuhu? Teretana i zderanje. I zderanje. I zderanje.
Joooj, kako bi ja htjela da me netko blagoslovio tom v12 turbinom koja radi
Moja šteka, pa sve automatski ide u skladište

Makar da proradi samo u doba pms-a.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 10:18   #58
Quote:
zzziher kaže: Pogledaj post
Evo, da podijelim tu s vama jedan jako super članak koji pokazuje sve dobre stvari alkohola. Dakle, opijajte se.

http://www.leangains.com/2010/07/tru...nd-muscle.html

.
Ovo je super, i iz svog iskustva potvrđujem - istinito. Pogotovo ono s redukcijom UH i više proteina na dane koje se pije.
Mene nikako alkohol ne ide ako prije jedem UH, obavezno prije izlaska mi je obrok ili dva uglavnom p+m. I alkohol fino sjedne na to, a nuspojave su slabe ili ih nema (okej, ja ne pijem puno)
Bolje je birati trpka, ili ljuta pića, tipa vino ili rakiju, nikako slatko ili pivo.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 13:05   #59
Quote:
Nietreink kaže: Pogledaj post
Scooby je bog i batina xD....dobro glupo je usporedivat par jaja dnevno i desetke koliko ih on vjerojatno jede...ni ja ne bih sve zumanjke jeo da jedem puno dnevno i da mi je do defke...
i evo da ne pricam samo vikilikimiki pizdarije, blizim se 20 kili debljanja u 9 mjeseci od kad idem u teretanu i zderem ko krme. Ali kako, kako, kako si to uspio, a teski si ektomorf sa v12 turbinom u trbuhu? Teretana i zderanje. I zderanje. I zderanje.
nema nista lose u zmanjcima, majka za keto dijetu
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 14:39   #60
Quote:
zzziher kaže: Pogledaj post
Pa ti si bar poklonik raznoraznih ispitivanja, pronađi nešto relevantno o ovome.
nisam siguran bi li preporučio film Fathead (dokumentarac. kao.), jer se ne slažem sa svime (uloga inzulina je potpuno krivo predstavljena) i film je previše jednostran (masti su super, UH su smrt i salo), ali predstavljena su interesantna istraživanja o mastima.
u biti, preporučio bih zanemarit sve osim istraživanja o mastima, a i njih malo s rezervom uzeti
Quote:
A ovo uopce ne treba dokazivati, to je aksiom. Ne znam zašto misliš da su zasićene masti zdrave, da se na njima dobivaju dodatne kalorije. Neće ti biti ništa od malo masti, ali namjerno se hraniti masnom hranom da se dobije kalorije nije baš najpametnije. Tebi će dosta zasićenih masti uletjeti i ne namjerno. Za sve one funkcije koje trebaju mozgu, HDL kolesterol i to svašta nešto. Više ti ne treba.
jedino što je dokazano loše su hidrogenizirane biljne masti (tipa margarin ili ono u štapićima).
Aksion o štetnosti zasićenih izgleda nije baš točan. Masti koje ulaze u probavni sustav neće završiti direktno u krvi, nego će prije toga biti probavljene. Dakle kolesterol u krvi ne potječe iz kolesterola iz hrane. Tijelo samo stvara kolesterol kada mu treba.

Quote:
Evo, da podijelim tu s vama jedan jako super članak koji pokazuje sve dobre stvari alkohola. Dakle, opijajte se.

http://www.leangains.com/2010/07/tru...nd-muscle.html
fantastičan blog

Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Ne vidim zbog čega.
Ja isto skoro nikad ne jedem žutanjke.
Nema nikakvog smisla u ubacivanju tolike količine zasičenih masnoća u sebe.
Bolje mi je umjesto žutanjka pojesti lanenih sjemenki,koji badem ili sl.
Zasičenih masnoća već dosta dobijem kroz drugu hranu.
nema smisla izbjegavati masnoće. nisu štetne. meni je lakše i ukusnije pojesti žutanjke nego bademe ili lan.
još se uz to najedem i kruha i mase ko u priči.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.