Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2011., 19:50   #121
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
novci su posudjeni kad ih netko trazi(posudjuje), ja nisam nigdje prochitala da je mali povukao uchiteljicu za rukav i zamolio za 30 kuna.
Isto tako možemo reći, da mali nije trebao uzeti novce

Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
Mislim da si sama trebala odnijeti novce i porazgovarati s učiteljicom te ju zamoliti/upozoriti da ubuduće na vrijeme obavijesti o planiranim aktivnostima. Ovako zapravo nisi ništa postigla, a tema je samo otišla u krivom smjeru.
Potpisujem u potpunosti.

Pažljivo sam čitala - opet.
Učiteljica je znala o njihovoj situaciji, jako dobra i ljubazna, lijepo ih je primila u razred.
U razredu ima još petoro djece, koja se mjenjaju za besplatne izlete (svaki put, netko drugi).
Dakle, ta učiteljica je svjesna stanja tih obitelji i zna da je novac problem.
U čemu je onda stvar, da inzistira na 21 kn ?
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 20:51   #122
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Pažljivo sam čitala - opet.
Učiteljica je znala o njihovoj situaciji, jako dobra i ljubazna, lijepo ih je primila u razred.
U razredu ima još petoro djece, koja se mjenjaju za besplatne izlete (svaki put, netko drugi).
Dakle, ta učiteljica je svjesna stanja tih obitelji i zna da je novac problem.

U čemu je onda stvar, da inzistira na 21 kn ?
i ona takav razred svjesno odvede u Mc donalds
i ona natrpa dva izleta koji se placaju u istom tjednu

meni je i dalje u cijeloj prici ta 21 kuna najmanji problem.
jer je to posljedica ciji uzrok i rijesenje treba traziti na drugi nacin.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 22:12   #123
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
..
Ja ti savjetujem da ipak na informacijama (što prije) s njom porazgovaraš o svojoj financijskoj situaciji i objasniš joj taj položaj. Ak je dijete skužilo da se nemre, da se nema, onda njoj to netreba biti problem.
Ah, sad, mogla, ne mogla, nisam, a vratit taj dan ne mogu.
Ona jako dobro zna da sam se friška razvela, ostala bez ičega, bez posla i došla u nepoznat grad. Zna puno toga. (ne bih sve pisala). Osobno je tražila centar za pomoć, još se čeka.
A mali zna, vidi, tj. od malena su mi djeca naučena na skromnost. Mada ih ne zamaram s time, samo kažem, za nešto većeg nemamo, dok budemo imali, budemo i razgovarali da li nam treba.
A on, on je još samo malo dijete.

Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
Mislim da si sama trebala odnijeti novce i porazgovarati s učiteljicom te ju zamoliti/upozoriti da ubuduće na vrijeme obavijesti o planiranim aktivnostima. Ovako zapravo nisi ništa postigla, a tema je samo otišla u krivom smjeru.

winnerica da je dijete stvarno skužilo da se nemre i nema, nebi prihvatilo novce jer bi znalo da mama nemre vratiti ni tu famoznu 21 kunu
Otići ću već, a napisala sam zašto šaljem lovu. Da mali isto zna da šta primi i što se traži natrag (lekcija o posuđivanju novaca i poštenju vraćanja!) da treba vratiti. A ona, ako će htjeti MENI vratiti, ok, to on neće doznati. To je stvar odraslih.

Nisam mu nikada (moja greška) napomenula da NE SMIJE posuđivat novac. Nikada se nismo našli u takvoj situaciji. On zna da na radim, da se mučimo oko svake kune, zna da sam se zbog cijele te situacije razboljela, tj. vidi da pijem lijekove i imam rane (plikove) po nogama od stresa i brige. Čuje me kada znam reći da nisam spaval po cijele noći od svraba (plikovi na nogama užasno svrbe dok se koža osuši od kreme, pa moram mazati po noći). Zna....ne skrivam da se čovjek može i razboljeti, da ga nešto boli, da se liječi, ne učim ga da je sve savršeno i divno, jer nije.


I evo, malo prije je zaradio sladoled i 20kn od susjede...šivala sam joj nešto, nisam ništa tražila jer su nam super susjedi, pomognu ako treba malog pričuvat dok smo na putu, ali nije se dala susjeda, reće: to je za njega.

Ali neću mu to uzeti, kupit ću mu neke slatkiše. Drugdje uzela.
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 22:45   #124
Evo jedno ohrabrenje za Lauru
Ja sam isto dijete čija je mama vagala svaku kunu. I često sam bila crna ovca jer mama nije htjela platiti osiguranje, crveni križ u školi i slično. Išla sam svugdje, ali s minimalnim ili nikakvim džeparcem i nisam jela, kupovala sve ono što su si druga djeca mogla priuštiti. U tim trenucima mi je ponekad bilo neugodno i teško, al danas sam normalna osoba i uopće joj ne zamjeram što se tako ponijela. Sad kad sam i sama odrasla znam kak je to, novci lako odu i treba dobro prosuditi di ćeš ih staviti i koliko se nešto stvarno isplati.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 08:47   #125
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Konačno mi je jasno kako nastaju mali materijalisti kojima je najbitnije u što je tko obučen, obuven, što jede, kakav mobitel i koliko novaca ima. Jer mora se imati isto što i drugi i teška je sramota ako netko nema. Za takve ljude je najbolje da ne pokazuju svoju djecu svijetu ako ih već moraju imati, jer će ih inače učiniti nesretnima. Ma ne čine ih njihovi roditelji nesretnima, nego vi koji (doduše, nesvjesno i najčešće u najboljoj namjeri) učite svoju djecu podcjenjivanju onih koji nemaju i koji su zato drugačiji. Jer - mora se imati isto što i drugi, ako se nema, to je za osudu i to jednostavno nije u redu.

Molim one koji se ne slažu sa mnom, prije nego me napadnu, da pročitaju ovu temu još jednom.

To se zove stigmatizacija.
Zato kazem da je za djete najvaznija toplina doma,roditelja...iz doma nosi vrijednosti,a svijet ga moze lomiti,ali ga ne slomi.
Nije odjelo vaznije od covijeka-nego covijek od odjela.
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 11:02   #126
kao sta je jedna forumasica dobro napisala cemu ti silni izleti kazalista i ine stvari tokom godine...ok su dva izleta pokoji fakultativni posjet muzeju (a u ri su cesto i besplatni npr.posjest guvernerovoj ..)skola u prirodi ...hmm...nas je uciteljica u jesen i proljece vodila uz more i po parkovima i dalo se naucit o svemu i svacemu... a recimo prosle god mi frendica govori da joj je sin u 3 godine osnovnjaka ishao dva put gledat predstavu klupko s istom uciteljicom i isto toliko su isli na izlet u sv.petar u sumi ...cemu??...ucteljica nema ideje??i ako se nastavni plan pishe unaprijed ...ko ga odobri ?? jer par puta na isto mjesto i to isto placat ...nema smisla ..
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 11:34   #127
ja jos nikad nisam cula da se ijedno dijete bunilo jel se islo u kazaliste,kino, na izlet, u muzej precesto, dapace, djeci je to zanimljivo.

a mnoga djeca nebi vidjela ni kazalista ni muzeja da ne idu s uciteljima, jel ih roditelji sigurno nebi vodili, tak da opet ne vidim u cem je problem...
osim u tome da te stvari kostaju, a eto opet ako netko nema novaca i to se da rijesiti.

jel se ikome od vas dijete pozalilo- joj mama,opet idemo u kino,bas mi se neda, to mi je bezveze? cisto sumnjam...

a svaki od tih izleta ima neku svrhu, ak netko od ovdje prisutnih ne vidi svrhu odlaska u muzeje,posjete nacionalnim parkovima, spiljama, dvorcima u koje se ukomponiraju neke zanimljive pricice povijesne,geografske,umjetnicke naravno prilagodene djeci te dobi, onda se stvarno pitam kakvo je obrazovanje tih doticnih roditelja...

necu komentirat to da netko vodi djecu dvaput na isto mjesto, na to je definitivno trebalo upozorit doticnu uciteljicu,mozda ima slabo pamcenje
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 12:17   #128
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Buduci da je mama vecer prije spoznala sa cime ce se dijete sutradan suociti za mene je propust sto je to dopustila.
Sta vam tu nije jasno?

Moje dijete bi jelo sto i drugi ili ne bi islo.

Bas me zanima sto uciteljica ima reci o tome.
Nevolim se baš raspravljati po forumu ali oprosti ali znaš li ti za riječnemati
Nekom kao što je već rečeno je 20 kn ništa a nekom je bogatstvo Ja sma uvjerena da bi majka ..svaka majka svom djeteu priuštila sve što se može Ja apsolutno razumijem majku jer sma odrasla uz riječ nemam i nije mi se jednom dogodilo da su djeca druga imala a ja ne Ja kao buduća majka si mogu barem 8hvala Bogu na tome) predočiti osjećaj koji je majka imala kadje djete poslala na izlet bez novaca Nije ona kriva što nema Pa nemogu imati djecu smao oni koji imaju
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 12:35   #129
Mali je vratio lovu učiteljici. Pošto je strašno pričljiv (priča dok ne treba ), nema pojma šta je rekla, ali mi je zato uspio zakazat sastanak s njom u ponedjeljak....

Tako da do onda ništa ne znam.

A šta se tiče tih izleta, kina, kazališta, da, znaju pisati sastavke. Dok bili u Kumrovcu morali opisati izradu kruha ali što su tamo vidjeli! I naravno da krivo napisali, jer ja nisam vidjela šta su oni vidjeli, a kako mu malo pomagala u pisanju, nije to bilo to....

I imali su jedan dan na satu gledanje nekog crtića-filma, što već bilo. I za zadaću je trebalo prepričat. A kako ga nije zanimao crtić, nije ni zapamtio niti napisao zadaću. U bilježnici ostao naslov. I opomena od nje da nema zadaću. Tad sam joj ja na papirić napisala poruku da nije zapamtio šta je gledao. Pa mi uzvratila da kako to, da je trebao napisati o Sretnoj obitelji. Tada sam joj ja napisala: Kao prvo, on nema obitelj, nadalje, niti smo sretni nešto u ovakvoj krizi, ali ne bunimo se, nismo gladni, a da je dobro, nije. Ići sad opisivati neke izmišljotine o bla bla sreći i velikoj obitelji, mislim da nije smisao te teme.

Dobila sam poziv na razgovor...

Naravno, ponovila joj to sve u lice, da mali ne može opisati nešto (trebalo je kakti usporedit crtić s doma) da smo svi sretni da je sve ružičasto, kada toga nema! A on je premali da ima takvu bujnu maštu da izmisli nešto čega nema.

I fakat s čime ih zamaraju! Pokušavaju ih zaštititi od stvarnosti ovog svijeta, da je sve lijepo, jest, ima lijepih stvari, ali ima i groznih. Sad nedugo, susjedima uginuo predivan mačak. Mali je bio vani i utrčao prestrašeno i zvao me da se nešto kod susjeda dogodilo. Istrčala sam van i čula u hodniku strašne krikove.... to je bilo strašno za slušati. Znam da preko našeg stana žive 2 cure(14 i 17g) s roditeljima i sad mi kroz glavu prolazi šta se im moglo desiti. Krikovi ne prestaju, čuje se: Neeeeeeeeeee, neeeeeeeeee, ja to ne moguuuuuuuuuu, neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee......krv mi se ledila tih par sekundi dok stajala pred vratima. Pozvonim. Ništa. Pozvonim opet. Dođe mlađa na vrata i pitam, šta se desilo, jel treba pomoć? Ona odgovori, mačak nam uginuo.... i tada je došao tata, potegnuo malu za rame (inače su ok ljudi) i rekla sam da se ispričavam ali da skočila jer čula krikove da pomognem ako mogu. Znate šta mi rekao? To se tebe ne tiče!! I zalupio mi vratima.

Pitam se dal ću idući put skočit ako začujem krikove?
Da li će netko skočiti? (za to čuli i susjedi)
Da li će mi djete skočit i pozvat pomoć?
Da li idući put može biti i puno gorjega pa neće nitko reagirati?

I ono najvažnije, vriskala je cura od 17 god. Ok, znam da je strašno izgubit životinju. Razumijem, ali očigledno je odrasla pod staklenim zvonom gdje je svijet lijep i divan. Izolirana od ovakvih situacija. Šta da se nekom od njih desi nesreća? Ubit će se? Jer ne može prihvatit realnost.

Zato me ljuti to školstvo...sve je šareno, nasmijano, divno, pravedno, a iza svega krije se sve ostalo, od čega štite djecu, što nije dobro. Ja svojima pokazivala i nesreće na netu i sprovode, i poplave, i požare.....jer to je sve oko nas!
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 12:49   #130
Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
ja jos nikad nisam cula da se ijedno dijete bunilo jel se islo u kazaliste,kino, na izlet, u muzej precesto, dapace, djeci je to zanimljivo.

a mnoga djeca nebi vidjela ni kazalista ni muzeja da ne idu s uciteljima, jel ih roditelji sigurno nebi vodili, tak da opet ne vidim u cem je problem...
problem je kad se to provodi kao obavezan osnovnoškolski program koji bi, nominalno i po zakonu, trebao biti potpuno besplatan i dostupan svima.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 12:57   #131
laura-u slučaju pisanja sastavka i opisivanja izrade kruha moram stati na stranu učiteljce i braniti svoju struku...

oba zadatka spadaju u jezično izražavanje i stvaranje i kao takvi su elementi za ocjenjivanje koje je obavezno...djetetov zadak je da pozorno prati događaj/film i nakon toga ga pismeno/usmeno prepriča...to što se tebi/djetetu film tj. njegova tema

nije svidio je drugi par rukava...ali ne može dijete ništa ne napisati i da je to u redu jer nije,bez obzira na situaciju kod kuće...mogao je lijepo tako i napisati-u filmu je bilo tako i tako ali kod mene je sve potpuno drugačije...učiteljica je stvarno bila fer kad mu nije odmah dala negativnu ocjenu zbog toga što nije imao domaći uradak...

što se tiče događaja sa susjedima...nekim ljudima je kućni ljubimac zaista član obitelji i osjećaju se kao da su izgubili člana obitelji kad on premine,tako da uopće ne shvaćam što je poanta te priče-naravno da ih je to pogodilo i da su vruštali/pakali što već ne kao što bi za čovjekom...

što se tiče "izleta",svaki roditelj ima pravo ne poslati svoje dijete na isti iz xy razloga...na početku škol.god. učitelji su dužni upoznati roditelje sa svim planiranim "izletima" i reći okvirne troškove/vremenik...tad je vrijeme da kažete ako vam nešto ne odgovara i raspravite s učiteljicom!
i nema mi goreg radnog dana nego kad moram voditi hrpu djece na "izlet" i biti odgovorna za njih , pa kad čujem komentare da na tome učitelji zarađuju i tako proputuju maltene pola svijeta dođe mi da i stavim sve te dične roditelje na jedan dan u razred pa da vide kako je to lako/zabavno/super/opuštajuće (naravno da ima i takvih dana, ali nemojte omalovažavati našu struku i posao)...
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 13:04   #132
Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
ja jos nikad nisam cula da se ijedno dijete bunilo jel se islo u kazaliste,kino, na izlet, u muzej precesto, dapace, djeci je to zanimljivo.

a mnoga djeca nebi vidjela ni kazalista ni muzeja da ne idu s uciteljima, jel ih roditelji sigurno nebi vodili, tak da opet ne vidim u cem je problem...
osim u tome da te stvari kostaju, a eto opet ako netko nema novaca i to se da rijesiti.

a svaki od tih izleta ima neku svrhu, ak netko od ovdje prisutnih ne vidi svrhu odlaska u muzeje,posjete nacionalnim parkovima, spiljama, dvorcima u koje se ukomponiraju neke zanimljive pricice povijesne,geografske,umjetnicke naravno prilagodene djeci te dobi, onda se stvarno pitam kakvo je obrazovanje tih doticnih roditelja...
Baš! Roditelji su zadnja govna koja ne bi ni paru izdvojili za dijete, a ni 5 minuta vremena.
A djeci je najdraže kad nisu u školi, pa makar bili na livadi i gledali u tratinčice.
I ovdje se ne raspravlja o izletu u dvorce i spilje nego McDonalds. U što on spada?
Kolega je prije par godina poludio jer je mala došla doma s porukom od uičiteljice da treba x kuna jer idu na izlet u Turbo Limač. Vrlo edukativno.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 13:12   #133
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Baš! Roditelji su zadnja govna koja ne bi ni paru izdvojili za dijete, a ni 5 minuta vremena.
A djeci je najdraže kad nisu u školi, pa makar bili na livadi i gledali u tratinčice.
I ovdje se ne raspravlja o izletu u dvorce i spilje nego McDonalds. U što on spada?
Kolega je prije par godina poludio jer je mala došla doma s porukom od uičiteljice da treba x kuna jer idu na izlet u Turbo Limač. Vrlo edukativno.
Ucitelji bi se trebali drzati nastavnog plana ,a zasto neki vode u Turbo Limache,Mcdonaldse...ocito da djeci bude ljepo..a ne iz "potrebe nastavnog plana"...ti spadaju druge sfere kao posjet Muzejima,kazalistima,gradovima u Zupaniji...
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 15:35   #134
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Kolega je prije par godina poludio jer je mala došla doma s porukom od uičiteljice da treba x kuna jer idu na izlet u Turbo Limač. Vrlo edukativno.
ma neee, to ipak ne mogu povjerovati. Znam ja od mojih učenika (srednjoškolci) dobivati debilne ideje za izlete ali ovo... pa što je upisala u dnevnik?!!? Posjet robnoj kući. Možda je to ipak neka urbana legenda. Ja se morala ubiti da opravdam Gardaland a ona fino u mall.
__________________
..jednom bila
curafina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 16:09   #135
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Isto tako možemo reći, da mali nije trebao uzeti novce


jel se ti zaje*****... ti de facto krivish dijete sto je uzelo novac od uchiteljice koja je njemu to darovala.

Ti zelish da desetogodisnje djete bude odgovornije od odrasle osobe i k tome od uchiteljice.

na stranu motivi, dobre zelje, stigmatiziranje i ostalo....

uchiteljica je malome dala novac, koji on nije trazio.Ona je taj novac njemu darovala.Jer kad ti netko da neshto sto nisi trazio to se zove dar.

I ona sad trazi taj dar natrag.


Eto meni je taj detalj upadljiv.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 16:17   #136
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
winnerica da je dijete stvarno skužilo da se nemre i nema, nebi prihvatilo novce jer bi znalo da mama nemre vratiti ni tu famoznu 21 kunu
opet ...precjenjujete klinca od deset godina .....ja stvarno ne kuzim koji je vama..

uchiteljica mu da svoj novac(daruje ga, jer on ju nije trazio) i sav sretan jer ce biti isti kao i drugi kupi se taj prokleti hepi mil....i on je trebao znati...


nadam se da vam djeca nece nikada 'trebati znati"..... kako bi to bilo okrutno.

pretuzno.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 16:32   #137
Ne precjenjujem ja dijete, meni je jasno da dijete od 10 godina nemre pojmit koliko mama ima novaca, na to sam i winnerici pokusala obratiti paznju. Ne moze se to od djeteta u tim godinama ocekivati, meni je skroz normalno da je prihvatio novac od uciteljice, htio je kao i drugi pojesti taj happy meal.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 16:34   #138
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
.............
Ne, ne krivim, gdje sam to napisala?
Odgovorila sam na tvoj post da mali nije navlačio učiteljicu za rukav da mu da novac. Ona mu nije darovala novac (kao što piše u naslovu). Ona je izričito rekla da mu posuđuje i da ih traži sutra nazad. Zašto?
Zašto žena koja je upoznata sa obiteljskom situacijom, žena koja je pokrenula soc. službe da bi im se pomoglo, osoba koja očito nije kučka i socijalno neosjetljiva, traži novac nazad?
O tome govorim.
Meni se čini da je mali upao u "situaciju" na relaciji mama-učiteljica, ni kriv ni dužan, a to se samo nastavilo kasnije, igranjem pokvarenog telefona.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 16:56   #139
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Ne, ne krivim, gdje sam to napisala?
Odgovorila sam na tvoj post da mali nije navlačio učiteljicu za rukav da mu da novac. Ona mu nije darovala novac (kao što piše u naslovu). Ona je izričito rekla da mu posuđuje i da ih traži sutra nazad. Zašto?
Zašto žena koja je upoznata sa obiteljskom situacijom, žena koja je pokrenula soc. službe da bi im se pomoglo, osoba koja očito nije kučka i socijalno neosjetljiva, traži novac nazad?
O tome govorim.
Meni se čini da je mali upao u "situaciju" na relaciji mama-učiteljica, ni kriv ni dužan, a to se samo nastavilo kasnije, igranjem pokvarenog telefona.

znachi ja tebe povuchem za rukav i dam ti lovu i josh ti izrichito kazem da ti posudjujem, a ti me ni trazila, niti pitala...



ako je "posudjivala" da ga obrani od vrshnjaka, onda ga nema sto traziti natrag lovu...napravila je to od srca.Jer niti je mali trazio da mu daruje niti "posudjuje".

Ako shalje "odgojne poruke" mami, ja bi joj prva shupila otkaz.Jer niti je ljudski niti moralno da rijeshava svoje nesuglasice sa majkom, preko ledja djeteta.I ne profesionalno.


sori...onda je ona sebi uzela za pravo donjeti neke odluke na koje nema pravo...

ili je trebala dati novac i preshutjeti ili ne dati novac.Ovo sto je napravila je u totalnoj banani.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 17:13   #140
Meni je ta učiteljica u najmanju ruku čudna. Kako možeš posuditi novce desetogodišnjem djetetu? Zapravo posuđuješ novce njegovoj majci koja nije tu i nije pristala ni na kakvu posudbu.
Tim činom traženja novaca natrag poništila je svu dobru namjeru koju je evidentno imala.
Gala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.