Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2012., 01:56   #61
Quote:
Mariamagdalena kaže: Pogledaj post
pa moj ljubavnik i jest moj Bog!
Ma šta ti znaš....
Sex nije fuj!
Sex je..njami....
A da ja pišem ćirilicom, ili...sanskritom...ili...glagoljica možda...?
(mala opaska: a ti se jebeš- s bilo kim tko ti može pružit tantrički...votevr..?)
Sorry, al' ja sam ti malo old fashioned.
Ja se jebem samo iz i zbog ljubavi...
A budale mene...
Dijete cvijeća.
aha pardon tvoja pohotnost je fuj, fakat sori
a kad tipkaš lijevom rukom, moš i na latinskom ak ti se da..
nije bitno s kim se i kako jebem, dal se ja uopće jebem
a ti se jebeš zbog ljubavi? hehe, baš super za tebe, sam šta se duriš na mene što ti želim ukazati na nešto što bi ti lako moguće super sjelo, nije da trebaš sklepat noinu arku
ajwanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 02:30   #62
Ajd Hajvane, smiri se!

Nema tu neprijatelja protiv kojih se trebaš borit.

A barku...nju napravim i od čačkalica...ako treba!
 
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 02:53   #63
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nisi trebao tako opširno, mogao si malo skratiti odgovor
A sto se ima vise komentirat na pitanje jesu li papuca i laserski printer ista ili srodna stvar?

Ako se to uopce pita znaci da je jedan od ovih slucajeva istinit:

1 - ne znamo sto je papuca

2 - ne znamo sto je printer

3 - ne znamo sto je nit papuca nit printer

4 - seremo kvake



Opcenito se voli nirvanu poistovjecivati sa nekim ekstaticnim stanjima sto uglavnom ne dolazi iz budistickih nego indijskih izvora. A i to cak ne originalnih nego nekih newage revizija neohinduistickih teorija.

Stanja o kojima govori joga su opisima bliza jahnama u budizmu nego nirvani. U stvari ne bliza nego istovjetna. To nije nirvana.

Nadji mi opis ozbiljnijeg budistickog izvora/spisa u kojemu bi nirvana podsjecala na orgazam ili bilo kakav "osjecaj".

Ili mozda govoris o bendu? To bi imalo vise smisla
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 03:13   #64
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
nirvana je stanje uma - trajni bliss
gdje je Buda nirvanu opisao kao blazenstvo?

S druge strane prva (dakle najnica od odredjenog broja njih) jahna je opisana kao ekstaza, osjecaj sjedinjenja s univerzumom i blabla.. a to se u budizmu smatra tek produktom fokusiranog uma, poput samadhia u yogi. I nije nirvana.

Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
tko hoće tvrditi da se ovime ne dostiže nirvana?

http://www.javno.com/slike/slike_3/r...64976418_0.jpg
Buda?


Quote:
neumoran je um,
tako snažno prodrman.
u zagrljaju osjetila.
doista misllim
da vjetar nije razuzdaniji.

bhagavadgita, VI:34
erm.. to si stavila kao pro il kontra?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 10:57   #65
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
gdje je Buda nirvanu opisao kao blazenstvo?

Buda?

erm.. to si stavila kao pro il kontra?
nigdje buda ne spominje nirvanu kao blaženstvo, nego uvid i prihvaćanje . buda je lišen obreda, ne zato što mu je uskraćen ili ga je sam sebi uskratio, nego zato što mu ne treba, nije dio puta i nije put u nirvanu.

ono nije budistički, nego hinduistički. jedna od metoda kako da se sjedinimo sa svojim bogom u jedno. samadhijem stopiti se s brahmanom. ljubav u totalitetu, jer postojimo u tijelu. daleko starije od budizma, od posvećene "krvi" i hostije kojom unosimo svetu osobu u sebe, i sufističkog zanosa, a pogotovo od zapadnjačkog njuejdž bježanja od kapitalističke stvarnosti.

to je samo ilustracija jednog od mnogih poimanja dosizanja do najvišeg oblika čovječjeg duha. željeno stapanje sa savršenstvom.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 11:00   #66
ah...s čim se sve neradnici bave..
bože me sačuvaj.
OttoRino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 11:19   #67
Quote:
OttoRino kaže: Pogledaj post
ah...s čim se sve neradnici bave..
bože me sačuvaj.
aj ne gundraj, i radni narod ima pravo ponekad se baviti trivijalijama
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 11:29   #68
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
tko hoće tvrditi da se ovime ne dostiže nirvana?
šta? isklesani kipovi nagomilani jedni na druge? gdje je tu nirvana. ne vidim čak ni fizionomiju curt cobaina.
vl68i is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 11:44   #69
"Kad bi se ovaj život tijela, osjećaja, predodžbi, voljnog oblikovanja i svijesti sastojao isključivo od patnje, kad bi bio isključivo vezan za patnju, popraćen patnjom, a ne i ugodnošću, onda bića ne bi čeznula za tjelesnošću, za osjećajima, za predodžbama, za voljnim oblikovanjem, za sviješću. Ali pošto u tom životu postoji i ugodnost, pošto je taj život vezan i za ugodnost, popraćen i ugodnošću bez patnje, zato bića čeznu za njim. Tom su čežnjom vezana, a tom vezom okaljana..." -- "Dok bića ne shvate u ovih pet vrsta zavisnosti užitak kao užitak, patnju kao patnju i odvraćenost od njih kao odvraćenost, dotle nisu sposobna da izbjegnu, da se oslobode okova, da dosegnu neograničenost duha." buda
prolaznik 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 11:47   #70
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
aj ne gundraj, i radni narod ima pravo ponekad se baviti trivijalijama
bolje bi bilo da zasadite luk okolo Dicma i Imockog..
pa ne bi uvozili iz Kine.
kanite se nerada...to je grijeh
OttoRino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 12:51   #71
Quote:
OttoRino kaže: Pogledaj post
bolje bi bilo da zasadite luk okolo Dicma i Imockog..
pa ne bi uvozili iz Kine.
kanite se nerada...to je grijeh
a zakaj tak daleko? kaj fali mojim zagorskim bregima, kaj mislliš da tam ne uspijeva mrkva i salata?


buddha? http://www.youtube.com/watch?v=DOC1H...eature=related
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.

Zadnje uređivanje maher18 : 06.01.2012. at 13:23.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 14:30   #72
Nirvana:
"Želi se postići sredina između robovanja strastima i stroge askeze (pokore). Budisti vjeruju da postoji stanje gdje se uživa potpuna radost, sreća i mir, a to je nirvana. Smisao života za pripadnike budizma jest postići nirvanu. Nirvana je oznaka svojevrsnog raja kakvome teže budisti.
Nirvana označava potpuno ugasnuće svih želja, strasti, misli, ideja. Nirvana označava također nestanak želje za životom i smrću, potpuno ništavilo."

1.Orgazam=Nirvana NIKAKO
2.Orgazam kao " sredina između robovanja strastima i stroge askeze (pokore). " zasto ne.
Sex i orgazam uopce netrebaju biti nesto cega se trebamo odreci da postignemo Nirvanu , dapače! Sex i orgazam uopce netrebaju i nebi smjeli biti kontra duhovnosti!
__________________
Hrabro :-)
Hrabri 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 15:12   #73
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Jedan malo lucidan naslov
Znaš li ti uopće što znači "lucidan"?
O ovome ostalom radije ne bih, neki se već žele ubiti pa da ne pođem njihovim stopama...
Dominicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 16:07   #74
Quote:
Dominicus kaže: Pogledaj post
Znaš li ti uopće što znači "lucidan"?
...
ne
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 18:47   #75
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
ne
1. koji je sjajan (o pojavama i idejama); jasan, svijetao
2. a. koji je bistar (o ljudima); oštrouman, pronicav b. med. koji je svjestan (povremeno, kad je riječ o psihijatrijskim bolesnicima); priseban
Dominicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 23:31   #76
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
ono nije budistički, nego hinduistički. jedna od metoda kako da se sjedinimo sa svojim bogom u jedno. samadhijem stopiti se s brahmanom. ljubav u totalitetu, jer postojimo u tijelu. daleko starije od budizma, od posvećene "krvi" i hostije kojom unosimo svetu osobu u sebe, i sufističkog zanosa, a pogotovo od zapadnjačkog njuejdž bježanja od kapitalističke stvarnosti.

to je samo ilustracija jednog od mnogih poimanja dosizanja do najvišeg oblika čovječjeg duha. željeno stapanje sa savršenstvom.
Gita nije starija od Budizma. Kontemplativne upanishade cijoj tradiciji Gita pripada (iako striktno nije dio upanishadskog korpusa tekstova) kao i Patanjalijeve sutre (osnova raja joge) itd dolaze iz istog miljea i teritorijalnog podrucja kao i budizam u vremenima mjesanja starije dosljacke vedske (obredne, obiteljske, neasketske i nekontemplativne) i lokalnijih sramana tradicija iz kojih i proizlaze budizam i jainizam, a koje su sklonije kontemplaciji i asketizmu, a manje sklone ritualima, hijerarhijama itd. Budizam se pri tome odvojio i bio zaseban kao kontra brahmanizmu, ali veliko je bilo i mjesanje i inkorporiranje u vedsku tradiciju. Osim tih struja umjesala se i tantra (u sirem smislu od ovog modernog) i eto ti modernog hinduizma, ali u ovom obliku tek daleko kasnije nego sto si one vole tepat i davat neke velebne godine starosti

Dakle prije bi se moglo reci da je Gita vedizirana verzija one struje misli koja je otprilike u istom razdoblju formirala budizam nego da je starija od njega. Uostalom i datirana je u vrijeme kada je budizam vec egzistirao.

A u kakvoj je vezi sa raspravom oko orgazimickih veza sa duhovnoscu (sa nirvanom svakako nije), tj sa temom?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 06.01.2012. at 23:39.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 23:34   #77
Quote:
Hrabri 19 kaže: Pogledaj post
Nirvana:
"Želi se postići sredina između robovanja strastima i stroge askeze (pokore). Budisti vjeruju da postoji stanje gdje se uživa potpuna radost, sreća i mir, a to je nirvana. Smisao života za pripadnike budizma jest postići nirvanu. Nirvana je oznaka svojevrsnog raja kakvome teže budisti.
Nirvana označava potpuno ugasnuće svih želja, strasti, misli, ideja. Nirvana označava također nestanak želje za životom i smrću, potpuno ništavilo."

1.Orgazam=Nirvana NIKAKO
2.Orgazam kao " sredina između robovanja strastima i stroge askeze (pokore). " zasto ne.
Sex i orgazam uopce netrebaju biti nesto cega se trebamo odreci da postignemo Nirvanu , dapače! Sex i orgazam uopce netrebaju i nebi smjeli biti kontra duhovnosti!
gdje je Budha nirvanu definirao kao nistavilo (u najboljem slucaju to bi bila sunjata, ako i to) ili kao sredinu izmedju askeze i robovanja strastima (to je definicija budistickog puta prema nirvani eventualno), kao potpunu radost, srecu i mir, raj itd?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 01:49   #78
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
gdje je Budha nirvanu definirao kao nistavilo (u najboljem slucaju to bi bila sunjata, ako i to) ili kao sredinu izmedju askeze i robovanja strastima (to je definicija budistickog puta prema nirvani eventualno), kao potpunu radost, srecu i mir, raj itd?
Moje iskustvo "Nirvane" :
Duboki unutarnji mir(sreća) je jedno veliko nista , kad si nista onda si sretan , tj. kad odbaciš sebe ,iluzije , navezanosti , dobro lose, razum rasmišljanje,tijelo itd ,,,ostane ti veliko nista
Ali to nista nije bas nista to je ta tajastvena Božja moć , ako se mene pita Nirvana je jedno veliko nista
Stoga je i Bog jedno veliko nista i ako si mu slican sretan si imas smisao imas sve Ali isto tako ako to ne njeguješ svako malo se vraćaš u razmišljanje , stoga Nirvana po meni nije cilj ona stil života...

Vidim duboko pozajes religije i duhovnost , to pozdravljam
Sto je (po tebi) Nirvana? I sta mislis o relaciji orgazma kao svjetovnog užitka i Nirvane duhovnog ,dali postoji spoj? I kako?
Ustvari ,trebamo definirat Nirvanu i orgazam za konstruktivniji tok rasprave
__________________
Hrabro :-)

Zadnje uređivanje Hrabri 19 : 07.01.2012. at 02:09.
Hrabri 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 17:04   #79
Quote:
Dominicus kaže: Pogledaj post
1. koji je sjajan (o pojavama i idejama); jasan, svijetao
2. a. koji je bistar (o ljudima); oštrouman, pronicav b. med. koji je svjestan (povremeno, kad je riječ o psihijatrijskim bolesnicima); priseban
Hvala na pojašnjenju.

Duhovnost i spolnost, na neki način su prekrivene koprenom mističnosti i predrasuda, možda poput običnog sna.

Lucidnost bi u ovoj temi micanje te koprene, onoliko koliko je to moguće.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 17:22   #80
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
A sto se ima vise komentirat na pitanje jesu li papuca i laserski printer ista ili srodna stvar?

Ako se to uopce pita znaci da je jedan od ovih slucajeva istinit:

1 - ne znamo sto je papuca

2 - ne znamo sto je printer

3 - ne znamo sto je nit papuca nit printer

4 - seremo kvake



Opcenito se voli nirvanu poistovjecivati sa nekim ekstaticnim stanjima sto uglavnom ne dolazi iz budistickih nego indijskih izvora. A i to cak ne originalnih nego nekih newage revizija neohinduistickih teorija.

Stanja o kojima govori joga su opisima bliza jahnama u budizmu nego nirvani. U stvari ne bliza nego istovjetna. To nije nirvana.

Nadji mi opis ozbiljnijeg budistickog izvora/spisa u kojemu bi nirvana podsjecala na orgazam ili bilo kakav "osjecaj".

Ili mozda govoris o bendu? To bi imalo vise smisla
Po meni duhovnost ima tri izvora, a svako je slobodan vjerovati više ili manje nekom od tih izvora, a ti izvori su:

a) kanoni, dogme, spisi, prave religije... nekad su dijelovi međusobno kontradiktorni

b) hereza... tko može dokazati da istina nije sadržana i u nekim odbačenim djelovima religija

c) osobna iskustva ( ne moraju biti nužno mistična), ovo je za mene najbitniji izvor, a prva dva mogu biti nekakva nadahnuća (ili pouka kako se nebi smjelo).

Po meni je cilj duhovnosti u prvom redu osvijestiti sebe i to u svim komponentama, u protivnom, naš život je nesvjesan, a takva percepcija nesvjesnog života je obična halucinacija. Stoga smatram, ako smo na duhovnom putu, onda su nam vlastita iskustva bitnija od službenih tumačenja spisa

Ako mi samo prihvaćamo spise, bez da smo svjesni njihovog okusa, onda nas to dodatno baca u iluziju i gasi svjesnost, ukoliko mi pokušavamo biti subjekti života, onda nam se otvara novi prostor percepcije.

Da. ono oko čega se mi nikako složiti na ovom forumu, ti kažeš da budist ima jedan cilj, jogi drugi cilj, kršćanin treći cilj..., a ja tvrdim da mistik ima jedan cilj koji se zove spoznaja stvanosti, a nazivi poput nirvane, raja, samadhija, mokše, prosvjetljenja...mogu biti razlike u terminologiji i nivoima spoznaje.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:21.