Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2014., 00:30   #81
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
Realni atc je vjerovatno nesto malo manji jer ta vilica svi znamo kako radi ali slobodno gledaj sve iznad 480mm.
Izbor je dosta malen, barem u klasi jeftinijih vilica. Imas od Surlya Krampus model (483), od Salse Firestarter (mislim da je isto 483), OnOne karbon (490)...no trenutno osim Salse nista nije dostupno po EU shopovima. Znam jer upravo i sebi rijesavam takav rigid. Salsa je 120eura +10eura dostava sa bike24 i imas ju u tri boje....ili pricekaj jesen, pa se mozda Krampus (80eura) opet pojavi na lageru...

Edit: tek sad vidim da trebas za vbrake...nazalost to jos vise limitira izbor...mozes ici na Ogre od Surlya ali on je 468mm, pa bi ti prednji kraj mogao biti preniski. Sve sa vbrakeom kojih se mogu sjetiti su 450-470mm. Eventualno pitaj u Ciklocentru za Koninu P2 celicnu...
OK jos sam malo razmisljao�� pa me zanima koliko bi se promenila geo ako bi uzeo recimo Surly ogre 465mm duzine I stavio pored postojeceg spacera od 1cm, jos za dodatnih 2cm spacera, tako bi dobio visinu istu koju imam sada= atc oko 490mm. Dali bi to bilo ok, ili je svejedno bolje naci dulju vilicu sa manje spacera? Mozda bi mogao upotrebiti visi riser bar? I jos nesto, kako bi izgledao bicikal sa toliko spacera
Airborne-007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 08:09   #82
Quote:
Airborne-007 kaže: Pogledaj post
OK jos sam malo razmisljao�� pa me zanima koliko bi se promenila geo ako bi uzeo recimo Surly ogre 465mm duzine I stavio pored postojeceg spacera od 1cm, jos za dodatnih 2cm spacera, tako bi dobio visinu istu koju imam sada= atc oko 490mm. Dali bi to bilo ok, ili je svejedno bolje naci dulju vilicu sa manje spacera? Mozda bi mogao upotrebiti visi riser bar? I jos nesto, kako bi izgledao bicikal sa toliko spacera
spacer ne mjenja duzinu ATCa

spacer mjenja visinu volana od vrha headtubea...a to nema nikakve veze sa axle to crown duzinom. Dakle, tebi ce mozda volan i biti na istoj visini kao ranije ali ce ti se promjeniti visina BBa, clearence itd...

Iskreno ja ne bi stavljao vilicu od 465mm kao zamjenu za ATC od 490... pogotovo jer bi ti se mogao dogoditi problem sa pedal strokeom (da udaris pedalom u pod prilikom nagiba bajka u zavoju i/ili nailaska na prepreku).
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 13:26   #83
@litrenka: Naravno da se ne menja ATC, baš sam glup. Izgleda da mi onda preostaje samo ovo:http://www.on-one.co.uk/i/q/FOMK35CF...arbon-mtb-fork

Molim za potvdu da je ova vilica ok za Cube 29er sa vbrake.
hvala
Airborne-007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 14:18   #84
nije nazalost jer 29tka ciji ATC bi ti odgovarao ide samo kao disc only...
Iskreno vbrake vilicu sa ATCom iznad 480mm ces jako tesko (nikako) pronaci.

i zapravo ti je jedino Ogre igra ali kako sam pisao vec biti ce preniska...
sto za samu geometriju i nije mozda strasno ali ces dobiti pedal stroke problem jer ce ti BB biti prenisko.

no kako opcija zapravo i nema, mozes probat...ali prema sadasnjem iskustvu 100mm sus vilica na 29eru je jako nezahvalna za mjenjanje sa rigidom... no velim, probas...sa nekim malim SPD pedalama se navedeno moze donekle smanjiti.
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 10:19   #85
Zamjena Suntour NEX MLO DS 700c 63mm sa Surly 1x1 Disc MTB Fork 100mm

Pozdrav svima!

Dakle, imam trekking bike Focus Lost Lagoon CS 2.0 sa suspenzijskom vilicom SF14-NEX-DS-MLO-700c-63

ACT=477mm
SAG=17mm
ACT-SAG=460mm

Spomenutu Suntourovu suspenziju bih htio zamijeniti sa ovom Surly krutom čeličnom vilicom koja ima ACT=453mm. Jel će mi to pasati što se tiče geometrije i svega ostalog?

Hvala.
mbatala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 10:53   #86
ja bi prije isao na malo visi ATC u tvom slucaju, tocnije 468 >
http://www.bike24.com/1.php?content=...gc=0;orderby=2

a i ljepse ce izgledat bez vbrake pinova
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 10:58   #87
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
ja bi prije isao na malo visi ATC u tvom slucaju, tocnije 468 >
http://www.bike24.com/1.php?content=...gc=0;orderby=2

a i ljepse ce izgledat bez vbrake pinova
Thnx!
mbatala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 12:57   #88
pozdrav,
ovo je bajk:
https://www.dropbox.com/s/qlyeijtlmd...2012.38.00.jpg

vilica je neka jako loša...izmjerio sam ATC i SAG
ATC:450
SAG: cca 15-25 (ovo sam malo lose izmjerio jer je vilica jaako jaako mekana - potone skoro do dna kad se dignem na pedale i nagnem naprijed - imam 72kg)

trenutno su gore gume dimenzija 28 x 1.10 a na zimu bi išle gore 28 x 2.00

može preporuka za vilicu od karbona sa prihvatom za disk kočnice, željeni ATC između 430-450

vidio sam na ovoj temi da se preporučuju CarbonCycle vilice (što mi se sviđa jer su taman u mom cjenovnom rangu ), što kažete na ovo, da li bi mi pasalo:
http://www.ebay.co.uk/itm/eXotic-Rig...item20d994f78d

na što još trebam paziti kad kupujem vilicu? da li se razlikuju vilice i po tome kako se gore montira lula za volan? (btw u planu je da zamjenim lulu i volan, tako da nije bed ako budem zbog vilice morao kupiti novu)
__________________
Dal želite da budete anonimni?
anonymus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 13:48   #89
Vilica ce ti pasati na svaku standardnu lulu (i staru i eventualno novu).
Carbon cycles vilice su i vise nego ok ali uzmi onu 42.5cm ATC jer ce ti ova biti previsoka ako su mjere koje si napisao dobre.
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 09:07   #90
Zbunjen sam oko jedne stvari kod računanja prave geometrije suspenzijske vilice. Npr. ako suspenzijska vilica nema lock-out, moramo od axle-to-crown oduzeti SAG (A2C-SAG) i to mi je jasno. No, što kad suspenzijska vilica ima lock-out? Kada je zaključana, u tom slučaju nema SAGa i visina vilice je jednaka A2C. Ako je vozimo otključanu, tada važi pravilo A2C-SAG. Hoću reći da vilice sa lock-outom imaju dvije geometrije. Koju od njih uzeti kod odabira rigid vilice?
mbatala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 09:43   #91
otključanu
dhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 20:15   #92
Thumbs up Focus Lost Lagoon Custom Rigid

Dragi forumaši,

htio bih se zahvaliti svima na savjetima, posebno tebi @litrenka!

Kruta vilica je gore i nakon prve vožnje impresije su više nego odlične.
Evo i fotki kako je izgledalo prije, a kako to izgleda sada.

Odlučio sam se za vilicu Salsa CroMoto Grande, a radovi su stručno i profesionalno obavljeni u servisu Vadlja Sport iz Vrbovca, kojeg preporučujem svakome koga put nanese na tu stranu.
mbatala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 21:07   #93
Nema problema, drago mi je da je bilo uspjesno
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 16:57   #94
Jel netko kuži na ovoj vilici ove zvjezdice. Je li to kao reklama pa se to skine ili je to nalakirano gore. Pa koji vrag će to nekome na biciklu... Inače za sa 450mm bi mi bila mmmm. 475 trenutni atc - 25mm sag. Sad je i malo "jeftinija".
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 17:05   #95
baš ja gledao jučer. briem da nije nakeljeno. nisu bezveze rasprodane sa 450. ja čekam decembar! iako briem da neće bit 99 funti. a navijam i za Škot
e dns pa da funta još malo padne
QWAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 17:08   #96
Ali taj cirkus imati na biciklu...
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 17:36   #97
ma ako nema puno deralja bic onda čak nije loše. ali to je samo 1 model, ima i ona cijela mat.
QWAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 12:19   #98
Pozdrav svima!
Jel ima kod nas igdje za kupit rigid vilice različitih veličina i ATC-ova ili je to pitanje čista znanstvena fantastika?
Tipa Giant ili Ciklo Centar?

Htio bih malo isprobat čvrstu vilicu,što sam gledao po netu ovo bi mi odgovaralo ali mi je to malo puno krznenih životinjica za nešto što mi mižda neće biti ok
http://www.bike24.com/1.php?content=...8;product=8426

Jel imate kakvih ideja ili prijedloga?
duffbeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 14:53   #99
Znanstvena fantastika.
Ciklo centar mooozda moze nabaviti Koninu P2, prije cca dve godine je cijena bila nekih 600-700kn.

Iole bolje rigid neces naci ispod 60-70 eura (Surly) sto je po meni relativno malo love za kvalitetnu CroMo vilicu.

Dalo bi se izvuci nekakvih eBay kineza (Mosso) za manje para ali nitko od njih nema odgovarajuci ATC za tebe (koliko se sjecam imas trekking sa 28 kotacima).

Napisi sto zapravo zelis postici, pa ti mozda mogu nekim savjetom/iskustvom olakasati dilemu da li ti treba ili ne rigid tj da li ces biti zadovoljan....
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 21:15   #100
Pa dogodilo mi se to da sam na jednoj off road vožnji zaboravio otključat vilicu i to skužio tek na kraju vožnje,toliko o upijanju neravnina.
Da, radi se o trekingu vilica je RTS Vita,koja čak i nije neko dno ponude treking vilica.
Mislio sam ako bi se mogla naći neka relativno povoljna rigid vilica kojom bi smanjio masu bicikla.
ATC-SAG je nekakvih 445-450,ali ne bi imao ništa protiv da je mrvu više.

A i moram priznat da mi te Surly vilice izgledaju totalno sexy,vidio sam MTB nedavno sa jednom i baš mi moćno izgleda i totalno se ističe iz gomile-površan razlog al eto.
duffbeer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.