Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2013., 14:52   #81
Ja mlijeko trenutno samo u kavu stavljam.
Čudnovata Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 08:49   #82
Savjetujem svima da probaju sojino mlijeko s vanilijom staviti jutri u kavu (meni je najfinije Alpro od vanilije), meni je super
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 11:54   #83
U Dioni ga nema. Imaju čokoladno, i nezaslađeno sojino, i još jednog proizvođača. To je sve.
U Konzumu imaju sojino, rižino, zobeno, ali bez čokolade/vanilije.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 13:51   #84
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
Savjetujem svima da probaju sojino mlijeko s vanilijom staviti jutri u kavu (meni je najfinije Alpro od vanilije), meni je super
Soja mi u bilo kojem obliku odvratna, frend mi guro pod zube da probam salamu od soje pa sam skoro izbljuvo. A u menzi (od faksa) su meso zamijenili i podmetnuli soju, katastrofa nisam mogao pojesti !
Tako da mlijeko od soje necu ni probati, zasada malo pijem kozijeg mlijeka direkt iz posudice u kojoj je susjeda izmuzla prije koji sat vremena tako nema nis od kemije i konzervansa.

Navodno je bilo znanstvenog istrazivanja da soja nije bas toliko zdrava koliko se cini, cak nista bolje od preradenog kravljeg mlijeka. Drugim rijecima kakti preradena soja sadrzi preveliki broj zenskih hormona (estrogen) koji je cak stetan za muskarce.
Iskreno nemam pojma jel to istina ili nije, no ja opcenito bezobzira na istrazivanja meni okus soje neodgovara ni najmanje.

Mi se cini da u povecim gradovima postoje mlijekomati koji su izravno dovezani od seljaka i to bez toliko ili cak i bez konzervanasa i antibiotika.
Pa je bolje takvo mlijeko piti ili koristiti za kolace nego ono s hrpu antibiotika i konzervanasa.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 15:43   #85
Zašto bi nekog na podforumu bezmesne kuhinje zanimalo otkuda Gavrilović i Pik nabavljaju sirovine?

Imamo drugu temu na kojoj je chat dozvoljen.
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 19:52   #86
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Soja mi u bilo kojem obliku odvratna, frend mi guro pod zube da probam salamu od soje pa sam skoro izbljuvo. A u menzi (od faksa) su meso zamijenili i podmetnuli soju, katastrofa nisam mogao pojesti !
Tako da mlijeko od soje necu ni probati, zasada malo pijem kozijeg mlijeka direkt iz posudice u kojoj je susjeda izmuzla prije koji sat vremena tako nema nis od kemije i konzervansa.
Salama od soje i odresci od soje koje imaju u menzi (nisu ti nista podmetnuli, nego si zabunom uzeo vege meni) bas i nisu neki proizvodi po kojima tribas sudit soju kao namirnicu. Sama cinjenica da mozes tako razlicite proizvode od nje napraviti govori o tome koliko je to mocna namirnica.
Odresci od soje u menzi su takvog okusa jer su kuharice u menzi nesposobne to spremiti kako spada. Misle da mozes kupit onaj dehidrat i samo ga poprzit na tavi - sramota od kuhinje.
Salama od soje svaka ima drugaciji okus pa necu komentirat, jer ne znam koju si ti jeo. Uglavnom, takvi proizvodi imaju okus po zacinima, nicem drugom.
Mlijeko od soje nema okusa - rekli bi da je bljutav. Zato mu se dodaju okusi - ili samo secer, ili cak vanilija/cokolada. Ja ga osobno nikad ne pijem, jer za to nema potrebe, vec samo u receptima (kolaci i slicno). Iznimka su mlijeka s okusima, koja su jako fina.

Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Navodno je bilo znanstvenog istrazivanja da soja nije bas toliko zdrava koliko se cini, cak nista bolje od preradenog kravljeg mlijeka. Drugim rijecima kakti preradena soja sadrzi preveliki broj zenskih hormona (estrogen) koji je cak stetan za muskarce.
Jako volim recenice koje pocinju s 'navodno', a nastavljaju se s 'znanstvena istrazivanja'. Aj ti meni objasni kako jedna biljka moze imati zenske hormone? (hint: vjerojatno si mislio na fitoestrogene)
Fitoestrogeni nemaju nikakve veze s preradjenosti soje, vec se prirodno nalaze u hrpi namirnica/biljaka.
BTW mlijeko (i ono od seljaka, bez antibiotika i konzervansa) sadrzi estrogen (jer je krava zenska zivotinja i neki hormoni koje ona sama proizvodi zavrse i u njenom mlijeku)
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 15:19   #87
Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Dermatitisi se najučinkovitije liječe promjenom prehrane. Neadekvatna prehrana je stres za organizam sama po sebi. A stres uzrokovan drugim razlozima na staničnoj razini se može umanjiti adekvatnom prehranom, odnosno micanjem onih sastojaka koji izazivaju inflamaciju (mlijeko i mliječni proizvodi), a jedenjem više onih sastojaka koji ju smiruju (svježe povrće). Probaj tako, pa javi.
Meni decko, inace svejed, ima problema s dermatitisom i prištićima po leđima. Nakon sta se par tjedana hranio veganski sve mu se povuklo i imao je puno vise energije. Onda je malo pio kravlje mlijeko i pocelo mu se sve vracat, pa je prestao pa se opet sve povuklo i opet je dobio masu energije. Sad pije smootie svako jutro i koristi rižino mlijeko... I onda ja, koja sam potakla takvu prehranu, sva napuhana i bez energije, gledam njega i
Meni, sto manje hrane jedem, bolje se osjecam, neovisno o tome sta jedem
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 21:08   #88
Quote:
naomi kaže: Pogledaj post
Meni decko, inace svejed, ima problema s dermatitisom i prištićima po leđima. Nakon sta se par tjedana hranio veganski sve mu se povuklo i imao je puno vise energije. Onda je malo pio kravlje mlijeko i pocelo mu se sve vracat, pa je prestao pa se opet sve povuklo i opet je dobio masu energije. Sad pije smootie svako jutro i koristi rižino mlijeko... I onda ja, koja sam potakla takvu prehranu, sva napuhana i bez energije, gledam njega i
Meni, sto manje hrane jedem, bolje se osjecam, neovisno o tome sta jedem
Da nije B12? Da nije krivo kombiniranje hrane? Osjetljivost na gluten?
Daj nam primjer tvog uobičajenog menija, nešto mora biti.
__________________
.
CommeDesGarçons is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 21:48   #89
Quote:
CommeDesGarçons kaže: Pogledaj post
Da nije B12? Da nije krivo kombiniranje hrane? Osjetljivost na gluten?
Daj nam primjer tvog uobičajenog menija, nešto mora biti.
Ujutro obicno bude smootie, ljeti vocni a zimi zeleni, zatim ako sam doma musli sa rižinim mlijekom, ako sam na poslu sendvic, za rucak obicno povrtne lazanje/gulas od gljiva/rizoto/krumpiri sa špinatom/tjestenina sa šalšom/tortilje/proso... Često jos grickam bademe ili krekere od sjemenki.
Nekad ne stignem vise od 3 obroka dnevno pa je jedan obilniji, i preferiram slano al nista preprevise. Ne pusim, alkohol i kava iznimno rijektko Sirovo voce mi bas radi probleme....

Bila bih zahvalna na svakoj sugestiji, mucim se s tim zadnjih par godina...
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 21:59   #90
Jel jedeš mahunarke? Nemaš ih na popisu pa ono...
http://www.fitday.com/fitness-articl...-proteins.html
Tu u linku pred kraj člančića je kraći popis kombinacija namirnica za kompletni unos aminokiselina.
Koliko se kužim u nutri, to uopće ne bi trebalo imati veze s osjećajem iscrpljenosti, ali ono, ne škodi znati.

Kakve žitarice koristiš za ručak? Ako si ugl na bijelom brašnu možda ti skoči šećer, pa inzulin, pa zbog toga i malaksalost... Probaj ubacit složene šećere/UH. Ako to već je slučaj, ne znam.
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 23:24   #91
Quote:
naomi kaže: Pogledaj post
Ujutro obicno bude smootie, ljeti vocni a zimi zeleni, zatim ako sam doma musli sa rižinim mlijekom, ako sam na poslu sendvic, za rucak obicno povrtne lazanje/gulas od gljiva/rizoto/krumpiri sa špinatom/tjestenina sa šalšom/tortilje/proso... Često jos grickam bademe ili krekere od sjemenki.
Nekad ne stignem vise od 3 obroka dnevno pa je jedan obilniji, i preferiram slano al nista preprevise. Ne pusim, alkohol i kava iznimno rijektko Sirovo voce mi bas radi probleme....

Bila bih zahvalna na svakoj sugestiji, mucim se s tim zadnjih par godina...
Nekoliko mi stvari pada na pamet. Možda imaš osjetljiviji želudac pa ti svako krivo kombiniranje teško pada. Npr., kad radiš smoothije ili voćne salate, miješaš li kiselo ili srednje kiselo voće (npr. naranče, jabuke, bobičasto voće) sa slatkim (banane, datulje itd.)? Miješaš li voće s orašarima tj. mastima? Miješaš li bilo koje voće s dinjom ili lubenicom? Jedeš li voće nakon kuhane hrane, tj. nakon nedovoljno razmaka? To su sve stvari koje bi mogle smetati probavi i oduzimati energiju organizmu za ostale stvari.
I nisam skužila za B12. Uzimaš li ga u nekakvom obliku, barem preko obogaćenih proizvoda? Većina rižinih mlijeka koje sam probala nisu obogaćena Mogu ti reći iz osobnog primjera da se bez suplemenata B12 osjećam dosta malaksalo. Na isti mi način djeluje i kalorijski deficit - odmah depresija i bezvoljnost. Pokušaj izbrojiti koliko kalorija dnevno uneseš, a koliko potrošiš, možda i to igra neku ulogu.
__________________
.
CommeDesGarçons is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 16:52   #92
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Jel jedeš mahunarke? Nemaš ih na popisu pa ono...
Ne bas puno jer napuhuju može bit da mi i fali, probat cu pomalo prema kombinacijama navedenim na linku... Jedem doma integralno, a vani rafinirano.

Quote:
CommeDesGarçons kaže: Pogledaj post
Nekoliko mi stvari pada na pamet. Možda imaš osjetljiviji želudac pa ti svako krivo kombiniranje teško pada. Npr., kad radiš smoothije ili voćne salate, miješaš li kiselo ili srednje kiselo voće (npr. naranče, jabuke, bobičasto voće) sa slatkim (banane, datulje itd.)? Miješaš li voće s orašarima tj. mastima? Miješaš li bilo koje voće s dinjom ili lubenicom? Jedeš li voće nakon kuhane hrane, tj. nakon nedovoljno razmaka? To su sve stvari koje bi mogle smetati probavi i oduzimati energiju organizmu za ostale stvari.
Banane uvjek mjesam sa bobicastim, nekako mi je bobicasto prekiselo a zao mi ga ne jest pa pomjesam s bananom u smootie. Zasto to? Ugooglala banana berry i dobila samo recepte za smootie
B12 nisam odgovorila jer bi se prica prekomplicirala za ovaj topic.

Zadnje uređivanje naomi : 20.08.2013. at 17:04.
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 17:15   #93
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Je li moguće jesti raznoliko ako osoba ima mali budžet?
Može, ukoliko pronađeš nekog tko prodaje svoje proizvode, a dosta ljudi imaju nekog od koga bi kupili.

Ja osobno kupujem od prijatelja koji svoje voće i povrće uzgaja i prodaje na pijacama/tržnicama, stim da mi uvijek bude 1-2-3 kune jeftinije nego da kupim na pijaci.

I npr, orašasti plodovi kad se jedu ne treba kg ne znam, oraha da bi se zadovoljila norma vitamina/minerala koju čovjek treba, no to na žalost mnogi ne znaju pa pojedu kilu odjednom i kažu kako je to skupo.


[/QUOTE]Koga citiraš?[/QUOTE]

Bio sam ubijeđen da sam stavio link :/ Neda mi se sad tražit odakle sam točno citirao.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 17:23   #94
Quote:
naomi kaže: Pogledaj post
Ne bas puno jer napuhuju može bit da mi i fali, probat cu pomalo prema kombinacijama navedenim na linku... Jedem doma integralno, a vani rafinirano.
http://www.coolinarika.com/namirnica/leca/

Probaj leću, osobno nemam nikakvih problema sa mahunarkama, ali ljudi koji imaju, s njom nisu imali problema. Em je fina i ukusna, em je zdrava i jeftina
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 19:25   #95
Smile

pozdrav svima
evo još jedne koja želi da se zdravo hrani i koja je prešla na vegansku ishranu. uglavnom tek sam na početku, nekih 25 dana, al već osjećam nekako više energoje i bolje raspoloženje.

ja sam samo od jednom prestala da koristim sve namirnice životinjskog porijekla, nisam išla postepeno jer mi ni ovako ništa nije smetalo niti mi je šta falilo. razlog je u glavnom zdravstveni, imam dijabetes tip 1, hipotireozu i vitiligo e sad sam odlučila da to sve izliječim zdravom prehranom za šta smatram da je okidač u svemu.

pokušavam vitamine da nadoknadim tako što za doručak pijem zeleni sok (jabuka, mrkva, oljušteno cijelovito zrno zobi i pšenice_po jednu šaku nakon što se natapalo preko noći, banana, malo matičnjaka, peršina i majčine dušice), sat nakon tog zelenog soka popijem jednu veliku čašu mlijeka od orašastih plodova (jedna šaka badema, jedna lješnjaka, jedna brusnice, tri smokve i tri hurme-sve mi to prenoći u vodi i ujutro dobro imiksam, pa dobijem baš ukusno vitaminsko mlijeko)
za ručak mi je uglavnom kuhano povrće (mahunarke, kupus, tikva, mješano povrće...), a za večeru voće...u međuvremenu kada sam gladna jedem suho voće ili orašaste plodove.

ovih dana namjeravam kupiti i pivski kvasac, a počela sam i piti ulje ćurokota za šta sam čitala da je jako dobar i zdrav

kakav je vaš dnevni meni, volje la bih znati šta bih još trebala ubaciti u ishranu i da li mi nešto fali?
sunce5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 21:26   #96
Quote:
Zora kaže: Pogledaj post
Salama od soje i odresci od soje koje imaju u menzi (nisu ti nista podmetnuli, nego si zabunom uzeo vege meni) bas i nisu neki proizvodi po kojima tribas sudit soju kao namirnicu. Sama cinjenica da mozes tako razlicite proizvode od nje napraviti govori o tome koliko je to mocna namirnica.
Odresci od soje u menzi su takvog okusa jer su kuharice u menzi nesposobne to spremiti kako spada. Misle da mozes kupit onaj dehidrat i samo ga poprzit na tavi - sramota od kuhinje.
Salama od soje svaka ima drugaciji okus pa necu komentirat, jer ne znam koju si ti jeo. Uglavnom, takvi proizvodi imaju okus po zacinima, nicem drugom.
Mlijeko od soje nema okusa - rekli bi da je bljutav. Zato mu se dodaju okusi - ili samo secer, ili cak vanilija/cokolada. Ja ga osobno nikad ne pijem, jer za to nema potrebe, vec samo u receptima (kolaci i slicno). Iznimka su mlijeka s okusima, koja su jako fina.



Jako volim recenice koje pocinju s 'navodno', a nastavljaju se s 'znanstvena istrazivanja'. Aj ti meni objasni kako jedna biljka moze imati zenske hormone? (hint: vjerojatno si mislio na fitoestrogene)
Fitoestrogeni nemaju nikakve veze s preradjenosti soje, vec se prirodno nalaze u hrpi namirnica/biljaka.
BTW mlijeko (i ono od seljaka, bez antibiotika i konzervansa) sadrzi estrogen (jer je krava zenska zivotinja i neki hormoni koje ona sama proizvodi zavrse i u njenom mlijeku)
Nemam ti ja pojma uglavnom kad god sam probao soju od nekoga nije mi ništa valjala. A sad da jedem čisti začin da pokrim okus soje opet nije niti to zdravo što je previše je previše.

Evo imaš tu temu o soji gdje se forumaši nemogu dogovoriti dali je soja štetna ili nije, toliko neudomica nema valjda niti sa jednom drugom namirnicom.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=530820
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 09:45   #97
Quote:
sunce5 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima
razlog je u glavnom zdravstveni, imam dijabetes tip 1, hipotireozu i vitiligo e sad sam odlučila da to sve izliječim zdravom prehranom za šta smatram da je okidač u svemu.
kakav je vaš dnevni meni, volje la bih znati šta bih još trebala ubaciti u ishranu i da li mi nešto fali?
Sunce, za tebe bi bilo najbolje da se konzultiraš s profesionalnim dijetetičarom/kom koji će ti izraditi plan prehrane. Kod dijabetesa tip1 je prehrana maksimalno individualizirana i teško da će ti ovdje pomoći savjeti s foruma.

Ps- Google izbacuje zanimljive stvari na search "diabetes mellitus type 1 diet vegan"


Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Nemam ti ja pojma uglavnom kad god sam probao soju od nekoga nije mi ništa valjala. A sad da jedem čisti začin da pokrim okus soje opet nije niti to zdravo što je previše je previše.

Evo imaš tu temu o soji gdje se forumaši nemogu dogovoriti dali je soja štetna ili nije, toliko neudomica nema valjda niti sa jednom drugom namirnicom.
Sasovče, na ovom podforumu se ne bojimo soje*, a ukus (posebno okusa) je osobna stvar.

*https://www.forum.hr/showthread.php?t=530820

Zadnje uređivanje peronja : 21.08.2013. at 09:53.
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 10:08   #98
SAS, ako ti soja ima gadan okus, onda ništa, ne piješ ju ukratko. Ja sam odrasla na kozjem mlijeku i pila ga umjesto kravljeg kod tete na otoku, vjerujem da je mnogo zdravlje od kravljeg jer je manje prerađeno etc. Danas mi se gadi miris i okus svakog životinjskog mlijeka, pa ga ne pijem. Samo sojino. Probala sam heljdino, bademovo, lješnjakovo, rižino, kokosovo i zobeno, ne paše mi niti jedno.
I dalje sam vegetarijanka, pa konzumiram bijele/mekanije sireve (od ementalera mi se diže želudac, to sam naučila na teži način prije tjedan dana za vrijeme večere sa starcima ). Od kozjeg bijelog sira i grčkog mi nije zlo. (mislim da je on kravlji). Ima itko ideju u čemu je fora, manje masti ili..?)

Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Navodno je bilo znanstvenog istrazivanja da soja nije bas toliko zdrava koliko se cini, cak nista bolje od preradenog kravljeg mlijeka. Drugim rijecima kakti preradena soja sadrzi preveliki broj zenskih hormona (estrogen) koji je cak stetan za muskarce.
Iskreno nemam pojma jel to istina ili nije, no ja opcenito bezobzira na istrazivanja meni okus soje neodgovara ni najmanje.
Zora ti je odgovorila, pa ne moram ja. Dakle, soja nema nikave estrogene ili ljudske hormone, već fitoestrogene koji nemaju veze s nama i mnogo su slabiji od ljudskih hormona, pa teško da imaju utjecaja na zdravlje. Možda da se soja konzumira u luđačko velikim količinama. A bome je svega loše u prevelikom količinama, pa tako i životinjskog mlijeka i sireva.

Probala sam soju hrpu puta u menzi, odurna mi je. Nemoj suditi svu soju po njoj.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 15:49   #99
Quote:
sunce5 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima
evo još jedne koja želi da se zdravo hrani i koja je prešla na vegansku ishranu. uglavnom tek sam na početku, nekih 25 dana, al već osjećam nekako više energoje i bolje raspoloženje.

ja sam samo od jednom prestala da koristim sve namirnice životinjskog porijekla, nisam išla postepeno jer mi ni ovako ništa nije smetalo niti mi je šta falilo. razlog je u glavnom zdravstveni, imam dijabetes tip 1, hipotireozu i vitiligo e sad sam odlučila da to sve izliječim zdravom prehranom za šta smatram da je okidač u svemu.

pokušavam vitamine da nadoknadim tako što za doručak pijem zeleni sok (jabuka, mrkva, oljušteno cijelovito zrno zobi i pšenice_po jednu šaku nakon što se natapalo preko noći, banana, malo matičnjaka, peršina i majčine dušice), sat nakon tog zelenog soka popijem jednu veliku čašu mlijeka od orašastih plodova (jedna šaka badema, jedna lješnjaka, jedna brusnice, tri smokve i tri hurme-sve mi to prenoći u vodi i ujutro dobro imiksam, pa dobijem baš ukusno vitaminsko mlijeko)
za ručak mi je uglavnom kuhano povrće (mahunarke, kupus, tikva, mješano povrće...), a za večeru voće...u međuvremenu kada sam gladna jedem suho voće ili orašaste plodove.

ovih dana namjeravam kupiti i pivski kvasac, a počela sam i piti ulje ćurokota za šta sam čitala da je jako dobar i zdrav

kakav je vaš dnevni meni, volje la bih znati šta bih još trebala ubaciti u ishranu i da li mi nešto fali?
Meni se cini da je kod tebe skoro sve zastupljeno, dale najbitnije skupine namirnica:voce, povrce, mahunarke, orasasti plodovi, eh jedino nisam primjetila da jedes sjemenke kao ni zitarice. Ako je tako, to bi trebala uvrstiti. Ako izbjegavas gluten(kao ja), od zitarica mozes jesti kvinoju, proso, amarant, heljdu. A sto se tice sjemenki, ja konzumiram chia sjemenke, konopljine sjemenke, i naravno bucine, lan, susam i suncokret. Nadam se da sam bila od pomoci
__________________
Albert Einstein: " Nothing will benefit human health and increase the chances for survival of life on earth as much as the evolution to a vegetarian diet"
Lastdayonearth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 22:40   #100
Smile

Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Sunce, za tebe bi bilo najbolje da se konzultiraš s profesionalnim dijetetičarom/kom koji će ti izraditi plan prehrane. Kod dijabetesa tip1 je prehrana maksimalno individualizirana i teško da će ti ovdje pomoći savjeti s foruma.

Ps- Google izbacuje zanimljive stvari na search "diabetes mellitus type 1 diet vegan"



Sasovče, na ovom podforumu se ne bojimo soje*, a ukus (posebno okusa) je osobna stvar.

*https://www.forum.hr/showthread.php?t=530820

ima la sam neke planove prehrane, međutim one su uključivale meso i mliječne proitvode...ipak meni je cilj da tu hranu više ne konzumiram, pa nekako uspjevam ovako da organizujem ishranu, i bitno je da mi odgovara jer je šećer bolji nego prije...
puno hvala na savjetu
sunce5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.