Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2013., 00:12   #61
ne salju lose signale nego krive zbog krivog tumacenja senzornih informacija u mozgu.
ako ne shvacas pitaj ili citaj 55 put
Aleš Ernst is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 11:41   #62
Quote:
Aleš Ernst kaže: Pogledaj post
ne salju lose signale nego krive zbog krivog tumacenja senzornih informacija u mozgu.
ako ne shvacas pitaj ili citaj 55 put
I opet je to nasljedno, genetski, zbog oštećenja fetusa u trudnoći, preranog rođenja, traume prilikom poroda, nedostatak stimulacije u ranoj dobi, nakon dugotrajne hospitalizacije itd, i nema veze sa zdravom osobom, a pogotovo sa trčanjem.

Kolko ja znam bosonogo trčanje nije neurološki poremečaj, sve je u redu ne brini.

Izmišljate problem tamo gdje ga nema.
camusstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 11:46   #63
mislim da daljna razprava na taj nacin nije potrebna

napises misljenje i predstavis cinjenice koje to misljenje podrzavaju .
to je forumski nacin razprave
ako imas cinjenice koje to sto pisem naprave netocnim jih iznesi
ostalo je gubljenje tvog vremena
Aleš Ernst is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 23:16   #64
Ok oprosti
camusstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 09:55   #65
Quote:
camusstone kaže: Pogledaj post
Crnci sa širokim nosom i tamnijom kožom očito za život u Africi, Eskimi sa večim i debljim naborima oko očiju za život na ledu, Pigmeji niskim rastom za kretanje i lov u džungli, a Hrvati za bosonogo trčanje...
Nismo svi isti, i trčanje na duge staze je samo urođeno nekima od nas, dok je sprint urođen svim Gepardima.
Što prije to shvatiš potrošiti ćeš manje novaca za gluposti poput minimalističkih tenisica.
Nego ako se to zove bosonogo trčanje, zakaj ne trčite bosi nego u tim uber ružnim tenisicama?
A zakaj prosječni rekreativac fura specijalizirane tenke za trčanje (koje na kraju dođu skuplje od bearfootica jer se koriste samo za trčanje),a istovremeno ima bolove u koljenima..
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 14:48   #66
Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
A zakaj prosječni rekreativac fura specijalizirane tenke za trčanje (koje na kraju dođu skuplje od bearfootica jer se koriste samo za trčanje),a istovremeno ima bolove u koljenima..
A kaj bi ti u berfuticama kanale kopao? Za kaj su one u milu mater napravljene?

Zato kaj je debel, nije se kretao do 30 te, kilav je i ozljedio bi se i na pikadu, navalio ko sivonja na trčanje i nema dobrog trenera kao ja!
camusstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 18:34   #67
Quote:
camusstone kaže: Pogledaj post
A kaj bi ti u berfuticama kanale kopao? Za kaj su one u milu mater napravljene?

Zato kaj je debel, nije se kretao do 30 te, kilav je i ozljedio bi se i na pikadu, navalio ko sivonja na trčanje i nema dobrog trenera kao ja!
Ak su se ljudi specijalizirali za kaj će im onda raznorazni rekviziti među kojima su i tene specijalno za trčanje?
Ovdje se diskutira o tome zašt je bearfoot trčanje (boso ili u vibramicama,whatever)dobro ili bolje od onoga u nekim tam tenkama dizajniranima za trčanje.Ne vidim da si naveo razlog zašt je potonje bolje.
I zbilja ne vidim kaj je toliko smiješno u cijeloj priči..ali,kak se kaže,svak ima svoje veselje..živio
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 20:50   #68
Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
Ak su se ljudi specijalizirali za kaj će im onda raznorazni rekviziti među kojima su i tene specijalno za trčanje?
Ovdje se diskutira o tome zašt je bearfoot trčanje (boso ili u vibramicama,whatever)dobro ili bolje od onoga u nekim tam tenkama dizajniranima za trčanje.Ne vidim da si naveo razlog zašt je potonje bolje.
I zbilja ne vidim kaj je toliko smiješno u cijeloj priči..ali,kak se kaže,svak ima svoje veselje..živio
Ti stalno neka pitanja postavljaš.
Tenisice su alati, isto kao i koplje, luk i strijela, skije ili nož. Olakšavaju nam život, kretanje (trčanje) kako nebi imali smrznute i posječene noge kada trčimo, točka!

Jel treba tu toliko izmišljati probleme gdje ih nema?
camusstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 22:20   #69
da dodam nesto toj debati .

jako lako se dogodi da koristis krivi alat za posao koji moras ili zelis napravit . a kao sto je vjerovatno svakome jasno iz zivota , duza upotreba krivog alata donosi kronicne bolove , istrosenost i slabije rezultate zbog krivih pokreta koje krivi alat zahtjeva da bi se izvrsila namjera zbog kojeg smo taj alat i uzeli.
zato se i veli da bez alata nema zanata jer svaki posao se najbolje i najefikasnije obavi sa pravim alatom i znanjem te iskustvom koji alat i kako koristit.
i kod rada se svako jako brzo pobuni ako mu sef da krivi ili manje primjeren alat za obavit posao koji mu je nalozio no kod sporta .....
vec osnovno poznavanje evolucije i Darwina mora dati logican zakljucak da je ljudsko tijelo i ljudsko stopalo kroz evoluciju vjerovatno postalo najbolje i najefikasnije za osnovno ljudsko kretanje . bipedalno hodanje i trcanje . da nije promjenilo bi se do sada i da je povisena peta bolja od ovakve kakvu sad imamo bi imali na peti dodanih 1-3 cm kosti . i ako nam hodanje i trcanje u bearfotkama radi probleme je to prije zbog neadekvatne pokretljivosti torza i lose motoricne koordinacije nego zbog krive obuce ( alata)
Aleš Ernst is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 12:11   #70
Quote:
camusstone kaže: Pogledaj post
Ti stalno neka pitanja postavljaš.
Tenisice su alati, isto kao i koplje, luk i strijela, skije ili nož. Olakšavaju nam život, kretanje (trčanje) kako nebi imali smrznute i posječene noge kada trčimo, točka!

Jel treba tu toliko izmišljati probleme gdje ih nema?
Pitanja služe za propitivanje onoga kaj je rečeno.
Sukladno tvojoj tezi da su se ljudi specijalizirali ne bi im trebali nikakvi alati.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 12:16   #71
Quote:
Aleš Ernst kaže: Pogledaj post
da dodam nesto toj debati .

jako lako se dogodi da koristis krivi alat za posao koji moras ili zelis napravit . a kao sto je vjerovatno svakome jasno iz zivota , duza upotreba krivog alata donosi kronicne bolove , istrosenost i slabije rezultate zbog krivih pokreta koje krivi alat zahtjeva da bi se izvrsila namjera zbog kojeg smo taj alat i uzeli.
zato se i veli da bez alata nema zanata jer svaki posao se najbolje i najefikasnije obavi sa pravim alatom i znanjem te iskustvom koji alat i kako koristit.
i kod rada se svako jako brzo pobuni ako mu sef da krivi ili manje primjeren alat za obavit posao koji mu je nalozio no kod sporta .....
vec osnovno poznavanje evolucije i Darwina mora dati logican zakljucak da je ljudsko tijelo i ljudsko stopalo kroz evoluciju vjerovatno postalo najbolje i najefikasnije za osnovno ljudsko kretanje . bipedalno hodanje i trcanje . da nije promjenilo bi se do sada i da je povisena peta bolja od ovakve kakvu sad imamo bi imali na peti dodanih 1-3 cm kosti . i ako nam hodanje i trcanje u bearfotkama radi probleme je to prije zbog neadekvatne pokretljivosti torza i lose motoricne koordinacije nego zbog krive obuce ( alata)
To je i moja poanta.
Ak ti trčanje bez obuće stvara problem onda je logično da je njegovo središte u sistemu i nikakve tenisice ga neće otklonit,ma kako dobre bile.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 10:48   #72
Quote:
Aleš Ernst kaže: Pogledaj post
da dodam nesto toj debati .

jako lako se dogodi da koristis krivi alat za posao koji moras ili zelis napravit . a kao sto je vjerovatno svakome jasno iz zivota , duza upotreba krivog alata donosi kronicne bolove , istrosenost i slabije rezultate zbog krivih pokreta koje krivi alat zahtjeva da bi se izvrsila namjera zbog kojeg smo taj alat i uzeli.
zato se i veli da bez alata nema zanata jer svaki posao se najbolje i najefikasnije obavi sa pravim alatom i znanjem te iskustvom koji alat i kako koristit.
i kod rada se svako jako brzo pobuni ako mu sef da krivi ili manje primjeren alat za obavit posao koji mu je nalozio no kod sporta .....
vec osnovno poznavanje evolucije i Darwina mora dati logican zakljucak da je ljudsko tijelo i ljudsko stopalo kroz evoluciju vjerovatno postalo najbolje i najefikasnije za osnovno ljudsko kretanje . bipedalno hodanje i trcanje . da nije promjenilo bi se do sada i da je povisena peta bolja od ovakve kakvu sad imamo bi imali na peti dodanih 1-3 cm kosti . i ako nam hodanje i trcanje u bearfotkama radi probleme je to prije zbog neadekvatne pokretljivosti torza i lose motoricne koordinacije nego zbog krive obuce ( alata)
Eh kaj bi bilo da bi bilo. Onda bi ljudi imali krila, a ne letjeli u avionima, ili bi bili ko ribe.

Navodno su neka davna istraživanja povezana sa rasizmom utvrdila da crnci imaju veću petnu kost, duže ahilove tetive itd., pa da im to daje prednost u trčanju. Čitao sam genetiku u sportu, sprinteri sa Jamajke vuku korijene od samo malog dijela plemena mislim iz zap. Afrike, ne od svih crnaca. Zaključak je da je samo to pleme specijalizirano za sprint, ne svi crnci na zemlji.

Naši pretci su trčali za plijenom, ali mislim da nisu trčali maratone, možda su prehodali i trčali 10-15 km dnevno, ali nisu trčali 42 km sigurno. Isto tako su najvjerovatnije živjeli 20-30 godina, pa za tako kratko vrijeme niti ozljede nisu mogle biti ozbiljnije nego danas.

Poanta je da nismo svi stvoreni maratonci, i da su tenisice sasvim okej.
camusstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 10:49   #73
Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
To je i moja poanta.
Ak ti trčanje bez obuće stvara problem onda je logično da je njegovo središte u sistemu i nikakve tenisice ga neće otklonit,ma kako dobre bile.
A ja opet kažem da vi vidite problem tamo gdje ga nema.
camusstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 12:42   #74
camusstone

tema je bosonogo trčanje , zašto bi trebalo biti zdravije od trčanja u tenisicama sa visokom petom i zašto nije dobro za svakoga.

trudio sam se objasnit uzroke i posljedice jer je moj pogled drugačiji od standardnoga te objasniti zašto su povrjede kod trčanja tako česte iako bi po logici stvari trebale biti vrlo rjedke i to sam pokušao što bolje i argumentirano objasniti.
tako da ne vidim poantu vašeg odgovora i pisanja na temu kaj bi bilo da bi bilo .
Aleš Ernst is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 15:36   #75
Quote:
camusstone kaže: Pogledaj post
A ja opet kažem da vi vidite problem tamo gdje ga nema.
A ti opet ne navodiš argument zašt je trčanje u tenisicama za trčanje kvalitetnije od onog u nečem ravnih potplata.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 17:54   #76
Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
A ti opet ne navodiš argument zašt je trčanje u tenisicama za trčanje kvalitetnije od onog u nečem ravnih potplata.
Kaj trebam počet pušiti da bi shvatio da pušenje nije zdravo?
Kakve argumente još hočeš, statistike ili kaj?

I od kada je bosonogo trčanje sada trčanje u ravnim potplatama? Znaš zakaj? Zato kaj niko lud ne trči bos.

Te gluposti su iz knjige Born to Run, i trčanju sa Tarahumara plemenom, no niti oni ne trče bosi več u nekim japankama, dapače niti jedan lik iz knjige osim jednog ne trči bos.

Zašto Tarahumare trče u tim japankama? Zato jer su odrasli i pripremali mišiće za takvo trčanje, specijalizirali su se. Oni nisu trkači več sportaši, tako žive i mogu trčati u tim japankama 100 km. Cijeli mit je zasnivan na ultra trčanju, 100 i više km.

Nadalje zakaj su nekad trkači prije 40 god. u samo kožnim cipelima bili bez ozljeda? Pa kad nitko nije niti trčao osim njih, i bili su 45 kila teški zajedno sa krevetom. Danas svi trče i ozljede su češće, ali zato kaj su ljudi ljeni i počinju ko sivonje.

Danas je to nemoguće.
camusstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 17:55   #77
Quote:
Aleš Ernst kaže: Pogledaj post
tema je bosonogo trčanje , zašto bi trebalo biti zdravije od trčanja u tenisicama sa visokom petom i zašto nije dobro za svakoga.

trudio sam se objasnit uzroke i posljedice jer je moj pogled drugačiji od standardnoga te objasniti zašto su povrjede kod trčanja tako česte iako bi po logici stvari trebale biti vrlo rjedke i to sam pokušao što bolje i argumentirano objasniti.
tako da ne vidim poantu vašeg odgovora i pisanja na temu kaj bi bilo da bi bilo .
Niti ja!
camusstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 10:49   #78
Quote:
camusstone kaže: Pogledaj post
Kaj trebam počet pušiti da bi shvatio da pušenje nije zdravo?
Kakve argumente još hočeš, statistike ili kaj?

I od kada je bosonogo trčanje sada trčanje u ravnim potplatama? Znaš zakaj? Zato kaj niko lud ne trči bos.

Te gluposti su iz knjige Born to Run, i trčanju sa Tarahumara plemenom, no niti oni ne trče bosi več u nekim japankama, dapače niti jedan lik iz knjige osim jednog ne trči bos.

Zašto Tarahumare trče u tim japankama? Zato jer su odrasli i pripremali mišiće za takvo trčanje, specijalizirali su se. Oni nisu trkači več sportaši, tako žive i mogu trčati u tim japankama 100 km. Cijeli mit je zasnivan na ultra trčanju, 100 i više km.

Nadalje zakaj su nekad trkači prije 40 god. u samo kožnim cipelima bili bez ozljeda? Pa kad nitko nije niti trčao osim njih, i bili su 45 kila teški zajedno sa krevetom. Danas svi trče i ozljede su češće, ali zato kaj su ljudi ljeni i počinju ko sivonje.

Danas je to nemoguće.
Ma nebitno...stvar je u tome da mnogobrojni trkači rekreativci imaju bolove u skočnom zglobu,listu,koljenima,a za to nema nekog vidljivog uzroka.Onda misle da im možda tenke nisu dobre pa kreću u potragu za novima.
Pretpostavljam da si mlađe životne dobi i možda si zbilja u dobroj posturalnoj formi pa ti trčanje ne predstavlja problem bilo da se radi o tome trčiš li u tenisicama za trčanje ili bearfoot,ali kod većine nije tako.
Ja recimo nemrem trčat u tim tenama koje imaju povišenu petu jer me kipaju na nos i samim time kako gravitacija vuče taj nos prema dolje tako se leđa trude održati me uspravno i time stradavaju mišići uz kralježnicu.Da nastavim trčati u njima recimo vjerujem da bi me kroz vrlo kratak period počela boljeti leđa,a kako tijelo nastoji izbjeći bol to bi se odrazilo na samu posturu.I tu je to krivo tumačenje senzornih informacija koje bi išle prema mišićima i dovele do još većih problema
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 12:21   #79
Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
Ma nebitno...stvar je u tome da mnogobrojni trkači rekreativci imaju bolove u skočnom zglobu,listu,koljenima,a za to nema nekog vidljivog uzroka.Onda misle da im možda tenke nisu dobre pa kreću u potragu za novima.
Pretpostavljam da si mlađe životne dobi i možda si zbilja u dobroj posturalnoj formi pa ti trčanje ne predstavlja problem bilo da se radi o tome trčiš li u tenisicama za trčanje ili bearfoot,ali kod većine nije tako.
Ja recimo nemrem trčat u tim tenama koje imaju povišenu petu jer me kipaju na nos i samim time kako gravitacija vuče taj nos prema dolje tako se leđa trude održati me uspravno i time stradavaju mišići uz kralježnicu.Da nastavim trčati u njima recimo vjerujem da bi me kroz vrlo kratak period počela boljeti leđa,a kako tijelo nastoji izbjeći bol to bi se odrazilo na samu posturu.I tu je to krivo tumačenje senzornih informacija koje bi išle prema mišićima i dovele do još većih problema
Ako je 55 godina mlado, onda sam mlad

Ma slažem se ja i da je industrija tenki od 1000 kuna, poput onog Boosta isto veliki marketing i pljačka, ali isto to vidim i kod bearfootica.

Nek svatko trči u čemu hoće, ali bearfootice nisu rješenje problema.

A ne znam kaj da ti kažem za tvoj problem, osim da se nadam da ćeš ga riješiti
camusstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 13:04   #80
Quote:
camusstone kaže: Pogledaj post
Ako je 55 godina mlado, onda sam mlad

Ma slažem se ja i da je industrija tenki od 1000 kuna, poput onog Boosta isto veliki marketing i pljačka, ali isto to vidim i kod bearfootica.

Nek svatko trči u čemu hoće, ali bearfootice nisu rješenje problema.

A ne znam kaj da ti kažem za tvoj problem, osim da se nadam da ćeš ga riješiti
Obzirom da bi čovjek trebao živjeti kojih 150-ak god jesi
Za bearfootice nitko nije ni rekao da su jeftine,ali se isplate zbog zdravlja..to je point.I ne radi se o tome da će one riješiti problem već da trčanje u njima ukaže na problem ako ga ima.
Ja ne smatram da imam problem...problem ima onaj kome je lakše trčati u tenama s povišenom petom nego u ravnom ili bos
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.