Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2014., 19:05   #41
Jel netko ima iskustva sa nuspojavama Dexamethasona? Mamu strahovito bole misici, nista ne pomaze a na hitnoj mi uredno kazu da popije tabletu protiv bolova i poklope slusalicu.
Suzy-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 23:07   #42
"U bijeloj umnoj tišini snijega
ja hodam i osjećam jalovu bol.

Mislim, da sve to neće dugo trajati.

Još bistrije nego snijeg moje stope
zamest će se moj trag u svemu.

I nitko neće znati, da sam i ja tu bio i prošao."

(Snijeg, Krleža)

Loret is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 23:28   #43
"Sve je prošlo kao sjena i kao putnik, što prolazi,
kao lađa što plovi po valovima pa kad prođe, ne može
se naći njezina traga ni pruge, kojima je plovila;
ili kao ptica, koja poleti zrakom, ne možemo naći
nikakva traga njezinu putu nego samo čujemo šum krila,
kada njima maše i siječe zrak silom svojih krila:
krila raširi, proleti i zatim nije moguće naći nikakva traga
njezinu putu; ili kao strijelica odapeta
određenim smjerom, razdijeljeni zrak opet se sklopi i ne
pozna se više kuda je letjela. Naše nade bile
su kao pljeva, koju vjetar raznese, kao dim,
koji lahor rastjera, kao sjećanje na čovjeka, što je jednom
prošao mimo nas."

(Mudr 5,9-13)

Loret is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 09:29   #44
Quote:
Suzy-ZG kaže: Pogledaj post
Jel netko ima iskustva sa nuspojavama Dexamethasona? Mamu strahovito bole misici, nista ne pomaze a na hitnoj mi uredno kazu da popije tabletu protiv bolova i poklope slusalicu.
To nije od dexa. Pazi da nije pobrala kakvu virozu, svasta hara ovih dana. Probajte s brufenom ili lupocetom.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 06:34   #45
Quote:
babyboom2012 kaže: Pogledaj post
Molim vas da mi netko objasni sto je to Paw-Paw ???? .... i jel itko ima ikakvih saznanja za ljecenje sodom bikarbonom???
Dida uzima Matrifen flastere i Tramal.. Metastaziralo mu je na jetru i opcanito potrbusnicu. .. IMa jake bolove... nakon dugo opstipacije sad konstantno ima proljev, razdrazljiv je i trpi jake bolove. Moliim vas koji ste imali prilike susrest se s ovom dijagnozom i terapijom da mi napisete iskustva. Svaki savjet je dobrodosao, jer ne znamo u kom smijeru krenuti... 2008 mu je dijagnosticiran maligni melanom (rak koze)... Prosao je 2 operacije i 3 kemo terapije... Stanje se pogorsava, na ocigled propada... gasi se ko svijeca ....
o Paw Paw mozes procitati vise na linkum ispod, a mozes guglajuci naci na puno info i iskustva ljudi koj se lijece istim.... mozes mi se i u inbox javiti ako te interesira saznati vise info

http://www.pawpawresearch.com/
dance-sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 06:43   #46
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Paw paw je egzoticni plod. Isto kao i druge neke "cudnovate" biljke i pripravci ima neke rekla kazala price iza sebe u pravilu bez objavljenih prije i poslije nalaza.
Sto se sode tice radi se o plodu bolesne maste posandrcanog lijecnika i cistom nadrilijecnistvu. Taj Simoncini nosi na dusi puno mrtvih a protivnjega se vode i neki kazneni postupci.Inace su ga izbacili iz lijecnicke komore u Italiji.
Sto se alternative tice, to potpada pod drugi podforum.Ovdje je to van pravila.
Paw Paw nije nikakav egzoticni plod, nego je najobicniji plod koji raste u Sj americi, kao sto ovdje raste jabuka.. a jos manje je cudnovata biljka... nema neke rekla kazala price, nego ima dokumentirane rezultate, koje mozes vrlo lako pronaci na netu.. osim dokumentiranih rezultata, ono sto ja pricam, pricam iz prve ruke, iz mojeg iskustva, pa nije nikakvo rekla kazala...ja mogu razumijeti da u nesto vjerujes ili ne vjerujes, ali bilo bi lijepo da ako si protiv ili za nesto, to i obrazlozis, a koliko sam shvatila nemas nikakva iskustva sa paw paw.. nemoj ljudima ubijati nadu za izljecenje, kad postoji puno raznih metoda koje su ljudima pomogle osim kemo i operacije... ne reagiraju svi isto na iste metode lijecenja, i ono sto je pomoglo meni, ne mora pomoci i tebi....a kao sto je netko pametan vec rekao - rak je preozbiljna bolest da bi se covjek oslonio samo na jednu metodu lijecenja...moje iskustvo sam vec navela ovdje, a ako to nisu pozitivni rezultati, onda ne znam sto su.. mene veseli svaki napredak i svaki uspjeh, bez obzira od cega je on dosao jer budi nadu i daje vjeru ljudima!.. mislim da je to najmanje bitno..
dance-sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 11:04   #47
Quote:
dance-sky kaže: Pogledaj post
nema neke rekla kazala price, nego ima dokumentirane rezultate, koje mozes vrlo lako pronaci na netu..
U tom slučaju, molit ću Vas linkove na relevantne znanstvene studije koje potvrđuju tu učinkovitost inače ću ovaj post smatrati kršenjem pravila pdf-a Zdravlje među kojima jasno stoji "Podforum Zdravlje usko je vezan uz službenu (konvencionalnu) medicinu, utemeljenu na znanosti".
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 12:46   #48
And here we go again... u prosjeku svakih par mjeseci netko ovdje mora održati seminar osnova biologije...
Quote:
dance-sky kaže: Pogledaj post
Paw Paw nije nikakav egzoticni plod, nego je najobicniji plod koji raste u Sj americi, kao sto ovdje raste jabuka..
To bi rekli u mom kraju "nije drek nego se kakio pas"
Quote:
a jos manje je cudnovata biljka... nema neke rekla kazala price, nego ima dokumentirane rezultate, koje mozes vrlo lako pronaci na netu.. osim dokumentiranih rezultata, ono sto ja pricam, pricam iz prve ruke, iz mojeg iskustva, pa nije nikakvo rekla kazala...ja mogu razumijeti da u nesto vjerujes ili ne vjerujes, ali bilo bi lijepo da ako si protiv ili za nesto, to i obrazlozis, a koliko sam shvatila nemas nikakva iskustva sa paw paw.. nemoj ljudima ubijati nadu za izljecenje, kad postoji puno raznih metoda koje su ljudima pomogle osim kemo i operacije... ne reagiraju svi isto na iste metode lijecenja, i ono sto je pomoglo meni, ne mora pomoci i tebi....a kao sto je netko pametan vec rekao - rak je preozbiljna bolest da bi se covjek oslonio samo na jednu metodu lijecenja...moje iskustvo sam vec navela ovdje, a ako to nisu pozitivni rezultati, onda ne znam sto su.. mene veseli svaki napredak i svaki uspjeh, bez obzira od cega je on dosao jer budi nadu i daje vjeru ljudima!.. mislim da je to najmanje bitno..
A gle, ako svojim istupom ovdje drugima ubijam vjeru u izlječenje mora da je biljka čudotvorna . Isto tako molim te da uzmeš sad na znanje kao dokumentirano na jednom forumu zato što ti ja to kažem i zato što je to moje iskustvo, pa nema razloga da posumnjaš u moj iskaz - češnjak ubija stanice raka! Imaš n dokumenata i vrlo lako možeš provjeriti ovaj podatak! I k tome nije biljka iz sj. Amerike već raste po našim vrtovima

No postoji jedna kvaka: rak zaista jest ozbiljna i izrazito kompleksna bolest i kao takva da bi se shvatila zahtjeva bar minimalno poznavanje osnova biologije. Pa tako onaj koji je proguglao na materiju je apsolvirao da je rak skupni naziv za maligne bolesti različite stanične tvorbe koje se različito ponašaju osim u jednom, da invazivno djeluju na cijeli organizam. S obzirom da su različite stanične tvorbe nemoguće je da postoji ili će ikad postojati univerzalni lijek za rak, pa tako ne možemo pričati o ničemu takvom u bilo kakvom kontekstu. Isto tako sve ono "konvencionalno" je u skladu s ozbiljnosti bolesti prošlo vrlo komplicirana i opsežna istraživanja i testiranja i to u tri faze: in vitro, in vivo i klinički na ljudima, i to ovo zadnje samo ako su prve dvije faze sa svojim podfazama dale zadovoljavajuće rezultate. Pa tako in vitro na razmazu stanica ca debelog crijeva stavljen je češnjak i sve su stanice u rekordnom roku pocrkavale i nisu se dalje dijelile, no in vivo na rezus majmunu je posve podbacilo...
Jedna stvar je pričati o dizanju imuniteta s komplementarnim pripravcima koji su isto tako prošli određene studije, koji je jednako bitan u procesu borbe protiv raka kao i određeni lijek za bolest, a druga polagati neke nade u izlječenje zato što se pije aloja, paw paw, češnjak, jabuka...

U tom smislu bilo bi dobro da se temeljnije educiraš prije nego se slijedeći put odlučiš nekog prozivati za rušenje nade ljudima. Naime, istovremeno tako gladiš one koji se okorištavaju o neznanje, neinformiranost i nesreću istih thi ljudi i uvlače im ruku u džep prodavajući im "dokumentirane relevantne spike" na "relevantnim" sajtovima a sve umotano u celofan "zavjere farma industrije" i "sivih eminencija", sa puno stručnih zvučnih izraza.
Ugodan dan ti želim
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 23.02.2014. at 13:24.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 15:43   #49
pozdrav, ponavljam i ovdje pitanje koje sam postavila na podforumu Glioblastom...
ima li netko kontakte od forumaša s nickom BEDNKACIN? pitala bih ga za savjet o suplementima koje koristi njegova supruga.
Poslala sam mu i PM ali nije se javio, koliko sam vidjela zadnji post je napisao u 9.2013. pa ne znam koliko je ažuran u čitanju PM.
Bila bih jako, jako zahvalna za informacije! ukoliko netko ima korisnih savjeta vezanih uz suplemente za borbu protiv glioblastoma, molim vas javite.
hvala vam unaprijed!!
MalaAndy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 16:19   #50
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
To nije od dexa. Pazi da nije pobrala kakvu virozu, svasta hara ovih dana. Probajte s brufenom ili lupocetom.
Od Dexa je,iako bi on trebao djelovat protuupalno,to kod nje nije slucaj. Kad je bila na Medrolima,nisu je boljeli misici. Probavamo i s brufenom i lupocetom,al kad krene bolit ne prestaje satima. I jako je naotecena,tj. mislim da je puna vode. Jel postoji sansa da joj dr. opce prakse prepise flastere na bazi morfija i mozda tablete da se rijesi te vode,obzirom na dijagnozu?
Suzy-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 18:59   #51
suzy dex djeluje na metabolizam masti i nuspojava je to oticanje lica tzv.moonface i trupa.Ja za ovakve bolove kao nuspojavu jos nisam cula.Medrol je isto kortikosteroid.Vidite s onk.Stvarno ne znam sto da ti drugo savjetujem.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 19:36   #52
Quote:
Suzy-ZG kaže: Pogledaj post
Od Dexa je,iako bi on trebao djelovat protuupalno,to kod nje nije slucaj. Kad je bila na Medrolima,nisu je boljeli misici. Probavamo i s brufenom i lupocetom,al kad krene bolit ne prestaje satima. I jako je naotecena,tj. mislim da je puna vode. Jel postoji sansa da joj dr. opce prakse prepise flastere na bazi morfija i mozda tablete da se rijesi te vode,obzirom na dijagnozu?
Nemam ništa pametno za savjetovati samo bi rekla da je tata imao osjećaj da su mu se "odsjekle" potkoljenice dok je bio na medrolu, tako da očito na svakoga djeluju drugačije
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 20:17   #53
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
U tom slučaju, molit ću Vas linkove na relevantne znanstvene studije koje potvrđuju tu učinkovitost inače ću ovaj post smatrati kršenjem pravila pdf-a Zdravlje među kojima jasno stoji "Podforum Zdravlje usko je vezan uz službenu (konvencionalnu) medicinu, utemeljenu na znanosti".


Over 100 articles and studies exist related to the benefits of these active compounds found naturally in the paw
paw tree and its tropical relatives. Recent clinical studies are encouraging. One study with over 100 participants shows that the paw paw extract, containing a mixture of acetogenins, may support the body’s normal cell population.

A recent publication in this area is by one of the leaders of the field, Professor Jerry McLaughlin in the Journal of Natural Products, Volume 62, pages 504-540, 1999.

Oberlies NH, Croy VL, Harrison ML, McLaughlin JL. The Annonaceous acetogenin bullatacin is cytotoxic against multidrug-resistant human mammary adenocarcinoma cells.Cancer Lett. May 1 1997;115(1):73-79.
Zhao GX, Rieser MJ, Hui YH, et al. Biologically active acetogenins from stem bark of Asimina triloba. Phytochemistry. Jul 1993;33(5):1065-1073.
McCage CM, Ward SM, Paling CA, et al. Development of a paw paw herbal shampoo for the removal of head lice. Phytomedicine. Dec 2002;9(8):743-748.
Ratnayake S, Rupprecht JK, Potter WM, McLaughlin JL. Evaluation of various parts of the paw paw tree, Asimina triloba (Annonaceae), as commercial sources of the pesticidal annonaceous acetogenins.J Econ Entomol. Dec 1992;85(6):2353-2356.
Ahammadsahib KI, Hollingworth RM, McGovren JP, Hui YH, McLaughlin JL.Mode of action of bullatacin: a potent antitumor and pesticidal annonaceous acetogenin. Life Sci. 1993;53(14):1113-1120.
Layne DR. Pawpaw. http://www.hort.purdue.edu/newcrop/c...ts/pawpaw.html. Accessed June 19, 2012.
Avalos J, Rupprecht JK, McLaughlin JL, Rodriguez E. Guinea pig maximization test of the bark extract from pawpaw, Asimina triloba (Annonaceae). Contact Dermatitis. Jul 1993;29(1):33-35.
McLaughlin J L, Benson GB, Forsythe JW. A novel mechanism for the control of clinical cancer: Inhibition of the production of adenosine triphosphate (ATO) with a standardized extract of paw paw (Asiminoz triloba, Annonaceae). http://www.pawpawresearch.com/pawpaw-trials1.pdf. Accessed June 19, 2012.
Coothankandaswamy V, Liu Y, Mao SC, et al. The alternative medicine pawpaw and its acetogenin constituents suppress tumor angiogenesis via the HIF-1/VEGF pathway. J Nat Prod. 2010 May 28;73(5):956-61.
Potts LF, Luzzio FA, Smith SC, et al. Annonacin in Asimina triloba fruit: implication for neurotoxicity. Neurotoxicology. 2012 Jan;33(1):53-8.
Pomper KW, Lowe JD, Crabtree SB, Keller W. Identification of annonaceous acetogenins in the ripe fruit of the North American pawpaw ( Asimina triloba ). J Agric Food Chem. 2009 Sep 23;57(18):8339-43.
Wood R, Peterson S. Lipids of the pawpaw fruit: Asimina triloba. Lipids.1999 Oct;34(10):1099-106.
Woo MH, Kim DH, McLaughlin JL. Asitrilobins A and B: cytotoxic mono-THF annonaceous acetogenins from the seeds of Asimina triloba. Phytochemistry. 1999 Mar;50(6):1033-40.
1. Hocking G. A Dictionary of Natural Products . Medford, NY: Plexus Publishing Inc., 1997;80.
2. Davidson A. Fruit-A Connoisseur's Guide and Cookbook . NY, NY: Simon and Schuster, 1991;123-124.
3. NNGA library. http://www.icserv.com/nnga/pawpaw.htm . Pawpaw and acetogenins.
4. Univ. of Kentucky. http://www.pawpaw.kysu.edu . The return of the pawpaw.
5. Bruneton J. Pharmacognosy, Phytochemistry, Medicinal Plants . Paris, France: Lavoisier, 1995;156.
6. Johnson H, et al. Progress in New Crops . Arlington, VA: ASHS Press, 1996;609-614.
7. Zhao G, et al. Additional bioactive compounds and trilobacin, a novel highly cytotoxic acetogenin, from the bark of Asimina triloba. J Nat Prod . 1992;55:347-356.
8. He K, et al. Additional bioactive annonanaceous acetogenins from Asimina triloba (Annonaceae). Bioorg Med Chem . 1997;5:501-506.
9. Zhao G, et al. Biologically active acetogenins from stem bark of Asimina triloba. Phytochemistry . 1993;33:1065-1073.
10. Zhao G, et al. Asimin, asiminacin, and asiminecin: novel highly cytotoxic asimicin isomers from Asimina triloba. J Med Chem . 1994;37:1971-1976.
11. He K, et al. Three new adjacent bis-tetrahydrofuran acetogenins with four hydroxyl groups from Asimina triloba. J Nat Prod . 1996;59:1029-1034.
12. Zhao G, et al. The absolute configuration of adjacent bis-THF acetogenins and asiminocin, a novel highly potent asimicin isomer from Asimina. Bioorg Med Chem . 1996;4:25-32.
13. Zhao G, et al. (2,4–cis)-asimicinone and (2,4–trans)-asimicinone: two novel bioactive ketolactone acetogenins from Asimina triloba (Annonaceae). Nat Toxins . 1996;4:128-34.
14. Woo M, et al. Asimilobin and cis- and trans-murisolinones, novel bioactive Annonaceous acetogenins from the seeds of Asimina triloba. J Nat Prod . 1995;58:1533-1542.
15. Derevinskaya T, et al. Some problems of the quality of drug-technical raw material of Asimina triloba. Farm Zh . 1983;38:49-52.
16. Colegate S, et al. Bioactive Natural Products. Boca Raton, FL: CRC Press, 1993;15-17.
17. Ratnayake S, et al. Evaluation of various parts of the paw paw tree, Asimina triloba (Annonaceae), as commercial sources of the pesticidal annonaceous acetogenins. J Econ Entomol . 1992;85:2353-2356.
18. Avalos J, et al. Guinea pig maximization test of the bark extract from pawpaw, Asimina triloba (Annonaceae). Contact Dermatitis . 1993;29:33-35.

Zadnje uređivanje dance-sky : 23.02.2014. at 20:33.
dance-sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 22:20   #54
Dikloroacetat ?

Je li itko čuo za eksperimentalni lijek Dikloroacetat (natrijev dikloroacetat)?
Evo nekoliko linkova:
http://articles.mercola.com/sites/ar...on-cancer.aspx
http://www.collective-evolution.com/...re-for-cancer/
http://www.cancer.org/aboutus/drlens...treatment.aspx
Ima li možda netko kakvih iskustava u RH ?

Moj tata imao je pred 5 godina karcinom bubrega, prošle godine metastazirao je u kuk i zdjelicu (to je zračenjem sanirano), ali ima metastaze posvuda.
Jednostavno nema više što izgubiti, sa svojih 80 godina.

Svjestan sam da se svakih 6 mjeseci pojavi neki bombastičan naslov o novom magičnom lijeku koji će jednom zauvijek izliječiti tumore.
Nisam od onih koji padaju na te fore, ali čitajući desetine raznih siteova i blogova, malo se zamisliš.
Možda tu ipak nešto ima.
Quote:
More On Dichloroacetate (DCA) In Cancer Treatment
By Dr. LenMay 14, 2010.
When first reported in early 2007, a research paper started a worldwide firestorm of interest and debate about the use of DCA in cancer treatment. Of concern was the fact that since the chemical was long off patent no one was interested in funding further research given the limited potential economic return of the investment.

Well, DCA is back. And in fairness the science as reported is interesting. But it is the report that DCA appeared to have some benefit in the treatment of aggressive brain cancer that is probably going to get the headlines.

Without going into a lot of details, DCA is a commercially available chemical (you can order it off the internet) that has previously been used medically in the treatment of a condition where lactic acid builds up in the body. It is reported to have limited side effects, primarily neurologic.

In the previous experiments, animal and “bench lab” science suggested DCA could reverse the growth of cancer cells. The theory that DCA could work in cancer was based on a longstanding observation that cancer cells rely on a certain way of getting their energy that was essentially unique to cancer. Alter the pathway—so the theory goes—and you can disrupt the growth of cancer cells. The suggestion of the research paper published in January 2007 was that DCA successfully altered that pathway and had the desired effect on the cancer cells and transplanted tumors.

Kad je stvar prvi puta objavljena struka je uobičajeno upozoravala ljude da ne nasjedaju , da se ne nadaju previše.
Ono što intrigira je da se nekako ne pokazuje volja za klinička ispitivanja ovog lijeka, unatoč vrlo obećavajućim rezultatima u prvo u laboratorijima, pa na živim štakorima, i na kraju i na ljudima koji su samostalno uzimali lijek. Ovo posljednje, treba naglasiti, su pojedine priče ljudi, jer je tek unatrag koju godinu pokrenuto više desetaka raznih kliničkih ispitivanja.
Koji je razlog tome?
Taj spoj, mogući lijek, zapravo je jedna relativno jednostavna kemikalija koja se ne može patentirati kao lijek. Možete ju naručiti u bačvama od 25 kg iz Kine po cijeni 100-200 dolara za kg, ili u farmaceutskom stupnju čistoće za cca 150-200 dolara 100 grama (doza za cca 4 mjeseca za odraslu osobu) . Farmaceutske tvrtke ne mogu na tome zaraditi.
K tome, taj spoj se već desetljećima koristi kao lijek za rijetki metabolički poremećaj, i koliko je zasad poznato nema nekih poznatih velikih štetnih nuspojava, pogotovo kada ga usporedimo sa postojećim lijekovima (neke neurološke nuspojave kod većih doza).

Ima li itko ovdje kakvih iskustava s ovim eksperimentalnim lijekom?

Mislim da će moj tata svejedno pokušati, bez obzira ima li netko kakvih iskustava, ali volio bih doznati ako takvih ima.

Zadnje uređivanje felixx : 23.02.2014. at 22:26.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 10:00   #55
Felixx sva klinička ispitivanja gotovo u pravilu radi i financira farmaindustrija. Za ca bubrega se trenutno koriste dva ili tri lijeka i bez obzira na jednostavnost spoja s obzirom na incidenciju bolesti, vjeruj mi, da in vitro i in vivo ima dobre rezultate, farma bi itekako investrirala u ispitivanja i proizvodnju.
Mene zanima je li tvoj tata do sad bio na Sutentu ili Nexavaru? Naime ti se lijekovi daju kod metastatskog ca bubrega a ti ih ovdje nigdje ne spominješ.
Isto tako predlažem ti da pogledaš slijedeće stranice i potražiš relevantne kliničke studije za ca bubrega koje su u tijeku i u koje se moguće uključiti.
Riskirati sa spojem za koji nemaš pojma koje doze treba primijeniti, nemaš nikakvu kontrolu i ne znaš kakve kontraindikacije može imati je ruski rulet s pola metka u praznoj rupi u bubnju. Vjeruj mi od gubljenja bitke, puno je gore kad je gubiš u agoniji s posve poremećenom kvalitetom života a sam si si kriv za to.

EDIT: evo ovo su ti otvorene kliničke studije s DCA, ali ne vidim da ima za ca bubrega. Tako da baš i nije istina kako farma ne želi raditi sa jednostavnim spojevima. Naime ako im se isplati investirati za tumore glave i vrata čija incidencija je daleko manja od ca bubrega, ne vidim zašto ne bi otvorili studiju za ca bubrega ako je in vitro i in vivo faza ispitivanja polučila uspjeh.
Naime, uhvatio si se za naslov zato što ti nije jasno ono što sam pisala u svom prethodnom postu- nemoguće je imati spoj koji će uspješno djelovati na sve tipove raka. Nešto što je super za ca debelog crijeva ne mora nužno biti dobro za dojku. Stvar je daleko kompleksnija od onog kako to jedan laik zamišlja.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 24.02.2014. at 10:24.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 10:22   #56
Quote:
dance-sky kaže: Pogledaj post
tesko da netko tko se danas sluzi internetom moze biti neinformiran.. ostalo nema smisla komentirati bez ulazenja u raspravu...
dance sky, pošto si ti očito dublje u materiji od mene, možeš li mi molim te izdvojiti iz onih gore navedenih studija one koje su rađene in vitro od onih in vivo i kliničkih na ljudima vezano isključivo za rak. Ima ih previše i jednostavno je nemoguće sve iščitati u kratko vrijeme s kojim raspolažem, a vidim tu ima i šampona za uklanjanje ušiju.
Hvala!
A propos informiranja- nije svaka informacija pronađena na internetu ispravna i relevantna. Mislim da se slažemo oko te teze.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 24.02.2014. at 10:43.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 14:28   #57
Quote:
dance-sky kaže: Pogledaj post
tesko da netko tko se danas sluzi internetom moze biti neinformiran.. ostalo nema smisla komentirati bez ulazenja u raspravu...

offtopic smo ali…

Danas je zahvaljujući internetu lakše nego ikad biti deziniformiran. Jer pristup internetu imaju svi, a dovoljno znanja (da se među pročitanim razluče gluposti i podvale od relevantnih informacija) i sposobnost kritičkog razmišljanja malotko.

Prosječan Hrvat je srednjoškolski (ne)obrazovan, a nažalost i ono malo fakultetski obrazovanih nema sposobnosti logičkog razmišljanja, kritički pristup, elementarno poznavanje prirodnih znanosti, malo tko je uopće odslušao barem Uvod u znanstveni rad i da dalje ne nabrajam.

A na internetu može pisati bilo tko bilo što i nabaci par stručnih izraza i bombastičnih naslova, to je sasvim dovoljno da se teško bolesnim ljudima ulije lažna nada i izvuče novac.

Pa čak i odlazak male Nore u Ameriku - koliko je ljudi shvatilo da se tu uopće ne radi o klasičnom liječenju, već o eksperimentalnom tretmanu (za one koji više nemaju što izgubiti) - ali je barem taj tretman izveden po pravilima struke, evidentiran, proveden u kontroliranim uvjetima i nekome će ti podaci pomoći.

A za onkološke i autoimune bolesti se baš zbog neizlječivosti ili teške izlječivosti svako malo pojavi neki takav "magičan lijek", "iz vlastitog iskustva" - ljudi dragi, ma sve da ste ozdravili 100%, vi ne znate od čega ni kako ni zašto, jer zato što se neki događaj dogodio NAKON uzimanja bilo kojeg preparata, voća, povrća ili soka, ne znači da je poboljšanje imalo ikakve veze s tim (logika logika logika!) - a i da jest, opet je tu toliko faktora koji nisu uzeti u obzir (dob, spol, povijest bolesti, drugi lijekovi i preparati koje koristi, prehrana itd. itd. itd.), niti je jedna osoba statistički ni na koji drugi način relevantna.

Zbog svojih i obiteljskih dijagnoza mi se nudilo ne znam ni sama koliko tih "čudesnih" i "iz vlastitog iskustva provjerenih" "lijekova" - neke smo isprobali samo zato što ne mogu škoditi, neke ni ne pomišljam (ulje marihuane, tko želi, može čitati blog pacijenta koji se nije izlječio ali je zato postao ovisnik i prilično neuravnotežen - i njegovih pajdaša istih priča, koji žive u potpunoj iluziji i pričaju bajke kako se super liječe, a svatko tko to čita sa strane vidi da čitavo vrijeme imaju iste i gore probleme nego prije, plus novostečena ovisnost).
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 16:27   #58
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post

Felixx
Mene zanima je li tvoj tata do sad bio na Sutentu ili Nexavaru?
Naime ti se lijekovi daju kod metastatskog ca bubrega a ti ih ovdje nigdje ne spominješ.
Hvala na odgovoru.
Možda nisam bio dovoljno jasan.
Tata je imao ca na bubregu prije 5 godina, bubreg je odstranjen i sve je bilo ok do prije 9 meseci. Tada ga je počela boljeti noga, ali on je par mjeseci mislio da je išijas (bio je ca glave femura i zdjelice). Tata je inače bio vitalan za svoje godine, ali i poprilično tvrdoglav, ono, pitaš ga jesi pregledao, poslikao, obavio ... - a on 'ma jesam, šta se ti petljaš ...'
I da skratim, na kraju smo mu platili MR privatno (naručili ga na uputnicu za godinu dana)... sada su mu kuk sanirali zračenjem, ali ima metastaze na jetri i plućima (i tko zna gdje možda ...)

Tako da ovi lijekovi koje spominješ...
Uostalom, ti lijekovi još nisu na listi skupih lijekova, a cijene su da se smrzneš. Čak i kad bi imali te novce, tata vjerojatno ne bi pristao na to.
A i kad (i ako !) HZZO i odobri te lijekove, bi li potrošili 300000 kn godišnje za tretman jednog 80 - godišnjaka?

Kako vidim, ti lijekovi uglavnom spriječavaju angiogenezu, pa zaustavljaju rast. Treba ih dugoročno uzimati.
Quote:
Riskirati sa spojem za koji nemaš pojma koje doze treba primijeniti, nemaš nikakvu kontrolu i ne znaš kakve kontraindikacije može imati je ruski rulet s pola metka u praznoj rupi u bubnju. Vjeruj mi od gubljenja bitke, puno je gore kad je gubiš u agoniji s posve poremećenom kvalitetom života a sam si si kriv za to.
DCA nije neki potpuno nepoznati preparat.
Već se dugo rabi na ljudima, u tretmanu rijetkog metaboličkog poremećaja u djece. Postoje neka iskustva s doziranjem, nuspojavama, itd.
Npr. ovdje:
http://www.thedcasite.com/dca_dosage.html

Najvažnije, taj spoj potiče samouništenje stanica raka, a ne zaustavljanje rasta. Rak preživljava zato jer umrtvi mitohondrije i spriječava smrt stanice. DCA aktivira mitohondrije koji onda unište nenormalnu stanicu, što je prirodni proces odumiranja starih stanica u ljudskom tijelu. Lijek praktično nema štetnog uticaja na staničnoj razini.

Quote:
sva klinička ispitivanja gotovo u pravilu radi i financira farmaindustrija.
... i bez obzira na jednostavnost spoja s obzirom na incidenciju bolesti, vjeruj mi, da in vitro i in vivo ima dobre rezultate, farma bi itekako investrirala u ispitivanja i proizvodnju.
Boldano i jest glavni problem.
Misliš da su farmaceutske korporacije dobrice?
Razmisli malo:

Nexavar - cijena lijeka je oko 29.000 kuna mjesečno.
Sutent - cijena mjesečne terapije 35.000 kuna
ali zato
DCA (dikloroacetat) - cijena mjesečne terapije 200-300 kn


I sad to pomnoži sa desetcima milijuna pacijenata, puta tretman od godinu dana.
Dobiješ trilijune gubitaka za korporacije.
Za manje od toga se pokreću ratovi.

Da ne ispadnem kao neki fanatični teoretičar zavjere.
Samo konstatiram da mi je nevjerojatno da se godinama oteže sa kliničkim ispitivanjima jednog tako pristupačnog i obećavajućeg lijeka, i da za to upravo te korporacije imaju razloga.
Umjesto da zarade na ekstremno skupim lijekovima, postoji mogućnost da ih zahebe slučaj.


Quote:
EDIT: evo ovo su ti otvorene kliničke studije s DCA, ali ne vidim da ima za ca bubrega. Tako da baš i nije istina kako farma ne želi raditi sa jednostavnim spojevima.
Ma našao sam mnogo raznih istraživanja, npr.:
http://www.thedcasite.com/


Quote:
Naime, uhvatio si se za naslov zato što ti nije jasno ono što sam pisala u svom prethodnom postu- nemoguće je imati spoj koji će uspješno djelovati na sve tipove raka. Nešto što je super za ca debelog crijeva ne mora nužno biti dobro za dojku. Stvar je daleko kompleksnija od onog kako to jedan laik zamišlja.
Jasno je meni da je sve to pod velikim upitnikom.
Možda od svega toga ipak ništa, možda djeluje na neke vrste raka, a i svaki pacijent drugačije reagira - neke ubije alergija na antibiotik.

Moje pitanje je ima li itko ovdje iskustva sa DCA?
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 23:45   #59
Quote:
Suzy-ZG kaže: Pogledaj post
Od Dexa je,iako bi on trebao djelovat protuupalno,to kod nje nije slucaj. Kad je bila na Medrolima,nisu je boljeli misici. Probavamo i s brufenom i lupocetom,al kad krene bolit ne prestaje satima. I jako je naotecena,tj. mislim da je puna vode. Jel postoji sansa da joj dr. opce prakse prepise flastere na bazi morfija i mozda tablete da se rijesi te vode,obzirom na dijagnozu?
Dexa zna retinirati "vodu" pa se katkad daju i neki diuretici uz po potrebi i korekciju elektrolitskog (dis)balansa.
Klinički pregled u trajanju od cca 45sek može dati relevantne podatke o event. retenciji tekućine, još si malo pomogneš laboratorijem i znaš što&koliko ćeš aplicirati kako bi bolesniku plakšao tegobe.
Intravenski diuretik je tu u pravilu najefikasniji, jer ako postoji i edem stijenke crijeva (što nije rijetkost) peroralno uzeti diuretici su poprilično neefikasni.

Ne mogu sa sigurnošću tvrditi, kako Dexa uistinu jest odgovoran za opisane tegobe (s obzirom na dostupne podatke i ne-uvid u kliničku sliku)
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 08:28   #60
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.
....
Moje pitanje je ima li itko ovdje iskustva sa DCA?
Ovak, iz početka.
Sutent je na bolničkoj listi lijekova za metastatski ca bubrega već sigurno 6 godina! S obzirom da tvoj tata ima metastaze tog istog tumora, bez obzira što je primarni tumor odstranjen, on je u indikaciji za Sutent. Mislim da je tu po srijedi birokratska rupa u pravilniku...naime, tvoj tata više nema primarni tumor a naknadno je zaradio mete Već sam se načitala n priča ljudi s ca debelog crijeva npr kojima je odstranjen u potpunosti tumor na crijevu a kasnije su zaradili mete na jetri i otprdili su ih sa Avastinom npr. Jedan branitelj s PTSPom je na Rebru Pleštini napravio darmar radi toga svojedobno. Tehnički ispada da su sretniji oni kojima se rak pronađe kad već ima mete, jer ak ih zaradiš naknadno, možeš se slikat. Gle, odnesi njegove nalaze kod privatnog onkologa (imaš Čepulića npr) koji nije opterećen proračunom i vidit ćeš šta će ti reć. A onda suoči njegovog onkologa s tim i pitaj ga kaj sad.
Stari ti ima 80 i ako bude imao odaziv može vrlo kvalitetno proživjeti pa i do 6 godina. Sutent je odličan lijek. Očekivati u tim godinama neko izlječenje metastatskog tumora taman i čudom Božjim lijekom koji liječi 99% je nerealno, no to ne znači da sa svojim tumorom ne može proživjeti kvalitetno i dočekati fine godine.

Mislim da nisi shvatio da postoje relevantne i "relevantne" studije/stranice. Sve ono relevantno ti se nalazi na stranicama PubMeda na koje sam ti kvačila linkove gore. Sve drugo je lov u mutnom poput stranice koju si linkao (tko preuzima odgovornost ako kaj krene krivo? oni?) ili se radi o ispitivanjima in vitro i in vivo a to su predfaze da bi se pokrenulo ispitivanje na ljudima u kontroliranim uvjetima, a to traje.
Što se tiče uzimanja DCA na slamku iz čaše na temelju procjene nekog online kalkulatora doze, jer je nekom "pomoglo"- e to ti je alternativa i iskustva traži na tom podforumu. Ovdje je to van pravila foruma.

Gle ovo ti je moj najtopliji savjet i da se radi o mom starom učinila bih tako- stari ti ima lijepe godine. Učini sve da kvalitetno još proživi. Šikanje s nečim o čemu tehnički ipak nemaš pojma, (jer pojam koji imaš je jedino onaj koji pročitaš na raznoraznim hvalospjevnim stranicama a to je podložno manipulaciji onog tko se očajnički hvata za slamku spasa), je vrlo klizak teren i možeš starom prouzročiti nešto zbog čeg ćeš se ostatak života opako grist. Moja stara je umrla s 57 i grizem se opako sada što sam joj branila fakin čokoladu a toliko je željela. Ne znam što bi da je bilo što gore.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 25.02.2014. at 08:52.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.