Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2014., 13:24   #1
Tema na kojoj se mršavi. Ili se barem priča o tome :D Vol.3

Ako još postoji netko tko nije smršavio nakon 30k postova, neka to napravi u sljedećih 10k.

Stara tema:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=655043

Opletite, svi u deficit!
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 14:09   #2
Ja bih samo pohvalila naslov
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 02:01   #3
Idemo
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 12:56   #4
Budem se javio kad skinem jos 10kg
tibertov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 13:23   #5
Evo mene...od 1.1.do 1.6. vaga pokazuje 20 kg manje
vioola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 14:02   #6
Quote:
vioola kaže: Pogledaj post
Evo mene...od 1.1.do 1.6. vaga pokazuje 20 kg manje
bravo

možeš odmah napisat u par rečenica kako ti je to uspjelo, kao upute ostalima.
__________________
hik.
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 14:45   #7
Pa, prvo sam kroz godinu dana izgubila 30 kg.
(oko 160 cm visoka, imala sam +/-75 kg). Onda sam bila pola godine na masi, i sada namjeravam spustiti bf na 15% (imam cca 19%, a možda i više, zadnja dva dana je bilo ubijanja u kolačima od svadbe ) do 1.9. No ovog puta malo pametnijim pristupom i puno kvalitetnijom prehranom
-neon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 14:56   #8
Ma može



Za početak sam izbacila sve slatkiše, grickalice, sokove i kruh. Tjesteninu, krumpir sam jela ali sam vagala da nikad ne bude nikad više od 50 g. Sve što sam spravljala stavljala sam u male tanjure. Jedno što sam šećerila je kava i to s jednom žličicom, čokoladu (70% kakaa) ili kakao sam stavljala u zobene pahuljice. Voće i povrće sam jela i jedem u neograničenim količinama. Osim ako je riječ o svinjetini u principu ne gledam koliko sam mesa pojela, ali nekako se trudim da mi je uvijek najviše povrća pa mesa pa ugljikohidrata na tanjuru. Variva isto jedem i to isto ne računam, osim recimo ako ima dosta krumpira.
Ukoliko sam išla na neke fešte nisam se suzdržavala i nisam si nikad uskraćivala ako sam imala izrazitu želju za nečime. Bicikliram i idem u teretanu 3-4 puta tjedno.

I da, nekako sad nakon 6 mjeseci reda, rada i discipline mi se čini da je sve u glavi Prva dva tjedna su mi bila grozna jer mi je organizam očajnički tražio neki šećer, nakon što je to prošlo bilo mi je super. I usput sam nekako prestala i pušit tako da mogu reći da i je ova godina super počela .

Eto, nadam se da ću nekoga uspjet motivirat. Uz sve to, gubitkom kg otišle su i neke zdravstvene poteškoće
vioola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 15:31   #9
Quote:
-neon kaže: Pogledaj post
Pa, prvo sam kroz godinu dana izgubila 30 kg.
(oko 160 cm visoka, imala sam +/-75 kg). Onda sam bila pola godine na masi, i sada namjeravam spustiti bf na 15% (imam cca 19%, a možda i više, zadnja dva dana je bilo ubijanja u kolačima od svadbe ) do 1.9. No ovog puta malo pametnijim pristupom i puno kvalitetnijom prehranom
Ovo bih volio vidjeti. Bez zajebancije.
30 kila skinut u godinu dana, i da je BF cca. 19%.

Ne velim da je nemoguće, ali bi stvarno volio vidjeti prije/poslije fotke.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 15:50   #10
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Ovo bih volio vidjeti. Bez zajebancije.
30 kila skinut u godinu dana, i da je BF cca. 19%.

Ne velim da je nemoguće, ali bi stvarno volio vidjeti prije/poslije fotke.
I namjeravala sam staviti, jedino sto prvo zelim naci sliku gdje sam bas u kupacem, ta slika najbolje pokazuje kolko sam ogromna bila.
Trebao bi biti 19-20%. Mislim, imam onaj kucni kaliper plasticni, pa pomocu toga, slika po netu i ljudi koji su malo duze u fitnessu sam dosla do zakljucka da sam na toliko otprilike. Jer nemam nikako drugacije to izmjerit u svojem gradu
-neon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 16:45   #11
-neon, obavezno fotka.
To je ogromna motivacija onima koji se jos premisljaju oko promjena, a vec dugo nije bilo neke vece transformacije na temi. A i tebi ce biti motivacija da nastavis s dobrim poslom.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 09:59   #12
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
-neon, obavezno fotka.
To je ogromna motivacija onima koji se jos premisljaju oko promjena, a vec dugo nije bilo neke vece transformacije na temi. A i tebi ce biti motivacija da nastavis s dobrim poslom.
+1, nije bitan točan postotak, ali bi stvarno volio vidjet prije/poslije fotke.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 11:35   #13
Quote:
vioola kaže: Pogledaj post
Evo mene...od 1.1.do 1.6. vaga pokazuje 20 kg manje
Bravooooooo! Keep going!
Quote:
-neon kaže: Pogledaj post
Pa, prvo sam kroz godinu dana izgubila 30 kg.
(oko 160 cm visoka, imala sam +/-75 kg). Onda sam bila pola godine na masi, i sada namjeravam spustiti bf na 15% (imam cca 19%, a možda i više, zadnja dva dana je bilo ubijanja u kolačima od svadbe ) do 1.9. No ovog puta malo pametnijim pristupom i puno kvalitetnijom prehranom
Respect. Samo nastavi tako!



Poceo sam paziti na prehranu pocetkom 10og mjeseca (u periodu do sad je bilo tu i tamo kad se zalomi neko slavlje/rodjendani/etc.), pa sve evo do pocetka 6og mjeseca.
Rezultatom sam i vise nego zadovoljan, jedini problem je sto sam morao mijenjati 90% garderobe.

Maximalna kilaza koju sam imao je aprox 107kg, trenutna je na 82kg (na visinu 186cm), sto bi bio deficit od 25kg.

Daljni plan je gubljenje BF-a [sala s trbuha (i opcenito sala)], raditi na misicima, tj. izgubiti masu sala koju imam, te je nadokanditi masom misica, pa da ostanem tu negdje na istoj kilazi, eventualno nesto jacoj... A konacni cilje je biti lijepo definiran, bez pretjerivanja u istom.

Btw. ima li neka formula po kojoj bi trebao pogledati svoju "idealnu" kilazu s obzirom na visinu i godine i stajaznamsve?

Zadnje uređivanje alpha master : 03.06.2014. at 11:43.
alpha master is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 11:52   #14
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
+1, nije bitan točan postotak, ali bi stvarno volio vidjet prije/poslije fotke.
Još jedan glas za fotke

Quote:
alpha master kaže: Pogledaj post
Btw. ima li neka formula po kojoj bi trebao pogledati svoju "idealnu" kilazu s obzirom na visinu i godine i stajaznamsve?
Kao prvo , čestitke na gubitka toliko kila.
A odgovor na pitanje - postoji više njih.
BMI indeks je najčešće mjerilo, ali potpuno neprecizno.
http://www.plivazdravlje.hr/zdravlje-online/bmi Između 18.5 i 24.9 je normalan indeks tjelesne mase. Pa je ugrubo idealan indeks 21,7 , što bi kod tebe bilo cca 75 kg. No, ako si iole dobro građen, izgledat ćeš degenerično mršavo s tom kilažom.
Druga metoda je mjerenje body fata
http://www.scientificpsychic.com/fitness/diet.html
Za muško je 6-13 % body fata estetski najbolji look, ali preporučuje se 10-15 % radi lakšeg održavanja.

Ljudi preporučuju zrcalo kao najbolji pokazatelj vitkosti. S time se ne bi složio, bar po mom iskustvu. Ili sam nerealno zadovoljan s time kako izgledam pred zrcalom ili pretjerano nezadovoljan sa trenutnom formom pa se nepotrebno ubijam s daljnjom definicijom.

Zadnje uređivanje Walkman : 03.06.2014. at 12:04.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 19:19   #15
ja sam smršavio sa 98 na 91 kg, na 193 cm. oko nove godine sam promijenio prehranu, izbacio sve pšenične proizvode ( a i ostale žitarice) i slatkiše. jedem meso (uglavnom jeftinije vrste i dijelove), ribu, jaja, puno povrća i sve to dobro zamastim. ne zamaram se nekim kompliciranim receptima i egzotičnim namirnicama, sve je to primitivno pripremljeno ali meni ukusno. idem u teretanu, napredujem, iako težine još nisu jako velike, osjećam se jako i imam puno više energije nego prije.
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 19:42   #16
Quote:
janis2102 kaže: Pogledaj post
Ja bih samo pohvalila naslov
I meni se naslov sviđa Od sutra sam na dijeti ha ha...
Precious Soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 19:46   #17
Quote:
-neon kaže: Pogledaj post
Pa, prvo sam kroz godinu dana izgubila 30 kg.
(oko 160 cm visoka, imala sam +/-75 kg). Onda sam bila pola godine na masi, i sada namjeravam spustiti bf na 15% (imam cca 19%, a možda i više, zadnja dva dana je bilo ubijanja u kolačima od svadbe ) do 1.9. No ovog puta malo pametnijim pristupom i puno kvalitetnijom prehranom
Ček, hoćeš reći da si sad na cca 45 kila? Sad i mene zanimaju fotke
Precious Soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 19:59   #18
Svi se hvale a nigdje slika
gemmy is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 23:28   #19
i ja čekam fotke...
ja se baš nemrem pohvalit da sam sredila prehranu. i dalje drmam po gipsynim receptima. i nemrem vjerovat da se brojke na vagi svejedno spuštaju, ali puževim korakom.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 02:22   #20
Budem ja stavio kroz mjesec dana

(implying da itko čeka moju fotku )
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.