Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2015., 15:44   #21
Quote:
jKicker kaže: Pogledaj post
treba onda echo -n da ne uzme newline od echo outputa, pa bi ovo bilo ispravno
Kod:
echo -n "UNIX" | openssl enc -a -e
isto kao
Kod:
echo -n "UNIX" | base64
NIKAD ne koristiti `echo -n`, jer nije portabilan.

Kak ti je kolega napisal, printf(1) aplikacija je alfa i omega ako hoćeš čisto te portabilno rješenje.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 20:12   #22
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
NIKAD ne koristiti `echo -n`, jer nije portabilan.

Kak ti je kolega napisal, printf(1) aplikacija je alfa i omega ako hoćeš čisto te portabilno rješenje.
UVIJEK koristiti `echo -n` kad vidite `echo` primjer od Annatar-a koji ne dela
drugi put ce se sjetiti staviti alfu i omegu u startu (ovaj put je cudom zaboravio pa stavio em echo komandu koja je zeta, em neispravnu opcenito koja je teta) pa ni vi ni on necete imati problema

ak nekog zanima evo
http://www.in-ulm.de/~mascheck/various/echo+printf/
http://unix.stackexchange.com/a/65819

inace mi je bila bas zanimljivost da se openssl aplikacija moze za to iskoristiti
jKicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 20:26   #23
Quote:
jKicker kaže: Pogledaj post
UVIJEK koristiti `echo -n` kad vidite `echo` primjer od Annatar-a koji ne dela
drugi put ce se sjetiti staviti alfu i omegu u startu (ovaj put je cudom zaboravio pa stavio em echo komandu koja je zeta, em neispravnu opcenito koja je teta) pa ni vi ni on necete imati problema
Lepe reci fala kaj sem te nečemu navčil te time pokaži da si odgojen kak spada
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 10:58   #24
Quote:
R00t-Sec kaže: Pogledaj post
Osim toga što si naveo openssl toolkit se može koristiti i za enkripciju/dekripciju raznih fajlova te masu drugih stvari vezano uz kriptografiju.

Evo malo nešto o tome iz njihove dokumentacije pa koga zanima....https://www.openssl.org/docs/apps/openssl.html
točno.

evo vam primjer koji može bit koristan u svakodnevnom životu

modificiranje tp-link konfiguracijskih fajlova

Kod:
decrypt + remove md5 header

openssl enc -d -des-ecb -nopad -K 478DA50BF9E3D2CF -in config.bin > decrypted_config.bin
dd if=decrypted_config.bin of=new_decrypted_config.bin bs=1 skip=16


modify + strip end zeros

nano new_decrypted_config.bin


calculate md5 + add end zeros back

cat new_decrypted_config.bin | openssl md5 -binary > tmp_config.bin
cat new_decrypted_config.bin >> tmp_config.bin
hexedit tmp_config.bin


encrypt + remove tmp files

openssl des-ecb -in tmp_config.bin -out new_config.bin -e -K 478DA50BF9E3D2CF -nopad
rm decrypted_config.bin new_decrypted_config.bin tmp_config.bin
anarchy99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 22:41   #25
Evo mene padobranca čitam vaše objave, vidim da se razumite,pa ne kužim ko se više razumi u unixove/linuxove derivate..
Ja sam samo korisnik, dakle nikakvo programiranje.
I trenutno imam problem!

Zna li mi netko od vas pomoć da natjeram tv box, da vrti video uredno na armbianu.Netribam 4k, deklariran od proizvodjača full hd mi je dovoljan.

S urednom videoreprodukcijom imao bi od njega sve za šta mi triba.
Libre elec mi je malo, želim firefox, libre ofice, i mogućnost otvaranja raznih datoteka.Mini pc, lajt verziju, za šta bi ovaj hardver triba bit sposoban.

Tv box je nexbox a95x, amlogic s905x, 2/16 gb.
Dakle nije jedan od ona dva nexboxa s s905 procesorima, nego je s905x, na 2 gigaherca.

Naša sam identičan hardver, box imenom "khadas vim tv box", skinija armbian za njega, i spržija na sd karticu.
I armbian radi ok. Samo video opet ne.

Neradi hardverska akceleracija,i / ili, nemam neki drajver, ili nemam pojma...
Identičan problem sam ima s drugim verzijama armbiana koje sam proba.
s firefoxa, you tube, video niske rezolucije radi ok, i u full screen, ali kad pokrenem miš, malo zatrza..Rezolucija je 1280x720, ako se dobro sićam, i neda nijednu drugu namistit.

Onaj test video trzucka, a kad ga bacim priko cilog ekrana, zabloka i stalno ponavlja zadnja dva tona zvuka, ne pomaže ništa nego ištekavanje iz struje..

Podsjeća me na Ati video drivere za Ubuntu, prije desetak godina koji su me natjerali ponovo na vindovse, jer se nisu dali rješit...
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 09:41   #26
Quote:
etona kaže: Pogledaj post
Evo mene padobranca čitam vaše objave, vidim da se razumite,pa ne kužim ko se više razumi u unixove/linuxove derivate..
Ja sam samo korisnik, dakle nikakvo programiranje.
I trenutno imam problem!

Zna li mi netko od vas pomoć da natjeram tv box, da vrti video uredno na armbianu.Netribam 4k, deklariran od proizvodjača full hd mi je dovoljan.

S urednom videoreprodukcijom imao bi od njega sve za šta mi triba.
Libre elec mi je malo, želim firefox, libre ofice, i mogućnost otvaranja raznih datoteka.Mini pc, lajt verziju, za šta bi ovaj hardver triba bit sposoban.

Tv box je nexbox a95x, amlogic s905x, 2/16 gb.
Dakle nije jedan od ona dva nexboxa s s905 procesorima, nego je s905x, na 2 gigaherca.

Naša sam identičan hardver, box imenom "khadas vim tv box", skinija armbian za njega, i spržija na sd karticu.
I armbian radi ok. Samo video opet ne.

Neradi hardverska akceleracija,i / ili, nemam neki drajver, ili nemam pojma...
Identičan problem sam ima s drugim verzijama armbiana koje sam proba.
s firefoxa, you tube, video niske rezolucije radi ok, i u full screen, ali kad pokrenem miš, malo zatrza..Rezolucija je 1280x720, ako se dobro sićam, i neda nijednu drugu namistit.

Onaj test video trzucka, a kad ga bacim priko cilog ekrana, zabloka i stalno ponavlja zadnja dva tona zvuka, ne pomaže ništa nego ištekavanje iz struje..

Podsjeća me na Ati video drivere za Ubuntu, prije desetak godina koji su me natjerali ponovo na vindovse, jer se nisu dali rješit...

A što tebe konkrento muči?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 14:50   #27
Muči me šta sam vidija kako mi na tv boxu radi libreelec, pa bi tija operativni koji će mi vrtit kodi, isto tako,
a da uz kodi imam ofice paket, web preglednik, i možda još šta, ali i s to dvoje bi bija super zadovoljan ako bi kodiju uspija dodat sve kodeke da mi ne bude puno videa slika i zvučnih zapisa, koje ne može čitat.

Sve sam to donekle "vidija" u tom armbianu, koji osim video komponente radi ok.
Video mi vjerovatno nema hardversku akceleraciju, i neznam kako to provjerit, ni dobit.
Neznam ni kako dobit full hd rezoluciju koju podržavaju i tv i box, samo ju valjda triba uprogramirat u armbiana, jer ju sad ne nudi u postavkama zaslona.
Volija bi saznat šta utipkat u terminal da mi izbaci šta je kako upakovano u njega.
Tad bi to kopira i pejsta u ovakav odgovor da mi netko reče šta sve tribam instalirat u njega i kako da mi proradi video.
Da mogu normalno reproducirat video i uopće instalirat funkcionalan xbmc u njega.
Sad ga mogu instalirat ali čim otvorim kodi, on smrzne...
Pa ga moram izštekat iz struje...
Koga god da pitam tako nešto, za armbian nikad nije ni čuo...
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 12:11   #28
Sto ti je taj tv box? Marka? Model?
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 00:29   #29
Nexbox A95x, 2/16,amlogic s905x, mali450,itd.
Nema hardverske akceleracije i video je općenito trzav i zablokira box, koji god da upalim...
etona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.