Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2015., 17:50   #1
Problem kod tankanja plina!

Prije tjedan dana dođem natankat plin na petrol i natoči mi samo 24l plina jer kaže da je pun (tank 45l). meni je bilo sumnjivo, jer je po izračunu, trebalo natankat još 10-ak litara. Kažem dobro, sjednem i auto i pokazivač mi pokazuje da tank nije pun.
Nakon prijeđenih 100km idem natankat na benzinsku kod karting centra prečko i natoči mi 24 litre plina, do vrha.
Reko dobro, očito da na petrolu nešto nije štimalo.
Žena mi ode na more za vikend i kaže da kad se vračala na autocesti crodux benzinska, ista priča, natočila samo za 65 kn jer su joj rekli da je pun!
kad je došla u zg, odem opet na onu benzinsku i opet uspijem natočit do kraja!

Što bi moglo tu biti problem? vjerujem da nije do mog tanka, jer eto uspijevam natočiti do kraja, ali samo na ovoj jednoj benzinskoj, za sad!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 19:11   #2
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Prije tjedan dana dođem natankat plin na petrol i natoči mi samo 24l plina jer kaže da je pun (tank 45l). meni je bilo sumnjivo, jer je po izračunu, trebalo natankat još 10-ak litara. Kažem dobro, sjednem i auto i pokazivač mi pokazuje da tank nije pun.
Nakon prijeđenih 100km idem natankat na benzinsku kod karting centra prečko i natoči mi 24 litre plina, do vrha.
Reko dobro, očito da na petrolu nešto nije štimalo.
Žena mi ode na more za vikend i kaže da kad se vračala na autocesti crodux benzinska, ista priča, natočila samo za 65 kn jer su joj rekli da je pun!
kad je došla u zg, odem opet na onu benzinsku i opet uspijem natočit do kraja!

Što bi moglo tu biti problem? vjerujem da nije do mog tanka, jer eto uspijevam natočiti do kraja, ali samo na ovoj jednoj benzinskoj, za sad!
Ovisi koliko benzinska ima poštelano pritisak... Ja imam sličan slučaj, ali ne tako drastično... meni se radi do 5l razlike ovisno o benzinskoj...
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 15:02   #3
Evo što se meni jučer desilo. Imam u autu bocu od 72 litre i nakon ugradnje iste sam natočio 68 litara plina i to je bilo najviše do sada što sam točio. Nakon toga kad bi ostao bez plina išlo je 65-66 litara uvijek.
Jučer krećem na duži put i stanem prije toga na petrolu u škorpikovoj i natočim 73 litre plina, a još nisam ni ostao bez plina.
Dali je to moguće ili nešto ne valja sa njihovom pumpom?
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 07:04   #4
Ako se dobro sjecam. Meni je u skorpikovoj tocio i kad je bio pun. Pojeo mi barem 10 kn.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 11:12   #5
Pa kolega kao što znaš tekućina je nestlačiva (ostavimo po strani akademske vrijednosti od 0,000000000001% i slično). Dakle 73 litre u spremnik od 72 baš i nebi išlo.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 13:36   #6
Znači da Petrol na Škorpikovoj vara, drugog objašnjenja nema. Ja sam rekao djelatniku BP da im nešto ne štima, a on je meni da je to zbog temperature bla, bla...
Znači u plinski spremnik od 72 l nema teoretske šanse da stane 73 l plina i pritom da još nisam ni ostao bez plina, znači nešto malo cca. 2 litre je još najmanje trebalo biti unutra.
Izgleda da to što su malo jeftiniji nadoknade varanjem
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 18:55   #7
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Znači da Petrol na Škorpikovoj vara, drugog objašnjenja nema. Ja sam rekao djelatniku BP da im nešto ne štima, a on je meni da je to zbog temperature bla, bla...
Znači u plinski spremnik od 72 l nema teoretske šanse da stane 73 l plina i pritom da još nisam ni ostao bez plina, znači nešto malo cca. 2 litre je još najmanje trebalo biti unutra.
Izgleda da to što su malo jeftiniji nadoknade varanjem
Da mi je znati kako pravdaju taj višak, koja smo mi nakarada od drzave to nisu istine. Bitno da su idioti udarili kvote za pecenje rakije i sl. gluposti a benzinske sa stotinama kkn dnevnog prometa mogu poslovati sa neumjerenim aparatima.
Tj. umjereni su, drzavni zavod za mjeriteljstvo vjernim musterijama samo dijeli one naljepnice, mozda daju i koju gratis naljepnicu da si sami nakelje kad mijenjaju aparat.
lav1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 17:32   #8
Istu situaciju je frend imao na Petrolu u Vinkovcima prije nekoliko mjeseci. U spremnik od 40 litara tip s benzinske natočio 43 i još bi išlo da mu frend nije rekao kako je moguće da se spremnik još puni ako je kapacitet 40l? Kako je samo tip ekspresno prekinuo točenje I onda je slijedilo "pa možda vam ne valja instalacija" i sl..
Ja sam imao obrnutu situaciju prošle zime (također Petrol u Vk), dovezao se s praznim spremnikom i nakon 24 litre jednostavno aparat ne želi točiti više. Inače, spremnik mi je kapaciteta 48 litara, no uvijek stane skoro 40 (-20%). Tip izvadi onaj pištolj, vrati natrag, i jednostavno neće. I krene uvjeravanje da je spremnik pun, da se ja nisam dovezao prazan (iako sam iscijedio plin do kraja), da je s njihovim uređajima sve u redu i da je moja instalacija u kvaru. Još si razmišljam "ugrađeno je sve prije 2 tjedna, moguće da su nešto zaje*bali prilikom ugradnje plina". Uđem unutra, platim, izlazim van i idem do auta, kad na pumpi do mene ista priča - tipu uređaj također ne želi napuniti spremnik kraja. I opet zaposlenik kreće s "vaša instalacija je u kvaru" Fino sjeo u auto i odvezao se 2km dalje na Tifon i uredno natočio "do čepa" Stvarno mi nije jasno tko njima baždari te uređaje i baždari li ih uopće.
hrvoje091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 20:58   #9
to nema veze sa baždarenjem nego sa radom pumpe koja druka plin u spremnik i sa ispravnošću cijele instalacije na pumpi.
o ispravnosti pumpe i tlaku kojeg ostvaruje ovisi i rad multiventila, kada će prekinuti punjenje i koliko će plina stati u tank.

tko očekuje da plinski tank bude točan u litru, dvije polovice koje se vare i još imaju onu "rumpu" u sredini, taj je stvarno optimista.
elem, imao sam plinaša na kojem multiventil nije radio i kojeg sam uvijek mogao točiti pun-punog.
i u tank od 51 litre je stalo najviše 51,5 litara i to kad sam se jedva u leru dopeljal do pumpe. i tako godinama i 200 000 km.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 11:39   #10
Ma sve to stoji, ali čemu onda svakodnevno uvjeravanje mušterija da je problem u njihovim instalacijama, umjesto da se pumpa i njena instalacija poprave kako treba. Inače, ni ne očekujem da mogu napuniti cijeli spremnik (u redu, na 3. autu očekujem jer je multiventil u banani ), no velika je razlika između punog spremnika od cca 40 litara, i 24 litre koje su mi oni natočili.
hrvoje091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 20:42   #11
uvjeravanje ide jer radnici na pumpi ne moraju znati mehaniku problema sa plinom pa je i ne znaju.
to je njima objašnjenje a za više od toga treba znanja kojeg možda nemaju.

razlika je i u multiventilima. i dok će meni u auto stati 80% volumena, tvoj MV je možda osjetljiviji pa ga visoki tlak plina kod punjenja zblesira pa natočiš samo 50%.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 11:28   #12
Najčešći problem je plovak koji ostane u nekoj bezveznoj poziciji, nerijetko i zaglavljen (osobito u starijim sustavima).

I meni je nerijetko na tanku od 60 litara natočio i punih 60, nekada 50, nekada je izbacio i po nekoliko puta zaredom i na različitim pumpama na istoj natankanoj vrijednosti (npr. 24,18 litara).

Frend veli da kada bude tank prazan da dam izvaditi plovak, to me košta cca 100 kuna, no ubuduće ću uvijek moći natankati do vrha i koliko ima plina ravnam se po tripu (prevaljenoj kilometraži od punjenja)...

Ako je plovak u banani, ionako neće pokazivati točno, pa mi je svejedno imam li ga ili ne.
Sveti Mikula is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 11:50   #13
Meni rekao meho da ispraznim tank do kraja, pa onda probam tocit. Ako tad nece do veha da dodjem mjenjat ventile. Uglavnom ispraznio tank i natanko 43l u tank od 45l. To mije rekord. Uglavnom sve ok s autom. Kod mene je problem oko pritiska na odredjenim bengama.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 14:13   #14
U zadnje vrijeme prilikom tankanja sve jace i jace se cuju vibracije prilikom tankanja plina. Tako da mi je malo i neugodno tankati plin.
Sto je moguci uzrok i postoje li kakve opcije saniranja bez promjene multiventila?
Lovato multiventil, evo mu ide 10ta godina.

natipkano na jednom
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:06   #15
Kolicina plina koja s emoze sipati zavisi od pritiska plina na pumpi.

Vibracije pri tankanju su zbog multiventila...
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:35   #16
Može, blokiraju ga skroz i puniš do 100% rezervara. Nije legalno, ali nije baš ni dokazivo pa eto...
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:11   #17
pa ja bi taj multiventil rado sam skinio i riješio ga al ne znam kako ... jel ima neki postupak kako to obaviti?
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 10:51   #18
Quote:
Eppur si muove kaže: Pogledaj post
pa ja bi taj multiventil rado sam skinio i riješio ga al ne znam kako ... jel ima neki postupak kako to obaviti?
Ima, nabavis inbus kljuceve i odvijes inbus vijke. Pre toga ispustis plin.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 13:01   #19
Kako plin ispustiti na siguran nacin?

natipkano na jednom
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju

Zadnje uređivanje Eppur si muove : 12.03.2017. at 13:47.
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 15:27   #20
Na dvorištu. Polako skidaj elektroventil na multiventilu. Najsigurniji način.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.