Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2016., 08:14   #21
Renault 1.6 16V 105KS motor je dobar na plin isto tako. I ima hidropodizace. 123 tisuce km bez problema; prva ugradnja (0km), Landi Renzo omegas.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 10:01   #22
Teško ćeš naći 2013. godište s motorom pogodnim za plin osim već navedenog Renault 1.6 iako je na tim motorima boljka pumpa goriva koja često rikava kod vožnje na plin.

Nisam siguran može li se naći 2013. godište VW motor 1.6 taj je dobar i ne rikava pumpa goriva
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 23:12   #23
Quote:
panthera_leo kaže: Pogledaj post
Pa razmišljao sam i o Fiatu, s obzirom da je plin popularan u Italiji, znam da imaju dobre kombinacije
Fiat bilo koji odlično podnosi plin. Susjed ima GP 1.4 8viz 2006. sa 350 tkm na plin i bez ikakvih problema sa motorom.
Frend ima Bravo 1.4 16v 2009, do sad 240 tkm na plin isto bez problema.

Tako da ukoliko želiš baš fiata svejedno koji motor uzmeš, mada moja preporuka svakako t-jet ako nađeš, imaš turbo benzica sa 120 ili 150 ks, a voziš se za kikiriki.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 22:59   #24
Imam KIA Sephia-u, 1997. godina, motor 1600 ccm (mazdin B6 motor s 8 ventila i jednom bregastom). Ugradio BRC plin 2000.god. ( na flanšnu, sa emulatorom za injektore) kada je motor imao cca 65.000 km. Danas ima 360.000 km, na motoru ništa dirano osim 2 semeringa, vodene pumpe i brtve pokloca ventila (ulje i filteri se ne računaju, te zupčasti remen svakih 90.000 km).

Na plinskoj instalaciji sam reparirao isparivač prije cca 2 god (set za repariranje oko 270 kn) i bocu mjenjao 2010. Mislim da je motor sada već blizu svog kraja, a generalku se baš i ne isplati raditi, a neznam koji auto (motor) danas uopće odabrati za ugradnju, jer svi kukaju kako imaju problema s elektronikom, ventilima i tko zna čime sve ne...
__________________
Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi...
Krepatil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 14:37   #25
Novi Fiat Tipo 1.4 16v
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 14:58   #26
Pitanje je da li kupujes novi auto za plin ili polovan auto za plin?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 16:56   #27
hyundaijevi motori su ti dobri za plin,stara elantra 1,6 i 2.0 nova elantra 1,6...a ti motori se daju nači u masu modela i30 ,coupe,elantra, accent,tucson..itd
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 10:52   #28
Da budem iskren razmišljao sam o KIA Ceed -u (hyundai motor) cca 6 godina starosti (do nekih 50.000 kn) tako da imam još cca 6 mj do godinu dana tvorničkog jamstva (naravno ako je vlasnik redovito servisirao vozilo u ovlaštenom servisu), ali naravno prihvaćam i druge, ponajprije pametnije prijedloge...
__________________
Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi...
Krepatil is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 20:19   #29
Da ne otvaram novu temu, budem pitao ovdje.

Ugradio bi plin u Renault Megane 3 1.6 16v.
Ako sam dobro skužio, taj motor dobro podnosi plin pa nebi trebalo biti problema s konverzijom.

Sad još moram odlučiti koju plinsku instalaciju staviti.

Cepelin sam prekrižio nakon čitanja njihov teme na forumu, pa su mi u uži izbor ušli Thomgas i Auto Tim.

Gospodin Miroslav iz Auto Tima hvali LPG Tech. Navodno su jako napredni pa se benzinska mapa kopira na plinsku (nisam siguran da sam ovo dobro zapamtio ), preko aplikacije se može poslati trenutno stanje u servis pa oni mogu raditi udaljenu dijagnostiku itd. Cijena je 6600 kuna za keš, a garancija 2 godine.

Drugi izbor je BRC u Thomgasu. Čitam da njih svi hvale. Cijena je 7500 kuna, garancija 2 godine, a servis se radi svakih 10.000 km i košta 250 kuna.

Što mislite, jel bolje staviti LPG Tech ili BRC?
Mirkec070 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 20:30   #30
Bez ikakvog razmišljanja BRC
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 20:44   #31
BRC.
G.Miroslav iz Auto-tima ima tendenciju izmišljanja funkcija i usluga koje su moguće sa sistemima koje prodaje i koje nude u njegovom servisu, za koje kad dođete u sam servis otkrijete da ili ne postoje ili ne rade baš kako on to opisuje.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 18:41   #32
I ja imam slicnu dvojbu... Znaci Auto Tim nije za preporuku?

Cini mi se da cu i ja u Thomgas...
Haneke is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2020., 11:07   #33
evo dižem malo temu iz naftalina. već neko vrijeme pratim autoplin .ideja mi kupiti neki malo veći auto (obavezno četvora vrata). neki megan, octaviu, seat možda hyundai. starost od ca 2002-2007g. inače mi je kod auta samo bitno da se odvezem od točke A-B pa molim preporuke koju marku tj. motor uzet a da je najizdržljivi i najjeftiniji za održavati.

također dvoumim se je li kupiti odmah u startu sa ugrađenim plinom ili bez pa ga sam ugrađivat. (nekako sam skeptičan da ljudi prodaju često sa već ugrađenim plinom kad je auto već na izmaku)

hvala
filmko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2020., 11:37   #34
Koliko su udaljene točke A i B?
Odnosno, koliko kilometara namjeravaš preći godišnje na plin?
Otprilike trebaš preć' 20 - 25 tkm da otplatiš investiciju, dakle ako ne planiraš u slijedeće 3-4 godina preć' bar 50tkm ,tada ti plin baš i nema smisla, pogotovo jer kupuješ već star auto koji će za 3 godine bit' punoljetan, pa samim tim već nastupaju neki očekivani problemi.

"također dvoumim se je li kupiti odmah u startu sa ugrađenim plinom ili bez pa ga sam ugrađivat. (nekako sam skeptičan da ljudi prodaju često sa već ugrađenim plinom kad je auto već na izmaku)"
-da, često tako bude....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2020., 11:39   #35
radim godišnje +20k zato bi mi se trebalo isplatiti. samo na posao potrošim 60km dnevno

a što se godišta tiče zbog cijene ne bih mlađe od 2008. znači optimalno 2005, 2006, 2007 sa ca 130-160km po mogućnosti prvi vlasnik
filmko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2020., 14:49   #36
A gle, ako ideš na Renault, onda 1.6 16v motor, godište 2006-2008, nemoj starije (dvojka redizajn, prepoznaš ih po kosoj prednjoj maski). Megane ili Scenic, što ti paše ili na što naletiš. BEZ PLINA. Razlog si i sam rekao, a lako da ćeš uletit na primjerak koji treba atest boce i/ili zamjenu injektora ili tako nešto, tako da ti na kraju ušteda ne bi bila nešto.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2020., 14:54   #37
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
A gle, ako ideš na Renault, onda 1.6 16v motor, godište 2006-2008, nemoj starije (dvojka redizajn, prepoznaš ih po kosoj prednjoj maski). Megane ili Scenic, što ti paše ili na što naletiš. BEZ PLINA. Razlog si i sam rekao, a lako da ćeš uletit na primjerak koji treba atest boce i/ili zamjenu injektora ili tako nešto, tako da ti na kraju ušteda ne bi bila nešto.
bar se to lako provjeri prije kupnje.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2020., 21:24   #38
Još jedan glas za kupovinu auta bez plina + naknadnu ugradnju kod pouzdanog meštra. Ispast će nešto skuplje, ali imaš bolje šanse uloviti OK primjerak s malo km.

Meni je bila nedavno zapela za oko jedna Octavia Tour 1.6 8v pa sam istraživao. Na njemačkim forumima tvrde da su te zadnje serije tog motora, inače na glasu kao pogodnog za plin, znale dolaziti s glavama motora napravljenim u Meksiku. E meksičke glave ne vole plin.

Svi korejski motori do cca 2006 izvrsno podnose plin (Accent LC, Elantra...). Ove novije (npr. i30) nisam pratio.

Opel - nek me netko ispravi ak sam u krivu, ali mislim da jedini Twinport koji dobro podnosi plin je 1.4?
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2020., 22:04   #39
Eto kad se već o tome raspravlja, kakvi su ovi motori za plin
https://www.avto.net/Ads/details.asp...%20Kredit%20br...
ili
https://www.avto.net/Ads/details.asp...t%20-%201.LAST...
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2020., 23:29   #40
I meni je octavia zapela za oko. Octavia 1.6 8v od koje godine su navodno ti meksicki motori?

Inace kakvo je misljenjw o renaultovom motoru 2.0 16v?

Ukoliko se auto planira dulje koristit a nije bas mlad u obzir treba uzet kvalitetu limarije. Tu su se sva vozila iz VW koncerna pokazala izvrsnim, Renaultova takodjer dobra sto bas nije slucaj recimo za Opele ili Fiate. Hyundai mi se isto cini ok

ovo sto si stavi mack1 mi je ipak malo preskupo. A ima I previse elektronike. Ovaj Sam bio vidio I cinio mi se ok po oglasu Al je u medjuvremenu prodan https://www.njuskalo.hr/auti/renault...oglas-30399768
filmko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.