Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2017., 15:34   #101
Quote:
pepson kaže: Pogledaj post
U ovlaštenom, gdje sam se raspitivao za ovo auto, rekli da se može nadoplatiti 900 KM (oko 3.500 kn) da se dobije ovaj motor-plinski sa atestom...
sto je to ovo auto?

Gle nemas se ti sto raspitivati ili ne raspitivati. Odi na www.dacia.hr i fino si pogledaj cjenik u PDF-u. Dakle ako hoces tvornicki plin jedini motor koji se nudi je 0.9 tce. I gotovo.

Mozda su ti oni htjeli ugraditi plin prije isporuke sami kao sto se nekad radilo i kao oni ti daju garanciju svoju. No to nema veze sa Daciom i sto se nudi na trzistu.

Usput tce90 je dobar motor tako da nema smisla da se prepucavamo.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 09:03   #102
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
sto je to ovo auto?

Gle nemas se ti sto raspitivati ili ne raspitivati. Odi na www.dacia.hr i fino si pogledaj cjenik u PDF-u. Dakle ako hoces tvornicki plin jedini motor koji se nudi je 0.9 tce. I gotovo.

Mozda su ti oni htjeli ugraditi plin prije isporuke sami kao sto se nekad radilo i kao oni ti daju garanciju svoju. No to nema veze sa Daciom i sto se nudi na trzistu.

Usput tce90 je dobar motor tako da nema smisla da se prepucavamo.
Normalno da se nećemo prepucavati, ja veze nemam šta koja slovna oznaka motora znači, tce, sce i slično.... ja samo kažem šta su meni rekli, ja sam laik što se svega ovoga tiče..
još jedno pitanje-da li je nešto loše u tome da oni ugrade plin u ovaj 1.0 motor prije isporuke, ako već daju garanciju i kad je sve u ovlaštenom i novo?
pepson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 09:47   #103
Je iz nekoliko razloga. Kad ti oni to ugrade, garancija ti vrijedi isključivo kod njih. Zaboravi na tvorničku, bar na motor. Tako da ako se nešto desi dalje od njih, imaš prepucavanje tko će šlepu platiti ili rad drugog servisa. Drugo, tvornička ugradnja je tvornička ugradnja. Imam jedan auto naknadno prerađen i drugi sad s tvorničkim, sory nek tvrdi tko što hoće ali vidi se razlika, pogotovo u radu, tj tvornički nisam siguran na što radi dok ne pogledam lampicu.
Treći, čemu???? Imaš na izbor jaći motor, tvornički prilagođen radu na plin, gdje je sve složeno po specifikacijama na traci za manje ili isto love nego ovaj slabiji po kojem bi ti oni bušili i razvlačili u servisu. Zbilja čemu?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 10:02   #104
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Je iz nekoliko razloga. Kad ti oni to ugrade, garancija ti vrijedi isključivo kod njih. Zaboravi na tvorničku, bar na motor. Tako da ako se nešto desi dalje od njih, imaš prepucavanje tko će šlepu platiti ili rad drugog servisa. Drugo, tvornička ugradnja je tvornička ugradnja. Imam jedan auto naknadno prerađen i drugi sad s tvorničkim, sory nek tvrdi tko što hoće ali vidi se razlika, pogotovo u radu, tj tvornički nisam siguran na što radi dok ne pogledam lampicu.
Treći, čemu???? Imaš na izbor jaći motor, tvornički prilagođen radu na plin, gdje je sve složeno po specifikacijama na traci za manje ili isto love nego ovaj slabiji po kojem bi ti oni bušili i razvlačili u servisu. Zbilja čemu?
Zar je taj 0,9 jači od 1,0 sce i zar je jeftiniji?
Kod nas je na akciji Sce 1,0 i košta 16.080 KM (60.800 kn)-Ambiance (benzin) plus 900 KM ugradnja plina kod njih. Evo link:

http://gumam.com/nova-vozila/vozila-...-sce-75-ks/968
pepson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 10:51   #105
Pa je 0.9 tCe ima 90 Ks a 1.0 Sce 75. tCe ima turbinu i osjetno je jaći od sCe-a
Kod nas je 0.9 tCe s plinom skuplji 6000kn od 1.0 sCe bez plina. Što ti je taman cijena ugradnje neke plinske instalacije. Tako da zbilja ne kužm čemu? Dakle za iste pare biraš između motora od 90 ks s tvorničkom instalacijom i garancijom i svim što to nosi a druga opcija je slabiji motor od 75 ks s naknadno ugrađenom instalacijom koja uvjek nosi svoje rizike i s ograničenom garancijom (ovisan si o volji jednog servisa).

https://www.dacia.hr/vozila/nasa-pal...ml#grade-52B-0
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 10:59   #106
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Pa je 0.9 tCe ima 90 Ks a 1.0 Sce 75. tCe ima turbinu i osjetno je jaći od sCe-a
Kod nas je 0.9 tCe s plinom skuplji 6000kn od 1.0 sCe bez plina. Što ti je taman cijena ugradnje neke plinske instalacije. Tako da zbilja ne kužm čemu? Dakle za iste pare biraš između motora od 90 ks s tvorničkom instalacijom i garancijom i svim što to nosi a druga opcija je slabiji motor od 75 ks s naknadno ugrađenom instalacijom koja uvjek nosi svoje rizike i s ograničenom garancijom (ovisan si o volji jednog servisa).

https://www.dacia.hr/vozila/nasa-pal...ml#grade-52B-0
Hvala na objašnjenju, sad mi je sve mnogo mnogo jasnije....
pepson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 18:57   #107
koju kilometražu ste prešli bez kvara?
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 21:26   #108
pa daj citaj, auto mu je ganc novi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 22:17   #109
4000 km u ovih mjesec i pol

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 22:24   #110
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
koju kilometražu ste prešli bez kvara?
To sjedneš u taxi Kameo pa saznaš iz prve ruke kako se ponašaju ti motori (koji rade 3 smjene).. Oni rade 7 - 10.000 km mjesečno.

A Kerbi - pa ti si stalno na cesti ...
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 22:38   #111
Pa svaki dan Petrinja-Zagreb. Jebiga, oš dobru plaću a živit u Petrinji, i još ti se neda u politiku...

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 23:28   #112
Jel bio tvoj Sandero parkiran na baruna Filipovica prije jedno mjesec dana? Ulovio sam SK rege, ali ostalo nisam uspio.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 08:51   #113
Svaki dan je u tom krugu. Radim u Plivi

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 00:11   #114
Kerbi,
Nakon par mjeseci, pretpostavljam da nisi još došao do kilometraže za servis plina?
Jesi možda uspio provjeriti da li je moguće plin podešavati i servisirati nakon isteka garancije izvan ovlaštene mreže?
U smislu da nisu u renualtu smislili neku blokadu ECU ili tako nešto?
Kako stoji stvar s problemima u radu na plin koji se spominju u raznim temama kod nas i na srpskim dacia forumima?
Neke injektore su navodno izmijenili u novijim verzijama.
c-shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 00:43   #115
Nisam još došao do servisa. Gledao sam ispod haube i nisam nigdje uočio konektor za plinski ecu tako da zbilja neznam.
Osobno nisam imao nikakvih problema sa autom niti plinom, ta ka su to valjda riješili.
Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:39   #116
Ne znam jel već netko stavio, dyno test 0.9TCe LPG i razlika benzin vs plin:
https://www.youtube.com/watch?v=eFmhPaEAlL0
stef_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 00:10   #117
Kerbi,

Piši malo kako služi Sandero, kilometraža, potrošnja?
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 01:05   #118
Quote:
stef_zg kaže: Pogledaj post
Ne znam jel već netko stavio, dyno test 0.9TCe LPG i razlika benzin vs plin:
https://www.youtube.com/watch?v=eFmhPaEAlL0
a što je sad ovo,99ks na benzina a na plin 103ks????

jel to serijski podešen auto il je neko prčkao?
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:33   #119
Tko će ga znati. Inače da, bave se i prčkanjem po ECU softveru . Ali mi se ne čini da bi to neko radio na toj klasi auta.
Kod ove Kije je očekivani rezultat: https://www.youtube.com/watch?v=ZaNUcR7ShxA
Ovaj Škodular je još relaniji: https://www.youtube.com/watch?v=r2ZAV8VX2Oo

Za modifikacije napišu s kolko na kolko je povećana snaga:
https://www.youtube.com/watch?v=yitydW4xKeI
https://www.youtube.com/watch?v=03I-4eOOUlE

Zadnje uređivanje stef_zg : 23.10.2017. at 11:45.
stef_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:35   #120
Pa plin je 110 oktana kolko znam i ako je složen vrhunski i po ps-u mogao bi ići bolje nego na benzin,a sad ko če ga znat.
__________________
ELEKTRIKA I MEHANIKA
ŠTEVA 071 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:34.