Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2017., 19:47   #61
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Ovaj isti model?

A vidi specifikacije, doduse za 55" model

Kod:
IMAGE TECHNOLOGY
- 55 "Full HD LED TV 
- 400Hz Perfect Picture Motion picture technology 
- Dynamic Contrast Plus 
- MEMC - Improves the picture during fast movements. 
- Perfect Picture Plus imaging technology 
- 7st different picture modes Sports, Natural, Vivid, Game, 
  Eco, Movie and 1st with personal choice 
- Noise Reduction Techniques DNR and MPEG NR 
- Color optimization with Vibrant Colour 
- Sharpness adjustment with Perfect Clear 
- 3 pieces HDTV Receiver DVB-T2, DVB-C and DVB-S2 
- USB recording from DVB receivers 
- TimeShift recording - " advertising hope " 
- Analog TV Receiver 
SMART TV - INTERNET - NETWORK fEATURES
- Smart TV features Grundig inter @ active TV 4.0 
- Wireless WiFi integrated 802.11b, g, n 
- DLNA Nätverscertifierad 
- QuadCore 4x Processor 
- Bluetooth (for example wireless subwoofer; headphones 
  or Bluetooth speakers) 
- Grundig Apps such as Youtube, Netflix, etc. 
- Cloud Gaming (coming Q2 -2016) 
- My TV Cloud support 
- Web browser www ... search 
- Dropbox feature 
- Miracast support for "reflection" from Smart- smartphone, 
  tablet (Live Hare) 
- Extended Live Share function 
- Snap and store functionality 
- MHL 2.0 support 
- WiDi compatible for wireless display connectivity 
- Supports baby Watch - with a webcam, you can 
  see your child on television, n (motion sensor, sound sensor) 
  optional accessories 
- Skype support 
- Grundig TV Remote app support 
- supports USB Mouse and Keyboard 
- USB Multimedia player for Movie, Photo and Music 
SOUNDS AND OTHER FEATURES
- DTS Studio sound HD audio technology 
- SRS Studio sound HD sound - Virtual Surround sound 
- 2x30 watts and 20 watts (subwoofer) music power 
Front - Targeted speakers + subwoofer mounted tv, n 
- Equalizer equalizer 
- Night mode, sound mode 
- Headphone jack with separate volume control 
- teletext with 1,000 page memory 
- Split Screen and teletext function 
- memory subpages in teletext, n 
- Freeze Frame live 
- Magnification image zoom 3x a certain point in the image 
- Handles advanced satellite dish combinations 
  DiSEqC 1.0 / 1.1 / 1.2 engine steering support 
  SCR Switch support for connecting any of several receivers 
- HDMI lock function 
- Easy Source operation 
- EPG Electronic program guide 
- ARC Audio return Channel 
- DigiLink support samfjärrstyrning (HDMI-CEC) 
CONNECTIONS - DATA - DIMENSIONS
- Connector for CA-Module C + conforms 
- 3x HDMI Version 2.0, LAN Ethernet jack 
- 2x USB jack 2 USB 3.0 and 1 x USB 2.0 
- SCART socket 
- Headphone jack combined analog audio output 
- Optical Digital audio output 
- connector for Satellite F-connector, RF input for TV antenna 
  and cable TV signal. 
- Main switch 
- remote control, battery, manual included 
- Table stand included 
- VESA hole pattern of 400x400 wall bracket 
- Dimensions Width 123.9cm 77.2cm Height of feet 
  Height without feet 72.7cm Depth 5.6cm 
- Weight 21.9kg with foot 
- Power consumption in stand-by mode 0.3 watt 
- Power consumption in Operation mode 110 watts 
- Energy Class A Annual consumption 161 kWh
...sta kazete...jedino fali HDR i DV ali sve drugo ima.
Odlično za tu lovu, ovak na brzaka jedini eventualni nedostatak po specifikacijama koji vidim je kaj nema AC WiFi...
Al i nije neki problem ak je TV spojen mrežno putem LAN porta ili ak se ne namjerava terat neki "težak" video putem WiFi-a...

I pitanje koliko TV stvarno ima Hz, jer ovih 400 je sasvim sigurno laž...

Kaj se tiče HDR-a, vidim da je to FHD model...
A kaj uopće moguće imat HDR na FHD-u, mislim da to niko nema
The Best F1 Driver is offline  
Old 14.01.2017., 20:48   #62
@Driver
Ne svađam se ja ni s kim.
Ne kužim zašto se toliko čudiš, da, TV ima sve što u specifikacijama piše da ima, i da, vidim evotv zaključane kanale, nemam pojma koliko ih je jer gledam pretežno MAX TV odnedavno, ULTRA MAX 3 preko optike. Nisam još probala ništa s USB-om, nisam stigla. Spajala sam ga na comp HDMI, sve ok. Zvuk fantastičan, ali ovisi o filmu.

@Brico
Da, to su linije Immensa i moj ima sve isto što i 55 osim Wide Color Gamut i Local Dimming (što god to značilo). Što se tiče kvalitete slike, ne znam za modele koje si ti gledao u trgovini ali jako ovisi o tome kako namjestiš, jer ima više opcija od totalne kričavosti koja graniči s apsurdom, do totalno tamne, mutne, itd. (filmski način, korisnički, prirodni, itd.) Kad se te opcije za sliku dobro iskombiniraju s pozadinskim osvjetljenjem za koje isto imam više opcija, dobije se kvalitetna slika. Moja je super oštra, boje prirodne, zadovoljna sam.
Lila is offline  
Old 14.01.2017., 20:56   #63
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Odlično za tu lovu, ovak na brzaka jedini eventualni nedostatak po specifikacijama koji vidim je kaj nema AC WiFi...
Al i nije neki problem ak je TV spojen mrežno putem LAN porta ili ak se ne namjerava terat neki "težak" video putem WiFi-a...

I pitanje koliko TV stvarno ima Hz, jer ovih 400 je sasvim sigurno laž...

Kaj se tiče HDR-a, vidim da je to FHD model...
A kaj uopće moguće imat HDR na FHD-u, mislim da to niko nema
99% HDR materijala je 4K tak da nema smisla da postoje FHD HDR televizori.
donktard is offline  
Old 14.01.2017., 20:59   #64
Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
Isprika, nisam znala da Beko još proizvodi TV jer ih nema nigdje na EU tržištu, pa ni kod nas.
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Iako da ti bum iskren ja bi prije kupil Beko nego Grundig...
Beko uopće nije loša marka, dapače kućanski aparati su im i više nego dobri...
svaki koji sam do sad videl, spajal, pogledal čak i iznutra izgleda sasvim solidno...
Beko TV koji se ne srami toga kaj je bi i kupil
Koliko znam prodaju se pod Beko na Turskom tržištu i ne znam ako još gdje. Riječ je o prepakiranom Grundigu, npr.

https://www.beko.com.tr/satelite-ser...b-5533-tv.html
=
http://www.bukal.hr/Grundig-40-VLE-6520-BP

A da je Beko sasvim solidna marka - stoji
Tiki is offline  
Old 14.01.2017., 21:55   #65
U Turskoj se prodaje i Grundig pa je sad pitanje koji je koji. I imam li ja sad Beko ili Grundig?
Kako god, ne vjerujem da tih 200-tinjak ljudi u Nürnbergu prodaje zjake i da su tamo tek da bi se slikali - to prije svega gazdi nije isplativo a nitko nije toliko glup da baca lovu bez veze.

Usput, šteta što npr. dosta Grundigovih modela nema kod nas, npr. ovako nešto:

http://www.grundig.com/de-de/tv/tv-l.../55-gub-8688-a
Lila is offline  
Old 14.01.2017., 22:23   #66
Situacija je vrlo šizofrena, Beko, Grundig, Koc, Acerlik, truć buć...njemački inženjeri i dizajneri pod turskom čizmom...sve je to pretumbavanje unutar iste turske korporacije...
MytByte is offline  
Old 14.01.2017., 23:10   #67
Suosjećam s tobom. Ne brini, proći će. Zamisli kako je tek Appleu, iPhonei su pod kineskom čizmom.

http://www.dailymail.co.uk/sciencete...a-America.html
Lila is offline  
Old 14.01.2017., 23:11   #68
Grundig je jako ime koje ima veliku tradiciju, ne samo u Njemackoj, firma je inace bankrotirala xxx puta ali je ime ostalo zivo kod svakog novog vlasnika jer jako ime nema cijenu i vlasnik bi izgubio hrpetinu novaca kad bi ugasio tako jako ime, steta sto tako jako ime ne prate vise tako jaki proizvodi, ali ni konkurencija ne spava, danas svi znaju napravit dobar tv.

Je li tko cuo za firmu Hisense? Oni su navodno trenutno najveci proizvođac televizora u svijetu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 14.01.2017., 23:25   #69
@Lilla: to ti nije isto, u slučaju Applea su Kinezi ti koji su pod (američkom) čizmom...

@Mali Zeleni: što je najgore, Hisense ima i dobre recenzije...prave recenzije:

https://www.avforums.com/review/hise...v-review.13152
https://www.avforums.com/review/hise...v-review.13123
MytByte is offline  
Old 15.01.2017., 00:51   #70
Evo pogledajte ove manuale:

Prvi je od tvrtke Pioneer

http://www.pioneer-audiovisual.eu/si..._manual_en.pdf

A drugi od tvrtke Onkyo

http://www.at.onkyo.com/downloads/2/...BAS_ADV_En.pdf

Stranica 3 i 4 su potpuno iste, a dvije različite firme i dva različita proizvoda, niti naš mnistar znanosti nije tako vješt u plagiranju!

A tako je sa većim djelom ovih uputstava, očito je to pisala jedna te ista ekipa!

Dakle što to govori o markama, sve je to isto samo drugo pakiranje!

Toliko o markama odnosno brandovima, nema smisla se prepirati oko nevažnih stvari, jer profit broje oni a ne mi!
krekre is offline  
Old 15.01.2017., 01:08   #71
A sada malo o brandovima!

Na prezentaciji su nudili paro čistač Ariette, kao košta 16000 kuna ali spešl price za nas samo 6000 kuna i dvi kako da kažem nego glupače, bez uvrede, kupile po toj cijeni.

Dođem doma i nađem na amazon italija isti taj po cijeni od 80 EUR i 20 EUR dostava!

Frima je Ariette član grupe Delonghi! Pogledam na google streetview, tvornica je mala dvokatnica 20x20 metara nemoguće da rade milionske serije!

Cijena tog paro čistača je najniža u Italiji u Nemačku je oko 200 EUR. Model za EU je od žute i crne plastike. Naravno proivodi se u čajna kao i sve ostalo.

Kopam ja tako malo dublje i gle isti model se prodaje u Australiji i Aziji ali sada pod imenom Kenwood i sada je plastika plavo crna kombinacija, ali dizajn i sve ostalo isto samo je cijena dupla od one u EU!

Ne budi lijen kopam dalje i nađem isti taj model u USA, plastika je crveno crna ali sve drugo isto, cijena je kao i u EU! Ime pod kojim se prodaje je opet neko treće. Ali definitno je to model dizajniran u Italiji od tvrtke Ariette, jer su talijani poznati po paročistačima.

I sada koji je model bolji onaj Ariette, Kenwood ili ovaj treći za koji sam zaboravio kako se zove u USA?

A ovi na prezentaciji tražili 16000 pa spustili na 6000 kuna, a ja kupio za 100 EUR direktno sa amazon.it zajedno sa cijenom dostave.

Svi ovi modeli različite boje plastike su made in čajna!

I sada se tu raspravljate jel nekaj smetje ili je nekaj vrhunski proizvod!

A one dvije tete platile ukupno 12000 kuna za nešto što košta 160 EUR bez dostave. Hvala im jer su nama ostalima platile večeru, dvoranu za prezentaciju i još donijele zaradu prezenterima! Ali su još dobro i prošle, jer kupile bi one to i po punoj cijeni od 16000 kunića za komad!

A proizvođačka cjena te robe u čajna je vjerojatno 25 do 30 USD!

I onda netko priča o kvaliteti lemova na štampanoj ploči!

Zadnje uređivanje krekre : 15.01.2017. at 01:24.
krekre is offline  
Old 15.01.2017., 03:15   #72
To je isto kao i ovo, amazon.de prodaje dva android mediaplayera, cijena je ista ali i proizvod je isti...bem li ga ako nije...FANTEC...HIMEDIA...i posto je to isti uredjaj ovaj od Fanteca na 16 recenzija ima 3.5 Sterne a ovaj od Himedia na na 62 recenzije ima 4.6 Sterne, e sad tko koga tu...a kad smo kod cijene neki dan je bila 202€ a sada je 216€...koja su to djubrad. Izgleda d asto cesce posjecujes jedan proizvod oni dizu cijenu, valjda zbog zainteresovanosti kupca...to sam primjetio kod jos nekih proizvoda...banda.
Brico_GO is offline  
Old 15.01.2017., 03:33   #73
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@Lilla: to ti nije isto, u slučaju Applea su Kinezi ti koji su pod (američkom) čizmom...

review.13123[/url]
Ma kužim ja to, ali ti si vrlo osjetljiv na zemljopisni položaj tvornice...
A i nije sve baš tako jednostavno kako izgleda ak se uzme u obzir da je Amerika Kini dužna 1.3 bilijuna dolara...
Lila is offline  
Old 15.01.2017., 03:57   #74
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
A sada malo o brandovima!



I onda netko priča o kvaliteti lemova na štampanoj ploči!
Si čuo ti možda za onaj jedan roman od Branislava Nušića?...
Lila is offline  
Old 15.01.2017., 04:24   #75
Smile

Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
Karlo, znam, sjećam se. Da, stvarno sam zadovoljna s TV-om. Ali nije to uopće važno. Smeta mi što se ovdje pišu gluposti, a argumenata nigdje.
Grundig ima jako lošu marketinšku kampanju i zato su argumenti takvi kakvi jesu.Njihovo primarno tržište je EU stoga mi je čudno da nisu unajmili neku marketinšku agenciju da ih promovira.Mene je osobno zainteresirao Grundig zbog specifikacija koje nudi za cijenu znatno nižu od konkurencije i 5 godina garancije.Ne može se na Grundig staviti etiketa german quality jer to nije njemački brand više.Kad si imala Sony Trinitron tako dugo vjerojatno je pisalo Made in Japan a tada je to značilo pojam kvalitetnog proizvoda.Onaj link za Grundig TV koji si stavila sam vidio i prije i zaista su impresivne karakteristike i košta preračunato oko 10k što je dosta povoljnije od konkurencije.U ovoj godini će Grundig imati Android OS što će vjerojatno više zainteresirati kupce a i prodaja OLED-a koji će vjerojatno koštati znatno manje od konkurencije,pa tko nema novaca a želi OLED pričekat će recenzije.Njihova marketinška kampanja se zasada svodi dobre specifikacije,niske cijene i 5 godina garancije.Neka daju svoje TV-e na recenzije pa će onda biti realnih argumenata a ne stereotipa.
Karlo2436 is offline  
Old 15.01.2017., 06:32   #76
Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
U Turskoj se prodaje i Grundig pa je sad pitanje koji je koji. I imam li ja sad Beko ili Grundig?
Kako god, ne vjerujem da tih 200-tinjak ljudi u Nürnbergu prodaje zjake i da su tamo tek da bi se slikali - to prije svega gazdi nije isplativo a nitko nije toliko glup da baca lovu bez veze.
Grundig ne radi samo i isključivo televizore...
U konačnici Grundig može imat 2000 ljudi u Nürnbergu a da niti jedan nema veze sa TV-om kao takvim

Beko Elektronik je postao Grundig Elektronik, dakle da Grundig Elektronik je prije bio Beko Elektronik...kak god ti to okretala to ti je ista firma.
Da si pročitala onaj moj link na švapsku Vikipediu to bi ti bilo jasno, to je potpuno ista firma...i ne ju mješat sa Bekom i Grundingom kao brendom, oni su se u principu spojili pa podjelili određene grupe proizvoda na jedan ili drugi brend...
Eto ti i engleska verzija toga...https://en.wikipedia.org/wiki/Beko
The Best F1 Driver is offline  
Old 15.01.2017., 06:33   #77
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Je li tko cuo za firmu Hisense? Oni su navodno trenutno najveci proizvođac televizora u svijetu.
TV im nisam videl, al imam njihovu klimu...
I klima je i više nego dobra i kvalitetna

Još su i sponzori Red Bull-a, bem im miša ja bi njihov TV
The Best F1 Driver is offline  
Old 15.01.2017., 06:47   #78
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
To je isto kao i ovo, amazon.de prodaje dva android mediaplayera, cijena je ista ali i proizvod je isti...bem li ga ako nije...FANTEC...HIMEDIA...i posto je to isti uredjaj ovaj od Fanteca na 16 recenzija ima 3.5 Sterne a ovaj od Himedia na na 62 recenzije ima 4.6 Sterne, e sad tko koga tu...a kad smo kod cijene neki dan je bila 202€ a sada je 216€...koja su to djubrad. Izgleda d asto cesce posjecujes jedan proizvod oni dizu cijenu, valjda zbog zainteresovanosti kupca...to sam primjetio kod jos nekih proizvoda...banda.
Kod takvih stvarčica tipa media playera, STB-a, TV-a to i ne mora bit nužno isto (ovo tvoje konkretno bi rekel da najvjerojatnije je 100% isto, al možda čak i nije )
Hardware je sigurno isti, ponekad je potpuno isti i valjnski izgled a nekad ga malo izmjene...
eventualno može bit nekih sitnih razlika i u hardwareu tipa da je u dva ista uređaja različit neki modul tipa imaju različiti WiFi, različiti tuner i tak što može bit popriličan dobitak/gubitak...no to je već rijetkost.
Ali najbitnija razlika itekak može bit u firmwareu tj. softwareu i to jako bitna

Jer nije baš isti klinac kad imaš neki software koji je prepun bugova i nadogradnje nema baš nikad, a drugi je recimo ispeglan od samog starta ili će to bit kroz nadogradnje...

U konačnici uzmi jedan Vu+ Solo2 i stavi gore originalni firmware (to ne radi valjda niko živ, al probaj ) a onda probaj stavit Enigmu2 Black Hole...
Razlika nebo i zemlja čak i u radu uređaja, a kamo li u mogućnostima...

Android boxevi su ti takaj u konačnici svi isti ili imaju najmanje 90% komponenti od istog proizvođača iz Kine...
al je ogromna razlika u radu jednog Minixa/Weteka koji je ispeglao svoj firmware ili nekog generičkog kineza za 20$ koji se nije potrudio čak ni stavit ispravne drivere za WiFi, pa eto isti ne radi na dalje od 5 metara

Parni čistač je skroz nekaj drugo, to je vulgaris uređaj bez ikakvog softwarea i potpuno je isti pod kojim god brendom se prodaval, jedina eventualna razlika je u tome koje nastavke tj. priključke dobiješ u samom paketu...
no uređaj se bu ziher ponašal potpuno isto...kod uređaja sa softwareom to baš i ne mora bit tak

A općenito za ta sranja koja se prodaju po raznim "prezentacijama" se jako dobro zna da su skuplja barem jedno 10 puta od realnog kad kreće ta prva početna cijena,
pa onda istu spuste na pola sa nekakvim izlikama o super akciji samo za tebe ili i još malo pa se naivci polakome i kupe uređaj za 4 ili 5 puta veću cijenu od realne...

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 15.01.2017. at 06:58.
The Best F1 Driver is offline  
Old 15.01.2017., 07:04   #79
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Koliko znam prodaju se pod Beko na Turskom tržištu i ne znam ako još gdje. Riječ je o prepakiranom Grundigu, npr.

https://www.beko.com.tr/satelite-ser...b-5533-tv.html
=
http://www.bukal.hr/Grundig-40-VLE-6520-BP

A da je Beko sasvim solidna marka - stoji
Ček ovo bi kao trebala bit dva ista TV-a ???
Po tome ispada da je Beko iako je isti ustvari možda čak i bolji od Grundiga, jer pazi sitnicu da je to Beko serije 5, dok je Grundig serije 6
Samim tim ili Beko ne prodaje najniže serije, ili ima jednu višu od Grundiga...

Možda je fora i samo u različitom označavanju, al čisto sumnjam jer obično proizvođači svi imaju te neku skalu serija od 3,4,5 pa do 9...
The Best F1 Driver is offline  
Old 15.01.2017., 10:14   #80
Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
Si čuo ti možda za onaj jedan roman od Branislava Nušića?...
Koji točno misliš?
krekre is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:36.