Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2007., 14:26   #41
Quote:
majchy_m kaže: Pogledaj post
hranim se zdravo ,normalno,raznoliko
imam redovitu stolicu ,no zadnih par dana je stvarno rijetka i to me jako brine jer sam paranoicna
nemam bolova u trbuhu
cak sam prestala jest voce i jogurte u nadi da ce se vratit u normalu no nije
tjesi me jedino sto je to jednom dnevnom
jel imao tko slicnih problema?
Oće to. Pojedi 2 banane, prestat će ti
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 15:18   #42
probat cu
tnx na savjetu
majchy_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 21:27   #43
Caj od sipka dosta zasladjen i mnogo cokolade za kuhanje.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 08:43   #44
ako ništa ne pomogne... onda ako ništa drugo
barem odnjeti stolicu na testiranje na parazite... možda si nešto
pokupila negdje... nikad neznaš...
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 21:33   #45
tvrda stolica, dugotrajna

Molio bi za savjet. Moja baka već godinama uzima tablete za čišćenje jer bez njih jednostavno ne može. Čak i sa tabletama ima tvrdu i neredovitu stolicu. U zadnje vrijeme joj se u stolici pojavila sluz. Liječnici kažu da bi trebala prestati uzimati tablete i paziti na ishranu ali nijedan nije dao preciznije informacije. Ona inače jede dosta laganu hranu i uglavnom kuhanu i često pije donat ali sve to ne pomaže dovoljno.
Što napraviti? Što jesti a što izbjegavati. Može li se stanje ublažiti ako se već ne može riješiti.
Hvala na svakom savjetu.
goran21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:38   #46
Sigurno bi trebala piti puno više obične vode. Pod više mislim barem 3 x puta više nego što pije. To je osim hrane (a kažeš da pazi na hranu) najvažnije.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 06:34   #47
Da,da,trebala bi piti puno vode, a dobro bi došle i neke suhe šljive,suhe marelice. Onda jabuke s korom,a ima i za kupiti probavin koji može preliti s mlijekom,to je isto dobro.
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 08:33   #48
Treba jesti više hrane sa vlaknima. Zobene pahuljice, niskokaloricno povrce, salate itd.

Ja otkad sam poceo jesti zobene pahuljice za dorucak skoro svaki dan moram na wc i nemam apsolutno nikakvih problema sa stolicom.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 12:04   #49
ima doata stvari, tipa ricinusovo ulje je jedna od solucija, može i prolife tablete, ortisan kocke, to su od encijana na prirodnoj bazi, koliko sam čula,
trebala bi piti neke jogurte, da malo sredi crijevnu mikrofloru pa da bakterije učine svoj posao u crijevima, Bioaktiv je dobar...,,,

sretno
zvijer__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 12:06   #50
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Sigurno bi trebala piti puno više obične vode. Pod više mislim barem 3 x puta više nego što pije. To je osim hrane (a kažeš da pazi na hranu) najvažnije.

slažem se u potpunosti, ja otkad pijem puuuuuuuuno vode idem na wc u prosjeku 3X dnevno
al ja ti popijem oko 5-6 litara jednostavno sam non-stop žedna i bez vode ne idem nikuda
__________________
to sam samo ja
iva2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 12:15   #51
svako večer pola kivija sa malo šećera,ujutro na tašte čašu donata MG i
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 12:41   #52
Zašto svi preporučaju laksative? Treba riješiti uzroke a ne simptome. Prehrana bogata vlaknima je najbolje moguće rješenje.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 21:27   #53
Da laksastivi pomažu, ali problem ostaje. Dakle, baš sam prije par dana negdje čitala članak u kojem se kaže da je nedovoljno konzumiranje vode glavni uzrok tvrde stolice.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 12:11   #54
Nije problem samo u nedovoljnoj količini tekućine. Treba jesti vlaknastu hranu, sve integralno (crni kruh, tjestenina, razne muslije a meni najviše pomažu pšenične posije, kao i puno povrća (kratko kuhanog) ili svježeg....
Godinama sam imala problema (posljedica poremećaja u prehrani) a sada nemam nikakvih problema uz takvu prehranu...Nije lako odviknuti se od tih čajeva (posebno je to teško starijim osobama koje teško mijenjaju prehrambene navike) ali se trud svakako isplati...
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 16:44   #55
Puno hvala svima. A znate li možda di bi mogao naći detaljniji popis hrane koju treba uzimati i one koju treba izbjegavati. I koliko je taj izbor individualan.
goran21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 18:48   #56
Quote:
goran21 kaže: Pogledaj post
Molio bi za savjet. Moja baka već godinama uzima tablete za čišćenje jer bez njih jednostavno ne može. Čak i sa tabletama ima tvrdu i neredovitu stolicu. U zadnje vrijeme joj se u stolici pojavila sluz. Liječnici kažu da bi trebala prestati uzimati tablete i paziti na ishranu ali nijedan nije dao preciznije informacije. Ona inače jede dosta laganu hranu i uglavnom kuhanu i često pije donat ali sve to ne pomaže dovoljno.
Što napraviti? Što jesti a što izbjegavati. Može li se stanje ublažiti ako se već ne može riješiti.
Hvala na svakom savjetu.
Moj dida ima problema sa stolicom, hemeroide, krvarenja i sl.... sve do nedavno kada je izbacio bijeli kruh, savko jutro za doručak jede musli s 2-3 žlice lana i bio aktivom. Nema više hemeroida, nema više krvarenja i na wc ide svaki dan
I sama nekad imam problema sa stolicom i mogu iskreno reći da da je lan zakon. U DM-u kupiš 500 g za 6-7 kn, samelješ u mlincu jer se sjemenke zabiju među zubiće pa nije baš ugodno -bolje samljeti, i uz musli staviš 2-3 žličice. Također pomaže donat Mg...
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 19:09   #57
i suho voće tipa šljive smokve,...
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 23:25   #58
Evo nekoliko najkorisnijih članaka koje sam našao:
www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/834/
www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/362/
www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/667/
www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/197/
www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/835/
www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/159/
www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/510/
www.vasezdravlje.com/izdanje/30/
www.belupo.hr/Default.aspx?sid=245

Mliječne proizvode ne bi trebalo uzimati ali dosta ljudi na forumu preporuča uzimanje jogurta.
goran21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 15:49   #59
Problem sa stolicom i analnim otvorom

Prije 10-ak dana kod velike nužde primjetio sam krvavi trag unutar školjke.Do danas više nema tragova krvi,stolica je postala neuredna i mekana.Neznam da li je to normalno s obzirom da sam smanjio unos "teške" hrane i jedem više laganiju i mekšu hranu i jedem manje nego prije.Prije par dan dana stolica mi je postala dosta uža nego prije i nakon svake stolice osjaćam žarenje u predjelu čmara.Kada sjedim imam osječaj da mi nešto smeta na lijevoj strani čmara.Nemam grčeve i proljev.Dosta često imam pritisak u donjem dijelu trbuha i čmara ,ali kad pustim vjetrove pritisak nestane.Nakon stolice pojavi se nešto kao "sluz" koja ako ju ne obrišem izaziva još jače žarenje.Kada se prije spavanja operem i preko noći sve je u redu.Molim savjet jer me jako brine ovo pojava sužene stolice, a i sve ostalo.jednostavno se pojavilo preko noći.Imam 45 godina.Hvala unaprijed.
mdundek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 16:18   #60
Quote:
mdundek kaže: Pogledaj post
Prije 10-ak dana kod velike nužde primjetio sam krvavi trag unutar školjke.Do danas više nema tragova krvi,stolica je postala neuredna i mekana.Neznam da li je to normalno s obzirom da sam smanjio unos "teške" hrane i jedem više laganiju i mekšu hranu i jedem manje nego prije.Prije par dan dana stolica mi je postala dosta uža nego prije i nakon svake stolice osjaćam žarenje u predjelu čmara.Kada sjedim imam osječaj da mi nešto smeta na lijevoj strani čmara.Nemam grčeve i proljev.Dosta često imam pritisak u donjem dijelu trbuha i čmara ,ali kad pustim vjetrove pritisak nestane.Nakon stolice pojavi se nešto kao "sluz" koja ako ju ne obrišem izaziva još jače žarenje.Kada se prije spavanja operem i preko noći sve je u redu.Molim savjet jer me jako brine ovo pojava sužene stolice, a i sve ostalo.jednostavno se pojavilo preko noći.Imam 45 godina.Hvala unaprijed.
mogu biti hemeroidi,krvareći polipi na crijevima,a možda karcinom debelog crijeva,karcinom karakterizira sužena stolica npr. kao olovka,odi ti lijepo odmah dr. opće prakse bez obt+zira što sad ne krvariš da te pošalje na daljnje pretrage
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.