Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2017., 04:28   #1
Python: save image(png) - qulity

Pozdrav,

radim sa pythonom crope i resizing slika, i sve izgleda dobro osim što spremljene slike izgledaju katastrofa. Ono, dobijem sliku koja izgleda kao da je stajala vani 10 godina na kiši i snijegu.....neprepoznatljivo...

Napravio sam inačicu php funkcije imagecopyresampled()

PHP Code:
def imagecopyresampled im2 im dest_x dest_y source_x source_y desired_width desired_height crope_width crope_height):
    
croped=im.crop((source_x,source_y,source_x+crope_width,source_y+crope_height))
    
resized=croped.resize((desired_width,desired_height),PIL.Image.ANTIALIAS)
    
im2.paste(croped, (dest_x,dest_y))
    return 
im2 
...probao sam resize-ati i sa croped.resize i sa corped.thumbnail ..ali ja mislim da unutar ove funkcije sve štima, zato jer kada dobijem van im2 i napravim im2.show() sve izgleda kako treba. A nakon .show ide linija .save() ...i ono što dobijem pohranjeno nema veze sa onim što mi show pokaže.

Evo ostatka codea:

PHP Code:
im2=Image.new('RGBA', (desired_widthdesired_height), (25500))
im=Image.open(src);

imagecopyresampled(im2,im,0,0,0,0,256,256,2000,2000)
#im2.show()  # ovdje se uvijek slika prikaže uredno prema očekivanju
im2.save('test_map.png','GIF'transparency=0#sejvati sam probao na 1001 različiti način..ali uvijek isto sra*** 
Čisto da napomenem, vadim isječke slike i slažem ih na transparentnu podlogu...gdje slika koja se umeće uglavnom dolazi s nekim offsetom na podlogu. Tako da nakon pohrane se moraju zadržati transparentni djelovi slike.

Hvala na bilo kakvoj sugestiji.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.