Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2010., 22:37   #3161
Quote:
ankika kaže: Pogledaj post
Ako se i desi nešto što Icke predvidi to ne znači da je to iz razloga koje on navodi.

Sigurna sam da bih ja da sam vođa neke globalne tajne organizacije najprije našla netkog takvog kao Icke da pogodno odvlači pažnju sa mojih mračnih planova a nakon toga pobrinula bih se da se svatkom kome se bar malo približi mojim tajnama odmah desi nekakav prikladni nesretni slučaj.
Bedastoće. Ne odvlači pažnju Icke od ničega, već upravo suprotno - ljudima poručuje neka malo mućnu glavicama. Ako ništa već ne mogu ( a to i poručuje: ne ići silom prema nijednom sistemu jer će te sistem pojesti!) da bar budu svjesni stanja i sreću i mir potraže u sebi i ljubavi. A ne mržnji i ratovanju i ostalom sranju. A to sranje nameće današnja glazbena i filmska industrija koja je debelo upregnuta i potkovana svim silama i novcem, koje Icke nikad ne bi ni želio niti mogao imati! I tu je velika razlika. Preogromna razlika, kao dan i noć.

I ovo je vrijedno ponoviti, jer to je ono što odvlači pažnju svijeta i truje nezrele umove. To koje se vrti danonoćno na TV i internetu. Jer vizuelno je jače od bilo koje riječi koju će Icke napisati. Zato on za nikoga i nijedan sistem niti ne može biti opasan. Ali za mnoge samo koristan. Mnoge koji shvaćaju suštinu!


Quote:
chembro kaže: Pogledaj post
Trolovi se hrane upravo ovim gornjim, što tako gorljivo brane i obožavaju. A ovdje je bitno o tome dati svoj sud i osudu. Osudu beskrupuloznog prljavog biznisa "zabave" koji od mladeži radi idiote i usađuje im pogrešne slike i svjetonazore!
I ne samo to, ovdje se čini se radi o daleko opasnijim i opakijim scenarijima?
Dovoljno je pogledati te lutkice, kurvice i kurveže "svjetske scene" i to preseravanje koje im se debelo plaća.
Beyonce

Rihanna


Daddy Yankee


Rihanna Performs "Wait Your Turn & Hard"
The intro video is a disturbing display of dehumanization and Mind Control lead by a “shadow government”. Rihanna is a cyborg being programmed by the insertion of a microchip inside of her (RFID anyone?). Notice the shadowy appearance of those performing the surgery.
Rihanna ovim spotom zapravo poručuje; pripremite se da i vas uskoro "dehumaniziraju" "čipiraju", obrade kako god i ne opirite se, ne boli ništa a bit će vam svima kao meni! Ma super to je baš COOL

BOLESNO


Tako je kučko, pokaži im rogove! Samo se pokaži u svom "svijetlu"

Zadnje uređivanje levelheaded : 22.07.2010. at 22:42.
levelheaded is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 23:24   #3162
@levelheaded Nije mi baš jasno ovo, dakle Icke razotkriva svjetske zavjere i organizacije kojima je cilj porobljavanje i istrijebljenje čovječanstva ali od nas očekuje da nas to 'potakne na razmišljanje' i da 'živimo u ljubavi'. Nekako mi se čini mi se da je baš ono što upravljači naše planete i razne tajne organizacije žele i da ih je najviše strah nekave opće pobune i revolucije pa Ickea osim za skretanja pažnje sa njihovih stvarnih planova koriste i za pasivizaciju i umrtvljivanje volje ljudi za pružanjem otpora.
ankika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 00:46   #3163
Quote:
ankika kaže: Pogledaj post
@levelheaded Nije mi baš jasno ovo, dakle Icke razotkriva svjetske zavjere i organizacije kojima je cilj porobljavanje i istrijebljenje čovječanstva ali od nas očekuje da nas to 'potakne na razmišljanje' i da 'živimo u ljubavi'. Nekako mi se čini mi se da je baš ono što upravljači naše planete i razne tajne organizacije žele i da ih je najviše strah nekave opće pobune i revolucije pa Ickea osim za skretanja pažnje sa njihovih stvarnih planova koriste i za pasivizaciju i umrtvljivanje volje ljudi za pružanjem otpora.
A čuj, zaista ne znam kako bi jedan (1) čovjek na ovoj planeti svojim knjigama i predavanjima mogao utjecati na 6 milijardi ostalih ljudi. Tim više što velika većina nikad, ali ono NIKAD neće saznati za njega ili njegove priče.
On nije mainstream objekt koji se vrti dan i noć na svim medijima. Ne prikazuje se u Cinestaru kao blockbuster, nema ga na Oscaru, MTV awards, ....
Međutim na tim istim medijima i u dvoranama se vrte cice i guzice, uniformirani baletani a sve uz bjesomučnu galamu, dok se u pozadini dijele tabletice za "dobro raspoloženje" i neke žuje i tuborzi za suho grlo! A to sve košta, jako puno. I novca i tko zna čega sve ne.
Dok se knjige koje piše Icke lako skinu i za gotovo ništa s neta. I ne treba ni droga ni alkohola uz to.

A što se pobuna i revolucija tiče to je sve doviđorno. Ljudi su odavno shvatili i bez Ickea da od pobuna nema ništa. Ima, samo njihove krvi.
Dobar primjer kako se zapravo naivce druka na pobunu ti je posljednji skup glavonja u Torontu. U neredima su prednjačili ubačeni provokatori a zapravo policajci u civilu. Pa sad mi reci tko tu koga zapravo **** ???

Two weeks after the G20 protests in Toronto it is becoming more and more apparent that what many of us suspected is indeed true: the June 26 ‘violence’ (i.e. property damage and police-car fires) was most likely perpetrated by agents provocateurs of the police.
levelheaded is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 08:31   #3164
Quote:
ankika kaže: Pogledaj post
Ako se i desi nešto što Icke predvidi to ne znači da je to iz razloga koje on navodi.

Sigurna sam da bih ja da sam vođa neke globalne tajne organizacije najprije našla netkog takvog kao Icke da pogodno odvlači pažnju sa mojih mračnih planova a nakon toga pobrinula bih se da se svatkom kome se bar malo približi mojim tajnama odmah desi nekakav prikladni nesretni slučaj.

Možda malo tko sad Icke doživljava ozbiljno ali čemu riskirati sav uloženi trud i milijarde uložene u organizaciju globalne međunarodne zavjere ako ti već ne predstavlja nikakav problem na stranu staviti par tisuća dolara i pobrinuti se da problemčić nestane zauvijek ?
Pa Icke i to objašnjava, kako se insiderima koji se odluče progovoriti dešavaju čudna "samoubojstva" Vidiš kako je frater zašutio. Strah je vrag

Sad druge strane, koliko ti znaš o ustroju tajnih službi i njihovom načinu djelovanja?

Koliko znaš o načinima djelovanja CIA ili POA-e u hrvatskoj?

Koliko znaš o tgovini drogama i tko stoji iza iste?

Nije ti nikada bilo sumnjivo da se tone i tone droge razvažaju svakodnevno po svijetu a da policija uhvati svakih 6 mjeseci pola godine neku pošiljku a i da su te pošiljke u biti samo kapi u moru?

Nije ti palo na pamet da policija samo hvata one ture koje su od "konkurencije" u biznisu? Odnosno od onih koji rade na svoju ruku a nisu u mreži tog biznisa?

Kaže se da je Afganistan najveći proizvođač opijuma u svijetu. Znaš li da se za vrijeme vladavine talibana kakvi god oni bili u afganistanu nije proizvodilo ni približno toliko droge koliko se proizvodi otkako su ih Ameri "oslobodili"?

Tek kad je NATO došao biznis je ponovo procvjetao.

Nije li ti to bar malo sumnjivo?


Quote:
@levelheaded Nije mi baš jasno ovo, dakle Icke razotkriva svjetske zavjere i organizacije kojima je cilj porobljavanje i istrijebljenje čovječanstva ali od nas očekuje da nas to 'potakne na razmišljanje' i da 'živimo u ljubavi'. Nekako mi se čini mi se da je baš ono što upravljači naše planete i razne tajne organizacije žele i da ih je najviše strah nekave opće pobune i revolucije pa Ickea osim za skretanja pažnje sa njihovih stvarnih planova koriste i za pasivizaciju i umrtvljivanje volje ljudi za pružanjem otpora.
Pa mi svi i jesmo robovi.

Robovlasnički sustav nikada nije nestao samo je promijenio oblik i način djelovanja.

Nekada su to bili lanci na nogama otetih crnaca iz Afrike, danas te banke drže u ropstvu sa kreditima.

Koliko si slobodna dati otkaz nai radnom mjestu ako te na njemu maltretiraju ili reći -e ja ću si sad uzeti par mjeseci slobodno ako si podstanar ili imaš kredit za stan kojeg ti banka može uzeti kad hoće ako zapneš sa plaćanjem kredita?
Kadija te tuži kadija ti sudi.

Razmisli o tome malo.

Opće pobune i revolucije odgovaraju tim ljudima iz jednostavnog razloga jer oni prodajom oružja i jednima i drugima ostvaruju dupli profit. Štoviše sami ih organiziraju radi profita.

Za sve to im trebaju ovce. Ljudi koji ne postavljaju pitanja nego slijepo vjeruju u sve što im se kaže.

Misliš li da bi na ovim prostorima bilo rata da su ljudi bili dovoljno svjesni da su mogli reći Miloševiću Tuđmanu i Aaliji izetbegoviću - "hoćete ratovati? Evo vam puške pa se vas trojica naganjajte."

Prati samo i istraži propagandu na obje strane za vrijeme rata. Koliko smo lažnih priča na dnevniku čuli radi "taktike" i motivacije širokih narodnim masa da se pobiju međusobno radi profita drugih.

Danas znamo za gomilu laži za koje smo onda mislili da je istina.
Identična snimka identičnog događaja. Na jednoj strani krive "ustaše" na drugoj "četnici" . Klasične manipulacije mase medijima. I to se svakodnevno radi na svim nivoima

A i o tome Icke jako lijepo i točno govori. Inače priča o subliminarnim porukama u reklamama i na televiziji je meni poznata od prije 20 godina kada sam prvi puta istraživao o tome za svoju dušu i jer me zanimala ta tematika. Tako da ni to nije nešto o čemu mi je Icke "otvorio oči". O većini stvari koje on objašnjava znam iz drugih izvora koji su postojali dok je još Icke igrao nogomet.

U biti sve što icke govori, sve se to odavno već zna i sve je to odavno već napisano i objašnjeno , samo do sada nije bilo dostupno širokim masama jer nije bilo interneta pa se do znanja i spoznaja puno teže dolazilo nego danas.

Danas imamo drugi problem a to su gomile dezinformacija pa iz toga treba izvući što je istina a što nije. ali svako vrijeme nosi svoje.

Nemoj čitati Ickea, čitaj druge vezano uz tu tematiku. Ali educiraj se, upoznaj sa činjenicama pa sama donesi zaključke. To jest bit Ickeovog pisanja.

Hodamo bezglavo, isprogramirano (kuća posao-kuća posao) i potpuno nesvjesni ovim planetom. Vrijeme je da malo stanemo i promislimo što zašto i zbog čega to radimo.
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 09:06   #3165

Quote:
DiogenBalkanski kaže: Pogledaj post
sve sve ...
Misliš li da bi na ovim prostorima bilo rata da su ljudi bili dovoljno svjesni da su mogli reći Miloševiću Tuđmanu i Aaliji izetbegoviću - "hoćete ratovati? Evo vam puške pa se vas trojica naganjajte."..
Ne, rulja je radije vjerovala što im metuzalemi govore i hipnotički slijedili "upute": POBIJTE SE! Stoko sitnog zuba
Jasno pod "patronatom" nekih vanjskih elemenata. Zato Icke i ne valja kad kaže: Ljubav je jedina istina!



__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner
chembro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 11:30   #3166
Thumbs up

Ja sam novi u ovim vodama ali nije za odbaciti svačije mišljenje. Sa teorijama zavjere prvi put sam se susreo prije otprilike 2 mjeseca. U rekordnom vremenu pohvatao sam veliku većinu stvari i tema, tako da sam prvo pogledao dva filma Zeitgeist i onda sam jednostavno pošao tražiti više jer nisam bio zadovoljan samo sa time. Naravno svaku temu sam preispitivao po forumima jer ima puno iskusniji ljudi u tim stvarima, ali tu sam uvijek vidio jednu polovicu koja zagovara jedno stajalište i drugu koja je protiv. U roku od dva mjeseca krenuo sam velikom brzinom tako da sam do sad pročitao dvije knjige od Davida Ickea, Najveća tajna i Priča iz vremenske omče. Pratio sam i ostale istraživače pa sam sljedeće pročitao Mreža moći od Jordama Maxwella, Vatikanske ubojice od Alberta Rivere, pogledao sam film od Alexa Jonesa Endgame, slušao daniela Estulina na rubu znanaosti, pogledao sam predavanje Davida Ickea u zagrebu koje traje oko 7h i emisiju na rubu znanosti kad je gostovao, film Oni žive od Johna Carpentera, išao na njihove službene stranice i tako svaki dan pratim Ickeovu stranicu. Uz to još masu Video klipova u vezi tih tema. Usput se našlo svašta nešto kao MMS 1 i 2, koloidno srebro, solarna joga, proročanstva Maja i njihov kalendar, Nibiru(?), galaktičko poravnanje, Schumanova rezonanca, solarne oluje, blue beam, Venus projekt, 2012, 2012, 2012 itd. I kad se to polako sleginjalo kao što kaže Icke i ja sam počeo povezivati svoje točkice. Vidim uvjek se napada na te ljude ali većinom ti ljudi koji napadaju nisu pročitali ništa u vezi teme jer se boje da bi im se narušila njihova vjerovanja. David Icke je napisao desetak knjiga možda i 20 i kad bi bilo jedna petina toga istina to je opet strašno. Ne mora ga se napadati jer je spominjao gmazove ili što je rekao da je sin Božiji. Gledajmo malo realno i pogledajmo oko sebe danas. Izdvojio bih par tema kao što je koloidno srebro, solarna joga, mms, vitamin B17 , rušenje wtc, svinjska gripa jer te teme bar donekle možemo razumiti a isto su jednako ozbiljne. Ako je istina recimo da MMS ili solarna joga liječi skoro sve bolesti a gledao sam po forumima i ljudi iznose svoja iskustva kojih ima dosta i pričaju da su se izlječili ili da im je pomoglo, ako je to istina meni ne treba više ništa da bi cijeli svijet okrenuo naopačke i da bih se popeo na stol ili sebi na glavi i svijet počeo gledati drugačije. Pustimo sad reptile to će doći samo od sebe i pokazati se jeli istina. Ako i ne bude šta to ima veze čovjek je naveo masu istiniti stvari i dokaza i da jedan reptil bude prepreka razotkrivenim ratovima, ubojstvima, krizama, monetarnom sistemu, gripama itd. za mene to nema smisla, Čovjek je dosta u realnosti i ako odluta do reptila to je slobodni izbor, ali ako je mogao dokazati tako složene stvari o ratovima i joše dodao izvor literature pa možete i sami provjeriti nebi me čudilo da je većina istina. Dakle ako je samo tema o svinjskoj gripi ili MMS-u istina to je za mene dovoljno. Zašto? Zato što političari, crkva, škola, vojska i ostale institucije služe za dobrobit čovječanstva tj njihovu zaštitu i zdravlje , barem oni tako kažu i tako se propagiraju u javnosti. Ne može se reći da nisu dovoljno informirani jer je to smiješno. Tako crkva tj Vatikan vjerojatno ima cijelu svoju vojsku stručnjaka za sva područja znanosti i špijune itd, tako i vojska, NATO, UN, politika itd. Ako je istina da npr solarna joga ili mms liječi većinu bolesti ali nemojmo se samo osvrtati na ovo dvoje jer ima još masa podataka koji sliče na istinu i više nego ova dva. Ako je to istina to je sasvim dovoljno. I na kraju po mom mišljenju pravo je pitanje zašto šute o tome da pomognu čovjeku, ZAŠTO? Pitanje je zašto šute kad mogu spasiti tolike živote, zašto Vatikan šuti o svinjskoj gripi, zašto? Zašto jer to je crkva naša koja nas štiti od svega zla, zašto šuti o MMS-u. Zašto joj treba prljavi novac. Moje mišljenje i odgovor je, zato što je istina ono što David Icke i neki drugi istraživači govore. Pustimo sad reptile, guštere, zmije jer to će doći samo od sebe. Zašto šute kad koloidno srebro liječi toliko bolesti, možda nisu informirani, ma daj. Ako sam ja i još sto forumaša informirani oni sigurno nisu, vatikan ne zna za istinu o padu wtc, MMS, solarnoj jogi itd. Što se zakačite samo na reptile, na sina božijeg(Icke), kasiopejce, 4D itd. Istina je jako blizu svakoga od nas samo što uvjek kopamo tamo gdje ne treba. ZAŠTO?
Pozdrav svima.
Legolas47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 12:16   #3167
I dalje nisam dobio odgovor zašto Icke gnjavi sa masonskom zaverom i dolarom, kada je opšte poznata istorijska činjenica da na dolaru nema masonskih i iluminatskih simbola, da su na dolaru eksplicitno hrišćanski smboli i da ih tu nisu stavli nikakvi masoni ili iluminati već dobri hrišćani? Dalje, zašto Icke priča o iluminatima kad se zna da su oni postojali, da su oni prestali da postoje i da su 1901. obnovljeni i da ti obnovljeni iluminati nemaju nikakve veze sa nikakvim svetskim zaverama ili svetskom moći? Dalje, nisam dobio odgovor kako to da po crkvama postoji isto to oko, samo mnogo starje od nastnka iluminata i to kao eksplicitno hrišćanski simbol? Da li na ovom forumu iko misli svojom glavom, ili je svaka glupost i laž koju Icke kaže nešto u šta se bezrezervno veruje?
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 14:16   #3168
nema, a mozda i ima, a mozda...





Twinsi


Sova - btw ima je i na nasoj 200 kuna


Pentagon



itd itd
KRWiFi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 14:50   #3169
Fascinantan primer kako neko vidi ono što želu da vidi. Ko hoće da vidi videće u tom uglu sovu, svetog duha ili Sanadera, zavisno od toga, kako rekoh, šta želi da vidi, Pri tome sove sa masonima i iluminatima veze nemaju. Baš kao što ni jevrejska zvezda nema veze sa masonima, tako da je to besmisleno. Masoni nisu do Napoleonovih ratova pramila Jevreje, a nakon njih ih i dalje nisu primali iznad III stepena, što celu priču veoma obesmišljava. Oko i piramida se nigde ne sreće kao masonski ili iluminatski simbol. Oko u trouglu je, kako već rekoh, hrišćanski simbol koji se može videti u mnogim crkvama kao pravoverni i bogougodni simbol Božije prisutnosti. U krajnjoj liniji, izgled dolara nisu osmislili masoni. Četiri čoveka su osmislila izgled dolara:

John Adams
Thomas Jefferson
Benjamin Franklin Pierre du Simitiere

Samo je Franklin bio mason, ali po izveštaju on nije dao predloge niti se mešao u izgled dolara. Konsultant John Hopkinson i umetnik William Barton su vizuelno uobličili dolar, a nadgledao ih je Sekretar Kongresa Charles Thomson. Sva trojica nisu bili masoni, a Thompson je zuatim dao objašnjenje svega na dolaru, uključujući i šta znače natpisi i simboli. Sve je to veoma dobro poznato, ali kad se čitaju samo knjige teorije zavere i David Icke za to se ne zna. Jer kad bi se to javno saopštilo, kako bi Icke našao naivčine koje mu sve veruju, bez da misle isvojom glavom i proveravaju njegove gluposti? li zato ima i nas koji razmišljamo i imamo hrabrosti da mislimo svojom glavom...
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 16:15   #3170
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Fascinantan primer kako neko vidi ono što želu da vidi. Ko hoće da vidi videće u tom uglu sovu, svetog duha ili Sanadera, zavisno od toga, kako rekoh, šta želi da vidi, Pri tome sove sa masonima i iluminatima veze nemaju. Baš kao što ni jevrejska zvezda nema veze sa masonima, tako da je to besmisleno. Masoni nisu do Napoleonovih ratova pramila Jevreje, a nakon njih ih i dalje nisu primali iznad III stepena, što celu priču veoma obesmišljava. Oko i piramida se nigde ne sreće kao masonski ili iluminatski simbol. Oko u trouglu je, kako već rekoh, hrišćanski simbol koji se može videti u mnogim crkvama kao pravoverni i bogougodni simbol Božije prisutnosti. U krajnjoj liniji, izgled dolara nisu osmislili masoni. Četiri čoveka su osmislila izgled dolara:

John Adams
Thomas Jefferson
Benjamin Franklin Pierre du Simitiere

Samo je Franklin bio mason, ali po izveštaju on nije dao predloge niti se mešao u izgled dolara. Konsultant John Hopkinson i umetnik William Barton su vizuelno uobličili dolar, a nadgledao ih je Sekretar Kongresa Charles Thomson. Sva trojica nisu bili masoni, a Thompson je zuatim dao objašnjenje svega na dolaru, uključujući i šta znače natpisi i simboli. Sve je to veoma dobro poznato, ali kad se čitaju samo knjige teorije zavere i David Icke za to se ne zna. Jer kad bi se to javno saopštilo, kako bi Icke našao naivčine koje mu sve veruju, bez da misle isvojom glavom i proveravaju njegove gluposti? li zato ima i nas koji razmišljamo i imamo hrabrosti da mislimo svojom glavom...
koliko je meni poznato simbol ranog kršćanstva je bila riba a ne oko.

'oko' (svevideće oko, negdje nazivano Horusovo /sokolovo/ oko): preuzeti je staroegipatski simbol;

misliš na ovo oko:

Iako je vecina cula za njega, par informacija koje nisu rasprostranjene kao sazeta formulacija znacenja. Pri samom startu simbol moze djelovati pomalo zbunjujuce jer cesto nailazimo na dvije varijante; oko pozicionirano na lijevoj i desnoj strani. Svakako, nije rijec o greski vec o dubljoj simbolicnoj magiji. Vratimo se korak unatrag. Oci su u egipatskim ucenjima uvijek bile nesto sveto, imale posebnu moc i znacajnu ulogu kod razlicitih bozanstava. Cesto su se koristile kao znakovlje stita te protekcije protiv zlih duhova koji su neupitno bili prisutni u nasem mirkokozmosu. Tu nailazimo na tragove dualizma koje je karakteristicno za gotovo sve drevne mitologije. Oko mozemo analogijom povezati i s magicnim zrcalom koje jednom stranom reflektira vidokrug te ukazuje na vertikale i horizontale dok drugom izbrusenom (najcesce urezbareno s motivom sunca) odbija nezeljene energije od subjekta koji ga upotrebljava. Analogijom gledano na drevni hijeroglif desno Horusovo Oko je bijelo, Sunce, ili Raovo oko. Lijevo Horusovo oko je crno, Mjesec, ili Ozirisovo oko. Desno i lijevo Horusovo oko su oci koje imaju sposobnost cjelovitog sagledavanja stvari, oci kojima nista ne ostaje skriveno na osnovi medusobnog nadopunjavanja te harmoniji priroda i rezultirajucim ekspanzijama. Jedan od najpoznatijih egipatskih mitova jest i borba izmedu Horusa i Setha koja je trajala dosta dugo te gdje u jednoj od bitaka Horus gubi svoje lijevo oko ali mu je kasnije boginja Hator vratila vid pomocu gazelinog mlijeka...sto je medutim jedna druga prica. Simbolicki, oko predstavlja sve osjete (njuh, vid, sluh, okus, dodir) i sposobnost mišljenja (misao). Tih 6 elemenata cine cjelinu. Obratite li paznju vidjet cete da je autenticni simbol iscrtan sa striktnih sest crta, odnosno krivulja sto nas opet vodi do magicnog broja sest koji predstavlja harmoniju medu covjekom i bozanstvom. Drevni egipcani nosili su Horusovo oko (ili uatjat - potpunost, vitalnost) da bi osigurali snagu, krepkost, zastitu, sigurnost i zdravlje. Amulet Horusovog oka predstavlja dostignuto stanje svijesti (unutrasnji vid) i sposobnost upravljanja Svemirom. Ovaj simbol je pronadjen na 12-tom sloju zavoja Tutankamonove mumije jer se vjerovalo da nazaustavljivo omogucava ponovno rodjenje i vjecni zivot.
ili na ovo "oko":


Ihtis (grc. ἰχθύς: ichthys; riba) je krscanski simbol koji je vec u prvoj crkvi koristen kao akronim za izraz "Isus Krist, Bozji Sin, Spasitelj." Rana usmena predaja koja je kasnije uzela i pisani oblik pripovijeda da je u vrijeme progona krscana u rimskom carstvu riba koristena kao krscanski znak raspoznavanja buduci da grcka rijec "ἰχθύς" u sebi krije pocetna slova izraza "Ιησούς Χριστός Θεού υιός σωτήρ";

ΙΗΣΟΥΣ (Iēsoûs »Isus«)

ΧΡΙΣΤΟΣ (Christós »Krist - Pomazanik«)

ΘΕΟΥ (Theoû »Bozji«)

ΥΙΟΣ (Hyiós »Sin«)

ΣΩΤΗΡ (Sōtér »Spasitelj«)

Kao crtani simbol koristio se jednostavnan prikaz ribe koji se sastojao od dvije zakrivljene linije a nadeni su i kruzni simboli za koje se pretpostavlja da ukljucuju slova grcke rijeci "ἰχθύς". Povijesno nije sigurno da su ga vec prvi krscani koristili kao znak raspoznavanja, to jest kao tajnu lozinku. Ipak, motiv ribe pojavljuje se vec u 2. st. u grafitima u katakombama svetog Kalista u Rimu a kasnije i na mozaicima krscanskih crkava. Oko 200. godine krscanski pisac Tertulijan u svome se krscanskoj pouci o krstenju (De baptismo) poigrava motivom ribe govoreci da su krscani "ribice, po primjeru (ΙΧΘΥΣ) Isusa Krista, rodeni u vodi". Ta se Tertulijanova usporedba temelji na evandeoskim izvjestajima u kojima Isus cudesno hrani 5.000 ljudi kruhom i ribama (Evandelje po Marku 6,30-44; Evandelje po Mateju 14,15-21; Evandelje po Luki 9,12-17; Evandelje po Ivanu 6,4-13), ili pak na Isusovu pozivu Petru i njegovu bratu Andriji kada im kaze da ce ih uciniti "ribarima ljudi" (Evanđelje po Marku 1,17). Medu slicne rane krscanske znakove pripadali su i "Hi-ro" i znak sidra.




pa ja te već 2 dana lijepo molim da nam daš konkretne činjenice čime se ti i tvoji prijatleji masoni 33 stupnja u životu bavite. Pa da razbijemo našu neukost. Prosvijetli nas o veliki, o moćni.
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 16:26   #3171
Ko je pomenuo rano hrišćanstvo? Oko u trouglu je srednjovekovni i renesansni simbol koji se primarno odnosi na Sveto Trojstvo, btw nema veze, ili ona bar nije dokazana, sa egipatskim okom. Takjvo oko je bilo simbol i u istočnom i u zapadnom hriššćanstvu. Dakle dokaz da Icke lupeta gluposti.
Čime se bave masoni? Morlanim samousavršavanjem, moralnim, kako bi bili bolje osobe, što je unutrašnji rad, a to se spolja manifestuje humanitarnim radom što je ono čime se masoni stvarno bave. Icke i slični zlotvori, koji nisu nikad nikome ni jednu lepu reč, ni čašu česmovače, a kamoli nešto veće, dali, se za razliku od masona bave samo svojim džepom i parama koje bezrezervno vole i kojima teže... i koje dobijaju od lakovernih koji se prime na njove lži.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 17:03   #3172
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Ko je pomenuo rano hrišćanstvo? Oko u trouglu je srednjovekovni i renesansni simbol koji se primarno odnosi na Sveto Trojstvo, btw nema veze, ili ona bar nije dokazana, sa egipatskim okom. Takjvo oko je bilo simbol i u istočnom i u zapadnom hriššćanstvu. Dakle dokaz da Icke lupeta gluposti.
Čime se bave masoni? Morlanim samousavršavanjem, moralnim, kako bi bili bolje osobe, što je unutrašnji rad, a to se spolja manifestuje humanitarnim radom što je ono čime se masoni stvarno bave. Icke i slični zlotvori, koji nisu nikad nikome ni jednu lepu reč, ni čašu česmovače, a kamoli nešto veće, dali, se za razliku od masona bave samo svojim džepom i parama koje bezrezervno vole i kojima teže... i koje dobijaju od lakovernih koji se prime na njove lži.
hm činjenice te pobijaju.
Bush jedan i drugi da su se bavili dobrotvornim radom? Misliš u Iraku?
Scull & Bones bratstvo
Clinton također
1993-2000 William J. Clinton, 42nd. President of the United States (D) Confirmed Mason. Clinton, A Rhodes Scholar, a CFR member, a Trilateral Commission member and a Bilderberger participant. He joined the Council on Foreign Relations in 1989, attended a Bilderberg meeting in 1991 and was a current member of the Trilateral Commission at the time of his nomination. Pam Harriman is the person behind Bill Clinton. She is tied in with the Collins of the satanic group Hell Fire Club. Wife Hillary is known to practice Shamanism witchcraft. (Fritz Springmeier, The Illuminati Bloodlines) Vice President Al Gore 1993-2000. Confirmed Mason.

Da vidimo malo širu sliku:

Just look at the recent US Presidents:
George W. Bush (Mason and Skull and Bones)
Bill Clinton (Mason, CFR, Bilderberg, Trilateral)
George H.W. Bush (Mason, Committee of 300, Skull and Bones, CFR, Trilateral)
Ronald Reagan, (Mason, Knights of Malta)
Jimmy Carter (Mason, CFR, Trilateral)
Gerald Ford (Mason, CFR),

pa svjetski gledano:
Secret society members are prevalent at all levels of government, and not just in America, but worldwide.


For instance:
Saddam Hussein, Yasser Arafat, Mikhail Gorbachov, George Bush and Tony Blair are all 33rd degree Freemasons.
Marx, Engel, Lenin, Stalin, Trotsky, and Mao Tse Tung were all high-level Grand Orient Lodge Freemasons.
Winston Churchill was Committee of 300 and a Mason.
Cecil Rhodes founded the Round Table, was Committee of 300 and a Mason.
Henry Kissinger is a Mason, Knight of Malta, Committee of 300 and a Bilderberger.
Dick Cheney is CFR and Trilateral Commission.
David Rockefeller founded Bilderberg and the Trilateral Commission, and is also CFR, Committee of 300 and a Mason.

Sve humanitarac do humanitarca nema što.

Znam točno na koji trokut misliš, no taj trokut se ne prikazuje kao piramida,dakle zamagljuješ priču zašto piramida na dolaru.


ajmo malo dati ljudima informacija i kontroli medija nekih poznatijih u USA:

mainstream media blackout is also maintained through secret society membership. The 5 largest multimedia providers controlling 90% of America’s media are bloodline/secret society controlled.

For example, the following are just a few of the hundreds of CFR, Trilateral, or Bilderberg owned/managed companies:


ABC
CBS
NBC
PBS
CNN
AP
Reuters
New York Times
New York Post
Washington Post
Washington Times
L.A. Times
Wall Street Journal
Newsweek
Business Week
National Review
Time
Life
Look
Fortune
Reader’s Digest
U.S. News & World Report
Atlantic Monthly
McCall’s
World Review
Scientific American

Not only are the media CEOs and boards of directors usually secret society members, so are the show hosts and news anchors! Here’s a sampling of some mainstream anchors and media personalities found on secret society rosters:

Peter Jennings
Dan Rather
Tom Brokaw
Ted Koppel
Barbara Walters
Diane Sawyer
William F. Buckley Jr.
Joseph Harsch
Bill Meyers
C.C. Collinwood
David Brinkley
John Chancellor
Marvin Kalb
Daniel Schorr
Joseph Kraft
James Reston
Max Frankel
David Halberstram
Harrison Salisbury
Sol Linowitz
George Will
Robert McNeil
David Gergen
Mortimer Zuckerman


Dovoljno materijala za istraživanje za sada.

Eto fratre sad ti mene pobij i dokaži mi da su ovo gore humanitarci
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 17:22   #3173
Voleo bih da vidim,. sem što je to neko napisao na netu, dokaze da su Trocki i Mao Ce Tung, kao i mnogi drugi, bili masoni? Potom, masoni rade svoj posao preko dana. Posao predsednika jedne države je posao kao i svaki drugi. Potom, kako znaš da je Clonton mason? To što negde neko na netu piše da je on 33-ka
ne mora da znači i da jeste. Clonton je kao dete bo član DeMolay društva, ali to ga ne čini masonom. Tačnije rečeno Clinton nije mason, ili bar nije bio dok je bio predsednik USA. Isto važi i za sve ostalo, nelo lupi glupost, gomila pobornika teorije zavere to odmah prihvate kao činjenicu i onda samo trube o tome...isto kao i ovo da je Hilari uključena u ovo što tu piše. Jer nije, a hell Fire Club ne postoje već jako dugo, tačnije rečeno od 18. veka. Hajde malo manje se blamiraj, ok?
Kad je izbačen dolar jasno je objašnjena njegova simbolika. Oko na piramidi masoni ne koriste, ona je tu bila stavljena, a videli smo da dolar nije dizajnirao ni jedan mason što ti je i imenima i funkcijama u Kongresu predočeno, da simboliše snagu i dugotrajnost američke nacije, sa okom da je potseća na Boga koji je vodio i nadgledao šta ona radi. Dakle da se naglasi da je Bog bio moralno opravdanje za Američku recoluciju.
Imaš predočene dokaze, ali ćeš i dalje da citiraš neke budalaštine iz korpusa teorije zavere. Smešno.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 17:44   #3174
Ako Icke nema veze sa religijom, zašto je na britanskoj televiziji tvrdio da mu je Bog lično ćaća?

Zadnje uređivanje Frater HPK : 23.07.2010. at 17:50.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 01:14   #3175
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Ako Icke nema veze sa religijom, zašto je na britanskoj televiziji tvrdio da mu je Bog lično ćaća?
Nebitno, ionako smo svi mi po religiji "sinovi božji".

Icke-ova najvažnija poruka je kod mene prihvaćena, razvijaj svijest, razmišljaj sam za sebe i nebudi ovca a to o reptilima i sl možemo protumačiti na tisuće načina.
Ja čak prihvaćam da mu to služi i kao neka vrst štita da ga protivnici ne shvate preozbiljno ili pak čisto da da odmah u praksi primjenjujemo ono što on želi utisnuti u svakog čovjeka "razmišljanje svojom glavom, ispitivanje svega i svačega".
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
_Playboy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 01:28   #3176
Quote:
_Playboy_ kaže: Pogledaj post
Nebitno, ionako smo svi mi po religiji "sinovi božji".

Icke-ova najvažnija poruka je kod mene prihvaćena, razvijaj svijest, razmišljaj sam za sebe i nebudi ovca a to o reptilima i sl možemo protumačiti na tisuće načina.
Ja čak prihvaćam da mu to služi i kao neka vrst štita da ga protivnici ne shvate preozbiljno ili pak čisto da da odmah u praksi primjenjujemo ono što on želi utisnuti u svakog čovjeka "razmišljanje svojom glavom, ispitivanje svega i svačega".
Ne slažem se. Tada, kada je to rekao to je bilo u kontekstu Isusa. Postoji video snimak te njegove izjave gde on sebe smatra nekom vrstom novog Isusa. tada je još rekao da će Britaniju da razore zemljotresi i talasi mora. Prošlo je više nego dovoljno vremena da se vidi da se to što je bio najavio nije dogodilo. Problem sa ljudima koji se lože na Ickea je u tome što imaju jasno pred očima da on laže, ali to ne žele da vide. Jednostavno to je tip ljudi koji ne misli svojom glavom, tkaoreći ovčice. A kad im neko, kao ja na onoj drugoj temi to i dokaže, onda počnu da besne ili da nešto lupetaju. Stado je uvek samo stado...
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 01:37   #3177
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Ne slažem se. Tada, kada je to rekao to je bilo u kontekstu Isusa. Postoji video snimak te njegove izjave gde on sebe smatra nekom vrstom novog Isusa. tada je još rekao da će Britaniju da razore zemljotresi i talasi mora. Prošlo je više nego dovoljno vremena da se vidi da se to što je bio najavio nije dogodilo. Problem sa ljudima koji se lože na Ickea je u tome što imaju jasno pred očima da on laže, ali to ne žele da vide. Jednostavno to je tip ljudi koji ne misli svojom glavom, tkaoreći ovčice. A kad im neko, kao ja na onoj drugoj temi to i dokaže, onda počnu da besne ili da nešto lupetaju. Stado je uvek samo stado...
Slažem se sa sa tobom oko stada, neki samo mijenjaju stado jer misle da su više "cool", "pametniji" i sl, no iako se nalaze u nekom drugom, njihova ponašanja ostaju ista - slijepo slijede i gutaju sve što im novi pastir baca.

Icke ima mnogo toga zanimljivog i treba se informirati o tome, čitati i razmišljati. Ono za što nismo sigurno neka tako i ostane "neznam ništa o tome", no većinom dok smo nesigurni prevlada vjera, pa i ona u Ickeove teorije.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
_Playboy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 02:33   #3178
Quote:
_Playboy_ kaže: Pogledaj post
Slažem se sa sa tobom oko stada, neki samo mijenjaju stado jer misle da su više "cool", "pametniji" i sl, no iako se nalaze u nekom drugom, njihova ponašanja ostaju ista - slijepo slijede i gutaju sve što im novi pastir baca.

Icke ima mnogo toga zanimljivog i treba se informirati o tome, čitati i razmišljati. Ono za što nismo sigurno neka tako i ostane "neznam ništa o tome", no većinom dok smo nesigurni prevlada vjera, pa i ona u Ickeove teorije.
Problem je u tome da kod njega ništa, ali ama baš ništa, od toga što on tvrdi nije dokazano. Dakle njegovi fanovi se ne informišu, sem u usko skolastičkim okvirima i to iz drugih izvora teorije zavere koji su definitivno nepouzdana literatura.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 09:31   #3179
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Voleo bih da vidim,. sem što je to neko napisao na netu, dokaze da su Trocki i Mao Ce Tung, kao i mnogi drugi, bili masoni? Potom, masoni rade svoj posao preko dana. Posao predsednika jedne države je posao kao i svaki drugi. Potom, kako znaš da je Clonton mason? To što negde neko na netu piše da je on 33-ka
ne mora da znači i da jeste. Clonton je kao dete bo član DeMolay društva, ali to ga ne čini masonom. Tačnije rečeno Clinton nije mason, ili bar nije bio dok je bio predsednik USA. Isto važi i za sve ostalo, nelo lupi glupost, gomila pobornika teorije zavere to odmah prihvate kao činjenicu i onda samo trube o tome...isto kao i ovo da je Hilari uključena u ovo što tu piše. Jer nije, a hell Fire Club ne postoje već jako dugo, tačnije rečeno od 18. veka. Hajde malo manje se blamiraj, ok?
Kad je izbačen dolar jasno je objašnjena njegova simbolika. Oko na piramidi masoni ne koriste, ona je tu bila stavljena, a videli smo da dolar nije dizajnirao ni jedan mason što ti je i imenima i funkcijama u Kongresu predočeno, da simboliše snagu i dugotrajnost američke nacije, sa okom da je potseća na Boga koji je vodio i nadgledao šta ona radi. Dakle da se naglasi da je Bog bio moralno opravdanje za Američku recoluciju.
Imaš predočene dokaze, ali ćeš i dalje da citiraš neke budalaštine iz korpusa teorije zavere. Smešno.
Smiješno je da me napadaš bez ijednog argumenta osim "poznam masona lvl 33 i on je dobar"

To je jedini "argument koji si do sada dao. Ako to možemo nazvati uopće argumentom.

Sve vezano uz Masone i Iluminate istražuju mnogi ljudi i Icke se u pravilu poziva na te izvore a ne tvrdi kako je on išta "razotkrio" niti sebi prisvaja tuđa istraživanja.

Uostalom cijeli skandal oko Bildenberg skupine CFR-a i trilateralne komisije je detaljno razotkrio i složio Daniel Estulin, no on je samo jedan u nizu istraživača koji su puno kvalitetniji i kompetentniji od Icke-a po tom pitanju.

http://en.wikipedia.org/wiki/Daniel_Estulin

Potom, masoni rade svoj posao preko dana. Posao predsednika jedne države je posao kao i svaki drugi. Potom, kako znaš da je Clonton mason?

Pretpostavljam da je trebalo posati Clinton ivdje.

A jel a što rade preko noći?
To je isto ko da kažeš ma nacisti koji su ubijali u logorima u ww II su preko dana samo radili svoj posao a preko noći su bili dobri ljudi.

Ako te zanima sve o Clintonu prije nego što pet lupiš neki lejm excuse:
http://www.prorev.com/connex.htm

Mada vjerujem da nećeš potrošiti vrijeme na čitanje.

Quote:
ne mora da znači i da jeste. Clonton je kao dete bo član DeMolay društva, ali to ga ne čini masonom.
ovo bi ti se u narodu reklo - nije govno nego se pas posr'o


Quote:
Tačnije rečeno Clinton nije mason, ili bar nije bio dok je bio predsednik USA. Isto važi i za sve ostalo,
Daj mi objasni ovu logiku molim te. Što je, zamrznuo članstvo?

Quote:
Jer nije, a hell Fire Club ne postoje već jako dugo, tačnije rečeno od 18. veka. Hajde malo manje se blamiraj, ok?
Daj mi konkretne i empirijske dokaze da ne postoje. Pa ćemo onda o blamiranju.

Jer ovdje nisi dao nikakav dokaz osim svojeg osobnog mišljenja.

A to što se meni neda prepisivati iz knjiga i gubiti dane da bi ti pokušao išta dokazati (znam da je uzaludno to i pokušavati) i što nadjem na netu detaljnije tekstove da bi ljudima dao referncu da si malo prošire znanje i da sami istražuju, ne znači da dokazi ne postoje. Tko traži naći će. Tko slijepo želi štiti svoje prijatelj masone štiti će.

I to je ok. Ti postupaš po svojoj savjesti a ja po svojoj. I to nas ne čini različitima. Različiti su samo naši stavovi i uvjerenja.

Ja ne želim biti ofca niti sam to ikada bio. Ali opet to je slobodni izbor svakog čovjeka da bude što želi biti a ljudski izbor treba poštivati i kad se ne slažemo sa istim. Dok taj izbor ne siluje slobodu i pravo na izbor drugog ljudskog bića naravno.

No vratimo se na priču u kojoj ti "dokazuješ" da dolar nisu dizajnirali masoni i to dokazuješ tvrdnjom da je "samo" roosvelt bio mason a ostali eto nisu.

Koliko masona je potrebno da bi se zamijenila žarulja (sic!)

Malo šira priča:

Jedno od najranijih tajnih društava koje još uvijek postoji bili su masoni tzv. Slobodni zidari. Vjeruje se da postoje još od drevnog Egipta. U 12 st. Adam Weischoupt prof., crkvenog prava osnovao je novo tajnu organizaciju koja je ujedinila sva dotadašnja društva s namjerom preuzimanja potpune kontrole nad svijetom. Svoju organizaciju nazvao je:” Novim svjetskim poretkom”,bratstvo je osnovano na uvjerenjima različiti tajnih društava. Spojio je masonske tajne obrede i saznanja, asassinsku vještinu ubijanja misticizam, uporabu hašiša templarsko bogatstvo, vojno umijeće i utjecanje članova Sionskog prioria na visokim pozicijama i sa ciljem osvete prema katoličkoj crkvi. Skupinu je nazvao iluminatima (prosvijetljenima) laički prevedeno intelektualno nadahnutima. Premda je sam tvrdio da naziv dolazi od Lucifera te da znači: «oni koji nose svijetlo». Službeni pečat je bila nedovršena piramida s trokutom iznad, u trokutu se nalazilo oko koje je isijavalo zrake na sve strane. Ono je predstavljalo svemoguću i sveznajuću prirodu prosvijetljenog društva koje vlada svijetom. Pet osnovnih načina za postizanje ciljeva i osvajanje svijeta su:

1.Novcem i seksom ucjenjivati ljude na visokim položajima
2.Iluminati na sveučilištima i koledžima trebaju pripremati najbolje studente za vlastitu svrhu
3.Utjecajne osobe osobito obučeni studenti pod kontrolom bratstva trebaju biti tajno postavljeni u vladu, vjerske, financijske institucije kao agenti.
4. Potpuna dominacija nad medijima i prilagođavanje informacija i vijesti kako bi uvjerili široke mase da jedna svjetska vlada je jedino rješenje za njihove probleme.
5. Okupiti sve resurse za poticanje državnih udara koji bi rušili sve suprotstavljene vlade i stavili svijet pod nadzor iluminata.
Od samog početka isusovci su se borili protiv njih a s vremenom svi su svećenici postali njihovi neprijatelji. Katolička crkva ih je protjerivala, krajem 18. stoljeća činilo se da su iluminati potpuno nestali. No i danas još se vide ostaci tajnih društava. Masonski ogranci postoje po cijelom svijetu. Red templara postoji kao najviša masonska organizacija u slobodnom zidarstvu Yorka. Masoni i templari su vrlo vješto prodrli u najutjecajnija društva svijeta. Današnja krvoprolića od strane islamskim ekstremista govore nam da su članovi asassina živi i zdravi. Sionski priori preživio je do danas govori se da su neki od najbogatijih ljudi u povijesti služili kao veliki majstori priorija: Leonardo Da Vinci, Victor Hugo, Isack Newton. Neki kažu da je priori zaslužan za osnivanje EU. Bivši predsjednik Francuske Fransoa Mitterran bio je član prioria kao i mnogi drugi. Merovinška loza koju su se zakunili štititi i dalje se nastavlja, tvrdi se da su sva 44 predsjednika SAD podrijetlom iz merovinške loze. Ti kontakti na visokim pozicijama dopustili su iluminatima utjecaj na moć i politika u cijelom svijetu. No najmoćnija sila koja može utjecati na ljude je Vatikan, njegova politika utječe na milijarde ljudi diljem svijeta. Tim golemim carstvom vlada 1 čovjek Papa čije se riječi smatraju božanskim. Nitko drugi nema toliku moć i utjecaj.
Cilj današnjih iluminata je ostvariti bilo kakav utjecaj na papu i njegove savjetnike. Postoje dokazi ubacivanja tajnih agenata u Vatikan. Od osnivanja iluminata mnogi službenici Vatikana umrli su u vrlo sumnjivim okolnostima uključujući 3 pape 1939 papa Pio XI spremao se dati izjavu koja osuđuje naciste i fašiste koji su činili zla organizirana od strane iluminata, no prije nego je dao izjavu umro je. Tijelo je odmah balzamirano onemogućivši obdukciju i otkrivanje uzroka smrti(referiram na svoju tvrdnju o "samoubojstvima -op.mene)", i Iznenadna smrt Pavla VI 1978 do danas nije objašnjena. Papa Ivan Pavao I poslije samo 33 dana kao papa pronađen je mrtav u svojoj sobi .Alija Agca pucao je u Papu Ivana Pavla II 13 svibnja 1981.Dugotrajno ispitivanje dokazalo je da su atentat naručili utjecajni ljudi iz bivšeg SSSR-a. Postoje mnogi dokazi da iluminatin još uvijek postoje ali najočigledniji je dolazak na novčanici 1 USA dolara znak iluminata stavljen 1933 po nalogu Frenklina D. Roosvelta. Sa padom SSSR-a u dokumentima KGB-a pronađeni su tragovi tj. pečati, obilježja iluminata na službenim dokumentima. Cilj iluminata je preuzimanje apsolutne kontrole nad svijetom. Crkva i dalje teži očuvanju ljudskih sloboda i prava. Ishodište ovog tajnog rata je samo pitanje vremena.


...biće još za druge ljude ne za tebe. Ti ćeš i dalje tvrditi da je djete nevino iako su mu ruke do lakata u pekmezu
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 09:38   #3180
Kad već pričamo o Ickeu

Očito nedostaje referenci pa idemo malo vidjeti što to taj Icke piše da je toliko lud i paranoičan a očito je da većina priča napamet bez da je pročitala njegovo pisanje i razmislila o istom. Stavljam ovdje neke djelove pa nek svatko sam za sebe po svojoj savjesti i uvjerenjima sudi.

Quote:
David Icke - Beskrajna ljubav jedina je istina

Tijekom 1990-ih, zahvaljujući nevidljivom vodstvu i usklađenim 'slučajnostima', počeo sam shvaćati i govoriti o globalnoj zavjeri na razini pet osjetila koja ima za cilj kontroliranje ljudi, a koja je koordinirana kroz mrežu tajnih društava i krvno povezanih obitelji poznatih kao Iluminati. To su obitelji koje nadziru vlade, bankarski sustav, transnacionalne korporacije, naftne i farmaceutske kartele, svjetske medije, obavještajne agencije, policijske snage, pa čak i to što će se predavati u školama i na sveučilištima. Sve te aspekte društva, ali i mnoge druge, u konačnici kontroliraju iste obitelji Iluminata koje provode isti Plan uspostave globalne tiranije. Njihov je cilj centralizirana fašistička država na čelu sa svjetskom vladom, središnjom bankom, valutom i vojskom koja će držati u ropstvu mikročipirano stanovništvo, povezano i pod kontrolom globalne kompjutorske mreže. Kad sam prvi put objavio postojanje tog Plana ljudi su se smijali, ali sada se smješkaju još samo neinformirani i najtvrdoglaviji. Orvelovska 'Big Brother' noćna mora ostvaruje se iz dana u dan, posebno nakon 11. rujna. To više ne iznenađuje nakon što shvatite da je te napade isplanirala ista sila koja ih sada koristi kao izgovor za nametanje fašističkog plana 'spašavanja' od terorizma (pogledati Alisa u Zemlji Čudesa i katastrofa Svjetskog trgovinskog centra). U stanju smo jasno uočiti ubrzanu centralizaciju moći i vlasništva na svim područjima našeg života, a koja je postala poznata kao globalizacija. Tu se ne radi samo o velikim, pohlepnim korporacijama kao što bi nas mnogi iz 'ljevice' htjeli uvjeriti. Velike korporacije nisu cilj, nego sredstvo za postizanje cilja. One su dio koordiniranog i dugo pripremanog plana za globalnu kontrolu koji cilja na svaki aspekt ljudskog postojanja.

U politici imamo super-države kao što su Europska unija, i njene kopije koje su u procesu formiranja: Afrička unija, Azijsko-pacifička ekonomska suradnja (APEC) i planirana američka zona 'slobodne trgovine' (FTAA). Organizirane su na način da podržavaju osnovnu životnu činjenicu za sve koji žele biti diktatori - što više centralizirate proces donošenja odluka, to nekolicina ljudi ima više moći nad mnoštvom. Raznolikost je najgora noćna mora za diktatora jer on tada ne može nadzirati sve točke donošenja odluka. Uniformnost i centralizacija nužni su za fašizam ili komunizam, ili koje god ime želite dati svojoj diktaturi. Zbog toga smo svjedoci da se centralizacija svega uvodi sve bržim tempom.

Svjetska vlada osmišljena je tako da bude vršni kamen na ovoj piramidi političke tiranije, a uloga svjetske vojske je nametnuti njene odluke zemljama koje bi željele same sobom upravljati. To je razlog zašto su nacionalne vojske sve podređenije grupacijama poput NATO-a i mirovnih operacija Ujedinjenih naroda, te zapravo postaju samo njihov dio. Primjer je to onoga što ja zovem 'totalitarističko šuljanje' u kojem se korak po korak prikradate odavno zacrtanom cilju umjesto da odjednom uvodite kolosalne promjene. Kad bi koraci bili preveliki mnogi bi ljudi uvidjeli o čemu se radi, a oni to ne žele. Naše neznanje je njihova sreća. U Europi, EEZ ili zajedničko tržište 'Zone slobodne trgovine', postaje centralizirana fašistička država poznata kao Europska unija zahvaljujući promjenama nametnutim kap po kap, kroz totalitarističko šuljanje, a ista se stvar događa i svugdje drugdje.

Iluminati manipuliraju svojim pijunima na ključnim položajima u politici, a većina ostalih političara je neupućena potrošna roba. Inteligencija nikada nije bila nužna osobina političara, no često može biti štetna za karijeru. Timu Collinsu, konzervativnom članu Parlamenta Ujedinjenog Kraljevstva, jedan birač poslao je detalje o rupama u službenoj priči o 'avionu' koji se navodno srušio na Pentagon 11. rujna. G. Collinsu ponuđena je mogućnost da pogleda DVD s izlaganjem o pojedinostima ovih dokaza, ali on ga je odbio čak i pogledati. Njegov 'izvršni pomoćnik' napisao je da g. Collins "... ne vjeruje u teorije zavjere i smatra posebno neprihvatljivim što autori DVD-a o kojem govorite pokušavaju igrati igre s tako strašnom tragedijom". Sve to bez da se uopće potrudio pogledati ga. Činjenica da ljudi poput Tima Collinsa postaju političari mogla bi se također smatrati strašnom tragedijom za ljude koje bi oni trebali zastupati. Kada imate članove Parlamenta ili Kongresa s takvim mentalitetom - a Collins je pravilo, a ne izuzetak - manipuliranje političkim sustavom dječja je igra. Politika me uvijek podsjeća na Einsteinovu mudru izreku da se problemi ne mogu riješiti istom razinom inteligencije koja ih je stvorila.

Kontrola bankarstva i trgovine već se nalazi u rukama malog broja ljudi, a trend se i dalje nastavlja. Europska valuta - euro - dio je plana Iluminata da zamijene sve valute jedinstvenom svjetskom valutom koju će nadzirati planirana Središnja svjetska banka. Mayer Amschel Rothschild, utemeljitelj (iluminatske) bankarske dinastije navodno je rekao: "Dajte mi kontrolu nad državnom valutom i nije me briga tko donosi zakone". Krenite korak dalje i imate plan za svjetsku diktaturu u kojoj će oni kontrolirati svjetsku valutu i donositi zakone. Iluminatske obitelji koriste svoju mrežu tajnih društava i povezane pijunske direktore-potrčke za kontroliranje svih većih banaka i transnacionalnih korporacija. U velikim upravnim odborima naizgled se pojavljuju različita imena, ali svi oni odgovaraju gospodarima koji su ih tamo postavili, i koji diktiraju politiku koju će oni slijediti. Kao što sam detaljno objasnio u drugim svojim knjigama, svijet je na razini pet osjetila kontroliran strukturom piramida unutar piramida koje su, poput ruskih 'babuški', jedna unutar druge. Na vrhu ovih piramida, posebno one najveće koja obuhvaća sve ostale, nalaze se obitelji Iluminata. Odatle oni manipuliraju i nameću svoj plan centralizacije globalne moći diljem društva. Svi oni koji su uključeni u grupe za pritisak što se suprotstavljaju sustavu u brojnim i raznim pitanjima moraju shvatiti da imaju posla s istim obiteljima Iluminata na vrhu piramide ...

O bankama i bankarima u svjetlu krize u kojoj živimo:

Quote:
David Icke - Beskrajna ljubav jedina je istina

... Cijeli bankarski sustav temelji se na prijevari zapanjujućih dimenzija s ciljem kontroliranja i represije nad narodom. Nema ništa loše u tome da imate jedinicu valute i nazivate ju novcem. To nije ono što želim reći. Stvar je u tome da kada jednom imate privatne banke koje su u vlasništvu istih ljudi koji stvaraju valutu iz ničega, i na to naplaćuju kamate, imate sve što je potrebno za globalnu tiraniju. To je upravo ono što imamo, a uvedeno je zato što iste obitelji koje kontroliraju banke kontroliraju i političare koji donose zakone o bankarstvu. Koliko god to moglo biti zapanjujuće nekome tko je neupućen u ovu temu, bankama se dopušta da posuđuju do deset puta više od onoga što imaju na depozitu. To se zove posuđivanje na temelju djelomičnog pokrića (engl. fractional reserve). Svaki put kada u banku stavite jednu funtu ili jedan dolar, dajete banci pravo da posudi deset funti ili dolara koje nema. Mnogi ljudi misle da banke posuđuju novac ulagatelja, a one zapravo posuđuju dim, brojke na ekranu. Kada pratite 'novac' od banke do banke u čekovima, transferima itd., možete vidjeti da oni stvaraju sve više i više 'novca' od vašeg izvornog uloga ili kredita, jer svaki put kad se on potroši i završi u drugoj banci, na temelju njega izdaju se novi krediti. Količina kamata koju banke nagomilaju ovom prijevarom je zapanjujuća. Manipuliranje novcem - bankarskim sustavom - jedno je od najdjelotvornijih sredstava diktature iluminatskih obitelji i primjer koji pokazuje do koje nas se mjere organizirano pljačka ...
O svjesnoj nesvjesti

Quote:
David Icke - Beskrajna ljubav jedina je istina

... Jedne noći bio sam gost neke američke radijske emisije kad se jedan slušatelj javio s izvrsnim komentarom. On je čovječanstvo usporedio s mužem koji zna da mu je žena nevjerna, ali očajnički pokušava sebe uvjeriti da to nije istina. Kad se ona vrati kući pita ju gdje je bila i s kim je bila. Muž zna istinu, ali se očajnički nada da će njeno objašnjenje zvučati dovoljno uvjerljivo da se može nastaviti zavaravati da je sve u redu. Radije će čuti dobru laž nego prihvatiti neugodnu istinu. Isto tako, većina ljudi ne želi se suočiti sa zavjerama i korumpiranošću vlada ili zapitati zašto zemlje idu u rat protiv golorukih civila, uključujući i njihove građane. Kada vlade iznose laži i izgovore za svoje groteskne postupke, većina ljudi spremna ih je prihvatiti zato što žele vjero vati da su te laži istina. Alternativa je suočiti se s činjenicom da vlada nije dobronamjerni sluga naroda - nego obrnuto. To znači suočiti se sa stvarnošću da su sile koje kontroliraju Sjedinjene Američke Države sposobne organizirati užase od 11. rujna i optužiti nekog drugog, i da mogu besramno doći na sprovod žrtvama znajući da su ih pomogli ubiti. Koliko je ljudi dovoljno jako da se suoči s time i s posljedicama toga u njihovim životima? To je jedan od glavnih razloga zašto službene laži prevladavaju kao prihvaćena istina. Alternativa je previše nezamisliva, previše nepodnošljiva da bi je mogli uzeti u obzir; zato većina ljudi to i ne čini. Dodajte mi kantu s pijeskom da gurnem glavu ...
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.