Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2010., 01:21   #1
Čudan osjećaj u leđima

Na jednoj strani leđa, u području ispod lijeve lopatice, površine otprilike kao šaka, osječam na mahove svrbež. Ali ne na površini kože već nekako dublje. Ne mogu si pomoći češkanjem jer je na dodir osjećaj poput utrnulosti tog područja. Površinski nema nikakvih tragova. Počelo me brinuti jer se ne povlači već 2-3 mjeseca i postaje sve intenzivnije. Polako se uz svrbež pojavljuje osjećaj lagane boli i peckanja.
Što bi moglo biti uzrok i kolike su šanse da samo prođe bez posjeta doktoru?
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 10:10   #2
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
Na jednoj strani leđa, u području ispod lijeve lopatice, površine otprilike kao šaka, osječam na mahove svrbež. Ali ne na površini kože već nekako dublje. Ne mogu si pomoći češkanjem jer je na dodir osjećaj poput utrnulosti tog područja. Površinski nema nikakvih tragova. Počelo me brinuti jer se ne povlači već 2-3 mjeseca i postaje sve intenzivnije. Polako se uz svrbež pojavljuje osjećaj lagane boli i peckanja.
Što bi moglo biti uzrok i kolike su šanse da samo prođe bez posjeta doktoru?
i meni se nešto slično dešavalo mjesecima. svrbio me i peckao gornji dio nadlaktice, cca 5 cm u promjeru.
također bez ikakvih površinskih tragova; jedino što meni nije trnulo.
imam neke madeže u blizini pa sam bila kod doktorice, ali je ona rekla da su to potpuno bezazleni madeži.
poslije je to sve prošlo samo od sebe iako tu i tamo osjetim sličnu nelagodu na tom mjestu.
jedino što sam još primjećivala da me iritira kad nosim kratke rukave pa mi rub rukava prelazi preko tog mjesta. baš čudno.
margoth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 10:50   #3
Imam puno madeža po leđima i zna me nekad svrbiti područje oko njih, ali na ovom mjestu nema nijednog..
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 12:48   #4
Mene ne muči toliko svrab nego bolovi i peckanje, isto duboko po kožom. Cijelo područje oko vratne kralježnice i lopatica mi je utrnuto, pogotovo kad sam dugo u jednom položaju. Ne znam da li je kod tebe jednako kao i kod mene s obzirom da ni simptomi nisu isti, no meni je cijela kralježnica iskrivljena, ništa ne stoji kako treba Kad sam prošle godine išla na struju i laser počela sam ponovno dobivati osjet, ali kako sam prestala nastavilo se po starom
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 18:20   #5
Meni je ispod lijeve lopatice, duz kicme prema rebrima nazad i prema revrima malo naprijed s lijeve strane bilo bolova ovih dana, probadanja, zatezanja, skoro nisam u nekim polozajima mogla duboko udahnuti. Hvatala me je prekljucer panika, pa sam se isprisila sjela, iza ledja nagurala tvrdih jastka i onda prodisala. Skupila noge i vjezbala, a onda cijelu noc ispod ledja duz kicme staljala uski mali Bavarija jastucic s vunom, pa povremeno vodoravno, sutradan grijala Ibuprofen mascu, popila 1 lekadol, stavila pojas.
Jucer i danas sam dobro, jos samo malkice osjecam.
Sada lagano cupkam misic i lagano ga odvajam od rebara i godi mi. Covjece, kakav ruzan osjecaj. Skoro otisla u hitnu.

Supercow, probaj cesce grijati ledja i nekad se malo potrbusi ali ruke i vrat drzi pravilno, znam da ti nije lako.
Bog.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 02:07   #6
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Meni je ispod lijeve lopatice, duz kicme prema rebrima nazad i prema revrima malo naprijed s lijeve strane bilo bolova ovih dana, probadanja, zatezanja, skoro nisam u nekim polozajima mogla duboko udahnuti. Hvatala me je prekljucer panika, pa sam se isprisila sjela, iza ledja nagurala tvrdih jastka i onda prodisala. Skupila noge i vjezbala, a onda cijelu noc ispod ledja duz kicme staljala uski mali Bavarija jastucic s vunom, pa povremeno vodoravno, sutradan grijala Ibuprofen mascu, popila 1 lekadol, stavila pojas.
Jucer i danas sam dobro, jos samo malkice osjecam.
Sada lagano cupkam misic i lagano ga odvajam od rebara i godi mi. Covjece, kakav ruzan osjecaj. Skoro otisla u hitnu.

Supercow, probaj cesce grijati ledja i nekad se malo potrbusi ali ruke i vrat drzi pravilno, znam da ti nije lako.
Bog.
Vidiš, ja nisam imala živaca pri zadnjem napadu bolova čekati da prođe nego sam otišla na hitnu Bilo mi je identično kao i tebi, mislila sam da mi srce šteka. Dali su mi Knavon, rekli da obavezno jačam mišiće leđa, a ti bolovi su se mogli pojaviti zbog nečega s plućnom maramicom, ili mogu čak biti psihosomatski. Da, užasan osjećaj ali ništa strašno opasno, osim što se pod stare dane možemo sfrkati kao kifle

A autoru topica: mislim da bi ti doktor ipak bolje nego mi znao objasniti o čemu se radi. Kod utrnulosti će ti svakako pomoći grijanje, no ne znam kako da riješiš problem sa svrbežom, niti zbog čega se on pojavljuje
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 19:18   #7
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Vidiš, ja nisam imala živaca pri zadnjem napadu bolova čekati da prođe nego sam otišla na hitnu Bilo mi je identično kao i tebi, mislila sam da mi srce šteka. Dali su mi Knavon, rekli da obavezno jačam mišiće leđa, a ti bolovi su se mogli pojaviti zbog nečega s plućnom maramicom, ili mogu čak biti psihosomatski. Da, užasan osjećaj ali ništa strašno opasno, osim što se pod stare dane možemo sfrkati kao kifle

A autoru topica: mislim da bi ti doktor ipak bolje nego mi znao objasniti o čemu se radi. Kod utrnulosti će ti svakako pomoći grijanje, no ne znam kako da riješiš problem sa svrbežom, niti zbog čega se on pojavljuje
Dan prije sam se bila preznojila u vrtu, skinula, nastavila nesto raditi, a onda nisam obukla kada je vjetar zapuhao.
Sljedeci dan sam isla da operem kosu i kada sam se digla pocelo me je boljeti i nije prestalo. Bilo je cudno.
Kao da je neki zivac ostao ukljesten izmedju rebara.
Mene je isprepadalo jer sam mislila da me boli bubreg, medutim bubreg je dosta nize i jos je lijevi koji je i prije op.i poslije op. bio dobar, nije ga miom gurao.
I danas mi je dobro, ali pojas na struku i ledjima.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.